שיחה עם אמא – והיום עם רומי שדה

לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה בבית להורות מקרבת 2022-2023 אנחנו ממשיכים בסדרת שיחות עם אמהות שסיפרו לנו על החיים בבית שלהן לפני ואחרי תקשורת מקרבת. קריאה נעימה!

והיום – שיחה עם רומי שדה, מתגוררת בגן יבנה, מורה, בת-זוג, אמא ל-2.

ומספרת לנו קצת על החיים של לפני ואחרי תקשורת מקרבת:

מה הביא אותך ללימודי תקשורת מקרבת?
כשהצטרפתי לקורס הייתי בתקופה לא ממש מאירת פנים בחיי. התמודדתי עם הרבה קשיים בכל תחום אפשרי בחיי. הגורל הפגיש אותי במקרה עם סרטון של יואב ויעל בפייסבוק בו הסבירו על הגישה של תקשורת מקרבת. באופן מיידי נשבתי בקסמיהם. מאוד התחברתי לגישה. פניתי ליועצת הלימודים, בת-חן, כדי להתעניין לעומק יותר. מהר מאוד הבנתי שהמקום הוא בית ולא רק מקום לימודים וזה פשוט הרגיש לי נכון באותה נקודת זמן בחיי.

רוצה לפרט קצת?

לפני שנחשפתי לעולם של תקשורת מקרבת, התקשורת בבית הייתה באותה תקופה מאוד מתוחה. הרבה מאוד מאבקי כוח, חוסר סבלנות ותחושה שאין מי שיבין אותי, גם לא אני את עצמי. הייתי מאוד מבולבלת. והיום אני מבינה בדיעבד שפשוט לא הייתי קשובה לעצמי, לצרכים הכי עמוקים שלי, דבר שכמובן לא איפשר לי לראות גם את צרכיהם של שאר בני הבית.
כמורה במקצועי, הרגשתי שדווקא בבית אני כושלת בחינוך.

רוצה לשתף מה השתנה בעקבות הלימודים?

הקורס הקנה לי את הכלים קודם כל להתחבר לעצמי, להיות קשובה לעצמי ולצרכים שלי, מה שעזר להתחיל בצעדים לקראת השלווה הפנימית שכל כך חיפשתי.

בהמשך למדתי כלים לפיתוח דיאלוג שעוזר להתחבר ללב של האחר.

אני מאמינה בלב שלם שכאשר מתמסרים לתהליך, השינוי מגיע. מתחילים לראות זאת בדברים הקטנים. בזכות השפה השונה בבית, הילדה הגדולה שלי (בת 4.5) כבר יודעת לתת שם לתחושות שלה, מדברת את הצרכים שלה. (כל כך חשוב לויסות הרגשי של ילדים). היא יודעת להגיד מה צריכה ולמה. החיבור שלה איתי התעצם פלאים.

בהיבט המקצועי אני יכולה לומר שבזכות הקורס העזתי סוף סוף לעשות שינויי שכל כך ייחלתי לו במשך תקופה ארוכה. העזתי להקשיב לצרכים שלי ולא להיות במקום שלא טוב לי בו.

איך היה לך ללמוד בבית להורות מקרבת עם יעל, יואב וגליה?

מדהימים מדהימים מדהימים!! היכולת שלהם להסביר דברים לעומק בצורה כל כך ברורה ונוגעת ללב היא יוצאת דופן. הרגישות שלהם, יכולת ההקשבה, ההכלה והבעת אמפתיה עמוקה ומהלב – כל אלו בעיניי עושים את כל ההבדל .
כל מפגש פשוט יותר מרתק מהאחר. וכשיואב מדבר – אני מרותקת! כמה עומק!

האם את ממליצה לאנשים שמתלבטים להירשם ללימודי תקשורת מקרבת? 

ברור! בלי צל של ספק.
אני מאמינה שזו שליחות להפיץ את השפה המקרבת לכמה שיותר משפחות. למען עתיד ילדינו, למען בריאות נפשנו.

המון תודה רומי יקרה, ששיתפת אותנו ואת העוקבים שלנו במסע המדהים שעשית עם תקשורת מקרבת. ותודה שנתת לנו את הזכות ללוות אותך במסע שלך.  

השבוע אנחנו פותחים את שנת הלימודים החדשה בבית להורות מקרבת. זהו חלון הזדמנויות נהדר לכם ההורים, לקבל החלטת לב ולעבור בשנה החדשה לתקשורת מקרבת בבית שלכם. אנחנו מזמינים אתכם לקחת לעצמכם את השנה הקרובה כדי לעשות משהו חדש בבית שלכם, בנוכחות חדשה, בלי לצעוק, בלי לספור, בלי לאיים או להעניש, ליצור שיתוף פעולה בדרך של הידברות ודיאלוג עם הילדים ובזוגיות, לפעול מתוך חיבור לעצמכם וליהנות מיחסים של הבנה הדדית והקשבה במשפחה שלכם. 

לימודי תקשורת מקרבת מתחילים בקורס יסודות בתקשורת מקרבת

לכל הפרטים על הקורס ולהצטרפות – לחצו כאן

קורס יסודות בתקשורת מקרבת הוא קורס משנה חיים להורים ולזוגות. זהו קורס מרוכז שמיועד ללמד את כל היסודות וכלי הבסיס של הגישה, בדגש על יישום כבר במהלך הקורס.

בקורס נלמד – 

  • להבין התנהגויות של אנשים וילדים, ואת הסיבה שעומדת מאחוריהן, גם אם אין לך מושג למה הם מתנהגים ככה.
  • לקבל כלים יישומיים ואפקטיביים לתקשורת שיוצרת קרבה, מקום ומרחב לפתרון קונפליקטים בדרך של הידברות ודיאלוג. כלים אלו ישמשו אותך בכל תחומי החיים.
  • ליצור התקרבות מיידית בתוך שיחה ורצון של האחר לשתף איתך פעולה בעזרת דיוק והעמקה ביכולת ההקשבה האמפתית שלך.
  • לקבל כלים לזהות ולהגיד את מה שחשוב לך ולהרגיש חופשי לדבר את זה לאדם שמולך מבלי שזה יישמע ביקורתי או מתנצל, ומבלי שהאחר ייפגע וייסגר בעזרת המיומנות של ביטוי עצמי.
  • להעמיק את היכולת של חיבור לעצמך, ליצירת שקט פנימי אמיתי, גם ובמיוחד בתוך מצבים מאתגרים ומצבי עומס ולחץ.
  • ועוד.. (הרשימה המלאה בסילבוס הקורס. להורדת הסילבוס לחצו כאן)

אגב, אנחנו עומדים מאחורי ההבטחה שמדובר בקורס משנה חיים, זה משהו שהתלמידים והתלמידות שלנו אומרים לנו בכל הזדמנות, שהוא שינה את חייהם.

לכל הפרטים על הקורס ולהצטרפות – לחצו כאן

נשמח לראות אתכם!

יעל, יואב וגליה
וצוות הבית להורות מקרבת

רומי שדה - בת זוג ואמא ל-2

חדש! קורס יסודות בתקשורת מקרבת יפתח בקרוב, פרטים בהמשך

תוכנית ההכשרה למלווי הורים החלה ההרשמה למחזור 8

מתחילים ב-
4.1.2023 - ימי רביעי

השאירו לנו תגובה...

השארת תגובה