banner kenes pict wide2

חווים קושי מתמשך מול אחד הילדים, מרגישים שזה יוצר ביניכם מרחק רגשי,
גוזל מכם הרבה כוחות ותשומת לב ומשפיע על כל האווירה בבית -
ולמרות המאמצים אתם לא מצליחים למצוא לזה פתרון?

לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו

באמצעות תקשורת מקרבת

קורס וידאו מעמיק וממוקד
ליצירת קרבה, הקשבה, שינוי בהתנהגות
וחיבור רגשי מעמיק עם הילד שקשה לנו איתו

איזה תהליך תוכלו לעבור איתנו בקורס? הנה כמה מילים על זה:

 יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם?
לחצו כאן ונחזור אליכם
מעדיפים להירשם בטלפון?
כתבו לנו לכאן: 055-6868335

אחד הקשיים שאליהם לא מכינים אותנו כהורים הוא מה לעשות כשיש לנו קושי מתמשך עם אחד מהילדים שלנו… קושי שמקרין על כל היחסים והאווירה בבית ומשאיר אותנו ההורים הרבה פעמים חסרי אונים ועם רגשות לא פשוטים כלפי הילד שלנו.

בהרבה מקרים אותו ילד או ילדה שאיתם קשה לנו יותר, רבים הרבה, צועקים, מציקים לאחים שלהם, לא מרוצים (ולא משנה כמה אנחנו מתאמצים), הרבה פעמים הם מסוג הילדים שאומרים 'את אוהבת יותר אותו מאשר אותי', והעיסוק האינסופי בו / בה (כאילו הם מושכים אליהם את האש), הריבים, הויכוחים והעימותים הבלתי פוסקים – מצריכים אותנו לטפל כל הזמן בו, ואז חסר לנו זמן איכות עם האחים שלו, ולאורך זמן האווירה בבית נעשית מתוחה ולא נעימה.

כדי לטפל בזה אנחנו מנסים כל מה שאנחנו יודעים – להיות מאד גמישים עם הילד, להסביר לו בעדינות, ברוך, לנסות לגרום לו לשנות את ההתנהגות שלו, וככל שעובר הזמן וזה לא עובד – וההתנהגות ממשיכה ולעיתים מחמירה –  אנחנו הופכים לחסרי סבלנות, מתקשים כבר להכיל אותו, ואז יוצאת מאיתנו תוקפנות, אנחנו מרימים את הקול, משתמשים בכוח, ופועלים בדרכים שאנחנו לא מאמינים בהן – פשוט כי אנחנו לא יודעים איך לשנות את זה. ובתוכנו מתחילה להצטבר מועקה. אנחנו מרגישים שקשה לנו להכיל את הילד שלנו, קשה לנו לקבל אותו, ולפעמים ממש קשה לנו לאהוב אותו כפי שהיינו רוצים.

הרבה הורים מגיעים למקומות האלה ונשארים עם הרגשות הלא פשוטים האלה כלפי הילד בבדידות בתוכם, מרגישים אשמה ובושה וקושי לשתף בזה אחרים – הרי אני אמור/ה לקבל את הילד שלי ולאהוב אותו בלב פתוח ולהצליח להגיע ללב שלו – מה לא בסדר בי שכל זה קורה לי?

שלום, כאן יואב וגליה לבנה ויעל ארבל מהבית להורות מקרבת.
ובהקשר הזה, מה שגילינו מתוך ליווי של יותר מ-6,000 משפחות ומתוך ניסיוננו כהורים, הוא שבחלק גדול מהמשפחות יש ילד כזה שאיתו קשה לנו יותר. בהרבה מקרים הוא הבכור (אבל לא תמיד), לפעמים קשה לנו בכל פעם עם ילד אחר ולפעמים זה ממשיך להיות אותו ילד שאנחנו חווים קושי מתמשך להגיע ללב שלו, הרגשה שאנחנו חוששים להתבטא מולו כדי שלא לעורר קונפליקט וכעס, היעלבות או מריבה שתתלקח. ברוב המשפחות יש ילד כזה, שאותו קשה לנו יותר להכיל, קשה לנו יותר לקבל (ולפעמים קשה לנו לאהוב אותו כמו שהיינו רוצים).

מהפרספקטיבה שלנו אנחנו רואים שזו תופעה נורמלית לגמרי שקורית במרבית הבתים ושיש דרך לטפל בקושי כזה באמצעות תהליך למידה יחסית קצר וממוקד, שמביא לשינוי מאד משמעותי במערכת היחסים, בחיבור הרגשי שלנו לילד ובהתנהגויות שלו.
הורים רבים שאנחנו מלווים לאורך השנים מציינים שהתהליך הספציפי הזה הביא לפריצת דרך בקרבה עם הילד, בתקשורת איתו, בהתחשבות הדדית שנוצרה, בהקשבה שלו ובהתחשבות שלו ביתר הנוכחים בבית, ולהפחתה משמעותית בעוצמה ובתדירות של התנהגויות מאתגרות שלו.

אנחנו מזמינים אתכם להתחיל את השינוי איתו עכשיו

איך זה עובד - הנה כל השלבים בתהליך -
אלו השלבים שנעבור יחד בקורס 'הילד שקשה לי איתו'
בליווי והדרכה צמודה שלנו:

1 – נטפל קודם כל בערוץ החיבור הרגשי לילד שלנו – כדי להוציא את עצמנו והילד מ׳המעגל המרחיק׳:

בקצרה, מול הילד שקשה לנו איתו יש שתי חוויות רגשיות שמזינות אחת את השנייה ויוצרות 'מעגל' שמגדיל כל הזמן את הקושי והריחוק – 
הילד שלנו מתנהג בדרך שקשה לנו לקבל אותה ולהשלים איתה (בהרבה מקרים זו דרך שאינה מתיישבת עם הערכים הפנימיים שלנו). אנחנו מנסים לשנות את ההתנהגות שלו בדרכים הרגילות אבל לא מצליחים, ומכיוון שתחושת האחריות לא עוזבת אותנו אנחנו מפעילים באופן גלוי או סמוי 'מכבש' בניסיון לשנות אותה – במילים, בטון הדיבור שלנו ובשתיקות שלנו. אנחנו מנהלים איתו מאבקים או נסוגים לוויתור ונשארים לרוב עם מועקה, הרגש שלנו כלפיו מתחיל בהדרגה להתקהות והלב עם הזמן נסגר – בינינו לבין עצמנו אנחנו מתקשים להכיל אותו, לקבל אותו, ולשמור על ערוץ רגשי פתוח אליו ואפילו מתקשים לאהוב אותו כפי שהיינו רוצים (הורים – אם עולה כאן אשמה תדעו שזה תופעה נורמלית ויש מה לעשות עם זה). 

ומה קורה לילד שלנו בתוך הקושי הזה?

הוא מרגיש חוסר שביעות רצון מתמשכת ממנו. הוא מרגיש שאנחנו לא מקבלים אותו ולפעמים שהלב שלנו סגור אליו. הסיפור שהוא מספר לעצמו הוא: שמי שהוא זה לא טוב, שכמו שהוא זה לא מספיק טוב, שאוהבים יותר את האחים שלו מאותו, שתמיד מחפשים אותו ומאשימים אותו ושהוא לא בסדר. במקום הזה הוא נמצא במצוקה וב'צמא' מתמשך (הרבה פעמים לא מודע) להכלה ולחיבור רגשי איתנו, לתחושת הקבלה ללא תנאי שתיתן לו בטחון במקום שלו ובערך העצמי שלו ולהרגיש בזרימה של האהבה שלנו אליו.
מתוך המצוקה והצמא האלה הוא חוזר שוב ושוב על ההתנהגויות שלו ומחריף אותן (הוא לא יודע במודע שזה מה שהוא עושה, אבל הדרכים שבהן הוא פועל – הצקות לאחים, התחצפויות, שימוש בכוח, הרבצות ועוד, הן כולן ניסיונות מתמשכים לקבל מענה לצרכים העמוקים שלו – רק שההתנהגות שלו משיגה לרוב את ההפך). 

זו ה׳טרגדיה׳ של המעגל המרחיק – שמתוך המצוקה שלו הוא חוזר על ההתנהגויות המאתגרות, שמביאות אותנו ההורים להתקשות להכיל ולקבל אותו, הוא מרגיש בזה והמצוקה שלו גדלה יותר וכן הלאה. במעגל המרחיק הזה הורים וילדים יכולים להסתובב שנים ולפעמים למשך כל החיים. הוא מביא לתחושות כאב, אשמה ובושה אצלנו ההורים, ולמצוקה, סגירות רגשית ותחושת בדידות אצל הילד, וזה יכול פשוט להימשך ולהימשך.

אז איך יוצאים מהמעגל הזה?

מה שבעצם אנחנו עושים בתהליך הזה הוא להחליף את הסדר שבו הדברים יקרו. במקום לחכות שהילד שלנו ישנה את ההתנהגות שלו כתנאי לזה שנפתח את הלב אליו ונקבל אותו כמו שהוא (שזה כפי שכתבנו מתכון בטוח לתסכול וריחוק הולכים וגדלים) – אנחנו מחזירים את השליטה על מערכת היחסים עם הילד שלנו לידיים שלנו. וכשלב ראשון אנחנו פותחים מחדש את החיבור הרגשי לילד שלנו (כדי שזה יביא לשינוי בהתנהגויות שלו).
אבל איך פותחים את הלב לילד שלנו וממש מתאהבים בו מחדש, מבלי שהוא משנה את ההתנהגויות שלו? בחלק הראשון של הקורס נעזור לכם לעשות את זה בהדרכה צמודה שלנו ובדרך מסודרת (אתם תחוו את התהליך הרגשי המעמיק הזה בעצמכם).

2 – תעברו לזהות ולהבין את המניעים האמיתיים להתנהגויות המאתגרות של הילד שלכם שחוזרות על עצמן:

כל התנהגות של הילד שלנו, ובפרט התנהגויות שחוזרות על עצמן – הן כולן ניסיונות, לרוב לא מודעים, למלא לעצמו צרכים עמוקים שחיים בו ומבקשים מענה והתייחסות מאיתנו ההורים. בחלק הזה תזהו את הצרכים העמוקים הספציפיים של הילד שלכם. ברגע שתזהו אותם ייפתח לכם מאד הלב אליו ותוכלו לעבור לפרק חדש ביחסים איתו – שבו אתם מטפלים ישירות במניעים האמיתיים להתנהגות במקום לריב עם ההתנהגות עצמה. כשתעשו את זה תראו הפחתה ניכרת בהתנהגויות מאתגרות של הילד, בויכוחים ובקונפליקטים איתו (עד כדי היעלמות שלהם).

3 – תבינו איך לתת מענה לצרכים העמוקים של הילד באמצעות פעולות ומעשים שמקרבים אותו אליכם – ברגע שתיתנו מענה לצרכים העמוקים שהילד שלכם מפנה אליכם, משהו מאד מהותי ישתנה ביחסים שלכם איתו – ההתנהגויות המאתגרות שלו כבר לא יראו לכם כמו התעקשויות שרירותיות ויהיה לכם קל יותר לראות ולהרגיש את הלב שלו שנמצא מתחתיהן, והוא יוכל לוותר על חלק גדול מאותן התנהגויות שקשה לכם איתן, כי הוא יקבל התייחסות ומענה למה שנמצא מתחתיהן.

4 – תלמדו מה זו שיחה מקרבת שבנויה מהקשבה אמפתית שממוססת אצל ילדים התנגדויות, התעקשויות וכעסים, ומביטוי עצמי שלכם ההורים שיגיע ללב של הילד ויביא אותו להקשיב, להבין, להתחשב, לשתף פעולה. בדרך הזו יהיה לכם הרבה יותר קל להגיע איתו להסכמה ושיתוף פעולה מתוך רצון והתחשבות הדדית.

5 – תצאו עם תוכנית אישית שמפרטת את אופן הפעולה עם הילד שלכם לפי חמשת הרבדים של הורות מקרבת: ממש תקבלו מפה שתעזור לכם לדעת בדיוק על מה לעבוד כדי לבנות איתו מערכת יחסים שמבוססת על הקשבה, הבנה, אכפתיות ושיחות מקרבות שיעזרו לכם להגיע איתו להסכמה ושיתוף פעולה וקשר קרוב שיישרת אתכם שנים קדימה.

