ברוכות הבאות וברוכים הבאים ל׳קהילת לחיות קרובים׳ -
קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת!

שימו לב: דף זה מיועד לתלמידי הבית להורות מקרבת שמשתתפים/ות בקורס מלווי הורים
מזמינים אתכם לקרוא את כללי ההשתתפות כאן בדף ולהתחיל את תהליך ההרשמה לקהילה בלחיצה על הכפתור שלמטה

מתרגשים לספר לכם שהחלום שלנו הופך למציאות ממש בימים אלו!
כבר למעלה משנה שאנחנו חולמים ומתכננים לבנות קהילה אינטרנטית להורים ולמשפחות
שמתרגלים ומטמיעים את תקשורת מקרבת בבית שלהם.
קראנו לה ״קהילת לחיות קרובים״ ובימים המאתגרים האלו, בחרנו להפוך את החלום של הקהילה למציאות. 

ברוכים הבאים וברוכות הבאות לקהילת ההורים של הבית להורות מקרבת!
כדי להצטרף חשוב שתקראו את הדף הזה במלואו ולאחר מכן מלאו את הפרטים שלכם כאן למטה.
אנחנו נקבל את הפרטים שלכם ונצרף אתכם ל"קהילת לחיות קרובים" של הבית להורות מקרבת. 

logo-reshet copy
קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת
לחיות קרובים למי שאוהבים

אז מהי ״קהילת לחיות קרובים״?

הקהילה היא מרחב זמין להורים 24/7 שאפשר להיכנס אליו בלחיצת כפתור ושמיועד למגוון פעולות – למפגש מהלב, למידה והתפתחות, שיתופים וקבלת תמיכה, צחוקים, להרגיש ביחד ולחוות את התדר העמוק של תקשורת מקרבת

הנה חלק ממה שאפשר לעשות בה:

 • ללמוד, להתחבר, להשרות את עצמכם, להטמיע את תקשורת מקרבת לחיים שלכם בעזרת הדרכות תוכן דו-שבועיות בהנחיית יואב, יעל וגליה
 • לקבל תמיכה ועזרה באתגרים בבית על-ידי פורומים (ערוצים) בנושאים רבים:
  • ילדים בגיל הרך
  • ילדים בגיל ההתבגרות
  • ילדים שמתעקשים
  • זוגיות מקרבת
  • ואפשר להציע לנו נושאים נוספים
 • להשרות את עצמכם באופן יומיומי בתכנים שעושים שינוי עמוק ואמיתי בבית בעזרת ספריית הדרכות עשירה בכלים ומיומנויות
 • אפשרות להיעזר במלוות הורים בקהילה – בשיחה אחד על אחד
 • להצטרף לקבוצות תרגול והטמעה לבוגרי יסודות וקורסים מתקדמים
 • ועוד!

מה מאפשרת לכם ההצטרפות ל״קהילת לחיות קרובים״?

 • ללמוד ולהעמיק בתקשורת מקרבת ולהישאר בחיבור אלינו, לתדר הלב, ולהורים אחרים שמתרגלים מקרבת באופן יומיומי
 • לתרגל תקשורת מקרבת, לשמר את השפה המקרבת ולמקצע אותה.
 • לקבל ולתת תמיכה ופתרונות יומיומיים להורים באתגרים בהתנהלות התקשורת והיחסים במשפחה. להתנסות כבר במהלך הקורס במתן אמפתיה להורים ובמענה בכתב.
 • לקחת חלק פעיל בבנייה של קהילה הולכת וגדלה שיוצרת שינוי אישי, משפחתי וחברתי.
 • כתלמידים בקורס מלווי הורים זוהי הזדמנות למידה אדירה של הקהל שתעבדו איתו בהמשך הדרך, מה מעסיק ומטריד ומאתגר אותו. תוכלו להתנסות בפועל בתמיכה ובעזרה להורים בסביבה תומכת ולהכין את עצמכם למקצוע לליווי הורים.
 • בהמשך הדרך של הקורס תוכלו להציע למשתתפי/ות ״קהילת לחיות קרובים״ ללוות אותם במסגרת סטאז׳, ולהתנסות בליווי הורים באופן מעשי.
 • למצוא ״באדי״, ליצור לעצמכם קבוצת תרגול ולהיפגש מתי שאתם רוצים מבלי לצאת מהבית.   

איך מצטרפים?

כתלמידים ותלמידות בקורס המתקדם ביותר שלנו החלטנו לאפשר לכם להשתתף ולקחת חלק בכל פעילויות ׳קהילת לחיות קרובים׳ ללא תשלום למשך כל חודשי הקורס שלכם. 
ההצטרפות לקהילה איננה חובה אבל אנחנו מאוד ממליצים לכם עליה. 
כדי להצטרף ל׳קהילת לחיות קרובים׳ אנחנו מבקשים שתקראו בעיון ותאשרו את הסכמתכם לכללי ההשתתפות בה –
כללי ההשתתפות בקהילה נועדו לשמור עליה בשביל כולנו כעל מרחב למידה משמעותי, אמפתי, מכיל ותומך, שמתנהל ברוח הגישה המקרבת –
ולכן חשוב לנו שכל מי שמשתתף בה יידע אותם ויישמור עליהם.  
כללי ההשתתפות מופיעים כאן למטה –  
מילוי הפרטים ולחיצה על כפתור ההצטרפות מהווים את ההסכמה שלכם אליהם. 
לאחר אישור כללי ההשתתפות נעביר אתכם לצפות בסרטון הדרכה שמראה לכם איך להירשם ל׳קהילת לחיות קרובים׳,
ולסרטון נוסף שהוא מעין ׳סיור מודרך׳ שיראה לכם את כל הערוצים שמהם תוכלו ליהנות בקהילה.
מתרגשים כבר לפגוש אתכם בקהילה ובהדרכות!

כללי ההשתתפות ב׳קהילת לחיות קרובים׳ של הבית להורות מקרבת - למשתתפי ובוגרי תוכנית מלווי הורים

שלום יקר/ה!
אנחנו שמחים על הצטרפותך לקהילה!
רגע לפני שנחבר אותך אליה, אנחנו מבקשים ממך להקדיש רגע כדי לקרוא כאן את כללי ההשתתפות בה, שנועדו לעזור לכולנו ליהנות ממנה ולשמור עליה.
״קהילת לחיות קרובים״ היא מרחב למידה ותרגול תקשורת מקרבת והיא הוקמה כדי לתת לכל קהילת הבית להורות מקרבת, ולמי שרוצה להצטרף אליה, מקום ללמידה והתפתחות, לשיתוף וקבלת תמיכה, להרגיש ביחד ולחוות את התדר והשפה המקרבת. 

כוונות הקהילה – לעזור לכולנו כמשתתפים לשמור ולהעמיק בתקשורת מקרבת עם עצמנו, עם הילדים, בזוגיות, במשפחה הגרעינית והמורחבת, עם חברים ועם אנשים שקרובים לנו.

כדי לשמור על הקהילה כמרחב למטרה הזו, אנחנו מבקשים שכל מי שמצטרף יקרא ויאשר את הסכמתו לכללי ההשתתפות בה:

 • כדי לשמור על תדר הלב והשפה המקרבת בחיבור בין כולנו בקהילה, אנחנו מבקשים שהתקשורת והשפה בה ייעשו כמידת האפשר בתקשורת מקרבת – בביטוי עצמי מקרב של עצמנו ובהתכווננות להגיב לדברי אחרים בהקשבה אמפתית תחילה ובהקשבה ללב. בכלל זה אנחנו מבקשים להימנע כמידת האפשר מלהגיב בשיפוטים, ביקורת, הכללות, קביעות, הקטנות, ביטול של האחר או כל סוג של תקשורת מרחיקה על דברי משתתפים, וכן לנסות ליצור בשיח מקום לרגשות ולצרכים של כלל המשתתפים בקהילה, ולהחזקה אמפתית גם של צד שלישי (ילד / בן זוג וכו׳) במידה ומוזכר בשיחה.
  לא נאפשר שימוש ב׳קהילת לחיות קרובים׳ בשפה פוגעת, העלבות, קללות או אלימות מילולית.

   

   

 • כדי לשמור על הקהילה למטרה שלשמה הקמנו אותה, אנחנו מבקשים להימנע מלפרסם בה כל סוג של שירות אישי, בתשלום או לא בתשלום, לרבות אירועים אישיים וחברתיים. במידה ויש לך הצעה שלתחושתך יכולה להועיל לכלל משתתפי הקהילה, ניתן לבדוק את האפשרות לפרסם אותה עם צוות הבית להורות מקרבת, ולפרסם אותה רק אם ניתנה לכך הסכמה בכתב מטעמנו (באימייל או בהודעה פרטית באפליקציה מאיש/אשת צוות הבית להורות מקרבת).

   

   

 • לתלמידי תוכנית מלווי הורים שירצו בכך, וכן לבוגרי התוכנית שנמצאים בסטאז׳ או שסיימו אותו ולתלמידי קבוצות הסופרויז׳ן – ניתן ומומלץ להציע למשתתפים אחרים בקהילה הצעות להקשבה אמפתית, הדרכה פרטנית או אימון בתקשורת מקרבת בכתב, בשיחה טלפונית או אינטרנטית או במפגש אישי פרונטלי – ללא תשלום. ׳קהילת לחיות קרובים׳ היא מרחב נהדר לתרגל הקשבה אמפתית ולמקצע אותה, לעזור ולתמוך באנשים ומשפחות ולרכוש ניסיון יקר וחשוב בליווי של הורים ואנשים בכלל, ואנחנו מאד ממליצים לכל משתתפי ובוגרי קורס מלווי הורים להשתתף בה בנתינה ועזרה לאחרים. אנחנו מאמינים שזו חוויה ממלאת סיפוק ומשמעות הן למי שנותן והן למי שמקבל.
  כדי להציע בקהילה הצעות ללא תשלום למשתתפים/ות עליכם להיות באחת מהקבוצות האלו ולכתוב בפרופיל שלכם את אחד התיאורים הבאים:
  • משתתף/משתתפת בתוכנית מלווי הורים
  • בוגר/בוגרת תוכנית מלווי הורים
  • בוגר/בוגרת תוכנית מלווי הורים (בסטאז׳)
  • מלוות הורים מצוות ״קהילת לחיות קרובים״ (למי שהיתה תומכת בקורס מלווי הורים ובנוסף משתתפת או השתתפה בקבוצת סופרויז׳ן פרונטלי איתנו אחת לפחות)

    

    

 • אנחנו מבקשים להימנע מהצעת אימון או הדרכה מכל סוג בתקשורת מקרבת – בתשלום, בתוך הקהילה או מחוצה לה, לכל אחת ואחד ממשתתפי קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת, בזמן השתתפותכם בה או אחריה.
  הסיבה לבקשה הזו שלנו  –
  כל משתתפי ״קהילת לחיות קרובים״ הם לקוחות הבית להורות מקרבת. בכל אחד מהם השקענו הרבה מאוד משאבים של חשיבה, יצירה, כסף, כוח אדם ותשתיות טכנולוגיות, כדי לחשוף כל אחד מהם לתקשורת מקרבת ואלינו, לחבר אותם לקהילה שלנו ולשמור על החיבור שלהם אליה לאורך זמן. לכן אנחנו מבקשים שלא תתבצע כל אינטראקציה שכרוכה בקבלת תשלום עם משתתפי/ות הקהילה, בתוכה או מחוצה לה. במקרים בהם משתתפים מהקהילה מבקשים עזרה אישית או מקצועית בתשלום, ניתן לעשות את זה רק דרך הבית להורות מקרבת ובהסכמה שלנו (אנחנו מפרטים בסעיף הבא איך ניתן לעשות את זה). במילים נוספות, כדי לכבד את המאמצים שהשקענו ושאנחנו משקיעים בלקוחות ׳הבית׳ ו׳קהילת לחיות קרובים׳, אנחנו מבקשים שלא להציע או להסכים לקבל לקוחות פרטיים לקליניקה פרטית שלכם, לאימון, הדרכה, סדנה חד פעמית או מתמשכת או לקורס, או להמליץ להם על מנחים אחרים, או להעביר פרטים שלהם לגורם שלישי בזמן השתתפותכם בקהילה או אחריה.

   

   

 • מתן שירותים בתקשורת מקרבת שמוצעים לחברי הקהילה בתשלום הוא אפשרי למלוות הורים שיוכרו על-ידי צוות הבית להורות מקרבת כמלוות הורים בצוות ׳קהילת לחיות קרובים׳ (בכפוף להיכרות שלנו עם השלמת תהליך ההסמכה לליווי והדרכת הורים בתקשורת מקרבת ורכישת ניסיון בתחום). התעריף לשירות בתשלום ייקבע דרך הבית להורות מקרבת וכן גם התשלום יתבצע דרכנו. מלוות הורים בצוות ׳קהילת לחיות קרובים׳ יוכלו לפרסם ולהציע שירותים בתשלום בתקשורת מקרבת במקום מיוחד באפליקציה, ואנחנו רואים בקהילה מרחב אידיאלי להצעות כאלו, כדי לענות על צורך של משתתפים בלמידה אישית ואימון אישי בתקשורת מקרבת.

אנחנו רואים בכל אחת ואחד מכם שותפים אמיתיים לדרך המקרבת ושפת הלב, להפצתה בעולם ולהגדלה של מעגל האנשים, ההורים, והמשפחות שחיים אותה, מדברים אותה ושמחברים עוד ועוד אנשים לדרך הזו. אנחנו מזמינים אתכם להשתתף, לשתף, לפתוח את הלב, להקשיב מהלב, לקבל תמיכה, לתמוך באחרים ולשמור על החיבור והדיאלוג כדרך חיים, וליהנות מכוחות הקהילה של הבית להורות מקרבת.

ברוכות וברוכים הבאים!

השאירו לנו תגובה...