הרשמה לקורסים בתוכנית "הבית"

בחירת קורסים בתוכנית הבית

לבחירת הקורסים קראו את פירוט התכנים כאן בדף ולחצו על הכפתור הירוק להרשמה

תוכנית הבית להורות מקרבת מציעה לכם מגוון קורסים במהלך השתתפותכם בתוכנית, מתוכם אתם מוזמנים לבחור את המתאימים והרלוונטיים לכם. לבחירתכם 2 קורסים פרונטליים מתוך היצע של שלושה, ו-2 קורסים פרונטליים מתוך היצע של חמישה. מוזמנים לקרוא בדף הזה את התכנים הנלמדים בכל קורס ולהירשם לקורסים שאתם רוצים להשתתף בהם דרך כפתור ההרשמה כאן למעלה. (כדי שנוכל להיערך בהתאם חשוב לנו שתירשמו לקורסים מראש). במידה וברצונכם להשתתף בקורסים נוספים מעבר למסגרת הבחירה - זה אפשרי בתוספת תשלום (פנו אלינו ונעזור). הנה פירוט התכנים בקורסים שבתוכנית:

קורסים פרונטליים

לבחירתכם 2 קורסים מתוך שלושת הקורסים הפרונטליים הבאים

(כל קורס פרונטלי בנוי מ-3 מפגשים של 4 שעות כל אחד בשעות 17:15-21:15)

נוכחות הורית

קורס פרונטלי

19.3.17, 26.3.17, 2.4.17

קורס שמלמד איך לבסס לעצמנו נוכחות הורית חזקה ויציבה שאינה נגררת לויכוחים ומאבקי כח. בקורס לומדים איך לזהות את המנגנון של התגובות האוטומטיות שלנו ואיך להשתחרר ממנו בהדרגה, איך להתחבר לצרכים העמוקים שמתעוררים בנו דרך רגשות לא נעימים שעולים בנו ודרך שיפוטים וכעסים שיש לנו כלפי הילדים – ואיך ליצור באופן הזה נפרדות בריאה שמאפשרת לנו לכעוס פחות ולבחור באופן בו אנחנו רוצים להגיב במצבים מאתגרים בבית.

לדבר ולהקשיב מהלב

קורס פרונטלי

4.6.17, 11.6.17, 18.6.17

קורס שמלמד את השפה המקרבת וכיצד להשתמש בה ביומיום ובמצבים מאתגרים עם הילדים ובכלל. בקורס לומדים את מיומנויות הבסיס של ביטוי עצמי מקרב – כיצד לדבר כדי שמה שחשוב לנו יגיע אל הלב של הילדים ויעורר אצלם אכפתיות ורצון להתחשבות, כיצד לבקש בקשות שיאפשרו להם לעזור לנו במילוי הצרכים שלנו, כיצד להקשיב באמפתיה כדי למוסס ויכוחים וכעסים וכדי להגיע אל הלב של הילדים ולעודד אותם לשתף אותנו במה שעובר עליהם – ואיך לקיים דיאלוג שנותן מקום לצרכים החשובים שלהם ושלנו, שמייצר חיבור ושממנו הרבה יותר קל להגיע לפתרונות משותפים שעובדים בשביל כולם.

זוגיות מקרבת

קורס פרונטלי

8.1.17, 15.1.17, 22.1.17

קורס שמלמד את כל היסודות של תקשורת מקרבת ואיך ליישם אותם בפועל בזוגיות – אולי מערכת היחסים המורכבת והמאתגרת ביותר: איך לטפל במצבים מורכבים של תסכול וכעס סביב נושאים מאתגרים בזוגיות, איך לנהל שיחות מקרבות גם על נושאים שבאופן רגיל קשה לדבר עליהם, איך לטפל במטענים ומשקעים שמצטברים לאורך השנים ועוד – עם הרבה פרקטיקה מעשית ועבודה עם דוגמאות ומקרים שאתם מביאים.

קורסים אינטרנטיים

לבחירתכם 2 קורסים מתוך חמשת הקורסים האינטרנטיים הבאים:

(כל קורס אינטרנטי בנוי מ-3-4 הדרכות של שעה וחצי כל אחד ומלווה בחוברת תרגול אישית

לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו

קורס אינטרנטי

מוקלט - זמין לצפייה

בחיי המשפחה האינטנסיביים שבתוכם אנחנו חיים, יש פרקי זמן שבהם קשה לנו יותר מול אחד הילדים – בדרך כלל קשה לנו עם התנהגות שלו שחוזרת על עצמה, שמתסכלת, מכעיסה או מדאיגה אותנו – ושאנחנו לא מצליחים לשנות אותה. לאורך זמן אנחנו צוברים תסכול וחוסר שביעות רצון כלפי אותו ילד, ובהדרגה 'סוגרים' את הרגש כלפיו, מתקשים להכיל אותו ולקבל אותו ולפרקי זמן מתקשים לאהוב אותו (מניסיוננו כהורים בעצמנו וכמלווי הורים, אנחנו חושבים שזה קורה לכולנו). בקורס הזה אנחנו לומדים כיצד לפתוח בחזרה את הרגש כלפי אותו ילד, בתהליך התבוננות פנימי עמוק שאנחנו עושים עם עצמנו. מניסיוננו, זה אחד התהליכים הכי אפקטיביים ביצירת חיבור וקרבה עם הילד בלב הראשון – ובשינוי התנהגויות שלו שקשה לנו איתן בשלב השני. במקרים רבים התהליך שעוברים בקורס הזה מתחיל עידן חדש ביחסים עם הילד.

גבולות בדרך מקרבת

קורס אינטרנטי

13-14-15.2.2017

חלק מהתפקיד ההורי הוא לשים גבולות ולומר 'לא', ובמקרים רבים אלו בדיוק הרגעים שסביבם נוצרים ויכוחים, התנגדויות והתבצרויות שמולידים עימותים ומאבקי כח עם הילדים. בקורס הזה אנחנו לומדים היכן לשים את הגבולות במשפחה שלנו (נלמד אתכם דרך פרקטית לדעת איפה עובר הגבול שלכם), ואיך לשים את הגבולות ואיך לומר 'לא' מבלי שזה יעורר התנגדות אצל הילד.

במקום עונש

קורס אינטרנטי

מוקלט - זמין לצפייה

במהלך החיים האינטנסיביים בבית ישנם מצבים רבים שבהם אנחנו רוצים משהו אחד והילדים שלנו רוצים משהו אחר. כשזה קורה, אנחנו בדרך כלל מתחילים בבקשות, ומשם להסברים, וכשאלו לא עובדים אנחנו מוצאים את עצמנו בלית ברירה (כדי שיקשיבו לנו) משתמשים בהתניות (אם-אז), באיומים, סופרים עד 3 ובעונשים, ומרגישים לא בנוח עם עצמנו שאנחנו מפעילים כח כלפי הילדים ופועלים בדרכים שלא מתאימות לערכים שאנחנו רוצים לטפח במשפחה. בקורס הזה אנחנו לומדים את הפרקטיקה המעשית שעוזרת לנו לפעול באופן מקרב במצבים מאתגרים: ליצור הבנה וחיבור עם הילדים, לעבור להיות איתם 'באותו צד' ולצאת משם עם פתרונות משותפים שעובדים לנו ולהם.

מתחברים מחדש

קורס אינטרנטי

מוקלט - זמין לצפייה

קורס שמבנה את כל היסודות ומיומנויות היסוד של תקשורת מקרבת בזוגיות: איך לעבור מהשדה המרחיק למקרב, איך להתחבר לצרכים שלנו דרך רגשות ושיפוטים על בן-הזוג, איך לשחרר את עצמנו מאמונות שפוגעות ביחסים, איך לדבר כדי שמה שחשוב לנו יגיע ללב של הצד השני, איך לבקש בקשות באופן שיעורר את האכפתיות של בן-הזוג אלינו, ואיך להקשיב באמפתיה כדי לעודד את בן-הזוג לפתוח את הלב אלינו ולשתף אותנו במה שחשוב לו. הקורס מלווה בהמחשות אנימציה, בהדגמות חיות של גליה ויואב של איך להשתמש בכל מיומנות (ואיך לא) ובדפי תרגול לכל שיעור. מומלץ לזוגות שרוצים לבסס ביחסים הסתכלות מקרבת ושפה חדשה שתומכת בה.

מריבות בין אחים

קורס אינטרנטי

8-9-10.5.2017

מריבות בין אחים הן אחד הדברים שהכי משפיעים על האווירה במשפחה: הן מייצרות חוסר שקט בבית, הטיפול בהן בהרבה מקרים לוקח מאיתנו ההורים הרבה משאבים של זמן ותשומת לב, הן מביאות אותנו ההורים לתגובות של קוצר רוח וכעס, ומקשות עלינו להיות בנוכחות הורית רגועה ומכילה. בקורס הזה תלמדו איך לטפל בהן בדרך מקרבת – שעוזרת לילדים להבין מה חשוב לכל אחד מהם, שמלמדת אותם לבטא את מה שהם זקוקים לו במקום להרביץ, לדבר אחד עם השני ולמצוא בעצמם פתרונות במצבים מאתגרים.

איך לבחור את הקורסים המתאימים לכם?

מתלבטים לגבי אלו קורסים כדאי לכם לבחור בתוכנית? מוזמנים לצפות בוידאו כאן שמפרט קצת יותר לגבי כל קורס.

שימו לב! הפעילויות הרלוונטיות לכם בתוכנית הן כל אלו שמצויות בתוך 6 החודשים מרגע הצטרפותכם לתוכנית ומתוכן אתם בוחרים את הקורסים בהם תשתתפו. לוח הזמנים כאן מפרט את הפעילויות בתוכנית למשך 6 החודשים הבאים ויתכן שהוא מראה פעילויות שנמצאות מעבר לששת חודשי ההשתתפות שלכם.

השאירו לנו תגובה...