אודות – הבית להורות מקרבת :)

היי הורים יקרים – נעים להכיר!

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, מנחים ומטפלים מנוסים בתקשורת מקרבת עם 14-17 שנות ניסיון. 

כולנו עובדים שנים רבות עם אנשים, משפחות, ארגונים וקהלים רבים ומגוונים כמנחים ומטפלים בתקשורת מקרבת.

לפני כחמש שנים (בספטמבר 2015) חברנו בינינו לשיתוף פעולה שנועד לעזור ולתמוך בהורים ובאתגרים שהם עוברים ופתחנו ביחד תוכנית שקראנו לה ״הבית להורות מקרבת״. 

האמת היא, שגם אנחנו לא צפינו את גודל ההצלחה שנוצרה ואת הצמא של הורים לגישה שנותנת להם פתרון אמיתי ליצירת קרבה ושיתוף פעולה עם הילדים, בלי לוותר על מה שחשוב להם וגם מבלי להשתמש בכוח, בלי לצעוק, לאיים, להעניש ואחר-כך להצטער ולהרגיש אשמה. 

מאז הפכנו מחברים לשותפים באופן רשמי, וזו השנה השישית שבה אנחנו מעבירים תוכניות חדשניות להורים והשנה הרביעית ברציפות שבה אנחנו מעבירים קורסים להכשרת מאמנים ומלווי הורים בגישת תקשורת מקרבת. 

אנחנו חיים ומלמדים כבר שנים רבות את הגישה שנקראת תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication) של דר׳ מרשאל רוזנברג,
וכן את הורות מקרבת – שהיא הגישה של תקשורת מקרבת שהתאמנו במיוחד להורים לילדים, ושבה אנחנו עובדים עם כלים ותהליכים ברוח המקרבת שפיתחנו בעצמנו. 

הגישה המקרבת שאנחנו מלמדים עוזרת להורים רבים ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הוויכוחים ומאבקי הכוח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה. אגב, היא מתאימה לילדים בכל הגילאים – מגיל 0 ועד גיל 18 וגם לילדים בוגרים. והיא בהחלט מתאימה גם לזוגיות ולניהול מערכות יחסים נוספות.  

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו בחמש השנים האחרונות למעלה מ-5,700 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 14 שנים בליווי ובהדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, תהליכים וכלים ברוח תקשורת מקרבת שפיתחנו בעצמנו, שעוזרים להורים רבים, והצלחות של אלפי משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

אם עדיין לא יצא לכם להכיר אותנו – מזמינים אתכם כאן בדף זה לצפות בסרטון שבו אנחנו ״עפים״ על עצמנו ואחד על השני :))

יואב לבנה - יעל ארבל - גליה לבנה - תמונה שלנו מטיול בתאילנד
הנה גם הצוות הנהדר שלנו שלוקח חלק חשוב בעשייה שלנו

קצת עלינו - המנחים והיוצרים של הבית להורות מקרבת:

יעל במלווי הורים 7

יעל ארבל
מנחה מוסמכת בינלאומית בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication
של המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה (Center for Nonviolent Communication) של דר׳ מרשאל רוזנברג.
מומחית לתקשורת, לפתרון קונפליקטים וליצירת קרבה מערכות יחסים בתוך המשפחה
מנחה בכירה, מרצה, כותבת, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת משנת 2006
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה. 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים במערכות יחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
תפקידים משמעותיים – מנכ"לית בארגון נפגעי פעולות איבה ובמרכז מיתרים.

אמא לענבל (9.5)

יואב וגליה לבנה
מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים בכירים בקורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך – 
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.

הורים לנוגה (12.5), נבו (9.5) ואוהד (7.5).

למה כדאי ללמוד איתנו?

בגלל העיניים היפות שלנו … סתם :))
הייחודיות שלנו היא בשילוב של יכולות, ניסיון וערך ייחודי אישי שכל אחד מאיתנו מביא ומאפשר –

  • יש לנו ידע ייחודי ומרתק של תקשורת מקרבת, עם ניסיון של שנים והתמחות בעבודה עם הורים. אנחנו מבינים את הקשיים והאתגרים של הורים מקרוב, אנחנו בעצמנו הורים, ונפגשים מדי שבוע עם עשרות שאלות ותכנים שמביאים הורים אל השיח שלנו.

  • אנחנו מחזיקים בתוכנו ידע נרחב והבנה עמוקה של התכנים שאנחנו מלמדים. ויחד עם זאת אנחנו מביאים אותם בדרך יישומית, פרקטית, מעשית, לפעמים קצת הומוריסטית, כדי להפוך אותם לקלים להבנה וליישום.

  • אנחנו חיים בעצמנו את מה שאנחנו מלמדים. לא נבקש מכם ליישם דברים שאנחנו לא מיישמים בעצמנו בהורות שלנו. אנחנו כמובן גם מודעים למגבלות האנושיות של עצמנו ולא חוששים לדבר עליהן ולשתף בהן באופן גלוי. זה חלק ממה שהתלמידים שלנו הכי אוהבים בנו.

  • כיף ללמוד איתנו. אנחנו לא מתייחסים לעצמנו ברצינות תהומית ועל אף שאפשר למצוא אותנו מתווכחים בלהט על דיוק כלשהו שחשוב למי מאיתנו, עדיין מרבית הלמידה איתנו רוויה בקלילות, בסיפורים, בדוגמאות. וכן, גם לפעמים בדמעות. אל דאגה, אנחנו לא נבהלים מהן, להיפך, מברכים כשהן מגיעות לפעמים.

  • יש לנו הרבה ניסיון במה שאנחנו מלמדים ומיישמים. קשה להפתיע אותנו במצב או בשאלה שלא נתקלנו בהם לאורך 12-14 שנות הניסיון שלנו בהנחייה. שזה אומר שאנחנו מציעים לתלמידים שלנו גב יציב ומנוסה, שכשאנחנו אומרים משהו אנחנו יכולים לעמוד מאחוריו, וגם כשעולה קושי, התלבטות או שאלה אנחנו לא נבהלים ממנה ויודעים איך לגשת אליה. משתתפים שלנו אומרים לנו לעתים קרובות שזה משרה עליהם תחושה של יציבות וביטחון ומוגנות בתוך המפגש איתנו.

  • אנחנו מחוברים לשטח, מבינים ללב של הורים ומכירים את האינטנסיביות שהם חיים בה. כל הפתרונות שלנו לוקחים בחשבון את מה שקורה בשטח ולא מבקשים מאנשים להיות מה שהם לא.

  • אנחנו יודעים לשלב בין מקצוע לבין שיווק ולעשות כסף ורוצים ללמד גם אותך את זה. בתוך שלוש שנים יצרנו קהילה של מעל 130,061 משפחות שעוקבות אחרינו ויותר מ-5,700 משפחות שלומדות בקורסים שלנו. כן, אפשר להרוויח מזה כסף (וגם אתם יכולים).

  • אנחנו אוהבים הורים, מביאים חמלה אמיתית ולא שיפוטית כלפיהם. אנחנו באמת אוהבים את מה שאנחנו עושים ופועלים מתוך תחושת שליחות אמיתית בעולם.

  • אנחנו יודעים להגיד את כל מה שיש לנו באותנטיות ובלי להסתיר דבר, ולהביא את האמת שלנו מבלי לייפות אותה, ובאופן כזה שהורים מוכנים לשמוע אותה מאיתנו גם אם היא קשה לעיכול. הסוד שלנו הוא ביכולת לראות את מי שנמצא מולנו במלואו, מתוך מקום לא שיפוטי ולא ביקורתי, ולהביא לו את הדברים שחשוב להגיד מתוך אמפתיה ובאופן שהוא מסוגל להקשיב להם.

  • הלימודים אצלנו מוכרים על-ידי המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה שמיקומו בארה"ב (Center for Nonviolent Communication) למקרה שתרצו בהמשך דרככם לעשות הסמכה בינלאומית בתחום.

בכל הקורסים שלנו, וכמובן בזה באופן אישי – אנחנו חולקים ברוחב לב ובנדיבות את הידע שלנו ואת כל הסודות שלנו, הגדולים והקטנים. כדאי ללמוד אצלנו גם בשביל לצפות בנו בחי איך אנחנו עושים את זה ולקבל השראה ודוגמא לאופן שגם אתם יכולים.