banner kenes pict wide2

חווים קושי מתמשך מול אחד הילדים, מרגישים שזה יוצר ביניכם מרחק רגשי,
גוזל מכם הרבה כוחות ותשומת לב ומשפיע על כל האווירה בבית -
ולמרות המאמצים אתם לא מצליחים למצוא לזה פתרון?

הזמנה להדרכת הורים
אינטרנטית מיוחדת וחינמית

שלושת שינויי החשיבה

שמייצרים שינוי עמוק ומשמעותי
עם הילד שהכי קשה לנו איתו

פרטים לגבי מועד ההדרכה יפורסמו בהמשך

הורים יקרים,

הילד שהכי קשה לנו איתו – מסתבר שברוב המשפחות יש כמעט בכל רגע נתון ילד אחד כזה בבית – שמציק יותר לאחים שלו, שמרביץ, שלוקח בכח, שמתעקש שדברים יקרו רק בדרך שלו, שלא לגמרי מרוצה ולא משנה כמה אנחנו מנסים, ושלוקח מאיתנו המון תשומת לב ומשאבים, שלא מאפשרים לנו לתת אותם לאחים שלו – ושמשהו בעניינים הבלתי פוסקים סביבו מייצר 'רעש' קבוע שמשפיע על כל האווירה של הבוקר ואחר-הצהריים בבית.

כשזה קורה לאורך זמן, ושהמאמצים האינסופיים שלנו לרצות אותו לא מצליחים, לאורך זמן אנחנו מתקשים להכיל אותו, מתקשים לקבל אותו כמו שהוא ולפרקים גם מתקשים לאהוב אותו כמו שהיינו רוצים. זה יכול להישמע קשה, אבל מניסיוננו כהורים בעצמנו, ומליווי של מאות משפחות, אנחנו רואים שזו תופעה שקורית כמעט בכל בית, והיא טבעית ונורמלית. ויחד עם זאת, לאורך זמן היא פוגעת ביחסים שלנו איתו, בחיבור הרגשי שלנו אליו, ומקשה עליו מאד להשתנות.

יש דרך לשנות את זה.

הדרך הזו מתחילה בשלושה שינויי חשיבה – 
שלוש הבנות שמרגע שאנחנו מאמצים אותן, נפתחת לנו אפשרות ליצור שינוי משמעותי ועמוק עם הילד שאיתו קשה לנו יותר:

  • אנחנו יכולים לדעת באמצעותן למה הוא מתנהג באופן שהוא מתנהג
  • אנחנו יכולים לקרב אותו אלינו, והוא עובר להקשיב לנו יותר, להתגמש, לראות יותר אחרים סביבו ולהתחשב באחים שלו ובנו

שלושת שינויי החשיבה האלה הם ההתחלה שמסמנת לנו את הנתיב שבו כדאי לנו ללכת כהורים, כדי להביא לשינוי גדול ביחסים איתו – ובזמן יחסית קצר.

אנחנו מזמינים אתכם להתחיל את השינוי איתו - פרטים לגבי מועד ההדרכה יפורסמו בהמשך

איזה תהליך נתחיל לעשות בהדרכה הקרובה עם הילד שקשה לי איתו? הנה כמה מילים על זה:

איך מצטרפים להדרכה האינטרנטית?

ההצטרפות להדרכה היא בחינם:
מלאו כאן את פרטי השם והאימייל שלכם. ולחצו על כפתור ההצטרפות הכתום -
זהו. אתם רשומים.
בתוך כמה דקות מרגע ההרשמה תקבלו מאיתנו אימייל ובו קישור לחדר ההדרכות. שמרו אותו והיכנסו איתו להדרכה כרבע שעה לפני תחילתה.

להרשמה להדרכה כבר עכשיו מלאו כאן את פרטיכם ונשלח אליכם את הקישור להדרכה

פרטים לגבי מועד ההדרכה יפורסמו בהמשך

חשוב! הכניסו את כל הפרטים המבוקשים
כדי להימנע מהרשמה כפולה בכניסה לחדר ההדרכות

חווים קושי להירשם להדרכה? 
שלחו לנו אימייל – [email protected]

מה נלמד בהדרכה?

  • מהי הטעות שהורים עושים – שלא מאפשרת שינוי עם הילד שאיתו קשה להם יותר

  • מהם שלושת שינויי החשיבה – שמייצרים שינוי עמוק ומשמעותי עם הילד שאיתו קשה יותר

  • איזו פעולה אחת אנחנו כהורים צריכים לעשות (והיא תלויה רק בנו – אנחנו לא צריכים את הילד/ה שלנו בשביל לעשות אותה) – כדי לראות שינוי משמעותי בהתנהגויות של הילד שלנו – בהרבה מקרים אפילו מבלי לדבר איתו על זה!

איך תדעו שהדרך שבה אתם משתמשים לא עובדת לכם ושכדאי לבדוק את הדרך הזו?

  1. אם ניסיתם בכל מיני דרכים ולא באמת הצלחתם להפסיק את ההתנהגויות שקשות לכם מול אותו ילד
  2. אם מתחיל להיצבר בכם כעס עליו – בגלל שהמון מתשומת הלב שלכם מושקעת בו ושהאווירה בבית מאד מושפעת ממנו
  3. אם אתם מוצאים את עצמכם חסרי סבלנות אליו וכועסים עליו מהר
  4. אם ביניכם לבין עצמכם אתם מרגישים שקשה לכם להכיל אותו, לקבל אותו ולפעמים לאהוב אותו כמו שהייתם רוצים

האם יש דרך ליצור שינוי משמעותי עם הילד שקשה איתו יותר - ובזמן יחסית קצר?
התשובה היא שכן! זה בהחלט אפשרי. אנחנו עומדים לספר לכם בהדרכה הזו איך אנחנו עשינו את זה עם הילד שלנו, ואיך תוכלו אתם להשתמש באותה דרך עם הילד שלכם.

הפרטים החשובים - סמנו לעצמכם ביומן:

תאריך – יפורסם בהמשך

שעה – 21:00-23:00

 

מקום – ההדרכה בנוחות של ביתך מכל מחשב / טאבלט / מכל טלפון נייד חכם
הכינו מראש שתיה חמה, מזגן, כירבולית וכורסא נוחה,
(אבל לא נוחה מדי שלא תפספסו את כל ההדרכה :)

מה זה הבית להורות מקרבת?

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו בשנתיים האחרונות האחרונה למעלה מ-1,900 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו – ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 11 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של המון משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד”ר מרשאל רוזנברג – קראו כאן עוד על הגישה:

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

פרטים לגבי מועד ההדרכה יפורסמו בהמשך –
נשמח לפגוש אתכם!

יעל, יואב, גליה
הבית להורות מקרבת

מי אנחנו?

מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב, מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך –
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (9), נבו (6) ואוהד (4).

יואב וגליה לבנה

מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication – מוסמכת מטעם הארגון הבינלאומי של מרשאל רוזנברג (CNVC).
מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה. לשעבר מנכ"לית בארגון נפגעי פעולות איבה ובמרכז לתקשורת מקרבת.
אמא לענבל (6)

יעל ארבל

לעוד פרטים על הורות מקרבת היכנסו לאתר:
www.feelfamily.co.il
לשאלות ובירורים כתבו לנו:
[email protected]

הרווחתי את הבן שלי מחדש!

"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי. אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש!".
גיא

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

פתאום משהו בדו שיח נפתח

"נראה לי שהתקשורת הלקויה ביני ובין בתי נבעה מכן שלרוב באתי אליה בטעות על דברים שלדעתי לא התנהלה נכון. אבל כששיתפתי אותה ברגשות שהמעשים שלה גרמו לי להרגיש, והבנתי איזה צרכים נמצאים מתחת, פתאום משהו בדו שיח נפתח. היא החלה לשתף ולדבר על רגשות ולהצהיר על אהבה אלי וכמה הנוכחות שלי בחיים שלה חשובה. מה שלפני הסדנא היתה לי תחושה שהיא לא ממש אוהבת אותי ואינה מעריכה את נוכחותי ומעשיי בחייה. זה הישג שבהחלט אני גאה בו... ברגישותכם הרבה, בסובלנות בהקשבה ובליבכם הגדול, פתחתם לי דלת למקום טוב יותר, שלו ורגוע. אתם עושים עבודת קודש. תודה רבה וחיבוק ענק!".
חני

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

החיים בבית שלנו אחרים היום!

"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. אתם זוכרים כמה בכיתי פה בפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך. החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".
השם שמור אצלנו

מצאתי את מה שחיפשתי

"אני כל כך שמחה על הצטרפותנו לתהליך ומודה כי סופסוף מצאתי את מה שחיפשתי במשך כשמונה שנים (בכורי בן 10). אני גם רוצה להחמיא על הדרך בה מועברים המסרים - באופן כל כך ברור, ללא שיפוט וישים".
טל

צפו בנו כאן בקטע וידאו עלינו:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן