נכנסים לרכב - והם מתחילים לריב אחד עם השני,
מי יישב איפה - ולמה אתה עובר מהצד שלי!!!
מגיעים הביתה - והם מתחילים לריב על מי יהיה ראשון בטאבלט,
ופתאום משחק שאף אחד לא הרים אותו כבר שנה נהיה הדבר הכי חשוב בעולם והם הולכים מכות עליו. ובארוחת ערב הם בועטים אחד בשני מתחת לשולחן,
כי הוא הסתכל עליי! הוא כל הזמן מסתכל עליי!

מהו הקורס מריבות בין אחים?

 • אתם עייפים ומותשים מריבים בלתי פוסקים של הילדים בבית?
 • מרגישים שכבר אין לכם יכולת להכיל את זה – ומגיבים בהתפרצויות כעס ובצעקות?
 • המריבות הבלתי פוסקות מאלצות אתכם לחיות בחוסר שקט בתוככם ובאווירה בבית?
 • ממש נמאס לכם מזה – אבל נראה שהתגובות הרגילות שלכם לא עוזרות כי המריבות בין הילדים ממשיכות וממשיכות?

מריבות בין אחים הן אחד הדברים שהכי מקשים לשמור על אווירה נעימה בבית:
הן מייצרות חוסר שקט, הטיפול בהן בהרבה מקרים לוקח מאיתנו ההורים המון משאבים של זמן ותשומת לב, הן מוציאות מאיתנו תגובות של קוצר רוח, כעס, צעקות ואיומים ומקשות עלינו להיות בנוכחות הורית רגועה ומכילה.
בקורס הזה תלמדו איך לטפל במריבות בין אחים בדרך מקרבת – שמביאה לרגיעה מיידית בבית ועוזרת לילדים להבין מה חשוב לכל אחד מהם, מלמדת אותם לבטא את מה שהם זקוקים לו במקום להרביץ, לדבר אחד עם השני ולמצוא בעצמם פתרונות במצבים מאתגרים.

מודל 4 השלבים לטיפול במריבות בין אחים:

בקורס מריבות בין אחים לומדים את הדרך המקרבת לטיפול בקונפליקטים בין הילדים בבית. הדרך הזו בנויה מ-4 מיומנויות שביחד נותנות לנו ההורים דרך אפקטיבית להשתמש בה בזמן אמת – דרך שמביאה לרגיעה מיידית בבית מבלי שנצטרך לצעוק, ושמלמדת את הילדים לדבר במקום להרביץ, ולנהל קונפליקטים ביניהם מבלי להשתמש בכח.

1. המיומנות הראשונה בטיפול במריבות בין אחים היא לבסס לעצמנו נוכחות הורית רגועה ומחוברת, שמאפשרת לנו לבחור את התגובות שלנו ואת האופן שבו אנחנו רוצים לטפל במריבות בין הילדים, במקום להגיב ב'אוטומט' של כעס והרמות קול. 
בחלק הזה  לומדים איך לטפל ברגשות חזקים שעולים בנו כמו כעס ותסכול, ואיך להגיע מהם לרצונות העמוקים שלנו כהורים, שחיבור אליהם משמש לנו כעוגן ברגעי האמת כדי לשמור על הנוכחות ההורית שבה אנחנו רוצים להיות. 

2. המיומנות השנייה שתלמדו בקורס היא איך לעצור מריבות בין אחים באמצעות דרך ההקשבה הכי אפקטיבית שיש – אמפתיה, שמביאה לרגיעה מיידית ולמוכנות של שני הילדים להקשיב לכם ואחד לשני, כדי שתוכלו לנהל ביניהם דיאלוג מקרב שבו הם יהיו שותפים.

3. המיומנות השלישית שתלמדו היא תיווך בתקשורת מקרבת: איך להקשיב לכל ילד בדרך שמאפשרת לו להישמע ולהרגיש שגם אתם וגם הילד השני מבינים את מה שהוא מרגיש ואת מה שחשוב לו, ובאופן הזה לאפשר לשני הילדים לשמוע באמת אחד את השני וללמוד איך לבטא את עצמם במצבים שבהם עולה בהם תסכול וכעס. הדיאלוג שאתם יוצרים בין הילדים בשלב הזה הוא שמלמד אותם בהדרגה לזהות את מה שחשוב להם ולבטא את זה במילים (במקום להרביץ), והוא שמביא להפחתה משמעותית בכמות המריבות בין האחים בבית.

4. המיומנות הרביעית שתלמדו היא כיצד למצוא פתרונות מקרבים – שנותנים מענה לצרכים של שני הצדדים – לאחר שכל אחד מהילדים מרגיש שכולם מבינים מה חשוב לו, המוכנות להתגמשות של שני הצדדים גדלה ואיתה היכולת למצוא בקלות פתרונות יצירתיים למצבים שנראו עד אז כחסרי מוצא. בשלב הזה האחרון אנחנו ההורים נעזרים בעקרונות מיוחדים שבאמצעותם קל לנו להגיע לפתרונות שכולם יסכימו עליהם (וללמד את הילדים שלנו להגיע אליהם בעצמם).

מה מקבלים בקורס?

מבנה הקורס:

 • 7 הדרכות וידאו מובנות ומפורטות, שמלמדות את הידע, הכלים והמיומנויות שצריך כדי לשים גבול אפקטיבי ולהגיד 'לא' בדרך מקרבת.

 • ליווי וקבלת תמיכה אישית בפורום הסגור של הבית להורות מקרבת

 • מענה לשאלות, הדגמות וניתוחי סיטואציות בשתי הדרכות תרגול בשידור חי (שהן חלק מ-7 ההדרכות של הקורס)

 • גישה בלתי מוגבלת לכל חומרי הקורס באתר חברים סגור למשתתפים בלבד לצפייה מכל מחשב וסמארטפון

 • עזרי למידה מגוונים באתר הקורס – הדרכות וידאו מוקלטות, חוברת עבודה מלווה לקורס לתרגול אישי, מצגות, תמלולי הדרכות הליבה לקריאה וקבצי mp3 להורדה והאזנה – כל אלו יעזרו לכם ללמוד בקלות וליישם בזמן קצר בבית.

הגישה לאתר הקורס ולכל ההקלטות נשארת לכם לתמיד וללא הגבלת זמן, לצפייה מכל מחשב וסמארטפון.

הצטרפו לקורס עם אחריות מלאה

ההשקעה שלכם בעצמכם ובמשפחה שלכם

כשאתם מצטרפים לקורס 'מריבות בין אחים' אתם משקיעים בעצמכם כהורים, בילדים שלכם, באווירה ובחיבור של המשפחה כולה. משפחות שפועלות בדרך המקרבת להנעת ילדים חוסכות לעצמן אינספור התמודדויות יומיומיות מתישות שמלוות בויכוחים, במאבקי כח, בכעסים, בשימוש בכח שמייצר כאב אצל ההורים והילדים ושמשפיע על כל האווירה בבית.

הידע, הכלים וההדרכה שלנו בקורס הזה הם בעלי ערך עצום ולא יסולא בפז עבור כל משפחה שמוכנה לקחת אחריות על היחסים בבית וללמוד את הדרך המקרבת. חלק מהשליחות שלנו היא להביא את הדרך הזו להרבה בתים ומשפחות, ואנחנו רוצים לעודד גם אתכם לעשות את אותו הדבר במשפחה שלכם. ובגלל זה, ולקראת פסח שמתקרב,

אנחנו נותנים לכם הנחה ענקית וחד-פעמית להשתתפות בקורס 'מריבות בין אחים' – 
זהו התמריץ שלנו לעזור לכם לבחור ולעשות את הצעד הראשון עכשיו
(כי למה יש לחכות?)

המחיר המלא של הקורס 'מריבות בין אחים': 2,250 ש"ח
מחיר הצטרפות לחודש זה: 1,240 ש"ח בלבד!

רוצים לדבר איתנו לפני ההצטרפות? 
מוזמנים להשאיר כאן את הפרטים שלכם וניצור אתכם קשר בתוך זמן קצר. 
או התקשרו אלינו – 052-6905706/7

שאלות? כאן ריכזנו תשובות למרבית השאלות ששאלו אותנו

האמת היא שהשקענו הרבה מחשבה בפורמט הקורס. בסופו של דבר בחרנו להציע לכם אותו כשהוא ברובו אינטרנטי כי אנחנו מבינים ומכירים מקרוב את העומס הרב שרוב ההורים מתמודדים איתו.

הלמידה באינטרנט היא קלה, נוחה, מתרחשת בזמן ובקצב שלכם, בלי סידורים ותכנונים והוצאות כסף על נסיעה ובייביסיטר ובלי צורך להפסיד שעות עבודה. זה לא במקרה שיותר ויותר הורים עוברים ללמוד באינטרנט – זה פשוט הרבה יותר נוח.

ועם זאת אנחנו יודעים שיש הורים שמחפשים גם את המפגש האישי איתנו ואוהבים את הלמידה הפרונטלית,
ולכן הקורס כולל גם מפגש פרונטלי. אם תרצו עוד מפגשים כאלו מוזמנים להצטרף לקורס פרונטלי שלנו או לתוכנית הליווי שלנו להורים – הבית להורות מקרבת.

במשפחות עם שני הורים חשוב לנו גם שההדרכות שלנו יגיעו לשניהם וזו דרך נוחה לעשות זאת.
ההדרכות באינטרנט מאפשרות גם לשתף באופן פרטי (ללא הזדהות) דברים שבמפגש פרונטלי אתם מרגישים פחות נוח לחשוף – האינטרנט בימינו הוא כלי למידה נטול מקום ונטול זמן ולכן רצינו לנצל את היתרונות שלו.

ואגב, ידע בסיסי בתפעול מחשב ממש יספיק כאן – לוחצים על קישור שאנחנו שולחים ונכנסים אוטומטית ל'כיתת הלימוד'. את התרגילים שבחוברות העבודה שבקורסים אפשר לעשות בכתב יד.

בשנים האחרונות אנחנו מציעים יותר ויותר קורסים דרך האינטרנט וגם אנחנו היינו עסוקים בשאלה הזאת מאוד כי חשוב לנו להוציא קורסים שימושיים שבאמת מייצרים שינוי. אז בדקנו עם מאות ההורים שעשו את הקורסים שלנו, דיברנו איתם, שאלנו אותם על השינוי שהצליחו או לא הצליחו ליצור בבית שלהם והופתענו מהתוצאות.

המסקנה שלנו היא ברורה – הפרמטר האחד שהוא חשוב כאן הוא לא דרך הלמידה (פרונטלי או אינטרנטי) אלא דווקא היישום שלה. הורים שלמדו ויישמו כמיטב יכולתם את מה שלמדו בשיעור – ראו תוצאות. זה התחיל מתוצאות באירועים נקודתיים וככל שהם המשיכו והתמידו התוצאות גדלו והתרחבו והפכו לתשתית חדשה של היחסים והתקשורת בבית.

היום אנחנו עומדים בלב שלם ומלא מאחורי ההבטחה הבאה – אם תשתתפו באופן פעיל בקורס, כלומר תשתתפו בשיעורים ותיישמו ותחזרו עם שאלות ותתייעצו איתנו בפורום על הצלחות ודברים שלא עבדו לכם, ותמשיכו ליישם, בזמן יחסית קצר אתם תראו שינוי לטובה והרבה יותר הבנה, קרבה ושיתוף פעולה עם הילדים (לרוב אתם תופתעו מאוד מהקצב המהיר שבו הדברים קורים).

חשוב לנו גם לסייג לרגע – הקורס הזה מקיף ידע רחב ומשמעותי בנושא 'מריבות בין אחים' ואתם תקבלו בו את הכלי הזה בצורה מאוד מפורטת, נרחבת ועמוקה. לצד זה חשוב להבין שהתוכן שבו הוא גם חלק אחד בתוך הגישה המקרבת להורות, ויש בה עוד רבדים וכלים משמעותיים נוספים שכל אחד מהם מועיל בפני עצמו, ולכן יתכן שתרצו בהמשך לרכוש כלים נוספים מהגישה כדי להעמיק את השינוי בתוך הבית.

נ.ב. – ממליצים לכם לקרוא קצת מהדברים שהורים כתבו לנו ועל השינוי שהכניסו הביתה.

שאלות זה מצויין, ככה אנחנו יודעים שאתם בעניינים ונמצאים בלמידה פעילה.

הדרך שלנו לתת ייעוץ וללוות אתכם במהלך הקורס מתאפשרת דרך הערוצים הבאים:

 • במהלך השיעור ובסוף כל שיעור בשידור חי אנחנו נותנים זמן לשאלות ולתשובות.
 • מענה לשאלות ואתגרים וניתוחי מצבים שאתם תביאו בשתי הדרכות התרגול בשידור חי.
 • קבלת הדרכה אישית מאיתנו עם תרגול פנים אל פנים במפגש הפרונטלי המסכם של הקורס
 • התייעצות יומיומית ומענה לשאלות בפורום הסגור של הבית להורות מקרבת (שאתם מצטרפים אליו עם כניסתכם לקורס)

נתחיל מהסוף: אם אין לכם בכלל זמן להקדיש ללמידה ויישום של הקורס – אז כנראה שהקורס לא מתאים לכם. ואת זה אנחנו כותבים בגלל שאת הקורס הזה בנינו מראש כדי שיתאים להורים עסוקים –
שאפשר ללמוד בוידאו מהבית ולחסוך זמן נסיעות, ושאפשר לראות את ההדרכות מתי שרוצים וכמה פעמים שרוצים (כי כולן מוקלטות). 
ברור לנו שהשקעת הזמן של הורים בלימוד בקורס, תחסוך הרבה-הרבה יותר זמן שהולך היום על מריבות, ויכוחים ומאבקים עם הילדים – אז כן, זה קורס מאד חסכוני בזמן שגם יחסוך לכם הרבה זמן, אבל הוא עדיין מצריך ללמוד בו (בסך הכל כדי ללמוד את כל חומרי הקורס תצטרכו להקדיש כ-10 שעות במצטבר).

הלמידה בקורס שלנו היא פשוטה ולא מצריכה שום ידע טכנולוגי – ידע בסיסי בתפעול מחשב ממש יספיק כאן:
לוחצים על קישור שאנחנו שולחים ונכנסים אוטומטית ל'כיתת הלימוד'. את התרגילים שבחוברות העבודה שבקורסים אפשר לעשות בכתב יד,
והגישה להקלטות נשארת לכם לתמיד ובלחיצה על קישור אתם יכולים לצפות בהן מתי שאתם רוצים מכל מחשב וסמארטפון.

ככל שעובר הזמן שבו אנחנו מלווים משפחות והורים (כבר למעלה מ-10 שנים)
אנחנו רואים שחד משמעית עדיף להתחיל בקורס או תוכנית
ורק ממנה לעבור למפגשים אישיים ולא להפך:

 • קורס הוא מסגרת הרבה יותר יעילה ללמידה של יסודות וכלים בסיסיים:
  הוא מלמד אותם באופן מפורט ומסודר יותר ומאפשר לחזור לכל החומרים שוב ושוב ללמידה חוזרת והעמקה – מאד קשה ללמוד את היסודות במפגשים אישיים (שנושאים לרוב אופי טיפולי יותר) –
  ובלי יסודות, כמו בכל תחום, אי אפשר באמת לעשות שינוי (הגישה המקרבת היא גישה רצינית, מעמיקה, מפורטת ומסודרת – ויש יסודות ללמוד אותם).
 • במיוחד למי שעושה את הצעדים הראשונים בגישה המקרבת – עלות הקורס משמעותית יותר נמוכה ממפגשים אישיים (כדי ללמוד איתנו את 15 שעות הלימוד בקורס, צריך 15 מפגשים אישיים שהעלות שלהם תהיה בערך 7,000 ש"ח)
 • מפגשים אישיים מצריכים התארגנות, נסיעה, הפסד של שעות עבודה או בייביסיטר, ולכן רוב ההורים לא מצליחים להתמיד ולהמשיך בהם – בעוד שקורס אינטרנטי הוא הרבה הרבה יותר חסכוני בזמן ומשמש כמסגרת מחייבת שמקלה על הורים להתגייס ולהשתתף בכולו (כי לא צריך לצאת מהבית וגם משקיעים זמן 'נטו' בלמידה)
 • כשמצטרפים לקורס מקבלים גם גישה לכל עזרי הלימוד (הדרכות וידאו, מצגות, תמלולים והקלטות) ובונוסים נוספים חשובים כמו ליווי יומיומי בפורום למשתתפים – תוספות חשובות שמאפשרות לכם 'להשרות' את עצמכם בחומרים, להיזכר ולהעמיק בהבנה וביישום, ובסופו של דבר להצליח הרבה יותר בתהליך בבית שלכםבמיוחד להורים שגרים רחוק יצרנו את הקורס הזה שהוא ברובו אינטרנטי,
והוספנו לנו מפגש פרונטלי לטובת משתתפים שרוצים להכיר אותנו פנים אל פנים וללמוד מאיתנו בדרך זו.

כדי להקל על משתתפים/ות מרוחקים בחרנו את יום שישי כיום המפגש הפרונטלי,
שהוא בדרך-כלל יום שיותר קל להתפנות בו.
הרבה הורים שמשתתפים במפגש כזה מגיעים ביחד וכבר הופכים אותו ליום כיף באזור תל-אביב.

ואם כבר מדברים על המפגש הפרונטלי – ממליצים בחום לבוא אליו: הזדמנות להיפגש ולהכיר, ללמוד ולתרגל איתנו פנים אל פנים ולהכיר עוד הורים מקסימים שלומדים גם הם את הדרך המקרבת.

אם אתם לא יכולים להצטרף למפגש הפרונטלי, התכנים שלו ניתנים לכם במלואם בהדרכות הקורס ולכן לא תפספסו ידע חדש. ואם תרצו להשלים את המפגש במועד אחר, דברו איתנו ונאפשר לכם ברצון.

נשארו לכם שאלות שאתם רוצים עליהן מענה ולא ענינו עליהן כאן?

נשמח לדבר אתכם:

כתבו לנו ל- [email protected]
או התקשרו: 052-6905706/7

רוצים לדבר איתנו לפני ההצטרפות? לשאול שאלה או להתייעץ לגבי התאמתו לחיים שלכם?
מוזמנים להשאיר כאן את הפרטים שלכם וניצור אתכם קשר בתוך זמן קצר. 
או התקשרו אלינו – 052-6905706/7

הורים ממליצים:

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

הרבה פחות קונפליקטים בבית

"זה גם שיש הרבה פחות קונפליקטים בבית, וגם שכבר יש קושי, אנחנו 'מאבדים את זה' הרבה יותר לאט, אנחנו נוגעים בו בדברים האמיתיים שמפריעים לו, מה שאתם קוראים לו - 'מה שנמצא מתחת להתנהגות'. והוא גם מדבר יותר - הוא הרבה יותר תקשורתי ממה שהיה, ונראה לי שזה קשור בזה שאנחנו מתעניינים במה שקורה לו, הוא הרבה יותר מבטא את עצמו מאז שהתחלנו ללמוד בתוכנית - פשוט הרבה יותר כייף, נותן תחושה שככה זה צריך להיות - התוכנית הזאת מדהימה".
אושרת וארז אילון
משתתפים בתוכנית הבית

ילדיי מבינים את השפה הזו יותר מכל שפה אחרת!

"מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה. להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!"
מלי ארגמן
משתתפת בתוכנית הבית

גיליתי שפה שבאמצעותה בני מסכים לשתף איתי פעולה

"נחשפתי לאחרונה לגישת הורות מקרבת ויותר ויותר התחזקה אצלי התחושה שיש כאן גישה משנה חיים, ממש כך. השינויים החלו להופיע כבר לאחר מספר ימים, גיליתי שפה שבאמצעותה בני (בן ה-3.5) מסכים לשתף איתי פעולה ויותר חשוב מכך, השיתוף פעולה לא מגיע מתוך מאבק, אלא מתוך תחושת קירבה, ורצון של שנינו לשתף פעולה. למדתי להקשיב לצרכים שלי ושל בני במקום להגיב להתנהגות, זה איפשר לי לראות דרך בה הצרכים שלי וגם הצרכים שלו מקבלים מענה - ניסיתי מספר גישות שונות, אך משהו באופן שבו הצוות הנפלא הזה מעבירים את החומר עזר לי להפנים בקלות וליישם - יש כאן גישה משנה חיים, ממש כך".
אורי טל
משתתף בקורס במקום עונש

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"הבת הצעירה שלנו התעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים. תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".
בשמת וינר שורצבורד
משתתפת בתוכנית הבית

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

אילן יוציס מספר על המעבר מעונשים, לשיתוף פעולה בדרך של הבנה, חיבור ויחד

מאיה אברמסקי, מספרת על המעבר מקושי ו'פיצוצים' לחיבור משמעותי ורגשי עם הילדים:

השאירו לנו תגובה...