לוגו הבית 2022 - מלבני

הצעה מיוחדת ל-48 שעות אחרונות

הנחה של 700 ₪ בהצטרפות
עד יום שישי, 21.4.2023 בשעה 14:00

ימים
שעות
דקות
שניות
ההרשמה הסתיימה!

השיטות להורות של הדור הקודם
לא עובדות עם הילדים שלכם.

הורים יקרים,

הילדים שלכם מתווכחים, מתעלמים, מתעקשים, מקללים, מרביצים.
וכדי להפסיק את ההתנהגות הזאת ולהניע אותם לפעולה אתם נאלצים להשתמש בשיטות כמו: לספור, לאיים, להכריח ואפילו להעניש.

אבל –

 1. ברוב המקרים לוקח הרבה מאוד פעמים כדי שהבקשה שלהם תתבצע אם בכלל. בקיצור – זה לא עובד.
 2. ככל שהילדים גדלים אתם נדרשים להפעיל יותר כוח ומכבש לחצים עליהם. בקיצור – זה שוחק את הסמכות ההורית.
 3. בסופו של יום אתם מצטערים ומרגישים אשמה ומרגישים שאתם הופכים לשוטרים בבית שלכם ופועלים בניגוד לערכים הבסיסיים שלהם.

השיטות האלו להורות של הדור הקודם עבדו אולי להורים שלנו אבל בואו נודה על האמת – היום הן פשוט לא עובדות! או שהן עובדות מאוד חלקית אבל עם הרבה מאוד התנגדות ומאבקי כוח.

הזמנים השתנו, המודעות השתנתה ומה שהתאים פעם (או מה שכולנו כילדים סבלנו פעם) כבר לא עובד לנו היום. וחוץ מזה, הרי  הבטחנו לעצמנו ונשבענו שלא נחזור על הטעויות שהם עשו איתנו. 

הבעיה היא – שאנחנו לא מכירים מודל אחר להורות, שיהיה אפקטיבי ולא ייאלץ אותנו להשתמש בשיטות שאנחנו לא מרגישים בנוח איתן. ולכן אנחנו מוצאים את עצמנו חוזרים על הטעויות של ההורים שלנו ומשתמשים בשיטות שנשבענו לעצמנו שלא נשתמש בהן. 

אז מה עושים? 
האם זה אפשרי בכלל להניע את הילדים לפעולה אפקטיבית בלי להשתמש באיומים ועונשים? האם בכלל קיימות שיטות להורות אפקטיביות יותר ממה שרובנו ספגנו בבית כילדים?

התשובה היא כן!
וקוראים לזה – הורות מקרבת 
על-פי גישת תקשורת מקרבת של דר' מרשאל רוזנברג

נעים להכיר

אנחנו יעל ארבל ויואב לבנה – מייסדי הבית להורות מקרבת ומנחים בכירים בתקשורת מקרבת. לפני מעל 15 שנים גילינו את ההשפעה המדהימה של תקשורת מקרבת על החיים שלנו ואז, כמה שנים אחרי זה, כשהפכנו להורים, חווינו בעצמנו עד כמה היא מקלה על החיים שלנו איתם ומייצרת רגיעה בבית שלנו. 

כשראינו עד כמה תקשורת מקרבת היא כל-כך אפקטיבית עם ילדים, פשוט  ידענו שאנחנו ממש חייבים ללמד הורים כמונו את הדרך הזאת כי היא מקלה עלינו מאוד את החיים בבית באופן יומיומי ומתמשך והופכת אותם להרבה יותר קלים ונעימים בשבילנו ובשבילם, מבלי שנצטרך להשתמש בכלל במאבקי-כוח, באיומים או בעונשים – תקשורת מקרבת מפחיתה 90% מההתעקשויות וההתנגדויות ויוצרים שיתוף פעולה בבית. 

לפני שמונה שנים הקמנו ביחד את "הבית להורות מקרבת" ומאז לימדנו מעל 6,500 משפחות את הדרך של תקשורת מקרבת.

חשוב להבין – תקשורת מקרבת היא גישה מעשית שנותנת כלים פרקטיים להניע את הילדים שלנו ולהגיע איתם לשיתוף פעולה מתוך הסכמה. אנחנו מלמדים אך ורק את מה שעובד לנו בבית שלנו עם הילדים שלנו ולכן אנחנו רואים גם תוצאות אצל המשפחות המשתתפות בתוכניות שלנו.

מה שעוד מדהים זה – שהגישה הזאת עובדת לאורך זמן.  כשיש חיבור ושיתוף פעולה הם מחזיקים זמן רב. אנחנו יכולים לראות את זה היום, כשחלק מהילדים שלנו כבר בגיל ההתבגרות ושיתוף הפעולה שלהם נשמר. 

2 גישות של הורים
לטיפול באתגרים עם הילדים

לאורך השנים הגיעו אלינו הורים מהארץ ומהעולם, לילדים בכל הגילים – מגיל 0 ועד מתבגרים, שהמשותף לכולם היה שכולם רצו ליצור בבית שלהם רגיעה, הקשבה, שיתוף פעולה ואווירה טובה עם הילדים.

לאורך הזמן הזה נתקלנו בשתי גישות של הורים כשהם נתקלים באתגר –

גישה 1 – יש הורים שאומרים לעצמם שזה זמני. שהילדים יגדלו קצת ויהיה קל יותר ומקווים שזה מה שיקרה. לרוב זה ממש לא מה שקורה. האתגרים רק נהיים יותר מורכבים וכואבים וכשהם מגיעים לחפש פתרון כבר כל-כך לוחץ בבית שאי אפשר להתעלם ואז הם ממש צריכים פתרון מהיר ומיידי כי הם במצוקה מאוד גדולה כי המצב בבית נהייה ממש קשה.

חשוב לנו לומר באופן ברור – אתגרים במערכת יחסים לא עוברים ככה סתם. להפך, בלי טיפול הם מחמירים ומסלימים. כדי לפתור את האתגר ולהרגיש הקלה יש צורך לשנות גישה, לעשות משהו אחר, להבין מה הסיבה לאתגר ואז להשתמש בכלים אפקטיבים. וכן, זה אפשרי עם ילדים בכל הגילים ועם אתגרים קטנים וגדולים, זה רק מצריך ללמוד את הכלים וליישם אותם.

גישה 2 –  הורים שהבינו שאין מה לחכות כי האתגרים עם הילדים לא עוברים מעצמם. הורים שמבינים שהתגובות והפעולות שלהם כהורים משפיעות מאד על התנהגויות הילדים ושרוצים ומוכנים ללמוד לנהל את התקשורת ומערכת היחסים בבית שלהם – הורים לילדים קטנים שעדיין לא רכשו את השפה ורוצים לחסוך לעצמם הרבה מהקונפליקטים והורים לילדים גדולים ואפילו מתבגרים, שרוצים לטפל באתגרים שיש בבית ולהביא בהם לרגיעה, להקשבה ולשיתוף פעולה עם הילדים. 

"מאז שנולד הבן השני שלי מצב התקשורת שלי עם עצמי ועם אחרים התדרדר. נכנסתי לדכדוך אחרי לידה. הייתי צועקת המון, האוירה הייתה קשה הרבה פעמים, היחסים עם בן זוגי נפגעו, ואני הייתי אוכלת את עצמי מרוב כעס ואשמה. טיפול פסיכולוגי עזר לי להבין דברים, אבל -בדיעבד- לא עזר לי בכלל בתקשורת עם אחרים, וגם לא איתי. נכנסתי ללופ לא טוב, שיצר הרבה ריבים ומתח עם הבן שלי בעיקר.
ואז התחלתי ללמוד תקשורת מקרבת ומערכות היחסים בחיי השתנו באופן קיצוני. למדתי לראות את כל הדברים הטובים, את כל הכוונות הטובות, מאחורי המעשים הקשים שלי, ולאט לאט התחלתי ליצור התאמה בין הכוונות למעשים.
כל מערכות היחסים המשמעותיות שלי עברו שידרוג שלא חלמתי שאצליח ליישם. אחרי שנואשתי מעצמי, מהיכולת שלי לקרב אליי את הילד שלי, הקירבה בינינו היום מעוררת בי התרגשות. לא תמיד. לא כל יום. אבל היום אני יודעת בוודאות שאני האחראית, אני יודעת בדיוק מה אני צריכה לשנות, ואני יודעת בדיוק איך!! שזה החלק הכי מדהים. היום, בניגוד לפעם, לוקח לי רגע אחד להניע תהליך של תיקון, תהליך של התקרבות. יש לי כלי מנצח.
המון דברים השתנו, והייתי מסתפקת גם רק בזה (אפילו אם זה היה הדבר היחיד) - שהזמן שלוקח לי להצטנן ולחזור לקירבה אל הקרובים אליי אחרי שאני כועסת/מתנתקת, התקצר משעות ואף ימים, לדקות בודדות. רק זה היה שווה הכל.
ורוצה להגיד גם מילה על הזוגיות שלי. הזוגיות שלי הגיעה מתחתית מדרגות הרבנות – לגבהים חדשים שלא חשבתי שהם אפשריים. ואני יכולה בשקט לומר שכל זה קשור רק לתקשורת מקרבת״
נאוה גפני

גם אתם יכולים לעשות
את אותו הדבר אצלכם בבית

איך מתחילים לטפל באתגרים בבית שלכם? – 
הדרך מתחילה בשינוי הסטייט אוף מיינד שלכם ממקום של כיבוי שריפות בבית שלכם להבנה ולקבלת החלטה – שאתם רוצים לעבור לנהל את הסיטואציה ולא להיות מובלים על-ידה. 

לאחר מכן יש צורך ללמוד את כלי היסוד של תקשורת מקרבת וליישם עם הילדים ביומיום בבית. ברגע שתתחילו ללמוד וליישם אתם תראו הקלה ורגיעה בבית. התוצאות הראשונות מתחילות להגיע כבר מתחילת הלימוד. 

אנחנו מזמינים אותך ללמוד דרך תקשורת חדשה ואפקטיבית
שעובדת עם פעוטות בגיל הרך, עם ילדים קטנים ומתבגרים
והתנהלות שממוססת ויכוחים, התעקשויות והתעלמות
ויוצרת הקשבה, שיתוף פעולה והנעת הילדים מתוך בחירה ורצון
מבלי לוותר על מה שחשוב לך וללא צורך בשימוש בכוח, בלאיים או לצעוק