אלו השלבים שמבנים את תהליך השינוי עם הילד שקשה לנו איתו -
שיישום שלהם יאפשר לכם לחזק את הערוץ הרגשי מולו - ומאפשר לו להתקרב אליכם, להקשיב לכם יותר ולהתגמש, להיות רגיש יותר לאחרים סביבו, ולבטא את הרצונות שלו באופן שלוקח אחרים סביבו בחשבון.
את התהליך העוצמתי והאפקטיבי הזה אנחנו מזמינים אתכם לעבור איתנו כדי ליצור שינוי משמעותי עם הילד/ה שלכם (לעולם לא מאוחר מדי - זה עובד עם ילדים בכל גיל).

למי מתאים הקורס:

  • להורים שחווים קושי מתמשך מול אחד הילדים שממשיך להתנהג באופן שקשה להם לקבל, שניסו לדבר ולהסביר ולוותר ולהיות נוקשים – וההתנהגויות המאתגרות ממשיכות, ושמכירים בקושי שיש להם כרגע להכיל את הילד, לקבל אותו ולאהוב אותו כפי שהיו רוצים

  • להורים שמבינים שהקשר בין הורה וילד הוא מערכת שיש בה השפעה הדדית ויחסי גומלין – שתהליכים שהילד עובר משפיעים עלינו ושתהליכים שאנחנו עוברים משפיעים עליו. ובהקשר שלנו – שמבינים שחלק מהפתרון לקושי מתמשך עם הילד שלנו הוא תהליך פנימי שאנחנו עוברים בתוך עצמנו (יש לתהליך מרכיבים נוספים כפי שפירטנו למעלה, אבל תנאי הכרחי הוא תהליך פנימי שאנחנו עושים עם עצמנו)

  • להורים שמוכנים לעשות עם עצמם עבודה פנימית (אמנם יחסית קצרה וממוקדת) כדי ליצור שינוי משמעותי בקשר עם הילד שקשה להם איתו – במילים אחרות, שמוכנים לקחת אחריות על החלק שלהם בתהליך (מניסיוננו, כשאנחנו עושים את החלק שלנו – הילד עושה את החלק שלו)

מה תקבלו בקורס ׳לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו׳:

הדרכת מבוא מפורטת לתקשורת מקרבת  – שמלמדת איך לעבור מויכוחים ומריבות להבנה ושיתוף פעולה – באמצעות מעבר ממיקוד בהתנהגויות למיקוד בצרכים העמוקים (הסיבות להתנהגויות) ומעבר מתקשורת מרחיקה לתקשורת מקרבת

שלושה שיעורים בזום בלייב של שעתיים וחצי כל אחד שבהם לומדים לעומק באופן מפורט ומסודר, ומתרגלים בזמן הצפייה את כל השלבים בתהליך כדי ליצור עם הילד שקשה לכם איתו שינוי משמעותי בזמן יחסית קצר.
אתם משתתפים בנוחות של ביתכם ועושים שינוי עצום עם הילד שקשה לכם איתו בעזרת כל השלבים שנעבור יחד בתהליך הזה.

 

הדמיית אודיו

קבצי אודיו של ההדרכות להורדה ולהאזנה בכל מקום וזמן שתרצו – 
לשמיעה חוזרת, העמקה והטמעה של ההבנה והידע, וכדי להמשיך להיות מחוברים ולהזכיר לעצמכם את היסודות ועקרונות הפעולה של תהליך השינוי עם הילד שקשה לכם איתו

חוברת עבודה מפורטת שאיתה תעבדו במהלך השיעורים ותתרגלו את כל מה שנלמד – באתר הקורס נמצאת חוברת העבודה להדפסה. לאחר הקורס תוכלו לשמור אותה אצלכם ולשוב ולתרגל בה את התהליך עם ילד נוסף שלכם ולחזק עוד את המיומנויות שתלמדו

 

כרטיסיית רגשות וצרכים (להדפסה) – כלי העבודה המרכזי של תקשורת מקרבת – שתוכלו להשתמש בה במהלך הקורס ואחריו

 

תמיכה ומענה לשאלות שלכם במשך הקורס ואחריו בפורום משתתפי הקורסים של הבית להורות מקרבת

הקלטות הוידאו של השיעורים נשארות אתכם לתמיד – תוכלו לחזור על התהליך שתלמדו עם ילדים נוספים שלכם כשיתעורר לכם קושי איתם – ולהעמיק בכל פעם את ההבנה של הידע, הכלים והמיומנויות שתלמדו בקורס

מהי ההשקעה בקורס?

כשאתם מצטרפים לקורס 'הילד שקשה לי איתו' אתם משקיעים בעצמכם כהורים, בילד/ה שלכם, ביציבות ובחיבור של המשפחה כולה. משפחות שפועלות בדרך המקרבת להנעת ילדים חוסכות לעצמן אינספור התמודדויות יומיומיות מתישות שמלוות בויכוחים, במאבקי כח, בכעסים, בשימוש בכח שמייצר כאב אצל ההורים והילדים ושמשפיע על כל האווירה בבית.

הידע, הכלים וההדרכה שלנו בקורס הזה הם בעלי ערך עצום ולא יסולא בפז עבור כל הורה שמוכנ/ה לקחת אחריות על היחסים בבית ובפרט עם הילד שאיתו קשה יותר כרגע. חלק מהשליחות שלנו היא להביא את הדרך הזו להרבה בתים ומשפחות, ואנחנו רוצים לעודד גם אתכם לעשות את אותו הדבר במשפחה שלכם.

בהקשבה לזמן המאתגר שכולנו נמצאים בו – אנחנו נותנים לכם הנחה מיוחדת להשתתפות בקורס 'לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו'.
זהו התמריץ שלנו לעזור לכם לבחור במערכת היחסים עם הילד/ה שלכם (כי למה יש לחכות?)

המחיר הרגיל של הקורס הילד שקשה לי איתו: 1,997 ₪
(זה המחיר שבו הורים מצטרפים לקורס לאורך השנה).

כדי לעודד אתכם לעשות שינוי גדול עם הילד שקשה לכם איתו 
בעזרת הדרך המקרבת האפקטיבית שמשנה את כל היחסים איתו
אנחנו מזמינים אתכם ללמוד את התהליך המלא 

במקום 1,997 ₪ – 

חמישה תשלומים של 308 ₪ בלבד

(סה״כ 1540 ₪ בלבד)

ואתם יכולים לעבור איתנו את כל התהליך הזה ולפתוח דף חדש עם הילד שקשה לכם איתו!

 יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם?
לחצו כאן ונחזור אליכם
מעדיפים להירשם בטלפון?
כתבו לנו לכאן: 055-6868335

הייתי בדרך הנכונה לאבד את הילד שלי

"אני לדעתי הייתי בדרך הנכונה לאבד את הבן שלי, כשהוא היה בן 10, זה מאד עצוב להגיד את זה. לאבד אותו במובן של מערכת היחסים. שזה פשוט… זה כאילו לא מסתדר, זה לא הולך ביחד… רציתי לטפל בבעיות שלו בדרך התנהגותית, חשבתי שאולי אני אגלה את הדרך ההתנהגותית המתאימה, ולשמחתי מצאתי, בפעם הראשונה, אחרי באמת חיפוש ארוך (הוא היה כבר בן 10) דרך שבה אני הבנתי מה לעשות. לאט לאט נפלו כל האסימונים תוך כדי הלמידה. זכינו אחד בשני, ולא רק אנחנו, כל המשפחה".

וזכינו אחד בשני, ולא רק אנחנו, כל המשפחה, כולנו זכינו בכולנו. בעבר היו לי המון לילות שכל כך רציתי שהם יהיו צעירים יותר, שאני אדע את הידע הזה ואני אוכל לבנות את מערכת היחסים מחדש מגיל צעיר יותר, ככה שלדעתי ככל שמתחילים יותר מוקדם פשוט נהנים לאורך זמן רב יותר״
טל פרויד
עם הבת הגדולה שלי אני יכולה להגיד שהמצב היום ממש שונה

"זה ממש שיפר את המצב.
עם הבת הגדולה שלי אני יכולה להגיד שהמצב היום ממש שונה.
וזאת היתה ילדה שהיה קשה איתה מאד.
היום אני ממש מרגישה שהלב שלי נפתח אליה ואני אומרת את זה ממש בהתרגשות.
זה חיים אחרים איתה לגמרי״
הדר שילה
הרווחתי את הילד שלי בחזרה

"היה לי ילד שעשה לי את החיים לא קלים
וכמו שאני אומרת בכל הזדמנות -
פשוט הרווחתי את הילד שלי בחזרה״
אמירה יחיא מרעי
"נראה לי שהתקשורת הלקויה ביני ובין בתי נבעה מכן שלרוב באתי אליה בטעות על דברים שלדעתי לא התנהלה נכון.
אבל כששיתפתי אותה ברגשות שהמעשים שלה גרמו לי להרגיש, והבנתי איזה צרכים נמצאים מתחת, פתאום משהו בדו שיח נפתח. היא החלה לשתף ולדבר על רגשות ולהצהיר על אהבה אלי וכמה הנוכחות שלי בחיים שלה חשובה. מה שלפני הקורס היתה לי תחושה שהיא לא ממש אוהבת אותי ואינה מעריכה את נוכחותי ומעשיי בחייה.
זה הישג שבהחלט אני גאה בו...
ברגישותכם הרבה, בסובלנות בהקשבה ובליבכם הגדול, פתחתם לי דלת למקום טוב יותר, שלו ורגוע.
אתם עושים עבודת קודש. תודה רבה וחיבוק ענק!"
חני
"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית.
אתם זוכרים כמה בכיתי פה בפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך.
החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה.
אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר.
הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד.
אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות.
אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו.
לימור

תשובות לשאלות ששאלתם אותנו על הקורס 'הילד שקשה לי איתו'

עם הרשמתכם נשלח לכם קישור לאתר הקורס בו מופיעות כל ההדרכות של הקורס (כולל הדרכת מבוא לתקשורת מקרבת שנבקש מכם לראות לפני השיעור הראשון – היא מעניינת, מלמדת וחשובה בפני עצמה וכבר מתחילה את השינוי בבית). בנוסף באתר הקורס נמצאת חוברת עבודה לקורס שאנחנו ממליצים להדפיס אותה ולעבוד איתה בצמוד לשיעורי הקורס. לאורך כל הקורס אתם יכולים להעזר בצוות המקצועי שלנו בפורום משתתפי הקורסים, אתם רואים את ההדרכות לפי הסדר שלהן ועושים שינוי גדול עם הילד שקשה לכם איתו.

 

במידה והלימוד שלך יהיה רציני ומעמיק אפשר לצפות לשינוי ניכר במערכת היחסים עם הילד שקשה לכם איתו יותר: לשינוי משמעותי ברגשות שתרגישו כלפיו, להבנה של הצרכים העמוקים שבגללם הוא פועל כפי שהוא פועל וליכולת שלכם לפתוח את הלב אליו, ליכולת שלכם להגיב להתנהגות המאתגרת שלו באופן מקרב (מכיל ויחד עם זאת אסרטיבי), ולהתקרבות של הילד אליכם (בהרבה מקרים ממש מרגישים כאילו הוא מתחיל לחפש את קרבת ההורים). לרוב נראה גם שהילד רואה יותר אחרים סביבו ומתחשב יותר.

מרבית גישות ההורות מנסות לטפל בהתנהגויות מאתגרות באמצעות ניסיון לשנות את ההתנהגות עצמה, באמצעות כעס, התניות, הפעלת כוח וסנקציות. המחיר של הגישה הזאת הוא ריחוק בין ההורים לילדים, שחיקה של הסמכות, עייפות של ההורים, ומאבקי-כוח יומיומיים בבית. הדינמיקה שנוצרת בהתנהלות כזו היא של המעגל המרחיק שהסברנו אותו כאן בחלק הראשון של המדריך.

כדי להימנע מכל אלה חלק מההורים נוקטים בדרך הגמישה-מתירנית, שבה ההורה מוותר לילד המון פעמים, 'מחליק' על ההתנהגות המאתגרת שלו, רך איתו, בא לקראתו ומשתדל לספק אלו את כל מה שהוא רוצה… וגם לגישה הזו יש מחיר – הילד עשוי לפתח גישה של ״מגיע לי״, הוא מתקשה להתחשב באנשים אחרים,  קשה לו לקבל חוקים וכללים בבית ובמסגרות וקשה מאוד לחיות לצידו.

גישת תקשורת מקרבת היא שונה. זוהי גישה אפקטיבית במיוחד ושונה לחלוטין משתי הגישות האחרות. אנחנו קוראים לה "הורות מקרבת״ – והיא למעשה גישת תקשורת מקרבת שמותאמת במיוחד לקשר שבין הורים וילדים. במקור היא נקראת  Nonviolent Communication והיא נוצרה על-ידי דר׳ מרשאל רוזנברג, תלמידו האישי של דר׳ קארל רוג׳רס, שנחשב לאבי הפסיכולוגיה ההומניסטית.

בתקשורת מקרבת – מתייחסים להתנהגות המאתגרת כאל סימפטום ומחפשים את הסיבה האמיתית שהביאה להתנהגות הילד/ה.  אנחנו מטפלים בבעיה מהשורש ולא רק ברמה השטחית. היא מאפשרת להגיע לפתרונות והסכמים שעובדים בדרך של הידברות ודיאלוג, והכי חשוב – היא יוצרת קרבה אמיתית בין ההורים לילדים – שנשמרת לשנים ארוכות.

התוצאה: הרבה פחות ריבים, ויכוחים, צעקות, איומים, מתחים ומאבקי כוח מתישים בבית,
והרבה יותר קרבה, שמחה, שיחות מהלב, אווירה טובה ונעימה בבית, שיתוף פעולה והרבה הבנה (מוזמנים לקרוא כאן למטה עוד על הגישה). בתהליך שאותו עוברים בקורס ׳לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו׳ אנחנו בעצם עוברים עם הילד לגישה הזו – במקום להתמקד בהתנהגויות ולהגיב אליהן ישירות, אנחנו מתמקדים במניעים להתנהגות ובדרך הזו מחזירים את החיבור, ההקשבה ושיתוף הפעולה עם הילד.

בשיעורי וידאו בנוחות של ביתכם. באופן הזה אתם יכולים להקדיש רק זמן ללמידה נטו ולחסוך זמן התתארגנות ונסיעות, והוצאות על בייביסיטר וחנייה. תוכלו להשתתף בקורס בלי קשר למקום המגורים שלכם ולאילוצים של זמן שקשורים בעבודה וילדים.

בטח, יש לנו קורסים פרונטליים ואנחנו מאד ממליצים להגיע אליהם.
הקורס הבסיסי והחשוב ביותר להתחיל איתו הוא קורס יסודות בתקשורת מקרבת.
כשאתם מצטרפים לקורס יסודות בתקשרת מקרבת אתם מקבלים את הקורס ׳לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו׳ בכחצי מחיר.

אם אתם רוצים ללמוד איתנו בדרך פרונטלית ולשמוע על ההטבה הזו 
כתבו לנו ל-055-6868335 או [email protected]
וניתן לכם פרטים על הקורסים הפרונטליים הקרובים.

כן, ואנחנו אפילו ממליצים מאד לבוגרי קורסים אחרים שלנו לעבור אותו, כי הוא משלים חלק שאנחנו לא מלמדים אותו בשום מקום אחר. הקורס הספציפי הזה הוא המקום היחידי שבו אנחנו מטפלים לעומק בחיבור הרגשי עם הילד שקשה לנו איתו – ואם מרגיש לך שזה העניין שלך עם הילד או הילדה שלך, ושלמרות שיש לך ידיעה והבנה של השפה המקרבת, עדיין קשה לך ליצור הבנה, קרבה ושיתוף פעולה איתו – קרוב לוודאי שהקורס הזה הוא החתיכה החסרה כדי שכל מה שלמדת יעבוד לך מעולה (כי ילדים מרגישים אותנו ואת מצב הלב שלנו מולם וכשהם לא מרגישים שם חיבור מלא ופתוח הם לא תמיד מוכנים לקבל את הניסיונות המילוליים שלנו לתקשר ולהתחבר איתם). 
בנוסף כל התהליך בקורס הזה הוא אחר שונה לגמרי ממה שלמדת בכל קורס אחר של תקשורת מקרבת. זה תהליך עומק ייחודי שלא נלמד בשום מקום אחר, לא אצלנו ולא במקומות אחרים, והוא לא פחות ממשנה-יחסים. הוא התהליך האהוב ביותר על משתתפי קורסים מתקדמים שלנו שמציינים אותו כרגע שבו השתנו להם מהותית היחסים עם הילד או הילדה שלהם (יש כאלה שמטפלים בקורס במערכת יחסים מול אחות, אמא ועוד ולאו דווקא מול ילד). אנחנו ממליצים לכל אמא ולכל אבא לעבור אותו, ובפרט אם יש עניין רגשי מול אחד הילדים.

אנחנו מבינים ומכירים מקרוב את העומס שיש היום על הורים ובטח בתקופה הזו של חוסר הוודאות שבה קשה להתחייב על מפגשים פרונטליים. ולכן חיפשנו דרך שתאפשר להרבה הורים להתחבר מחדש לילד שקשה להם איתו ולעבור איתו תהליך משמעותי, בנוחות ומבלי שמגבלות של זמן ומרחק גיאוגרפי ובידודים יהוו מגבלה. במשפחות עם שני הורים חשוב לנו שההדרכות שלנו יגיעו לשניהם וזו דרך נוחה לעשות זאת. השיעורים בוידאו מאפשרים ללמוד באופן פרטי (ללא הזדהות) בדברים שבמפגש פרונטלי לפעמים מרגישים פחות בנוח לחשוף. שיעורי וידאו בימינו הם כלי למידה נטול מקום ונטול זמן ולכן רצינו לנצל את היתרונות שלו. אז זה פשוט ונגיש ואת התרגילים בחוברת העבודה אפשר לעשות בכתב יד.

לא:-) תוכלו להשתתף בשיעורים יחד ולהיכנס לאתר הקורס עם שם משתמש וסיסמה זהים, אפילו ממחשבים שונים ולראות את הקלטות השיעורים. זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת ללמוד את התכנים שבקורס יחד ולבסס עקרונות משותפים להורות שלכם מול הילד שאיתו קשה לכם יותר. לגברים שקוראים את זה – תנו לזה ולנו צ'אנס – אנחנו מלמדים בקורס הזה דרך מעמיקה שעובדת ואנחנו יודעים את זה גם משימוש בה עם הילדים שלנו – אם למרות הניסיונות שלכם הקושי עם הילד ממשיך, ממליצים לכם לנסות איתנו בקורס הזה משהו אחר, שמבוסס על הגישה המקרבת ולא על גישה התנהגותית. אנחנו ממשיכים לראות עם השנים שהדרך המקרבת מביאה לתוצאות חזקות שנשמרות לאורך זמן.

 

חד משמעית כן. האמא היא 'מרכז העצבים בבית' שדרכו עוברת כל ההתנהלות בבית. המקום שהיא מייצגת עבור הילדים, וגם עבור הילד שקשה לכם איתו יותר, הוא בלתי ניתן לשיעור. היחסים עם אמא בדרך כלל מגדירים את היחסים של הילד עם העולם. אז אין שום דרך להפחית במערכת היחסים של ילד עם אמא שלו (או עם אבא שלו) בלי קשר להורה השני. ולכן אנחנו ממליצים, בפרט בקורס הספציפי הזה, שתעברו את התהליך הזה כי אין תחליף לאיכות היחסים ביניכם לבין הילד שלכם.
וכמובן שהיינו שמחים אם בן/בת הזוג שלך ירצה לעבור את התהליך בעצמו. אבל אם הוא לא רוצה להיות חלק מזה כרגע, אנחנו ממליצים לך להתחיל ומאמינים שכמו בהרבה משפחות, בן-הזוג יראה את השינוי בקשר שלך עם הילד ובהתנהגויות של הילד וככל שיעבור הזמן הוא יושפע מהתהליך בעצמו, ואולי גם יתעניין וירצה ללמוד אותו או חלקים ממנו (אנחנו רואים שזה קורה הרבה ושעדיף להתחיל ולגרום לדברים לקרות במקום לחכות ולחכות ולהיות תלויים במישהו אחר).

ממש לא חייבים, וכמו שכתבנו כאן – המדיום של שיעורי וידאו מאפשר לכם ללמוד ולקבוע בעצמכם את מידת השיתוף הנוחה לכם בפורום המשתתפים שבו תקבלו עזרה כאשר הפרטיות שלכם נשמרת. אתם קובעים כמה לשתף ואת מי ולשמור לחלוטין על הפרטיות שלכם.

בטח שכן:-) כל חומרי הקורס – הקלטות השיעורים, חוברות התרגול והדרכת המבוא – כולם נשמרים לכם לתמיד, ותוכלו לשוב ולעבור את אותו תהליך עם ילדים נוספים שלכם ברגע שיתעורר קושי מתמשך מולם. אנחנו בעצמנו משתמשים בתהליך הזה בכל פעם שאנחנו מזהים קושי מתמשך שמופיע עם אחד הילדים, ורואים בכל פעם מחדש איך הוא מחזיר לנו את החיבור לילד שלנו. למעשה זו הדרך הכי יעילה וקצרה שאנחנו משתמשים בה כהורים כדי לעשות שינוי משמעותי בהתנהגויות של הילדים שלנו שאיתן קשה לנו.

כל הקורסים שלנו בבית להורות מקרבת מתאימים לילדים בכל הגילאים, והקורס הספציפי הזה על אחת כמה וכמה – לעולם לא מאוחר ליצור מחדש את החיבור שאנחנו רוצים עם הילד שאיתו היה לנו קשה לעשות את זה עד עכשיו. את התהליך שאנחנו מעבירים בקורס הזה העברנו למשפחות עם ילדים בכל הגילאים, מקטנים עד מתבגרים ואפילו ילדים שכבר עזבו את הבית, ובמקרים רבים הוא יצר לא פחות ממהפך ביחסים ובתקשורת עם הילד, בלי קשר לגיל שלו (יש כאלה שעושים את התהליך בקורס עם מערכת יחסים עם אח או אחות, אמא או מבוגרים אחרים). 

נשמח לענות על כל שאלה שלכם – 
ליצירת קשר אפשר למלא את פרטי ההתקשרות שלכם כאן בקישור הזה 
או לכתוב אלינו ל- 055-6868335 וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר.

 יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם?
לחצו כאן ונחזור אליכם
מעדיפים להירשם בטלפון?
כתבו לנו לכאן: 055-6868335

"מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה אנחנו חווים עילוי בהורות שלנו, כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה"

מנחים את הקורס – יעל ארבל ויואב לבנה, היוצרים של הבית להורות מקרבת.
אנחנו מנחים ומלמדים תקשורת מקרבת כבר למעלה מ-15 שנים והיוצרים והמפתחים של גישת הורות מקרבת, המבוססת על תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication) ומנגישה אותה במיוחד להורים ולאתגרים שהם חווים בבית. בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו בשנים האחרונות למעלה מ-6,000 משפחות שלמדו איתנו את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכוח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

רוצים לבוא לקורס פרונטלי?
מצטרפים לקורס יסודות בתקשורת מקרבת
ומקבלים איתו את הקורס 'לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו' בכחצי מחיר!

"הקורס שינה לי את האווירה בבית, שינה לי את ההתנהלות שלי מול עצמי ומול הילדים. שווה כל שקל, כל דקה, וכל השקעה בשינוי"

מה מקבלים בקורס יסודות הפרונטלי בתקשורת מקרבת:

10 שבועות של תוכן משנה חיים עם מעטפת נרחבת שנותנת ליווי, יישום, תרגול, השרייה והשראה – להטמעת תקשורת מקרבת במשפחה שלך שיעזרו לך להפחית משמעותית את המריבות, הכעסים והמטענים בבית, להכניס תקשורת טובה, הבנה, קרבה ושיתוף פעולה ולבנות ולחזק את החיבור, הקרבה, האמון והבטחון בזוגיות, בהורות ובמערכת היחסים שלנו עם עצמנו.   

אם יש לכם אתגר במשפחה – עם אחד הילדים, או עם כולם או עם בן או בת הזוג, אם אתם מרגישים שהתרחקתם, שיש יותר מדי מריבות וויכוחים בבית, שהלב שלכם סגור לאחד מיקיריכם וזה מבהיל אתכם, אם אתם שחוקים ועייפים מתקשורת מאשימה או אם אתם חיים בויתור מתמשך בתוך מערכת יחסים –

ואתם לא מוכנים להשלים ולחיות עם זה יותר ורוצים לעשות עם זה משהו שבאמת יעזור –
קורס יסודות הוא ממש בשבילכם וייתן לכם את הדרך המלאה לעשות את השינוי הזה בבית – 
זהו קורס משנה חיים (המשתתפים/ות שלנו אומרים את זה)

לקבלת כל הפרטים והרשמה לשיחה איתנו על קורס יסודות הקרוב ועל האפשרות להוסיף אליו את הקורס ׳לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לי איתו׳ –
לחצו על הכפתור כאן למטה, הכניסו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

 יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם?
לחצו כאן ונחזור אליכם
מעדיפים להירשם בטלפון?
כתבו לנו לכאן: 055-6868335

"כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד, שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם"
"אין לי מילים לתאר עד כמה זה עוזר לי"
"הקורס שינה לי את כל האווירה בבית, שווה כל שקל, כל דקה, כל השקעה בשינוי"

הרבה פחות קונפליקטים בבית

"זה גם שיש הרבה פחות קונפליקטים בבית, וגם שכבר יש קושי, אנחנו 'מאבדים את זה' הרבה יותר לאט, אנחנו נוגעים בו בדברים האמיתיים שמפריעים לו, מה שאתם קוראים לו - 'מה שנמצא מתחת להתנהגות'. והוא גם מדבר יותר - הוא הרבה יותר תקשורתי ממה שהיה, ונראה לי שזה קשור בזה שאנחנו מתעניינים במה שקורה לו, הוא הרבה יותר מבטא את עצמו מאז שהתחלנו ללמוד בתוכנית - פשוט הרבה יותר כייף, נותן תחושה שככה זה צריך להיות - התוכנית הזאת מדהימה".
אושרת וארז אילון
משתתפים בתוכנית הבית

הקורס שינה לי את כל האווירה בבית

"לקורס נרשמתי לאחר שיחה עם יואב שנתן לי טיפ קטן מול המתבגר שלי, והאמת שכמו קסם זה עזר. אז חשבתי לעצמי: 'אם טיפ אחד קטן עזר... מה יעשה לי הקורס?' והקורס שינה לי את האווירה בבית, שינה לי את ההתנהלות שלי מול עצמי ומול הילדים. שווה כל שקל, כל דקה, וכל השקעה בשינוי..."
דנה
משתתפת בקורס במקום עונש

היחסים עם הבכורה משתפרים ואנחנו מתקרבות אחת לשניה

"שמחה לספר לך שהקורס שלך עושה לי טוב, וגם למשפחה. מרגישה בעיקר איך היחסים שלי עם הבכורה משתפרים ואנחנו מתקרבות מאד אחת לשנייה. זה כל כך כיף וחשוב לי. והכל ללא מאמץ רק באמצעות תקשורת מקרבת...".
דפנה
משתתפת בקורס

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית

"יואב, יעל וגליה היקרים שלום, מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה, אני ובעלי חווים ממש עילוי בהורות שלנו וכייף גדול עם בננו אור בן ה-3 שמאד מזכיר את אוהד הקטן שלכם בעקשנות שלו, ברצונות המאד חזקים בעצמאות ולקבלת החלטות. למדנו לראות אותו ולהקשיב לו, להתגמש ולאפשר איפה שרק ניתן, ולשים גבול ברור, אסרטיבי ונינוח איפה שחשוב לנו באמת מתוך אמונה שלמה והתחשבות בכל הצרכים בבית, ואפילו אור כבר התחיל לדבר בצורה הזו...

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית ומעבירים את כולנו תהליך של למידה, הבנה וקבלה של הרצונות והצרכים של כל בני הבית. שוב תודה על כל פועלכם המבורך!
לירן שאלתיאל
משתתפת בקורס במקום עונש
רואים תוצאות כל הזמן
"אני עובדת על האמפתיה וההתנהלות וברוך ה' רואים תוצאות כל הזמן.
תודה תודה תודה"
ורד
משתתפת בקורס במקום עונש
אין לי מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי
"רציתי לשתף אתכם שלמרות שאני בתחילת הדרך ושמעתי רק 3 הרצאות , דבריכם כל כך עוזרים לי. אני כרגע שומעת תוך כדי נהיגה לעבודה את הקלטת הדרכה של סוף החופש ,לקראת סיום ההדרכה. וואוו. אתם שם בדיוק. כל המערך הזה שהכנתם הפך אותי. אני יוצאת נשכרת מכל דקה של הקשבה. אין לי מספיק מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי. קודם כל להתחבר לעצמי ואחכ להתקרב לילדים. אני ממש לומדת כל דקה שאתם מדברים משהו חדש. כל הכבוד תמשיכו לעזור ותמשיכו גם עם הובינרים המוצלחים, לא צריך לחכות לחופש הגדול בשביל זה. תודה רבה שאתם גורמים לי להיות עצמי ולתת לי כלים איך להתמודד ביותר הצלחה עם בנותי".
אירית ורשאואר
משתתפת בקורס 'במקום עונש'
החיים בבית שלנו אחרים היום
"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. אתם זוכרים כמה בכיתי פה במפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך.
החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".
(השם שמור אצלנו)
משתתפת בתוכנית הבית
הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי
"הגעתי לתקשורת המקרבת כי הבנתי שאם אני רוצה לשמור על ערוץ תקשורת פתוח עם בנותי המתבגרות אני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי. הן כבר לא ילדות קטנות שאפשר לצוות עליהן. המפגש עם יואב וגליה התברר כדבר המשמעותי ביותר שקרה לי בזמן האחרון. למדתי לדייק עם עצמי – מה אני באמת מרגישה ורוצה (במיוחד כשאני כועסת). למדתי להקשיב אחרת לבנותי ולהצליח להיות הרבה יותר אמפתית אליהן. וממשיכה בהתמודדות עם הקושי לשנות את הרגלי הדיבור שלי משפה שהורגלתי אליה וש"חונכתי" בה, לשפה אחרת שיש בה כבוד ורצון אמיתי לקרבה. תודה גדולה לגליה ויואב המדהימים!!".
מיכל ישראלי
משתתפת
האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר
"ההורות היא דבר עצום ומרתק בשבילי, וחשוב לי להתפתח ולצמוח מתוך חוויית מערכות היחסים במשפחה שהקמתי. האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר, (לא נטולת אתגרים, חס וחלילה...), ואנחנו כהורים ממוקדים יותר בהקשבה ובראיית המתוקים שלנו, בהתפעמות מהם, ופחות באיך ניתן לשנות או "לתקן" אותם כדי שלנו יהיה יותר קל... המודעות העצמית שלנו לגבי קשיים אישיים וצרכים גם מתפתחת, ויש בינינו כזוג עזרה הדדית בנושא. אז תודה גדולה מעומק הלב, ומחכה כבר להמשך...".
חן נווה
משתתפת
השינוי התחיל. הקורס שלך עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן
"נכנסתי ונסחפתי. פתאום הבנתי מה קורה איתי. כל ההתלבטויות, התסכולים, המרמור, הדריכה במקום, הרצון לשנות, לחיות אחרת, לעבוד במקום אחר, לגדול, להתפתח, להבין, להיות מוארת, להשתנות. לפתוח את העיניים ולגלות את עצמי. לגלות אותי. לראות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה אני חושבת. לא מה הסביבה רוצה בשבילי. אלא מה אני רוצה. ואז לאט לאט, עם הזמן, זה התחיל. השינוי התחיל. כן כן, זה קורה ממש עכשיו, ברגעים אלו. אין לי מילים להודות לך, יעל. הקורס שלך פשוט עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן".
דקלה
משתתפת
הרווחתי את הבן שלי מחדש
"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי.
אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש".
גיא
משתתף בקורס
כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד, שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם
"הגעתי לסדנה מתוך רצון לשפר את התקשורת והאווירה בבית וגם, באופן אישי, כדי ללמוד באמת להקשיב. הסדנה עצמה הפתיעה אותי מאוד בפשטות המסרים שבה, בפרקטיות שלה ליישום מיידי, בעניין שיצרה, בכך שנגעה, בלי יוצא מהכלל בכולם, ובאופן שבו הועברה, בכישרון רב, בחשיפה אישית וברגישות מדהימה. ברור לי עכשיו ש"תפסתי" רק את קצה החוט ושיש עוד הרבה מקום ללמוד ולשפר כל סוג של תקשורת וכל סוג של אינטראקציה בין אנשים, גדולים כקטנים. לסיכום, כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם".
עמיר לוז
משתתף בקורס
בשורה לעולם!!!
"אני מרגישה שאנחנו נוטלים חלק במשהו מאוד גדול!!!! בשורה לעולם!!! יעל , יואב וגליה! אתם כ"כ מרגשים! אתם קשובים כל כך !, נענים לכל הצרכים... ומשתדלים לרדת לפרטים. ומתוך הפרטים הקטנים הללו: התרגילים, הטבלאות, הסרטונים, הדוגמאות הקטנות מחיי היומיום, הולך ונרקם לפנינו עולם טוב יותר! מכיל יותר! עם אמפתיה ובע"ה ללא מלחמות! המשיכו במעשיכם! אתם מקצוענים! מדוייקים! ועם זאת יש בכם ענווה והקשבה! אתם חשובים לנו ולעולם כולו! יישר כח!!!".
מרים
משתתפת בבית להורות מקרבת
"סבתא, המלכה שלי, תודה ענקית!"
"לצוות המנצח שלום , מלה קטנה גדולה "תודה!" תודה על ההזדמנות שניתנה לי כ"סבתא" להשתלב בקורס. לקורס הייתה השפעה על דרך ההתנהלות שלי עם נכדיי ובכלל! תמיד חשבתי שאני מתייחסת ברוך ובאמפתיה ...אבל לאחר שלמדתי מהי דרך מרחיקה הבנתי שלא דיברתי בדרך של אמפתיה ... תמיד הקשבתי אך התגובה המיידית שלי הייתה לייעץ, בשיחותיי עם נכדתי המתבגרת מיהרתי להגיב במתן עצות והיא במחי יד הייתה פוסקת "סבתא את לא מבינה" .. עכשיו אני מבינה שלא התייחסתי לצרכים שלה ובעצותיי היא למעשה הבינה "מה צריך לעשות". בשיחותיי האחרונות איתה יישמתי את העקרונות שרכשתי, והפלא ופלא היא חשה שאני מקשיבה לה ואף העמיקה בשיחה. במסרון קטן ששלחה לי לאחר מכן כתבה: "סבתא, המלכה שלי, תודה ענקית!" הרגשתי שהירווחתי זאת ביושר, בזכותכם!

במקרה אחר נכחתי בעימות שהיה לנכדתי בת השש עם שני אחיה. בשעת המשבר לא התערבתי אך מס' ימים לאחר המקרה, כשהתארחה בביתי, ניצלתי את הזמן וקיימתי איתה שיחה בארבע עיניים. תיארתי לה את מה שראיתי וכו'. היא הייתה קשובה מאוד ולפתע עם ניצוץ בעיניה אמרה "סבתא איך את יודעת הכל!" גם הפעם הרגשתי מחוזקת על זה שהצלחתי לאתר את הצורך שלה מחד ומאידך ניסינו יחד למצוא דרכים נוספות לתגובה בסיטואציות כגון אלה. מה שנותר לי הוא להמשיך להתאמן וליישם את העקרונות במעגלי שיח נוספים!

בכל הזדמנות שנקרית לי אני ממליצה בחום להשתלב בקורס בפני מכרים וידידים, בפני הורים, סבים וסבתות, כדי לקבל כלים ל"תקשורת מקרבת בין דורית".
רינה
משתתפת בקורס במקום עונש

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

ילדיי מבינים את השפה הזו יותר מכל שפה אחרת!

"מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה. להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!"
מלי ארגמן
משתתפת בתוכנית הבית

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"הבת הצעירה שלנו התעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים. תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".
בשמת וינר שורצבורד
משתתפת בתוכנית הבית

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

אילן יוציס מספר על המעבר מעונשים, לשיתוף פעולה בדרך של הבנה, חיבור ויחד

מאיה אברמסקי, מספרת על המעבר מקושי ו'פיצוצים' לחיבור משמעותי ורגשי עם הילדים:

מצאתי את מה שחיפשתי

"אני כל כך שמחה על הצטרפותנו לתהליך ומודה כי סופסוף מצאתי את מה שחיפשתי במשך כשמונה שנים (בכורי בן 10). אני גם רוצה להחמיא על הדרך בה מועברים המסרים - באופן כל כך ברור, ללא שיפוט וישים".
טל

 יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם?
לחצו כאן ונחזור אליכם
מעדיפים להירשם בטלפון?
כתבו לנו לכאן: 055-6868335

מה זה הבית להורות מקרבת?

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו כבר למעלה מ-6,500 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו – ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 15 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של המון משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד”ר מרשאל רוזנברג – קראו כאן עוד על הגישה:

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

 יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם?
לחצו כאן ונחזור אליכם
מעדיפים להירשם בטלפון?
כתבו לנו לכאן: 055-6868335

© כל הזכויות שמורות לבית להורות מקרבת בע״מ

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן