הדרכות בית-הספר להורות מהלב

באנר בית ספרברוכים הבאים לבית-הספר להורות מהלב:
שבועיים מרתקים של הדרכות וידאו מעשיות להורים לילדים בכל גיל
שהופכות את החיים המשותפים בבית להרבה יותר קלים ומהנים.

לפניכם כל ההדרכות של בית-הספר להורות מהלב

שבוע ראשון
שבוע שני

אנחנו מאד רוצים לשמוע אתכם, אנחנו קוראים הכל ומגיבים.
מזמינים אתכם להשאיר לנו תגובות כאן למטה

ואם יש אנשים שאתם שאתם חושבים שזה יכול להועיל גם להם,
אתם מוזמנים לעזור לנו להגיע אליהם – ולשתף אותם בעזרת הכפתורים כאן משמאל

על תקשורת מקרבת
מרשל רוזנברג
מרשאל רוזנברג

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד"ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל'לב' שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

מי אנחנו
6יואב וגליה לבנה – מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים, מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב, מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר, מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

 

 

 

יעליעל ארבל – מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication. מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה במשפחה. מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה.

על הבית להורות מקרבת

הבית להורות מקרבת היא תוכנית שנתית להורים שנותנת מענה מקיף ויסודי למשפחות במקום אחד. התוכנית מלמדת באמצעות ידע מעמיק וכלים מעשיים איך להפוך את שגרת החיים המשותפים עם הילדים להרבה יותר קלים ומהנים, איך להפחית באופן משמעותי ויכוחים ואיך לבסס במקומם שיתוף פעולה שמבוסס על הקשבה, הבנה ותחושה נעימה של חיבור, באמצעות מיומנויות וכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד"ר מרשל רוזנברג.
התוכנית מותאמת לסדר יום של 'הורים עסוקים': חלקים גדולים ממנה מועברים בשיעורי וידאו מהבית שהגישה אליהם פתוחה ללא הגבלת זמן, בתוספת שיחות ייעוץ אישיות, מפגשים פרונטלים במקומות שונים בארץ, ליווי ותמיכה יומיומיים בפורום סגור ועוד, במטרה ליצור שינוי משמעותי בתקשורת עם הילדים וביחסים איתם כבר מהשלבים הראשונים של התוכנית.

לפרטים על ההצטרפות לתוכנית הליווי של הבית להורות מקרבת לחצו כאן ונתאם לכם שיחה עם אחד מאיתנו,
כתבו לנו ל- [email protected]
או התקשרו אלינו: 052-6905707

ליצור מרחב מקרבbnvc

 

הבית להורות מקרבת - רק כיתובלהצטרפות לתוכנית הליווי של הבית להורות מקרבת –
לחצו כאן לשיחת ייעוץ איתנו

השאירו לנו תגובה...

4 תגובות

 1. נטע סביר הגב

  ההדרכה נתקעת באמצע ולא ניתן להמשיך.יש דרך לסדר?

  • יעל ארבל הגב

   היי נטע,
   אם ההדרכה נתקעת נסי לרענן את הדף או לצאת ולהיכנס מהדפדפן ולהתחיל מחדש.
   זה קשור לפעמים למהירות האינטרנט שלך או לרוחב הפס.
   להתראות ובהצלחה, יעל
   נ.ב. – אם עדיין זה נמשך שלחי לנו אימייל ונראה איך אפשר לעזור – [email protected]

 2. מלי ארגמן הגב

  איזה כיף! סוף סוף אפשר בסלולרי :)
  היתה הדרכה מעולה! אין לי מילים לבטא כמה חשוב כל הזמן לשמוע אתכם ולקבל את התזכורות המקסימות שלכם ליישום ההורות המקרבת, להתחברות אל עצמי פנימה, להסתכלות על הילדים ממקום אחר מהאוטומט שלי. תודה תודה ושוב תודה רבה לכם על כל העבודה וההשקעה המדהימה הזאת שלכם!

השארת תגובה