הורות מקרבת = תקשורת מקרבת עם ילדים

תוך כדי הקורס אמרתי לעצמי איזה מזל שאני לומדת את הקורס הזה עכשיו... איזה מזל... כי בעצם התחילו דברים שקודם לא היו, ופתאום הבנתי כמה אני צריכה את הכלים האלה. ועשיתי כל מיני הדרכות הורים קודם שפשוט לא נתנו לי מענה ופה ממש תוך כדי הקורס יכולתי לטפל בדברים בבית.
קודם כל אני יכולה לדבר עם הבנות שלי. ההשפעה המרכזית היא שאני יכולה ליצור איתן תקשורת שהן יכולות לסמוך עליי ולבוא ולשתף אותי, ואני יכולה לבוא ולומר מה חשוב לי ואנחנו יכולות לעשות דיאלוג על דברים של מתבגרות בסוגיות מאד משמעותיות כמו יחסי מין, אלכוהול, לעשות או לא לעשות נזם באף לעשות או לא לעשות עגיל שני, צבעים בשיער... כל מיני דברים שכל פעם עולים מדרגה... במקום להפוך את זה למריבות עולם, זה נהיה דיאלוג וזה מדהים וזה מחבר ומקרב ומשמעותי בקשר שלנו שאנחנו יכולות לדבר על דברים כאלה. גם כל הנושא של מערכות יחסים, חבר, מה עושים עם זה, ומה קורה אם לא טוב לי, אם כן טוב לי, שאלות של גבולות, ממש כל הדברים האלה, דברים שבחיים לא דיברתי עליהם אני עם אמא שלי, היו פה שיחות משמעותיות שרציתי לבכות מהתרגשות, על עצם זה שהן קורות אפילו. כמובן שעל התוצאות זה עוד יותר מרגש.
וגם עם הילדות הקטנות יותר – הקטנה שלי בת 7.5 ואני מתפעלת לשמוע אותה מדברת היום בשפה של רגשות ושל צרכים, היא יודעת בדיוק מה טוב לה, ומה לא טוב לה, היא יודעת לשים גבולות, מבחינה חברתית אני רואה שהיא מתנהלת הרבה יותר בביטחון כי יש לה הרבה יותר כלים ממה שידעתי ללמד את האחיות הגדולות שלה, אני ממש יכולה לראות את ההורות שלי בציר הזמן איך זה היה משמעותי, החיים שלי השתנו באמת.
ליאת סובל

ועכשיו בחג הפסח והאביב - תוכנית מיוחדת
שנקראת - "עושים סדר במשפחה" ורוצים להזמין אתכם להצטרף
קורס פרקטי וקל ללמידה, 3 חודשים של ליווי ותמיכה, מפגשים חיים לליווי ותמיכה בזום,
אפליקציה עם כל תכני הלימוד ללמידה נוחה,
דוגמאות מפורטות לדיאלוגים מהיומיום שיוצרים שיתוף פעולה עם ילדים
וכל מה שצריך כדי לעבור לדרך המקרבת בבית שלך

עם מה תצאו בסיום התוכנית?

 1. תהיה לכם יכולת לבחור באופן מודע בדרך חדשה לתקשורת עם הילדים שתואמת את האני מאמין שלכם באמצעות הבנת המחירים שאתם משלמים על השימוש בדרך הישנה.

 2. תוכלו להפסיק את מעגל התגובה האוטומטי שמביא לכעס, לשימוש בכוח, באיומים ובעונשים – לנתק את עצמכם מההשפעה שלו באמצעות טכניקות מתקדמות לטיפול בכעס.

 3. תדעו לבסס לעצמכם נוכחות הורית יציבה וחזקה שאינה נגררת לעימותים, לויכוחים ולמאבקי כוח –
  באמצעות כלים ייעודיים להתמרת רגשות של כעס, חוסר אונים ולחץ, ושל חיבור לצרכים העמוקים שלנו כהורים.

 4. תוכלו לבטא את עצמכם באופן מלא, ברור ומדויק, שיאפשר לילדים לשמוע את מה שחשוב לכם – מבלי לגרום להם להתכווץ,  להרגיש 'קטנים', או לשים ידיים על האוזניים.

 5. תהיה לכם יכולת לראות ולהבין מה באמת קורה מתחת לפני השטח של מצבים מאתגרים עם הילדים בבית (כולל דפוסיי התנהגות שחוזרים על עצמם) – כדי שתוכלו ליצור שינוי בהתנהגויות המאתגרות.

 6. תלמדו טכניקות מובנות ומפורטות שבעזרתן תוכלו לזהות את המניעים העמוקים להתנהגות של הילד שלכם –
  כדי שתוכלו לתת להם מענה מדויק, במקום להגיב ב'אוטומט' להתנהגויות החיצוניות ולהסתבך במאבקי כוחות.

 7. תדעו להשתמש במרחב ההידברות שיעזור לכם לנהל מצבים של חוסר-הסכמה, ואיך לנהל בו דיאלוג ולהגיע להסכמה ולפתרונות משותפים שיעבדו לכם ולילדים – במקום להשתמש בכוח באופן חד-צדדי.

 8. תהיה לכם יכולת ליצור רגיעה מיידית בזמן אמת של מצבים מאתגרים, באמצעות שאלות אמפתיות, 
  שיאפשרו לילד שלכם להקשיב לכם ולהסכים לדרכי התנהגות אחרות שמדויקות לו יותר ושמתחשבות באחרים סביבו.

 9. יהיה לכם סדר פעולות מובנה לטיפול במצבים רווחים עם הילדים
  איך לפעול כש –
  – ילד מרביץ לאח או לילד אחר
  – ילד מקלל או מתייחס באופן לא נעים אלינו, לאחים או לחברים
  – ילד שמשתטח, בועט וצועק כשרוצים לקחת אותו ממשחק, מהגן או מחבר, או כשהוא לא מקבל את מה שהוא רוצה 
  – ילד שלא עומד בסיכום שלנו איתו (בא הביתה מאוחר מהשעה שקבענו, לא מכין שיעורים, לא ממלא את המטלות בבית ועוד)

  ועוד עשרות פתרונות לסיטואציות יומיומיות בבית בנושא – התארגנות בבוקר ובערב, מקלחות, מסכים, ממתקים, שיעורי-בית ועוד  

"הבית נרגע, אני מצליחה להיות שם בשביל הילדים - גם בסיטואציות שהיו באופן קבוע הופכות למאבקים, עכשיו אני פשוט יכולה לנהל אותן ברכות ומתוך קירבה של הלב – זה כל מה שתמיד חלמתי ולא באמת האמנתי שיקרה!"
גלית וידמן ששון

מה תקבלו במסגרת התכנית?

הלמידה בתכנית ׳עושים סדר במשפחה׳ מבוססת על הקורס הכי מבוקש שלנו במקום עונש – וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור עד 3 – שאיתו עוברים בזמן קצר להתנהלות ולשפה מקרבת עם ילדים.

הקורס קל ונוח ללמידה עם שיעורים שמחולקים להדרכות קצרות לצפיה דרך האפליקציה והאזנה באודיו בבית, בנסיעה ובכל מקום שנוח לכם.

בתכנית ׳עושים סדר במשפחה׳ הוספנו לכם עוד הרבה תמיכה:

– ליווי ותמיכה שלנו למשך 3 חודשים
– התייעצות באפליקציה עם מלוות הורים על אתגרים אישיים בבית שלכם
– מפגשי זום בשידור חי להדרכה ותמיכה בהנחייה אישית שלנו אחת לשבועיים
– פורום תרגול ואימון עם הצוות המקצועי שלנו
– סרטוני וידאו שייתנו לכם הרבה מוטיבציה ללמידה
– דף מיקוד שבועי שיעזור לכם ליישם הכל בבית שלכם
– חוברת תרגול וקבצי pdf שיתמכו בלמידה שלכם ועוד

כל שיעורי הקורס עם הכלים והמיומנויות הכי חשובים ליישום תקשורת מקרבת עם ילדים, כולל הדגמות של דיאלוגים מפורטים עם ילדים קטנים ומתבגרים, דפי תרגול לשיעורים ועוד

חדש! אפליקציה מיוחדת למשתתפי התכנית – שבה ייפתחו לכם בקלות לנייד כל התכנים של הקורס לצפייה בהכל בזמן שנוח לכם. דרך האפליקציה תוכלו גם להתכתב איתנו ולקבל הדרכה ותמיכה מהצוות שלנו (גם באופן אישי) 

הדרכות ליווי ותמיכה בזום בהנחייה אישית של יעל ארבל ויואב לבנה, שבהן תוכלו להעלות אתגרים אישיים מהבית שלכם ולקבל הדרכה מעשית מאיתנו שתעזור לכם לעשות שינוי גדול עם הילד/ה שלכם

דף מיקוד שבועי שיסכם לכם את הנקודות החשובות ליישום בכל שבוע

וגם – סרטונים ממוקדים שיישלחו לכם בתוך האפליקציה, שייתנו לכם בוסטים של מוטיבציה ויעזרו לכם להתמקד ביישום.

אין לי מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי
"רציתי לשתף אתכם שלמרות שאני בתחילת הדרך ושמעתי רק 3 הרצאות , דבריכם כל כך עוזרים לי. אני כרגע שומעת תוך כדי נהיגה לעבודה את הקלטת הדרכה של סוף החופש ,לקראת סיום ההדרכה. וואוו. אתם שם בדיוק. כל המערך הזה שהכנתם הפך אותי. אני יוצאת נשכרת מכל דקה של הקשבה. אין לי מספיק מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי. קודם כל להתחבר לעצמי ואחכ להתקרב לילדים. אני ממש לומדת כל דקה שאתם מדברים משהו חדש. כל הכבוד תמשיכו לעזור ותמשיכו גם עם הובינרים המוצלחים, לא צריך לחכות לחופש הגדול בשביל זה. תודה רבה שאתם גורמים לי להיות עצמי ולתת לי כלים איך להתמודד ביותר הצלחה עם בנותי".
אירית ורשאואר
משתתפת בקורס 'במקום עונש'
גיליתי שפה שבאמצעותה בני מסכים לשתף איתי פעולה
"נחשפתי לאחרונה לגישת הורות מקרבת ויותר ויותר התחזקה אצלי התחושה שיש כאן גישה משנה חיים, ממש כך. השינויים החלו להופיע כבר לאחר מספר ימים, גיליתי שפה שבאמצעותה בני (בן ה-3.5) מסכים לשתף איתי פעולה ויותר חשוב מכך, השיתוף פעולה לא מגיע מתוך מאבק, אלא מתוך תחושת קירבה, ורצון של שנינו לשתף פעולה. למדתי להקשיב לצרכים שלי ושל בני במקום להגיב להתנהגות, זה איפשר לי לראות דרך בה הצרכים שלי וגם הצרכים שלו מקבלים מענה - ניסיתי מספר גישות שונות, אך משהו באופן שבו הצוות הנפלא הזה מעבירים את החומר עזר לי להפנים בקלות וליישם - יש כאן גישה משנה חיים, ממש כך".
אורי טל
משתתף בקורס במקום עונש

שכר הלימוד בתוכנית

שכר הלימוד הרגיל בתוכנית – עושים סדר במשפחה
הכוללת את הקורס המלא – 
׳במקום עונש – וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור עד 3׳
ביחד עם מפגשי זום בלייב איתנו
וליווי ותמיכה של שלושה חודשים באפליקציה החדשה,
עם פורום התייעצות ואפשרות להתייעץ בפרטי עם מלוות הורים –
2,450 ₪

ל-48 שעות אחרונות
בהצטרפות עד יום שישי, 21.4.2023 בשעה 14:00

במקום 2450 ₪

רק 291 ₪ לחודש X שישה חודשים
1,750 ₪ בלבד

ואתם מקבלים את הליווי האישי שלנו
עם צפייה, האזנה, למידה נוחה באפליקציה החדשה וליווי מאיתנו

וגם אתם תוכלו לעבור מויכוחים ומאבקים
להקשבה ושיתוף פעולה עם הילדים!

ההצעה המיוחדת הסתיימה. מלאו כאן את פרטיכם ונודיע לכם ראשונים כשנפתח את ההרשמה שוב:

שימו לב –

 • ההנחה של 700 ₪ בשכר הלימוד היא חד-פעמית ותקפה רק בשבוע של פסח עד תאריך 16.4.2023 בחצות, והיא לא תחזור על עצמה. 
 • הליווי דרך האפליקציה והזום יתחיל בתאריך 1.5.2023 ויימשך 3 חודשים עד תאריך 31.7.2023 (השיעורים עצמם נפתחים לכם מרגע שאתם מצטרפים)

 יש לכם שאלה לפני ההצטרפות?
לחצו כאן ונחזור אליכם

איך נרשמים ומה קורה ברגע שמצטרפים

 1. לחצו על כפתור ההצטרפות ותועברו לדף תשלום שכר-לימוד. מלאו את פרטיכם וסיימו בלחיצה על הכפתור.
 2. בתוך כמה דקות תקבלו מאיתנו 2 מיילים – אחד עם חשבונית – והשני עם הזמנה להיכנס לאתר הקורס שבו נמצאים כל השיעורים.
 3. האפליקציה החדשה תיפתח לכם עם תחילת הלמידה המונחית בתאריך 1.5.2023. נשלח לכם הודעה נפרדת על כך. עד אז אתם יכולים כבר עכשיו לצפות בשיעורים באתר.
 4. עם הצטרפותכם ייפתח לכם השיעור הראשון בקורס ואחריו שיעור נוסף בכל שבוע – אתם יכולים כבר להתחיל ללמוד וליצור את השינוי בבית
 5. עם תחילת הלמידה המונחית נצרף אתכם לאפליקציה של הקורס – דרכה תוכלו להיעזר בנו בצ׳ט אישי ובפורום המשתתפים. אפשר גם להצטרף לפורום הפייסבוק של הקורס במקום עונש.
 6. לאורך הלמידה נזמין אתכם להדרכות זום איתנו (אחת לשבועיים) שבהן נעזור לכם ליישם עם הילדים בבית את מה שתלמדו איתנו בשיעורים ותוכלו להעלות בהן כל שאלה ואתגר ולקבל הדרכה ומענה אישי מותאם לבית שלכם.

 יש לכם שאלה לפני ההצטרפות?
לחצו כאן ונחזור אליכם

תשובות לשאלות ששאלתם אותנו

מרגע שאתם מצטרפים נפתח לכם בכל שבוע שיעור וידאו שהוא צעד אחד מתוך 7 הצעדים בקורס. אתם צופים או מאזינים לשיעור (לפי מה שנוח לכם ובזמן שנוח לכם). במקביל אתם מצטרפים לאפליקציה מונחה שבה תקבלו בנוחות את כל התכנים ותוכלו להיעזר בצוות שלנו בצ׳ט אישי לכל שאלה ועזרה באתגרים בבית שלכם. בנוסף נזמין אתכם להדרכות זום איתנו (יעל ויואב) שבה נעזור לכם ליישם את כל מה שתלמדו בשיעורים בבית שלכם ונדריך אתכם אישית עם אתגרים בבית שלכם. אתם גם תקבלו מאיתנו באפליקציה סרטונים שייתנו לכם בוסטים של מוטיבציה, דף מיקוד שבועי שיעזור לכם להתמקד ביישום בכל שבוע ועוד –  אתם מקבלים את הכלים של תקשורת מקרבת ומתרגלים איתנו, אנחנו מדריכים ומדייקים אתכם אישית עד שזה יעבוד לכם מעולה עם הילדים בבית שלכם.
בזמן הצפייה בשיעורים אתם עובדים עם חוברת התרגול של הקורס ונעזרים בכרטיסיית הרגשות והצרכים שנמצאת באתר הקורס – ובתוך 7 שבועות אתם נמצאים במקום אחר לגמרי עם הילדים בבית ונהנים מהרבה יותר שיתוף פעולה והקשבה שלהם מבלי שתצטרכו להתמש בכוח ובדרכים שאתם לא שלמים איתן.

שאלות זה מצויין, ככה אנחנו יודעים שאתם בעניינים ונמצאים בלמידה פעילה, ובדיוק בשביל זה יצרנו את התכנית הזו שבה אתם יכולים לקבל מאתינו (אפילו אישית) מענה מקצועי לכל שאלה ואתגר בבית שלכם. יש לכם בתכנית הזו את הדרכות הזום איתנו (יעל ויואב) שבה נעזור לכם באופן אישי ליישם את מה שתלמדו בבית שלכם ונדריך אתכם באתגרים האישיים בבית שלכם. בנוסף יש לכם אפשרות להעזר בנו ובצוות המקצועי שלנו בקבוצת המשתתפים באפליקציה של התכנית וגם לקבל תמיכה והדרכה אישית דרכה, כך שאתם מכוסים מכל הכיוונים:) ואם עדיין תישארו עם שאלה שלא ענינו עליה – אתם תמיד יכולים לכתוב לנו ונענה לכם בפרטי – מרגע שאתם מצטרפים אנחנו דואגים שתצליחו ליישם את מה שאתם לומדים עם הילדים שלכם.

במידה והלימוד שלך יהיה רציני ומעמיק בתוך פרק זמן יחסית קצר (לרוב של כמה שבועות ואפילו קודם) תהיה לכם הפחתה של כ-80-90% מהויכוחים והמריבות בבית, ושל כל מאבקי-הכוח עם הילדים. האוירה בבית תהיה נעימה יותר, יהיה לכם יותר זמן לשחק וליהנות יחד ובמצבים שבהם את והילדים תרצו דברים שונים תדעו איך לדבר איתם ולהגיע במרבית המקרים להבנה, לחיבור ביניכם ולשיתוף פעולה מתוך רצון ואכפתיות הדדית. כמות הפעמים שתשתמשו בכוח, באיומים ובעונשים תפחת משמעותית ובחלק גדול של המקרים ייעלמו לחלוטין איומים ועונשים, פשוט לא תצטרכו אותם יותר.
אנחנו אומרים את זה בביטחון כי אנחנו מלמדים אלפי משפחות ואנחנו יודעים שהדרך המקרבת עובדת מעולה – הכל תלוי בלמידה שלכם – תלמדו בקורס ביסודיות את כל הצעדים – אתם תחוו שינוי גדול בבית כבר מתחילת הלמידה.

מרבית גישות ההורות מנסות לטפל בהתנהגויות מאתגרות באמצעות ניסיון לשנות את ההתנהגות עצמה, באמצעות כעס, התניות, הפעלת כוח וסנקציות. המחיר של הגישה הזאת הוא ריחוק בין ההורים לילדים, שחיקה של הסמכות, עייפות של ההורים, ומאבקי-כוח יומיומיים בבית. 

כדי להימנע מכל אלה חלק מההורים נוקטים בדרך הגמישה-מתירנית, שבה ההורה מוותר לילד המון פעמים, 'מחליק' על ההתנהגות המאתגרת שלו, רך איתו, בא לקראתו ומשתדל לספק אלו את כל מה שהוא רוצה… וגם לגישה הזו יש מחיר – הילד עשוי לפתח גישה של ״מגיע לי״, הוא מתקשה להתחשב באנשים אחרים,  קשה לו לקבל חוקים וכללים בבית ובמסגרות וקשה מאוד לחיות לצידו.

גישת תקשורת מקרבת היא שונה. זוהי גישה אפקטיבית במיוחד ושונה לחלוטין משתי הגישות האחרות. אנחנו קוראים לה "הורות מקרבת״ – והיא למעשה גישת תקשורת מקרבת שמותאמת במיוחד לקשר שבין הורים וילדים. במקור היא נקראת  Nonviolent Communication והיא נוצרה על-ידי דר׳ מרשאל רוזנברג, תלמידו האישי של דר׳ קארל רוג׳רס, שנחשב לאבי הפסיכולוגיה ההומניסטית.

בתקשורת מקרבת – מתייחסים להתנהגות המאתגרת כאל סימפטום ומחפשים את הסיבה האמיתית שהביאה להתנהגות הילד/ה.  אנחנו מטפלים בבעיה מהשורש ולא רק ברמה השטחית. היא מאפשרת להגיע לפתרונות והסכמים שעובדים בדרך של הידברות ודיאלוג, והכי חשוב – היא יוצרת קרבה אמיתית בין ההורים לילדים – שנשמרת לשנים ארוכות.

ומכיוון שבגישה של תקשורת מקרבת מטפלים בסיבה להתנהגות רואים את התוצאות מהר:
הרבה פחות ריבים, ויכוחים, צעקות, איומים, מתחים ומאבקי כוח מתישים בבית,
והרבה יותר קרבה, שמחה, שיחות מהלב, אווירה טובה ונעימה בבית, שיתוף פעולה והרבה הבנה (מוזמנים לקרוא כאן למטה עוד על הגישה).

 

חד משמעית כן. האמא היא 'מרכז העצבים בבית' שדרכו עוברת כל ההתנהלות בבית. המקום שהיא מייצגת עבור הילדים הוא בלתי ניתן לשיעור.
היחסים עם אמא בדרך כלל מגדירים את היחסים של הילד עם העולם. אז אין שום דרך להפחית במערכת היחסים של ילד עם אמא שלו (או עם אבא שלו) בלי קשר להורה השני. ולכן אנחנו ממליצים שתעברו את התהליך הזה כי אין תחליף לאיכות היחסים ביניכם לבין הילדים שלכם.
וכמובן שהיינו שמחים אם בן/בת הזוג שלך ירצה לעבור את התהליך בעצמו. אבל אם הוא לא רוצה להיות חלק מזה כרגע, אנחנו ממליצים לך להתחיל ומאמינים שכמו בהרבה משפחות, בן-הזוג יראה את השינוי בקשר שלך עם הילד ובהתנהגויות של הילד וככל שיעבור הזמן הוא יושפע מהתהליך בעצמו, יתחיל להסתכל כמוכם על המניעים להתנהגות ולא רק על ההתנהגות עצמה ואתם תראו שהוא גם מתחיל לאמץ משפטים של תקשורת מקרבת שהוא יישמע מכם – הוא פשוט ייראה שזה עובד ויתחיל להשתמש בגישה המקרבת בעצמו (אנחנו שומעים מהרבה משתתפים שזה קורה).  מכל הסיבות האלה, עדיף להתחיל ולגרום לדברים לקרות אחרת בבית במקום לחכות ולחכות ולהיות תלויים במישהו אחר ולהמשיך במריבות ומאבקים עם הילדים.

באותם כלים, אגב, שנלמדים בקורס, תוכלו להשתמש גם בשיחות בזוגיות שלכם כדי להגיע בהן להבנה, לקרבה ולשיתוף פעולה ביניכם.

לא תצטרכו לשלם כפול:-) שניכם יכולים ללמוד בשיעורים יחד אפילו ממחשבים שונים עם שם משתמש וסיסמה זהים, ולתרגל באתר המשתתפים המונחה. זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת ללמוד את התכנים שבקורס יחד ולבסס עקרונות משותפים להורות שלכם מול הילדים. לגברים שקוראים את זה – תנו לזה ולנו צ'אנס – אנחנו מלמדים בקורס הזה דרך מעשית שעובדת מעולה ואנחנו יודעים את זה גם משימוש בה עם הילדים שלנו וגם מליווי של אלפי משפחות. כמו שסיכם את זה עמיר לוז שלמד איתנו את הדרך המקרבת ועבר אליה בבית עם הילדים: ״כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד, שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם״ (ראו כאן למטה את כל מה שהוא מספר).

מרגע שאתם מצטרפים נפתח לכם בכל שבוע שיעור אחד לצפיה או האזנה באתר הקורס. הגישה לשיעורים נשארת לכם לתמיד ואתם יכולים לצפות בהם בזמן שנוח לכם ובקצב שמתאים לכם. יחד עם זאת, מכיוון שיש תרגול מונחה בכל שבוע בפורום המשתתפים במיומנויות של אותו שיעור, אנחנו ממליצים כן לראות את השיעור בשבוע שבו הוא נפתח (בכל זמן שנוח לכם) ולתרגל איתנו כדי שנעזור לכם ליישם הכל עם הילדים שלכם.

לא חייבים לשתף – ההשתתפות בקורס מאפשרת לכם ללמוד ולקבוע בעצמכם את מידת השיתוף הנוחה לכם כאשר הפרטיות שלכם נשמרת. אתם יכולים לכתוב ולשתף בפורום המשתתפים המונחה במה שאתם בוחרים, אתם יכולים להיעזר בנו בפורום המשתתפים באופן אישי ובפרטיות ואתם יכולים להשתתף בו גם בלימוד דרך דוגמאות שמשתתפים אחרים מביאים  – אתם קובעים האם לשתף ואת מי, ולשמור לחלוטין על הפרטיות שלכם.

הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מתאימים לכל מערכת יחסים ואפשר ליישם את מה שתלמדו בקורס הזה עם ילדים בכל גיל. ויחד עם זה מרבית הדוגמאות בקורס הזה יהיו של הורות לילדים בגילאים 0-15. אם הילדים שלכם גדולים יותר ואתם מתלבטים ורוצים לדעת האם הקורס בשבילכם, כתבו לנו ל[email protected] ונחזור אליכם, נדבר אתכם ונמליץ לכם על הקורס הזה או על דרך למידה אחרת שתתאים לגיל הילד שלכם.

ככל שעובר הזמן שבו אנחנו מלווים משפחות והורים (כבר למעלה מ-15 שנים), אנחנו רואים שחד משמעית עדיף להתחיל בקורס ורק ממנו לעבור למפגשים אישיים ולא להפך:

 • קורס הוא מסגרת הרבה יותר יעילה ללמידה של יסודות וכלים בסיסיים:
  הוא מלמד באופן מפורט ומסודר יותר את הכלים והמיומנויות ומאפשר לחזור לכל החומרים שוב ושוב ללמידה חוזרת והעמקה – מאד קשה ללמוד את היסודות במפגשים אישיים (שנושאים לרוב אופי טיפולי יותר) –
  ובלי יסודות, כמו בכל תחום, אי אפשר באמת לעשות שינוי (הגישה המקרבת היא גישה רצינית, מעמיקה, מפורטת ומסודרת – ויש יסודות ללמוד אותם).
 • במיוחד למי שעושה את הצעדים הראשונים בגישה המקרבת – עלות הקורס משמעותית יותר נמוכה ממפגשים אישיים (כדי ללמוד איתנו את אותו היקף שעות הלימוד בקורס, צריך 15 מפגשים אישיים שהעלות שלהם תהיה בערך 10,000 ש"ח)
 • מפגשים אישיים מצריכים התארגנות, נסיעה, הפסד של שעות עבודה או בייביסיטר, ולכן רוב ההורים לא מצליחים להתמיד ולהמשיך בהם – בעוד שקורס ללמידה מהבית בוידאו או אודיו הוא הרבה הרבה יותר חסכוני בזמן ומשמש כמסגרת מחייבת שמקלה על הורים להתגייס ולהשתתף בכולו (כי לא צריך לצאת מהבית וגם משקיעים זמן 'נטו' בלמידה)
 • כשמצטרפים לקורס מקבלים גם גישה לכל עזרי הלימוד (הדרכות וידאו, מצגות, תמלולים והקלטות) ובונוסים נוספים חשובים כמו ליווי יומיומי בפורום מונחה למשתתפים – תוספות חשובות שמאפשרות לכם 'להשרות' את עצמכם בחומרים, להיזכר ולהעמיק בהבנה וביישום, ובסופו של דבר להצליח הרבה יותר בתהליך בבית שלכם.
 • אם בסיום הקורס תרצו להתייעץ איתנו באופן אישי כדי לפתור בעיה נקודתית במשפחה שלכם – נשמח, ואז גם תוכלו לנצל את הפגישה האישית למה שהיא יכולה לתת לכם – אחרי שיהיו לכם את הכלים ומיומנויות הבסיס.

בשנים האחרונות אנחנו מציעים יותר ויותר קורסים שמבוססים על שיעורי וידאו וגם אנחנו היינו עסוקים בשאלה הזאת כי חשוב לנו להוציא קורסים שימושיים שבאמת מייצרים שינוי. אז בדקנו עם אלפי הורים שעשו את הקורסים שלנו, דיברנו איתם, שאלנו אותם על השינוי שהצליחו או לא הצליחו ליצור בבית שלהם והמסקנה שלנו היא ברורה – הפרמטר האחד שהוא חשוב כאן הוא לא דרך הלמידה (פרונטלי או אינטרנטי) אלא דווקא היישום שלה. הורים שלמדו ויישמו כמיטב יכולתם את מה שלמדו בשיעור – ראו תוצאות. וככל שהם המשיכו והתמידו התוצאות גדלו והתרחבו והפכו לתשתית חדשה של היחסים והתקשורת בבית.

היום אנחנו עומדים בלב שלם ומלא מאחורי ההבטחה הבאה – אם תשתתפו באופן פעיל בקורס, כלומר תראו או תשמעו את השיעורים ותיישמו ותחזרו עם שאלות ותתייעצו איתנו בפורום המשתתפים המונחה על הצלחות ודברים שלא עבדו לכם, ותמשיכו ליישם, בזמן יחסית קצר אתם תראו שינוי לטובה והרבה יותר הבנה, קרבה ושיתוף פעולה עם הילדים (לרוב אתם תופתעו מאוד מהקצב המהיר שבו הדברים קורים).

הלמידה בשיעורי וידאו היא קלה, נוחה, מתרחשת בזמן ובקצב שלכם, בלי סידורים ותכנונים והוצאות כסף על נסיעה ובייביסיטר ובלי צורך להפסיד שעות עבודה. זה לא במקרה שיותר ויותר הורים עוברים ללמוד ככה – זה פשוט הרבה יותר נוח.

יתרון נוסף משמעותי של קורס אינטרנטי על פרונטלי הוא שכל התכנים שבו נשארים לכם לתמיד ואתם יכולים לשוב ולצפות בהם, כדי לחזק ולהעמיק את ההבנה והיישום בבית שלכם. במשפחות עם שני הורים זה גם מאפשר לשני בני הזוג ללמוד וזו דרך נוחה וחסכונית לעשות זאת.

נ.ב. – ממליצים לכם לקרוא כאן בדף קצת מהדברים שהורים כתבו לנו ועל השינוי שהכניסו הביתה.

בטח, יש לנו קורסים פרונטליים ואנחנו מאד ממליצים להגיע אליהם.
הקורס הבסיסי והחשוב ביותר להתחיל איתו הוא קורס יסודות בתקשורת מקרבת.

אם אתם רוצים ללמוד איתנו בדרך פרונטלית
או להתייעץ עם הצוות שלנו על דרך הלימוד שמתאימה לכם,
כתבו לנו ל-055-6868335 או [email protected]
ונקשיב לכם ונייעץ לכם לגבי דרך הלימוד המתאימה לכם.

כן, כל חומרי הקורס – שיעורי הוידאו, קבצי האודיו להאזנה (אם תעדיפו ללמוד בדרך הזו), חוברת התרגול בקורס וכל יתר התכנים – הגישה אליהם נשמרת לכם לתמיד. ויותר מזה – תוכלו אם תרצו לשוב ולקבל מאיתנו תרגול, ליווי והדרכה בפורום המשתתפים המונחה בכל פעם שנפתח מחזור נוסף של משתתפים, שאת אומרת שתוכלו לעשות את כל הקורס מחדש עם הדרכה וליווי של הצוות שלנו. זה אומר שיש לכם את הידע והליווי שלנו לשנים קדימה וזה יעזור לכם לשמור על מקרבת במשפחה שלכם לטווח הארוך.

הקורס הספציפי הזה הוא הדרך הכי קצרה ויעילה שאנחנו מכירים בעולם כדי לעבור בבית מויכוחים, מריבות ומאבקים להקשבה ושיתוף פעולה עם ילדים בכל גיל. הקורס בנוי כך שהוא נותן לכם את הפרקטיקה וממש את המילים והמשפטים לדבר עם הילדים במצבים מאתגרים – הכל מעשי, פרקטי והכי חשוב – עובד.
אתם יכולים ללמוד את התכנים בפורמט שנוח לכם – בצפייה, בהאזנה בזמן שאתם עושים מטלות בבית או כשאתם בנסיעות, ולהעזר בנו בזמן שנוח לכם. במובן הזה, ללמוד את הקורס זו הדרך הכי מתאימה להורים עסוקים. ואם מדברים על עומס, ברור לנו שהשקעת הזמן של הורים בכמה שעות לימוד בקורס הזה, תחסוך הרבה-הרבה יותר זמן שהולך היום על מריבות, ויכוחים ומאבקים עם הילדים.

נשמח לענות על כל שאלה שלכם – 
ליצירת קשר אפשר למלא את פרטי ההתקשרות שלכם כאן בקישור הזה 
או לכתוב אלינו ל- 055-6868335 וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר.

 יש לכם שאלה לפני ההצטרפות?
לחצו כאן ונחזור אליכם

המנחים בקורס

יעל ארבל ויואב לבנה, מנחים בכירים בתקשורת מקרבת והמייסדים של הבית להורות מקרבת

אנחנו מנחים ומלמדים תקשורת מקרבת כבר למעלה מ-15 שנים והיוצרים והמפתחים של גישת הורות מקרבת, המבוססת על תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication) ומנגישה אותה ספציפית לילדים, ובמיוחד להורים ולאתגרים שהם חווים בבית.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו בשנים האחרונות למעלה מ-6,500 משפחות שלמדו איתנו את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכוח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית

"יואב, יעל וגליה היקרים שלום, מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה, אני ובעלי חווים ממש עילוי בהורות שלנו וכייף גדול עם בננו אור בן ה-3 שמאד מזכיר את אוהד הקטן שלכם בעקשנות שלו, ברצונות המאד חזקים בעצמאות ולקבלת החלטות. למדנו לראות אותו ולהקשיב לו, להתגמש ולאפשר איפה שרק ניתן, ולשים גבול ברור, אסרטיבי ונינוח איפה שחשוב לנו באמת מתוך אמונה שלמה והתחשבות בכל הצרכים בבית, ואפילו אור כבר התחיל לדבר בצורה הזו...

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית ומעבירים את כולנו תהליך של למידה, הבנה וקבלה של הרצונות והצרכים של כל בני הבית. שוב תודה על כל פועלכם המבורך!
לירן שאלתיאל
משתתפת בקורס במקום עונש

מצאתי את מה שחיפשתי

"אני כל כך שמחה על הצטרפותנו לתהליך ומודה כי סופסוף מצאתי את מה שחיפשתי במשך כשמונה שנים (בכורי בן 10). אני גם רוצה להחמיא על הדרך בה מועברים המסרים - באופן כל כך ברור, ללא שיפוט וישים".
טל

הקורס שינה לי את כל האווירה בבית

"לקורס נרשמתי לאחר שיחה עם יואב שנתן לי טיפ קטן מול המתבגר שלי, והאמת שכמו קסם זה עזר. אז חשבתי לעצמי: 'אם טיפ אחד קטן עזר... מה יעשה לי הקורס?' והקורס שינה לי את האווירה בבית, שינה לי את ההתנהלות שלי מול עצמי ומול הילדים. שווה כל שקל, כל דקה, וכל השקעה בשינוי..."
דנה

אין לי מילים לתאר כמה זה עזר לי

"אין לי מילים לתאר כמה זה עזר לי, הקורס שינה לי את כל האווירה בבית, שווה כל שקל, כל דקה, כל השקעה בשינוי"
מאיה

השאירו לנו תגובה...