הבית להורות מקרבת:

מלכודת ההתנהגות

איך להבין את הסיבה האמיתית מאחורי ההתנהגות המאתגרת של הילד/ה שלכם ואיך לטפל בה?

הזמנה להדרכה אינטרנטית בחינם להורים - 9.3.2017 | 21:00

הורים יקרים,

רוב ההורים חווים התנהגויות מאתגרות עם הילדים. ההתנהגויות האלו מעוררות אצלנו התכווצות, כעס ותחושה של עייפות וחוסר אונים. לפעמים נדמה לנו שזה רצף של דברים שקורים לילד/ה שלנו שאין לנו מושג איך הם נדבקו אליו, ועוד יותר לא ברור לנו איך כדאי לנו להגיב ומה לעשות כדי שזה ייפסק.

רוב ההורים שפונים אלינו כבר ניסו הכל – להסביר באופן רגוע, להתעצבן כשזה לא נפסק, לכעוס, לצעוק, להשתמש בסמכות, להעניש, למנוע פעילויות שונות עד שזה ייפסק – ובעצם שום דבר לא עזר וההתנהגות לא רק שלא נפסקה אלא אפילו התגברה.

חלק גדול מההורים מודאגים מאוד ממצבים שכאלו, ובצדק. כי הם רואים את ההשלכות האפשריות של ההתנהגויות האלו על העתיד של הילד/ה שלהם. הם חוששים שזה ישפיע ברמה החברתית, בלימודים, בקשר בין האחים, הם רואים את הקשר בין הדברים, רואים החמרה הדרגתית ומבינים שהכלים שיש להם כדי לעזור לילדים שלהם להפסיק את ההתנהגויות האלו או לפחות למתן אותן לא עובדים או עובדים לטווח קצר ולא מחזיקים מעמד לאורך זמן.

אז מה עושים עם כל זה? האם אפשר לטפל בהתנהגויות האלו ואם כן אז איך עושים את זה?

האופן שבו תקשורת מקרבת רואה את זה הוא כזה – ההתנהגות החיצונית שאנחנו רואים ומאותגרים על-ידה היא סימפטום חיצוני. על אף שזה נראה כך, לא מדובר במקרים פזורים שאינם קשורים זה לזה. בדיוק להיפך – יש סיבה הגיונית וניתנת להבנה לכל התנהגות וכשאנחנו מבינים אותה אנחנו יכולים לחוש הקלה שזה לא שאנחנו "נכשלנו" בתפקיד שלנו כהורים (כפי שלפעמים אנחנו אומרים לעצמנו), אלא שיש סיבה, הגיונית, ואנחנו יכולים לטפל בה דרך שינוי האופן שבו נתייחס אליה ונטפל בה.

מה כל זה אומר? שאם יש לנו כלים להבין את הסיבה שמאחורי ההתנהגות כבר אנחנו בחצי הדרך לפתרון שלה. ואם יש לנו כלים לטפל בסיבה הזאת, אנחנו יכולים לעזור לילד/ה שלנו לשנות את ההתנהגות, להפחית אותה באופן משמעותי ואפילו להיפתר ממנה לחלוטין.

מחר, יום חמישי, 9.3.2017, בשעה 21:00, אנחנו רוצים להזמין אתכם להצטרף להדרכה אינטרנטית מיוחדת וחינמית איתנו, שבה תלמדו יותר על מלכודת ההתנהגות שרובנו נופלים אליה, איך לזהות ולהבין מהי הסיבה או הסיבות להתנהגות המאתגרת ואיך להכין תוכנית פעולה לטיפול בהתנהגות עד לפתרון. 

כדי להצטרף להדרכה הכניסו כאן בטופס את האימייל שלכם ונשלח אליכם את כל הפרטים.

נשמח לראות אתכם בהדרכה,

יעל ארבל, יואב וגליה לבנה
וצוות הבית להורות מקרבת

 

להרשמה להדרכה מלאו כאן את פרטיכם ונשלח אליכם קישור:

מה נלמד בהדרכה:

  • מהי מלכודת ההתנהגות שרובנו כהורים נופלים אליה ואיך אנחנו מעצימים את האחיזה שלנו במלכודת הזאת.

  • איך לזהות ולהבין מהי הסיבה האמיתית או הסיבות להתנהגות המאתגרת של הילד/ה שלנו (הבנת הסיבה כמוה כחצי הדרך לפתרון). 

  • מה צריך לעשות כדי לטפל בהתנהגות המאתגרת לאחר שהבנו את הסיבה שלה

  • איך לבנות תוכנית פעולה טובה לטיפול בהתנהגות עד לפתרון משביע רצון.

Spread the word

השאירו לנו תגובה...