לוגו הבית 2022

הזמנה להדרכת הורים אינטרנטית חינמית
שעומדת לשנות לכם את החיים עם הילדים בבית:

במקום עונש

וגם במקום לצעוק, לאיים או לספור עד 3

הדרך החדשה להניע את הילדים לשיתוף פעולה
מבלי להשתמש בכוח
ומבלי לוותר על מה שחשוב לנו ההורים

יום ראשון, 8.10.2023 בשעה 20:30

הורים יקרים,

אם אתם מגיעים לפעמים עם הילדים שלכם למצבים של שימוש בכוח ובעונשים, ומבינים שזה לא באמת עובד, אבל לא יודעים מה לעשות במקום עונש – ההדרכה הזאת היא בדיוק בשבילכם!

אם אתם מרגישים שההתנהגות של הילד/ה שלכם מוציאה אתכם מדעתכם, גוררת אתכם להסברים ארוכים שלא מזיזים כלום,
לויכוחים ומריבות עם הילדים, להפעלת סמכות ואיומים, ומכריחה אתכם להיות נוקשים ולהפעיל מולם כוח ואתם לא רוצים לתקשר ולנהל איתם מערכת יחסים בדרך הזאת –

אנחנו מזמינים אתכם ללמוד דרך אחרת!

~ דרך שלוקחת הרבה פחות זמן ממריבות וויכוחים ~
~ אפקטיבית הרבה יותר ויוצרת אווירה נעימה בבית ~
~ עובדת בטווחי זמן קצרים ונותנת תוצאות מיידיות ~
~ ומשפיעה גם על שיפור וחיזוק הקשר לטווח הארוך ~

אנחנו במלווי הורים 7 שקוף

אנחנו רוצים להראות לכם את הדרך הזאת ולקחת אתכם צעד אחר צעד לאלטרנטיבה שתעזור לכם:

  • לקבל החלטה בהירה ומבוססת להימנע מעונשים ומשימוש בכוח

  • להימנע מלהגיע למצבי קצה בהורות שמותירים אתכם בחוסר ברירה, מותשים, בודדים ועם רגשות אשמה.

  • לקבל מפת צעדים לביצוע שתעזור לכם ליצור אלטרנטיבה חדשה בבית עם הילדים, להגיע ללב שלהם ולחולל שינוי אמיתי ביחס שלהם אליכם ובתגובות שלהם.

  • ולהפחית ב-80% את כמות המריבות, הסיטואציות המאתגרות והויכוחים בבית.

מה נלמד בהדרכה?

  • למה נוצרים לנו ויכוחים ומאבקים עם ילדים – ואיך אנחנו ההורים מייצרים את זה מבלי שאנחנו אילו מודעים לזה!

  • הסמכות ההורית הישנה שמבוססת על הפעלת כוח – למה היא לא עובדת לנו ומהי הסמכות ההורית החדשה והמקרבת שכן עובדת בדור שלנו

  • 2 טעויות מרכזיות של מרבית ההורים, שמשמרות את הקושי והקונפליקטים ולא מאפשרות לנו לצאת מויכוחים ומאבקי כח עם הילדים בבית

  • הדרך המלאה (כולל כל השלבים שבה) שאיתה מניעים ילדים לשיתוף פעולה בקלות ובדרך מקרבת שחוסכת את מרבית הויכוחים, המריבות והמאבקים בבית

ההדרכה מתקיימת ביום ראשון, 8.10.2023, בשעה 20:30

חווים קושי להירשם להדרכה? 
שלחו לנו אימייל ל- [email protected]

רוצים להכיר אותנו?
כמה מילים על הבית להורות מקרבת

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו למעלה מ-6,500 משפחות ועוקבים אחרינו למעלה מ-130,000 משפחות (אפשר לראות מזה את הרצון הגדול של הורים היום למצוא דרך אחרת להורות שלהם במקום שיטות ישנות של שימוש בכוח שלא עובדות היום) ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 15 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של אלפי משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד”ר מרשאל רוזנברג – קראו כאן עוד על הגישה:

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

דר׳ מרשאל רוזנברג2
דר׳ מרשאל רוזנברג

יום ראשון 8.10.2023 בשעה 20:30
נשמח לפגוש אתכם!

יעל ויואב,
הבית להורות מקרבת

לעוד פרטים על הורות מקרבת היכנסו לאתר:
www.feelfamily.co.il
לשאלות ובירורים כתבו לנו:
[email protected]

הרגשתי בתוך תוכי שמה שקורה בבית זאת לא הדרך

״נתקלתי בקושי שאני לא מצליחה לבקש מה שאני הייתי רוצה שיקרה. נתקלתי במרד, בזעם, בכעסים, וכתוצאה גם אני היייתי מגיבה בכעס, בדרישות ואז מתחיל הויכוח ופתאום הרגשתי שאני לא יודעת מה אני אמורה להגיד ומה אני אמורה לעשות והשפה היחידה שהיתה לי באותם ימים זו שפה של כוח פשוט בכוח – לכבות טלויזיה בכוח לקחת את היד ולגרור לאמבטיה, להשכיב לישון - הכל מלווה בהמון מתח ובהרבה תסכול כי בפנים הרגשתי שזאת לא אני מי שמדברת החוצה זאת לא אני - שאני לא רוצה לדבר בצורה הזאת. פשוט הרגשתי בתוך תוכי שמה שקורה בבית זאת לא הדרך. שיש כאן משהו שלא אמור להיות. היום אני במקום שונה. היום אני והבנות שלי מדברות. ואין תסכול – אין את התסכול הפנימי שאני לא יודעת מה לעשות. אנחנו חברות, אני ממש מרגישה שיש לנו חברות עמוקה. אין ביננו מריבות, אנחנו על אותו תדר. אין ביקורת יותר ואין שיפוטיות. זו איכות חיים שונה, זה לגמרי אחרת. אנחנו קרובות בלב ויש לנו קרבה. בלי זה אני חושבת שהייתי מאבדת אותן״.
ויולט רוזן
אמא ל-2

פשוט ראיתי שזה עובד - אין כלי אחר יותר טוב למוסס קונפליקטים

״זה היה הילד הבכור שלי עד גיל מסוים הכל היה נופת-צופים, איפשהו עד גיל 3 ואז אחותו נולדה ומערכת היחסים שלנו הלכה והתדרדרה והגיעה למקום שכמעט כל דבר שהייתי צריך ממנו היה בכוח הכל היה במאבקי כוח - שביתות בכי בארוחת שישי שאני כועס עליו ולוקח אותו לחדר ואני כועס עליו ואומר לו שהוא לא יכול להרוס לכולם את הארוחה - זה היה ממש... צמרמורת.. זה היה קשה. ופשוט ראיתי בעיניי רוחי איך אני הולך ומאבד את הילד. ראיתי את זה הולך ומחמיר ואמרתי לעצמי שחייבת להיות שיטה אחרת, לא הייתי יכול לקבל את זה. ואני לקחתי את עצמי בידיים וזה מה שהביא אותי אליכם. ומרגע שהתחלתי בתהליך אתכם כל פעם עוד משהו נפל למקום שלו ולפני ששמתי לב כבר היינו במקום חדש. זה פתח מסלול אחר במערכת היחסים בינינו הבנתי אותו מחדש, התחברתי אליו מחדש פשוט ראיתי שזה עובד. היום כל בוקר אני מעיר את שני הילדים שלי ותוך עשרים דקות אנחנו יוצאים מהבית בקלות והבן שלי מתעקש לדבר איתי ולשתף אותי בדברים שלו. אין כלי אחר יותר טוב למוסס קונפליקטים. אין לי משהו שאני יכול להגיד חוץ מתודה על הדרך הזו ועל זה שזה תיקן ממש את מערכת היחסים העלה אותה על מסלול אחר לגמרי״
אריה יוריש
אבא ל-2

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

הרבה פחות קונפליקטים בבית

"זה גם שיש הרבה פחות קונפליקטים בבית, וגם שכבר יש קושי, אנחנו 'מאבדים את זה' הרבה יותר לאט, אנחנו נוגעים בו בדברים האמיתיים שמפריעים לו, מה שאתם קוראים לו - 'מה שנמצא מתחת להתנהגות'. והוא גם מדבר יותר - הוא הרבה יותר תקשורתי ממה שהיה, ונראה לי שזה קשור בזה שאנחנו מתעניינים במה שקורה לו, הוא הרבה יותר מבטא את עצמו מאז שהתחלנו ללמוד בתוכנית - פשוט הרבה יותר כייף, נותן תחושה שככה זה צריך להיות - התוכנית הזאת מדהימה".
אושרת וארז אילון
משתתפים בתוכנית הבית

ילדיי מבינים את השפה הזו יותר מכל שפה אחרת!

"מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה. להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!"
מלי ארגמן
משתתפת בתוכנית הבית

גיליתי שפה שבאמצעותה בני מסכים לשתף איתי פעולה

"נחשפתי לאחרונה לגישת הורות מקרבת ויותר ויותר התחזקה אצלי התחושה שיש כאן גישה משנה חיים, ממש כך. השינויים החלו להופיע כבר לאחר מספר ימים, גיליתי שפה שבאמצעותה בני (בן ה-3.5) מסכים לשתף איתי פעולה ויותר חשוב מכך, השיתוף פעולה לא מגיע מתוך מאבק, אלא מתוך תחושת קירבה, ורצון של שנינו לשתף פעולה. למדתי להקשיב לצרכים שלי ושל בני במקום להגיב להתנהגות, זה איפשר לי לראות דרך בה הצרכים שלי וגם הצרכים שלו מקבלים מענה - ניסיתי מספר גישות שונות, אך משהו באופן שבו הצוות הנפלא הזה מעבירים את החומר עזר לי להפנים בקלות וליישם - יש כאן גישה משנה חיים, ממש כך".
אורי טל
משתתף בקורס במקום עונש

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית

"יואב, יעל וגליה היקרים שלום, מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה, אני ובעלי חווים ממש עילוי בהורות שלנו וכייף גדול עם בננו אור בן ה-3 שמאד מזכיר את אוהד הקטן שלכם בעקשנות שלו, ברצונות המאד חזקים בעצמאות ולקבלת החלטות. למדנו לראות אותו ולהקשיב לו, להתגמש ולאפשר איפה שרק ניתן, ולשים גבול ברור, אסרטיבי ונינוח איפה שחשוב לנו באמת מתוך אמונה שלמה והתחשבות בכל הצרכים בבית, ואפילו אור כבר התחיל לדבר בצורה הזו... כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית ומעבירים את כולנו תהליך של למידה, הבנה וקבלה של הרצונות והצרכים של כל בני הבית. שוב תודה על כל פועלכם המבורך!"
לירן שאלתיאל
משתתפת בקורס במקום עונש
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן