ברוכים הבאים לקהילת ההורים של הבית להורות מקרבת!

שלום יקר/ה!
אנחנו שמחים על הצטרפותך לקהילה!
רגע לפני שנחבר אותך אליה, אנחנו מבקשים ממך להקדיש רגע כדי לקרוא כאן את כללי ההשתתפות בה,
שנועדו לעזור לכולנו ליהנות ממנה ולשמור עליה. לאחר שתאשרו את כללי ההשתתפות נחבר אתכם ל׳קהילת לחיות קרובים׳ – קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת.

׳קהילת לחיות קרובים׳ של קהילת הבית להורות מקרבת

כללי ההשתתפות בקהילת ההורים של הבית להורות מקרבת

הקהילה היא מרחב למידה ותרגול תקשורת מקרבת והיא הוקמה כדי לתת לכל קהילת הבית להורות מקרבת, ולמי שרוצה להצטרף אליה, מקום ללמידה והתפתחות, לשיתוף וקבלת תמיכה, להרגיש ביחד ולחוות את התדר והשפה המקרבת. 

כוונות הקהילה – לעזור לכולנו כמשתתפים לשמור ולהעמיק בתקשורת מקרבת עם עצמנו, עם הילדים, בזוגיות, במשפחה הגרעינית והמורחבת, עם חברים ועם אנשים שקרובים לנו.

כדי לשמור על הקהילה כמרחב למטרה הזו, אנחנו מבקשים שכל מי שמצטרף יקרא ויאשר את הסכמתו לכללי ההשתתפות בה:

 • כדי לשמור על תדר הלב והשפה המקרבת בחיבור בין כולנו בקהילה, אנחנו מבקשים שהתקשורת והשפה בה ייעשו כמידת האפשר בתקשורת מקרבת – בביטוי עצמי מקרב של עצמנו ובהתכווננות להגיב לדברי אחרים בהקשבה אמפתית תחילה ובהקשבה ללב. בכלל זה אנחנו מבקשים להימנע כמידת האפשר מלהגיב בשיפוטים, ביקורת, הכללות, קביעות, הקטנות, ביטול של האחר או כל סוג של תקשורת מרחיקה על דברי משתתפים, וכן לנסות ליצור בשיח מקום לרגשות ולצרכים של כלל המשתתפים בקהילה, ולהחזקה אמפתית גם של צד שלישי (ילד / בן זוג וכו׳) במידה ומוזכר בשיחה.
  לא נאפשר שימוש בקהילה בשפה פוגעת, העלבות, קללות או אלימות מילולית.

   

 • כדי לשמור על הקהילה למטרה שלשמה הקמנו אותה, אנחנו מבקשים להימנע מלפרסם בה כל סוג של שירות אישי, בתשלום או לא בתשלום, לרבות אירועים אישיים וחברתיים. במידה ויש לך הצעה שלתחושתך יכולה להועיל לכלל משתתפי הקהילה, ניתן לבדוק את האפשרות לפרסם אותה עם צוות הבית להורות מקרבת, ולפרסם אותה רק אם ניתנה לכך הסכמה בכתב מטעמנו (באימייל או בהודעה פרטית באפליקציה מאיש/אשת צוות הבית להורות מקרבת). השקענו מאמצים רבים בבנייה של הקהילה ואנחנו ממשיכים לעשות זאת עם כל כוונת הלב שלנו ומבקשים ממך לקחת לתשומת הלב את בקשתנו זו ולא להעלות בה פרסומים מכל סוג שהוא.

   

 • ניתן ומומלץ לבקש בקהילה הקשבה אמפתית כדי לחוות הקלה ולחלוק את אשר על ליבכם עם אחרים, ולבקש עזרה וייעוץ בנושאים שמעניינים אתכם. תוכלו להיעזר במלוות הורים שלנו, שסיימו את תכנית ההכשרה שלנו למאמנים ומלווי הורים בגישה – הן ישמחו לעזור לכן ויש להן הרבה ידע וניסיון בתקשורת מקרבת וביישום שלה בבית. ניתן להתייעץ גם עם משתתפים נוספים בקהילה ואנחנו ממליצים שתוודאו שיש להם ניסיון ספציפי בגישת בתקשורת מקרבת (למשל בוגרות ובוגרי קורס יסודות בתקשורת מקרבת).

   

 •  ניתן לבקש ולקבל בקהילה הדרכה פרטנית או אימון אישי בתקשורת מקרבת עם מלוות הורים, כדי לקבל מענה לקשיים ואתגרים אישיים של המשפחה שלכם. אימון אצל מלוות הורים שנמצאת עדיין במסלול הלימודים או שסיימה אותו ונמצאת בסטאז׳ הוא ללא עלות. באפשרותכם גם לקבל הדרכה פרטנית או סדרת אימונים אישיים ממלוות הורים מוסמכת ומנוסה יותר, בתשלום נוסף.
  בתוך האפליקציה של הקהילה  יש ערוץ ייעודי שיעזור לכם לבחור את העזרה האישית שברצונכם לקבל וליצור קשר עם מלוות ההורים.

   

 • במידה והינך עוסק/ת באימון, הדרכה, הנחיה, יעוץ, ליווי או מתן שירותים מכל סוג שהוא, אנחנו מבקשים שלא להציע או להסכים לקבל לקוחות פרטיים מתוך קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת לקליניקה פרטית שלכם, לאימון, הדרכה, סדנה חד פעמית או מתמשכת או לקורס, ושלא תתבצע כל אינטראקציה שכרוכה בקבלת תשלום ממשתתפי/ות הקהילה, בתוך האפליקציה או מחוצה לה. וכן שלא להמליץ למשתתפים בקהילה על שירותים ומנחים אחרים, או להעביר פרטים שלהם לגורם שלישי בזמן השתתפותכם בה או אחריה. פרטיות המשתתפים בקהילה חשובה לנו והקהילה עצמה היא מרחב שנועד ללמידה והעמקה של תקשורת מקרבת והתפתחות אישית עם תכנים של הבית להורות מקרבת.

אנחנו רואים בכל אחת ואחד מכם שותפים אמיתיים לדרך המקרבת ושפת הלב, להפצתה בעולם ולהגדלה של מעגל האנשים, ההורים, והמשפחות שחיים אותה, מדברים אותה ושמחברים עוד ועוד אנשים לדרך הזו. אנחנו מזמינים אתכם להשתתף, לשתף, לפתוח את הלב, להקשיב מהלב, לקבל תמיכה, לתמוך באחרים ולשמור על החיבור והדיאלוג כדרך חיים, וליהנות מכוחות הקהילה של הבית להורות מקרבת.

ברוכות וברוכים הבאים!

לאישור ומעבר לחיבור ל׳קהילת לחיות קרובים׳ אנא מלאו את פרטיכם כאן: