הבית להורות מקרבת

איך לפעול כשילד מתעקש
מרביץ ולא מוכן לשמוע 'לא'

במיוחד לילדים עם התקפי זעם, סף תסכול נמוך וקושי בויסות רגשי

הדרך להפחית את מרבית הויכוחים והמאבקים בבית
ולהשיג הקשבה ושיתוף פעולה
מבלי להשתמש בכוח ומבלי לוותר על מה שחשוב לכם

תכנית מעשית להורים שרוצים שינוי

הורים יקרים,

אם אתם חווים בבית קושי מתמשך עם ילד שמתעקש ומרביץ בכל פעם ששומע 'לא', אם אתם מוצאים את עצמכם בויכוחים ומאבקים איתו, כי הוא משתטח, בועט, זורק, לוקח בכח, מרביץ ומקלל, מתיישב על הרצפה ולא מוכן לזוז עד שלא מקבל את מה שהוא רוצה – 

אם אתם מוצאים את עצמכם עומדים בפני התעקשויות שלו לקבל את מה שאין ולא את מה שיש, ולא משנה כמה אתם מסבירים ומדברים איתו – זה חוזר שוב ולוקח מכם הרבה משאבי זמן וכוחות,

אם אתם עייפים מזה ומחפשים למצוא סופסוף דרך מסודרת לפעול איתו, כדי שיפסיקו הויכוחים והמאבקים – וליהנות במקומם מהקשבה, הבנה ושיתוף פעולה:

יש דרך שתחסוך לכם את כל הקושי הזה:

~ דרך שתחסוך מכם את מרבית הויכוחים, המריבות והמאבקים איתו  ~
~ אפקטיבית ליצירת הקשבה ושיתוף פעולה ויוצרת אווירה נעימה בבית ~
~ תעזור לכם ליצור איתו רגיעה מיידית במצבי קונפליקט ~
~ תלמד את הילד/ה שלכם לוותר, להתגמש ולדבר במקום להרביץ ~

אנחנו יודעים - לנו זה קרה בבית עם הילד שלנו

לפני כמה שנים מצאנו את עצמנו עומדים מול קושי שאף אחד לא הכין אותנו אליו: 
הבן הקטן שלנו הגיע לגיל שנתיים ופתאום הכל הפך להיות נורא קשה בבית – הוא התחיל לדבר, לעמוד על שלו ולהתעקש: הוא רוצה עכשיו משהו מתוק, רגע לפני ארוחת ערב או רגע אחרי שכבר יצאנו לגן, והוא רוצה דווקא את מה שהאח הגדול משחק בו עכשיו, והוא רוצה עכשיו טלפון וטלוויזיה, לא משנה כמה תוכניות ראה כבר, והוא החליט שגם היום צריך לקנות לו גלידה כי הוא רוצה עכשיו – המון המון 'רוצה עכשיו' והמון רוצה את מה שאין, עם ניסיונות אינסופיים שלנו להכיל אותו, להסביר לו ולמצוא פתרונות – אבל הוא מתעקש וננעל ומתיישב על הרצפה או המדרכה – ולא מוכן לזוז עד שלא יקבל את מה שרוצה, וצועק ובועט וזורק דברים ומנסה לקחת בכח – לפעמים עשרות פעמים ביום. ואנחנו מצאנו את עצמנו עם עצבים מרוטים, מתוסכלים ומתוחים לקראת ההתעקשות הבאה, ועם חשש ששוב המון מהזמן שלנו יילקח לטיפול בו, על חשבון תשומת הלב וזמן המשחק עם יתר הילדים במשפחה.  

ואז הבנו שעם כל הקושי הזה – יש כאן גם הזדמנות. במשך כשנה העמקנו את השימוש בכלים שכבר יש לנו והעמקנו, שכללנו ופיתחנו כלים נוספים שאיתם התחלנו לפעול איתו.

וזה מה שקרה מאז: בתוך מספר חודשים מצומצם 80-90% מהקשיים שהיו לנו איתו נעלמו כמעט לגמרי ובתוכם הרבצות, זריקת דברים, 'שביתות' על המדרכה או בבית, השתטחויות וקללות. במרבית המקרים הילד שלנו יודע עכשיו לדבר את הרצונות והרגשות שלו, הוא מבקש עזרה כשהוא צריך אותה ולא נזקק יותר להתבצרויות, התעקשויות, הרבצות וקללות. השינוי שהתחולל לנו מול העיניים עזר לנו להבין שפיצחנו כאן משהו שיוכל לעזור להורים שחווים קושי כזה בבית –

והקורס הזה שמוגש לכם כאן, הוא למעשה הדרך המעשית המלאה כולה, שאיתה אנחנו ממליצים לפעול כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע 'לא', כדי להגיע לתוצאות שאנחנו הגענו אליהן.

עכשיו יש לכם את האפשרות לקבל את כל הדרך הזו, מפורטת ומסודרת,
קלה להבנה וליישום ובנויה שלב אחרי שלב – 
עם כל הניסיון המקצועי והאישי-הורי שלנו 
כדי לעשות שינוי כזה עם הילד או הילדה שלכם (השינוי עם ילדים כאלה אפשרי בכל גיל)

מה תלמדו בקורס

איך לפעול כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע 'לא'

בקצרה? את כל מה שצריך לדעת ולעשות כשזה קורה עם הילדים בבית, כדי להימנע מויכוחים ומאבקי כח וכדי להגיע להבנה, הסכמה ושיתוף פעולה באמצעות הכלים הכי מתקדמים של הורות מקרבת – הדרך המלאה, שלב אחרי שלב, עם ה'סודות' הכי חשובים שלנו – ויותר לא תצטרכו לגרד עצה מכאן וטיפ מכאן – בקורס הזה אנחנו נותנים לכם את הכל מההתחלה ועד הסוף. הנה חלק מהמיומנויות והכלים שתלמדו בקורס:

 • כיצד לעצור אלימות פיזית ומילולית בדרך שיוצרת הרגעה ולא הסלמה
 • איך להביא את הילד להקשיב, להבין ולדבר – במקום להרביץ
 • איך לטפל במקרים של חציית 'קו אדום' – באפקטיביות ומבלי שתצטרכו להפעיל כח ובדרך שמפחיתה משמעותית את הסיכוי שזה יקרה שוב
 • מפתח פשוט להבנת הרצונות העמוקים שלו שנמצאים מתחת להתעקשות ולאלימות
 • כיצד להפחית את כמות הזירות בבית – כדי להוריד מיידית 80% מהקונפליקטים איתו
 • איך למצוא יחד פתרונות שהוא יסכים להם ויכבד אותם
 • איך לשמור על חיבור לעצמנו ונוכחות הורית יציבה – גם כשהוא מתעקש או מרביץ
 • כיצד ללמד את הילד לוותר ולהתגמש – במקום להתעקש
 • איך ללמד את הילד שלכם לבחור באפשרויות שיהיו לו טובות יותר (ולאחרים סביבו)
 • מה לעשות עם הילד אחרי קונפליקט – כדי להפחית את הסיכוי שזה יקרה שוב
 • איך נכון לטפל בקונפליקטים עם הילד כאשר אתם נמצאים ליד אנשים אחרים (סבים / בני משפחה / חברים / גננות ועוד)
 • מה לעשות ואיך לטפל בעצמנו כשאין לנו כבר יכולת להכיל ילד שמתעקש
 • 7 עקרונות שיעזרו לכם לשמור ולהעמיק את תוצאות השינוי לאורך שנים
 • ועוד עשרות כלים מתקדמים, שכל אחד מהם בנפרד מביא להקלה משמעותית וליצירה של הקשבה, תקשורת טובה ושיתוף פעולה כשילדים מתעקשים, מרביצים ולא מוכנים לשמוע 'לא', ובכלל זה גם ילדים עם התקפי זעם, סף תסכול נמוך וקושי בויסות רגשי

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית

"יואב, יעל וגליה היקרים שלום, מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה, אני ובעלי חווים ממש עילוי בהורות שלנו וכייף גדול עם בננו אור בן ה-3 שמאד מזכיר את אוהד הקטן שלכם בעקשנות שלו, ברצונות המאד חזקים בעצמאות ולקבלת החלטות. למדנו לראות אותו ולהקשיב לו, להתגמש ולאפשר איפה שרק ניתן, ולשים גבול ברור, אסרטיבי ונינוח איפה שחשוב לנו באמת מתוך אמונה שלמה והתחשבות בכל הצרכים בבית, ואפילו אור כבר התחיל לדבר בצורה הזו... כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית ומעבירים את כולנו תהליך של למידה, הבנה וקבלה של הרצונות והצרכים של כל בני הבית. שוב תודה על כל פועלכם המבורך!"
לירן שאלתיאל
משתתפת בקורס במקום עונש

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

מה מקבלים בתכנית 'איך לפעול עם ילדים שמתעקשים, מרביצים ולא מוכנים לשמוע לא':

31 הדרכות וידאו מפורטות עם כל הכלים והמיומנויות לפעולה עם ילדים שמתעקשים

כל הידע, המיומנויות והכלים הכי חשובים שאתם צריכים כדי ליצור שינוי עם הילד או הילדה שלכם בבית, מועברים באופן מפורט ומסודר (ההדרכות מאוגדות ב-6 שיעורים).
ההדרכות כוללות את הדרך המלאה לפעולה עם ילדים שמתעקשים, משלב ההכנה, דרך הטיפול המעשי בזמן אמת, במצבים של חציית קו אדום, איך ללמד אותם לדבר ולשתף ברגשות ובצרכים שלהם במקום להתעקש ולהשתמש בכח, מה לעשות אחרי קונפליקטים ואיך לטפל בעצמנו ההורים – כל הכלים והמיומנויות מההתחלה ועד שמראים איך לפעול עם ילד כזה, כולל ניתוחי סיטואציות, עשרות דוגמאות והדגמות של שיחות עם ילדים, ועוד.

אפשר לצפות בהדרכות מכל מחשב וסמארטפון, מתי שנוח לכם וללא הגבלה.

גישה במתנה להדרכות הקורס 'במקום עונש' ללימוד היסודות של תקשורת מקרבת ויישום עם ילדים

כשאתם מצטרפים לתכנית 'ילדים שמתעקשים' אתם מקבלים במתנה גישה מלאה לכל הדרכות הקורס 'במקום עונש', שילמדו אתכם את היסודות של תקשורת מקרבת ויישום שלהם עם הילדים שלכם. בהדרכות האלו תלמדו כיצד לזהות את הצרכים של הילד/ה שלכם, ואת מיומנויות השפה המקרבת של הקשבה אמפתית וביטוי עצמי וכיצד לקיים דיאלוג מלא ולהגיע לפתרונות שעובדים. כדי שתוכלו ליישם את הכלים המתקדמים שתלמדו בתכנית 'ילדים שמתעקשים' אתם צריכים את היסודות האלה. 

מדריכת הורים מהצוות שלנו צמודה למשפחה שלכם לתמיכה בשיחות אישיות

כחלק מהשתתפותכם בתכנית 'ילדים שמתעקשים' אתם מקבלים מדריכת הורים מצוות הבית להורות מקרבת, שתהיה צמודה למשפחה שלכם ותעזור לכם להטמיע את הכלים שתלמדו עם הילד/ה שלכם, בשלוש שיחות אימון אישיות ובמענה רציף בוואטסאפ ובמייל – יש לכם מנטורית אישית שהוכשרה על ידינו ושתעזור לכם להצליח ליישם בבית את כל מה שתלמדו בתכנית!

2 הדרכות אינטרנטיות בשידור חי - למענה אישי שלנו לשאלות שלכם

במהלך הלימוד בתוכנית נזמין אתכם ל-2 הדרכות תמיכה שלנו בכם:

הדרכה ראשונה – מענה לכל שאלה שלכם ותמיכה ביישום עם הילד/ה שלכם – הזדמנות שלכם לקבל מאיתנו הכוונה נוספת מעבר להדרכה שתקבלו מהמלווה האישית שלכם. בנוסף תקבלו את הקלטות ההדרכות אליכם ותוכלו לצפות בהן בהמשך לנוחיותכם בכל זמן.

הדרכה שניה – שבה נדגים לכם באופן מפורט איך לעשות עם הילד שלכם מהלך מקרב כשהוא:
מקלל אתכם (או אחרים)
מרביץ לכם (או לאחרים)
מתעקש ולא מוכן לוותר
מתעלם מבקשות שלכם

הקלטות MP3 להאזנה

קבצי אודיו mp3 של כל ההדרכות שמאפשרים לכם לשמוע אותן מכל מחשב, טאבלט וכו' כשאתם מקפלים כביסה, שוטפים כלים, עושים כושר… וגם לחבר את כרטיס ה-USB למערכת השמע ברכב ולשמוע בנסיעה לעבודה ובחזרה – כל תכני התכנית בכרטיס אחד חכם בכיס שלכם זמינים לכם בכל זמן ובכל מקום. 

מענה אישי לשאלות ואתגרים בפורום הליווי של משתתפי הקורס

ברגע שאתם מצטרפים לתוכנית אנחנו מחברים אתכם לפורום ליווי ותמיכה סגור רק למשתתפי הקורסים שלנו שבו תוכלו להתייעץ איתנו בכל שאלה שתעלה לכם במהלך הלימוד – ולאחריו לזמן בלתי מוגבל.

בפורום הליווי תוכלו להעלות כל שאלה בנוגע ליישום של הכלים שתלמדו ותוכלו לשתף באתגרים ובהצלחות – ולקבל מענה מאיתנו ומהורים רבים שכבר מיישמים את הדרך הזו עם הילדים בבית שלהם.

בתכנית ילדים שמתעקשים, מרביצים ולא מוכנים לשמוע 'לא' - אתם מקבלים את כל הידע, הכלים, המיומנויות, הליווי והתמיכה שאתם צריכים - כדי לעשות שינוי גדול עם הילד/ה שלכם

במשך שנה שלמה תיעדנו כל מרכיב שבו השתמשנו ובתהליך הבשלה מעמיק יצרנו לכם את הקורס המעשי הזה, שנותן לכם את הדרך השלמה לפעולה כשילדים מתעקשים, מרביצים ולא מוכנים לשמוע 'לא'. וכמו בכל השקה של קורס חדש שלנו, יש לכם הזדמנות להצטרף אליו עכשיו במחיר הכי נמוך של טרום-השקה ולקבל אליכם את התכנים והכלים שאתם צריכים.

ישנם 3 מסלולי השתתפות בקורס - בהתאם לידע שאיתו אתם מגיעים ולרמת הליווי שמתאימה למשפחה שלכם:

הקורס 'איך לפעול כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע 'לא", הוא קורס מתקדם בהורות מקרבת שמצריך היכרות קודמת עם כלי היסוד של תקשורת מקרבת. 
לכן אנחנו מציעים לכם כאן 3 מסלולי השתתפות, בהתאם לידע שאיתו אתם מגיעים לקורס – כדי להגיע לתוצאות מצוינות עם הילד או הילדה שלכם, חשוב שתבחרו לעצמכם את מסלול ההשתתפות הנכון לכם – קראו כאן למי אנחנו ממליצים להירשם לכל מסלול (ואם צריכים את עזרתנו בהמלצה על המסלול בשבילכם, הירשמו כאן בדף לשיחה עם איש-צוות שלנו).

מסלול 1 - החבילה השלמה - למשפחות שאין להן רקע בתקשורת מקרבת

למי המסלול מתאים:

אם טרם למדתם את היסודות של תקשורת מקרבת – טכניקות לזיהוי צרכים, הקשבה באמפתיה, ביטוי עצמי מקרב, דיאלוג מלא ומציאת פתרונות מבוססי צרכים – אנחנו ממליצים לכם להצטרף במסלול זה (1), שבמסגרתו תקבלו בנוסף לקורס הזה גם את הקורס 'במקום עונש' שיקנה לכם את כל היסודות של תקשורת מקרבת ויישום שלהם עם הילדים.

מה מקבלים במסלול 1:

1. ערכת הקורס 'במקום עונש – וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור עד 3' – שאנחנו שולחים אליכם עם שליח עד הבית. בערכה 7 שיעורי וידאו עם כל כלי היסוד של תקשורת מקרבת ויישום שלהם עם הילדים, 7 קבצי אודיו להאזנה בנסיעה ובבית, חוברת לקריאה, חוברת תרגול אישית, כרטיסייה מיוחדת עם המאגר המלא של רגשות וצרכים לשימוש יומיומי וגיבוי מלא לכל חומרי הערכה באתר החברים של הקורס עם נגישות מלאה מכל מחשב וסמארטפון לתמיד.

2. גישה מיידית להדרכות הקורס המתקדם: 'איך לפעול כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא' – שכוללת 6 הדרכות וידאו מפורטות עם כלים מתקדמים שיעזרו לכם לנהל מצבים מאתגרים עם הילדים ולצאת מהם עם חיבור, הבנה ושיתוף פעולה, 6 קבצי אודיו להאזנה להדרכות בנסיעה ובבית, 3 הדרכות בשידור חי למענה לשאלות שלכם וחברות בפורום סגור למשתתפי הקורס עם תמיכה שלנו בכם 24/7 למשך כל תהליך הלמידה שלכם וגם לאחריו – לזמן בלתי מוגבל.

המחיר המלא להצטרפות במסגרת מסלול 1:
מחיר הזמנת הערכה והצטרפות לקורס 'במקום עונש': 1,540 ש"ח (עדיין מסובסד מהמחיר המלא)
מחיר הצטרפות לקורס 'כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא': 1,540 ש"ח
מחיר רגיל לחבילה משולבת של שני הקורסים שמקנה יסודות + כלים מתקדמים: 3,080 ש"ח.

עלות ההצטרפות בשבוע טרום-ההשקה:
277 ש"ח X שבעה תשלומים
1,940 ש"ח בלבד
(בהצטרפות עד יום רביעי 30.5.18 בשעה 22:00)

מסלול 2 - למשפחות שכבר למדו יסודות בתקשורת מקרבת

למי המסלול מתאים:

מכיוון שקורס זה הוא קורס מתקדם שמצריך היכרות קודמת עם כלי היסוד של תקשורת מקרבת (טכניקות לזיהוי צרכים, הקשבה אמפתית, ביטוי עצמי מקרב, דיאלוג מלא ומציאת פתרונות מבוססי צרכים) – למסלול זה אנחנו ממליצים להצטרף למי שלמד איתנו בקורס 'במקום עונש' או בתוכניות אחרות שלנו (או בקורסים של מנחים אחרים). אז אם כבר יש לכם את היסודות של הגישה – יש לכם בקורס הזה את המהלך השלם לניהול קונפליקטים – לפני, בזמן ואחרי שהם קורים – עם עשרות פרקטיקות מתקדמות שאיתן תדעו בדיוק איך לנהל מצבים שבהם ילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע 'לא'. 

מה מקבלים במסלול 2:

גישה מיידית להדרכות הקורס המתקדם: 'איך לפעול כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא' – שכוללת 6 הדרכות וידאו מפורטות עם כלים מתקדמים שיעזרו לכם לנהל מצבים מאתגרים עם הילדים ולצאת מהם עם חיבור, הבנה ושיתוף פעולה, 6 קבצי אודיו להאזנה להדרכות בנסיעה ובבית, 3 הדרכות בשידור חי למענה לשאלות שלכם וחברות בפורום סגור למשתתפי הקורס עם תמיכה שלנו בכם 24/7 למשך כל תהליך הלמידה שלכם וגם לאחריו – לזמן בלתי מוגבל.

המחיר המלא להצטרפות במסגרת מסלול 2:
מחיר הצטרפות לקורס 'כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא': 1,540 ש"ח

עלות ההצטרפות בשבוע טרום-ההשקה:
265 ש"ח X שלושה תשלומים
795 ש"ח בלבד
(בהצטרפות עד יום רביעי 30.5.18 בשעה 22:00)

מסלול 3 - יד ביד - למשפחות שרוצות בנוסף ליווי אישי של הצוות שלנו

למי המסלול מתאים:

למשפחות שטרם למדו את היסודות של הגישה המקרבת, ושרוצות בנוסף לתכני שני הקורסים – כשילד מתעקש + ערכת במקום עונש – לקבל גם ליווי אישי של מלוות הורים מהצוות שלנו במסגרת של שיחות אימון אישיות.

מה מקבלים במסלול 3:

1. ערכת הקורס 'במקום עונש – וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור עד 3' – שאנחנו שולחים אליכם עם שליח עד הבית. בערכה 7 שיעורי וידאו עם כל כלי היסוד של תקשורת מקרבת ויישום שלהם עם הילדים, 7 קבצי אודיו להאזנה בנסיעה ובבית, חוברת לקריאה, חוברת תרגול אישית, כרטיסייה מיוחדת עם המאגר המלא של רגשות וצרכים לשימוש יומיומי וגיבוי מלא לכל חומרי הערכה באתר החברים של הקורס עם נגישות מלאה מכל מחשב וסמארטפון לתמיד.

2. גישה מיידית להדרכות הקורס המתקדם: 'איך לפעול כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא' – שכוללת 6 הדרכות וידאו מפורטות עם כלים מתקדמים שיעזרו לכם לנהל מצבים מאתגרים עם הילדים ולצאת מהם עם חיבור, הבנה ושיתוף פעולה, 6 קבצי אודיו להאזנה להדרכות בנסיעה ובבית, 3 הדרכות בשידור חי למענה לשאלות שלכם וחברות בפורום סגור למשתתפי הקורס עם תמיכה שלנו בכם 24/7 למשך כל תהליך הלמידה שלכם וגם לאחריו – לזמן בלתי מוגבל.

3. ליווי צמוד של מלוות הורים מהצוות שלנו למשפחה שלכם – במסגרת של 3 שיחות אימון אישיות שניתן לבצע פנים אל פנים, בסקייפ או בטלפון, לפי נוחיותכם. מלוות ההורים תעזור לכם ליישם את הכלים שתלמדו בקורסים וכן תוכל לעזור לכם למצוא פתרונות לאתגרים הספציפיים במשפחה שלכם.

המחיר המלא להצטרפות במסגרת מסלול 3 – יד ביד:
מחיר הזמנת הערכה והצטרפות לקורס 'במקום עונש': 1,540 ש"ח (עדיין מסובסד מהמחיר המלא)
מחיר הצטרפות לקורס 'כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא': 1,540 ש"ח
מחיר הדרכה צמודה של מלוות הורים מהצוות שלנו: 1,200 ש"ח

מחיר רגיל לחבילה משולבת של שני הקורסים שמקנה יסודות + כלים מתקדמים: 3,080 ש"ח.

עלות ההצטרפות בשבוע טרום-ההשקה:
277 ש"ח X שבעה תשלומים
1,940 ש"ח בלבד
(בהצטרפות עד יום רביעי 30.5.18 בשעה 22:00)

המחיר המלא להצטרפות במסגרת מסלול 3:
מחיר הצטרפות לקורס 'כשילד מתעקש, מרביץ ולא מוכן לשמוע לא': 1,540 ש"ח

עלות ההצטרפות בשבוע טרום-ההשקה:
265 ש"ח X שלושה תשלומים
795 ש"ח בלבד
(בהצטרפות עד יום רביעי 30.5.18 בשעה 22:00)

מה זה הבית להורות מקרבת?

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו רק בשנה האחרונה למעלה מ-950 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 10 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של מאות משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד”ר מרשאל רוזנברג – קראו כאן עוד על הגישה:

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

מי אנחנו?

יואב וגליה לבנה
מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך – 
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (9), נבו (6) ואוהד (4).

יעל ארבל –
מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה
בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication 
מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה. לשעבר מנכ"לית בארגון נפגעי פעולות איבה ובמרכז לתקשורת מקרבת.
אמא לענבל (6)

יום חמישי 26.10.2017 בשעה 21:00 –
נשמח לפגוש אתכם!

יעל, יואב, גליה
הבית להורות מקרבת

לעוד פרטים על הורות מקרבת היכנסו לאתר:
www.feelfamily.co.il
לשאלות ובירורים כתבו לנו:
[email protected]

הרבה פחות קונפליקטים בבית

"זה גם שיש הרבה פחות קונפליקטים בבית, וגם שכבר יש קושי, אנחנו 'מאבדים את זה' הרבה יותר לאט, אנחנו נוגעים בו בדברים האמיתיים שמפריעים לו, מה שאתם קוראים לו - 'מה שנמצא מתחת להתנהגות'. והוא גם מדבר יותר - הוא הרבה יותר תקשורתי ממה שהיה, ונראה לי שזה קשור בזה שאנחנו מתעניינים במה שקורה לו, הוא הרבה יותר מבטא את עצמו מאז שהתחלנו ללמוד בתוכנית - פשוט הרבה יותר כייף, נותן תחושה שככה זה צריך להיות - התוכנית הזאת מדהימה".
אושרת וארז אילון
משתתפים בתוכנית הבית

ילדיי מבינים את השפה הזו יותר מכל שפה אחרת!

"מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה. להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!"
מלי ארגמן
משתתפת בתוכנית הבית

גיליתי שפה שבאמצעותה בני מסכים לשתף איתי פעולה

"נחשפתי לאחרונה לגישת הורות מקרבת ויותר ויותר התחזקה אצלי התחושה שיש כאן גישה משנה חיים, ממש כך. השינויים החלו להופיע כבר לאחר מספר ימים, גיליתי שפה שבאמצעותה בני (בן ה-3.5) מסכים לשתף איתי פעולה ויותר חשוב מכך, השיתוף פעולה לא מגיע מתוך מאבק, אלא מתוך תחושת קירבה, ורצון של שנינו לשתף פעולה. למדתי להקשיב לצרכים שלי ושל בני במקום להגיב להתנהגות, זה איפשר לי לראות דרך בה הצרכים שלי וגם הצרכים שלו מקבלים מענה - ניסיתי מספר גישות שונות, אך משהו באופן שבו הצוות הנפלא הזה מעבירים את החומר עזר לי להפנים בקלות וליישם - יש כאן גישה משנה חיים, ממש כך".
אורי טל
משתתף בקורס במקום עונש

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"הבת הצעירה שלנו התעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים. תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".
בשמת וינר שורצבורד
משתתפת בתוכנית הבית

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

השאירו לנו תגובה...

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן