כללי השתתפות ברשת – למלווי הורים

ברוכים הבאים לרשת!

שלום יקר/ה!
אנחנו שמחים על הצטרפותך לרשת!
רגע לפני שנחבר אותך אליה, אנחנו מבקשים ממך להקדיש רגע כדי לקרוא כאן את כללי ההשתתפות ברשת,
שנועדו לעזור לכולנו ליהנות ממנה ולשמור עליה. בסיום הקריאה אנא אשרו את הסכמתכם.

ה׳רשת׳ של קהילת הבית להורות מקרבת

כללי ההשתתפות ב׳רשת׳ של הבית להורות מקרבת - למשתתפי ובוגרי תוכנית מלווי הורים

״הרשת״ היא מרחב למידה ותרגול תקשורת מקרבת והיא הוקמה כדי לתת לכל קהילת הבית להורות מקרבת, ולמי שרוצה להצטרף אליה, מקום ללמידה והתפתחות, לשיתוף וקבלת תמיכה, להרגיש ביחד ולחוות את התדר והשפה המקרבת. 

כוונות הרשת – לעזור לכולנו כמשתתפים לשמור ולהעמיק בתקשורת מקרבת עם עצמנו, עם הילדים, בזוגיות, במשפחה הגרעינית והמורחבת, עם חברים ועם אנשים שקרובים לנו.

כדי לשמור על הרשת כמרחב למטרה הזו, אנחנו מבקשים שכל מי שמצטרף יקרא ויאשר את הסכמתו לכללי ההשתתפות בה:

 • כדי לשמור על תדר הלב והשפה המקרבת בחיבור בין כולנו ברשת, אנחנו מבקשים שהתקשורת והשפה ברשת ייעשו כמידת האפשר בתקשורת מקרבת – בביטוי עצמי מקרב של עצמנו ובהתכווננות להגיב לדברי אחרים בהקשבה אמפתית תחילה ובהקשבה ללב. בכלל זה אנחנו מבקשים להימנע כמידת האפשר מלהגיב בשיפוטים, ביקורת, הכללות, קביעות, הקטנות, ביטול של האחר או כל סוג של תקשורת מרחיקה על דברי משתתפים, וכן לנסות ליצור בשיח מקום לרגשות ולצרכים של כלל המשתתפים ברשת, ולהחזקה אמפתית גם של צד שלישי (ילד / בן זוג וכו׳) במידה ומוזכר בשיחה.
  לא נאפשר שימוש ב׳רשת׳ בשפה פוגעת, העלבות, קללות או אלימות מילולית.

 • כדי לשמור על הרשת למטרה שלשמה הקמנו אותה, אנחנו מבקשים להימנע מלפרסם בה כל סוג של שירות אישי, בתשלום או לא בתשלום, לרבות אירועים אישיים וחברתיים. במידה ויש לך הצעה שלתחושתך יכולה להועיל לכלל משתתפי הרשת, ניתן לבדוק את האפשרות לפרסם אותה עם צוות הבית להורות מקרבת, ולפרסם אותה רק אם ניתנה לכך הסכמה בכתב מטעמנו (באימייל או בהודעה פרטית ברשת מאיש/אשת צוות הבית להורות מקרבת).

 • לתלמידי תוכנית מלווי הורים שירצו בכך, וכן לבוגרי התוכנית שנמצאים בסטאז׳ או שסיימו אותו ולתלמידי קבוצות הסופרויז׳ן – ניתן ומומלץ להציע למשתתפים אחרים ברשת הצעות להקשבה אמפתית, הדרכה פרטנית או אימון בתקשורת מקרבת בכתב, בשיחה טלפונית או אינטרנטית או במפגש אישי פרונטלי – ללא תשלום. ׳הרשת׳ היא מרחב נהדר לתרגל הקשבה אמפתית ולמקצע אותה, לעזור ולתמוך באנשים ומשפחות ולרכוש ניסיון יקר וחשוב בליווי של הורים ואנשים בכלל, ואנחנו מאד ממליצים לכל משתתפי ובוגרי קורס מלווי הורים להשתתף בה בנתינה ועזרה לאחרים. אנחנו מאמינים שזו חוויה ממלאת סיפוק ומשמעות הן למי שנותן והן למי שמקבל.
  כדי להציע ברשת הצעות ללא תשלום למשתתפים/ות עליכם להיות באחת מהקבוצות האלו ולכתוב בפרופיל שלכם את אחד התיאורים הבאים:
  • משתתף/משתתפת בתוכנית מלווי הורים
  • בוגר/בוגרת תוכנית מלווי הורים
  • בוגר/בוגרת תוכנית מלווי הורים (בסטאז׳)
  • מלוות הורים מצוות ״הרשת״ (למי שהיתה תומכת בקורס מלווי הורים ובנוסף משתתפת או השתתפה בקבוצת סופרויז׳ן פרונטלי איתנו אחת לפחות)

 • אנחנו מבקשים להימנע מהצעת אימון או הדרכה מכל סוג בתקשורת מקרבת – בתשלום, בתוך הרשת או מחוצה לה, לכל אחת ואחד ממשתתפי הרשת, בזמן השתתפותכם ברשת או אחריה.
  הסיבה לבקשה הזו שלנו  –
  כל משתתפי ״הרשת״ הם לקוחות הבית להורות מקרבת. בכל אחד מהם השקענו הרבה מאוד משאבים של חשיבה, יצירה, כסף, כוח אדם ותשתיות טכנולוגיות, כדי לחשוף כל אחד מהם לתקשורת מקרבת ואלינו, לחבר אותם לקהילה שלנו ולשמור על החיבור שלהם אליה לאורך זמן. לכן אנחנו מבקשים שלא תתבצע כל אינטראקציה שכרוכה בקבלת תשלום עם משתתפי/ות הרשת, בתוך הרשת או מחוצה לה. במקרים בהם משתתפים מהרשת מבקשים עזרה אישית או מקצועית בתשלום, ניתן לעשות את זה רק דרך הבית להורות מקרבת ובהסכמה שלנו (אנחנו מפרטים בסעיף הבא איך ניתן לעשות את זה). במילים נוספות, כדי לכבד את המאמצים שהשקענו ושאנחנו משקיעים בלקוחות ׳הבית׳ ו׳הרשת׳, אנחנו מבקשים שלא להציע או להסכים לקבל לקוחות פרטיים לקליניקה פרטית שלכם, לאימון, הדרכה, סדנה חד פעמית או מתמשכת או לקורס, או להמליץ להם על מנחים אחרים, או להעביר פרטים שלהם לגורם שלישי בזמן השתתפותכם ברשת או אחריה.

 • מתן שירותים בתקשורת מקרבת שמוצעים לחברי הרשת בתשלום הוא אפשרי למלוות הורים שיוכרו על-ידי צוות הבית להורות מקרבת כמלוות הורים בצוות ׳הרשת׳ (בכפוף להיכרות שלנו עם השלמת תהליך ההסמכה לליווי והדרכת הורים בתקשורת מקרבת ורכישת ניסיון בתחום). התעריף לשירות בתשלום ייקבע דרך הבית להורות מקרבת וכן גם התשלום יתבצע דרכנו. מלוות הורים בצוות ׳הרשת׳ יוכלו לפרסם ולהציע שירותים בתשלום בתקשורת מקרבת במקום מיוחד ברשת, ואנחנו רואים ברשת מרחב אידיאלי להצעות כאלו, כדי לענות על צורך של משתתפים בלמידה אישית ואימון אישי בתקשורת מקרבת.

אנחנו רואים בכל אחת ואחד מכם שותפים אמיתיים לדרך המקרבת ושפת הלב, להפצתה בעולם ולהגדלה של מעגל האנשים, ההורים, והמשפחות שחיים אותה, מדברים אותה ושמחברים עוד ועוד אנשים לדרך הזו. אנחנו מזמינים אתכם להשתתף, לשתף, לפתוח את הלב, להקשיב מהלב, לקבל תמיכה, לתמוך באחרים ולשמור על החיבור והדיאלוג כדרך חיים, וליהנות מכוחות הקהילה של הבית להורות מקרבת.

ברוכות וברוכים הבאים!

לאישור ומעבר לחיבור ל׳רשת׳ – מלאו את פרטיכם כאן: