הבית להורות מקרבת - לחיות קרובים למי שאוהבים

רוצים לעבור בבית שלכם מויכוחים ומאבקים
להקשבה ושיתוף פעולה עם הילדים בדרך מקרבת
ולחוות הקלה ואוירה נעימה בבית?

הירשמו מכאן לשיחת ייעוץ אישית עם הצוות שלנו:

 • בשיחה נקשיב לאתגרים במשפחה שלכם שהייתם רוצים להביא בהם לשינוי
 • נעזור לכם להבין את הסיבות להתנהגויות של הילד/ה שלכם
 • נדגים לכם איך לדבר איתו כדי לחבר ביניכם וליצור איתו הקשבה, קרבה ושיתוף פעולה
 • נסביר לכם את התהליך המלא שעוברים בקורס ׳במקום עונש – וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור עד 3׳ – שאיתו עוברים ב-7 שבועות לדרך המקרבת בבית

יש לכם שאלות על התהליך שעוברים ב-7 שבועות
בקורס ׳במקום עונש - וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור עד 3׳?
כאן למטה ריכזנו לכם את כל התשובות:

מרגע שאתם מצטרפים נפתח לכם בכל שבוע שיעור וידאו שהוא צעד אחד מתוך 7 הצעדים בקורס. אתם צופים או מאזינים לשיעור (לפי מה שנוח לכם ובזמן שנוח לכם). במקביל אתם מצטרפים לפורום משתתפים מונחה שבו אתם מתרגלים איתנו את המיומנויות שתלמדו באותו שיעור ואנחנו מדריכים ומדייקים אתכם אישית עד שזה יעבוד לכם מעולה עם הילדים בבית שלכם.
בזמן הצפייה בשיעורים אתם עובדים עם חוברת התרגול של הקורס ונעזרים בכרטיסיית הרגשות והצרכים שנמצאת באתר הקורס – ובתוך חודש וחצי אתם נמצאים במקום אחר לגמרי עם הילדים בבית ונהנים מהרבה יותר שיתוף פעולה והקשבה שלהם מבלי שתצטרכו להתמש בכוח ובדרכים שאתם לא שלמים איתן.

במידה והלימוד שלך יהיה רציני ומעמיק בתוך פרק זמן יחסית קצר (לרוב של כמה שבועות ואפילו קודם) תהיה לכם הפחתה של כ-80-90% מהויכוחים והמריבות בבית, ושל כל מאבקי-הכוח עם הילדים. האוירה בבית תהיה נעימה יותר, יהיה לכם יותר זמן לשחק וליהנות יחד ובמצבים שבהם את והילדים תרצו דברים שונים תדעו איך לדבר איתם ולהגיע במרבית המקרים להבנה, לחיבור ביניכם ולשיתוף פעולה מתוך רצון ואכפתיות הדדית. כמות הפעמים שתשתמשו בכוח, באיומים ובעונשים תפחת משמעותית ובחלק גדול של המקרים ייעלמו לחלוטין איומים ועונשים, פשוט לא תצטרכו אותם יותר.
אנחנו אומרים את זה בביטחון כי אנחנו מלמדים אלפי משפחות ואנחנו יודעים שהדרך המקרבת עובדת מעולה – הכל תלוי בלמידה שלכם – תלמדו בקורס ביסודיות את כל הצעדים – אתם תחוו שינוי גדול בבית כבר מתחילת הלמידה.

מרבית גישות ההורות מנסות לטפל בהתנהגויות מאתגרות באמצעות ניסיון לשנות את ההתנהגות עצמה, באמצעות כעס, התניות, הפעלת כוח וסנקציות. המחיר של הגישה הזאת הוא ריחוק בין ההורים לילדים, שחיקה של הסמכות, עייפות של ההורים, ומאבקי-כוח יומיומיים בבית. 

כדי להימנע מכל אלה חלק מההורים נוקטים בדרך הגמישה-מתירנית, שבה ההורה מוותר לילד המון פעמים, 'מחליק' על ההתנהגות המאתגרת שלו, רך איתו, בא לקראתו ומשתדל לספק אלו את כל מה שהוא רוצה… וגם לגישה הזו יש מחיר – הילד עשוי לפתח גישה של ״מגיע לי״, הוא מתקשה להתחשב באנשים אחרים,  קשה לו לקבל חוקים וכללים בבית ובמסגרות וקשה מאוד לחיות לצידו.

גישת תקשורת מקרבת היא שונה. זוהי גישה אפקטיבית במיוחד ושונה לחלוטין משתי הגישות האחרות. אנחנו קוראים לה "הורות מקרבת״ – והיא למעשה גישת תקשורת מקרבת שמותאמת במיוחד לקשר שבין הורים וילדים. במקור היא נקראת  Nonviolent Communication והיא נוצרה על-ידי דר׳ מרשאל רוזנברג, תלמידו האישי של דר׳ קארל רוג׳רס, שנחשב לאבי הפסיכולוגיה ההומניסטית.

בתקשורת מקרבת – מתייחסים להתנהגות המאתגרת כאל סימפטום ומחפשים את הסיבה האמיתית שהביאה להתנהגות הילד/ה.  אנחנו מטפלים בבעיה מהשורש ולא רק ברמה השטחית. היא מאפשרת להגיע לפתרונות והסכמים שעובדים בדרך של הידברות ודיאלוג, והכי חשוב – היא יוצרת קרבה אמיתית בין ההורים לילדים – שנשמרת לשנים ארוכות.

ומכיוון שבגישה של תקשורת מקרבת מטפלים בסיבה להתנהגות רואים את התוצאות מהר:
הרבה פחות ריבים, ויכוחים, צעקות, איומים, מתחים ומאבקי כוח מתישים בבית,
והרבה יותר קרבה, שמחה, שיחות מהלב, אווירה טובה ונעימה בבית, שיתוף פעולה והרבה הבנה (מוזמנים לקרוא כאן למטה עוד על הגישה).

 

חד משמעית כן. האמא היא 'מרכז העצבים בבית' שדרכו עוברת כל ההתנהלות בבית. המקום שהיא מייצגת עבור הילדים הוא בלתי ניתן לשיעור.
היחסים עם אמא בדרך כלל מגדירים את היחסים של הילד עם העולם. אז אין שום דרך להפחית במערכת היחסים של ילד עם אמא שלו (או עם אבא שלו) בלי קשר להורה השני. ולכן אנחנו ממליצים שתעברו את התהליך הזה כי אין תחליף לאיכות היחסים ביניכם לבין הילדים שלכם.
וכמובן שהיינו שמחים אם בן/בת הזוג שלך ירצה לעבור את התהליך בעצמו. אבל אם הוא לא רוצה להיות חלק מזה כרגע, אנחנו ממליצים לך להתחיל ומאמינים שכמו בהרבה משפחות, בן-הזוג יראה את השינוי בקשר שלך עם הילד ובהתנהגויות של הילד וככל שיעבור הזמן הוא יושפע מהתהליך בעצמו, יתחיל להסתכל כמוכם על המניעים להתנהגות ולא רק על ההתנהגות עצמה ואתם תראו שהוא גם מתחיל לאמץ משפטים של תקשורת מקרבת שהוא יישמע מכם – הוא פשוט ייראה שזה עובד ויתחיל להשתמש בגישה המקרבת בעצמו (אנחנו שומעים מהרבה משתתפים שזה קורה).  מכל הסיבות האלה, עדיף להתחיל ולגרום לדברים לקרות אחרת בבית במקום לחכות ולחכות ולהיות תלויים במישהו אחר ולהמשיך במריבות ומאבקים עם הילדים.

באותם כלים, אגב, שנלמדים בקורס, תוכלו להשתמש גם בשיחות בזוגיות שלכם כדי להגיע בהן להבנה, לקרבה ולשיתוף פעולה ביניכם.

לא תצטרכו לשלם כפול:-) שניכם יכולים ללמוד בשיעורים יחד אפילו ממחשבים שונים עם שם משתמש וסיסמה זהים, ולתרגל באתר המשתתפים המונחה. זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת ללמוד את התכנים שבקורס יחד ולבסס עקרונות משותפים להורות שלכם מול הילדים. לגברים שקוראים את זה – תנו לזה ולנו צ'אנס – אנחנו מלמדים בקורס הזה דרך מעשית שעובדת מעולה ואנחנו יודעים את זה גם משימוש בה עם הילדים שלנו וגם מליווי של אלפי משפחות. כמו שסיכם את זה עמיר לוז שלמד איתנו את הדרך המקרבת ועבר אליה בבית עם הילדים: ״כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד, שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם״ (ראו כאן למטה את כל מה שהוא מספר).

מרגע שאתם מצטרפים נפתח לכם בכל שבוע שיעור אחד לצפיה או האזנה באתר הקורס. הגישה לשיעורים נשארת לכם לתמיד ואתם יכולים לצפות בהם בזמן שנוח לכם ובקצב שמתאים לכם. יחד עם זאת, מכיוון שיש תרגול מונחה בכל שבוע בפורום המשתתפים במיומנויות של אותו שיעור, אנחנו ממליצים כן לראות את השיעור בשבוע שבו הוא נפתח (בכל זמן שנוח לכם) ולתרגל איתנו כדי שנעזור לכם ליישם הכל עם הילדים שלכם.

שאלות זה מצויין, ככה אנחנו יודעים שאתם בעניינים ונמצאים בלמידה פעילה, ובדיוק בשביל זה אנחנו מצרפים אתכם לפורום המשתתפים המונחה שבו אתם יכולים להעלות כל שאלה ואתגר ביישום שתתקלו בו ולקבל מהצוות שלנו הדרכה ומענה מקצועי. ואם עדיין תישארו עם שאלה שלא ענינו עליה – אתם תמיד יכולים לכתוב לנו ונענה לכם בפרטי – מרגע שאתם מצטרפים אנחנו דואגים שתצליחו ליישם את מה שאתם לומדים עם הילדים שלכם.
אגב, ההשתתפות בפורום המשתתפים המונחה היא ללא הגבלת זמן, זה אומר שהתמיכה שתקבלו מאיתנו יכולה, אם תרצו, להיות לשנים קדימה. זה אומר שיהיה לכם הידע, הכלים ותמיכה וליווי שלנו שלא מוגבל בזמן.

לא חייבים לשתף – ההשתתפות בקורס מאפשרת לכם ללמוד ולקבוע בעצמכם את מידת השיתוף הנוחה לכם כאשר הפרטיות שלכם נשמרת. אתם יכולים לכתוב ולשתף בפורום המשתתפים המונחה במה שאתם בוחרים, אתם יכולים להיעזר בנו בפורום המשתתפים באופן אישי ובפרטיות ואתם יכולים להשתתף בו גם בלימוד דרך דוגמאות שמשתתפים אחרים מביאים  – אתם קובעים האם לשתף ואת מי, ולשמור לחלוטין על הפרטיות שלכם.

הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מתאימים לכל מערכת יחסים ואפשר ליישם את מה שתלמדו בקורס הזה עם ילדים בכל גיל. ויחד עם זה מרבית הדוגמאות בקורס הזה יהיו של הורות לילדים בגילאים 0-12. אם הילדים שלכם גדולים יותר ואתם מתלבטים ורוצים לדעת האם הקורס בשבילכם, כתבו לנו ל[email protected] ונחזור אליכם, נדבר אתכם ונמליץ לכם על הקורס הזה או על דרך למידה אחרת שתתאים לגיל הילד שלכם.

ככל שעובר הזמן שבו אנחנו מלווים משפחות והורים (כבר למעלה מ-15 שנים), אנחנו רואים שחד משמעית עדיף להתחיל בקורס ורק ממנו לעבור למפגשים אישיים ולא להפך:

 • קורס הוא מסגרת הרבה יותר יעילה ללמידה של יסודות וכלים בסיסיים:
  הוא מלמד באופן מפורט ומסודר יותר את הכלים והמיומנויות ומאפשר לחזור לכל החומרים שוב ושוב ללמידה חוזרת והעמקה – מאד קשה ללמוד את היסודות במפגשים אישיים (שנושאים לרוב אופי טיפולי יותר) –
  ובלי יסודות, כמו בכל תחום, אי אפשר באמת לעשות שינוי (הגישה המקרבת היא גישה רצינית, מעמיקה, מפורטת ומסודרת – ויש יסודות ללמוד אותם).
 • במיוחד למי שעושה את הצעדים הראשונים בגישה המקרבת – עלות הקורס משמעותית יותר נמוכה ממפגשים אישיים (כדי ללמוד איתנו את אותו היקף שעות הלימוד בקורס, צריך 15 מפגשים אישיים שהעלות שלהם תהיה בערך 10,000 ש"ח)
 • מפגשים אישיים מצריכים התארגנות, נסיעה, הפסד של שעות עבודה או בייביסיטר, ולכן רוב ההורים לא מצליחים להתמיד ולהמשיך בהם – בעוד שקורס ללמידה מהבית בוידאו או אודיו הוא הרבה הרבה יותר חסכוני בזמן ומשמש כמסגרת מחייבת שמקלה על הורים להתגייס ולהשתתף בכולו (כי לא צריך לצאת מהבית וגם משקיעים זמן 'נטו' בלמידה)
 • כשמצטרפים לקורס מקבלים גם גישה לכל עזרי הלימוד (הדרכות וידאו, מצגות, תמלולים והקלטות) ובונוסים נוספים חשובים כמו ליווי יומיומי בפורום מונחה למשתתפים – תוספות חשובות שמאפשרות לכם 'להשרות' את עצמכם בחומרים, להיזכר ולהעמיק בהבנה וביישום, ובסופו של דבר להצליח הרבה יותר בתהליך בבית שלכם.
 • אם בסיום הקורס תרצו להתייעץ איתנו באופן אישי כדי לפתור בעיה נקודתית במשפחה שלכם – נשמח, ואז גם תוכלו לנצל את הפגישה האישית למה שהיא יכולה לתת לכם – אחרי שיהיו לכם את הכלים ומיומנויות הבסיס.

בשנים האחרונות אנחנו מציעים יותר ויותר קורסים שמבוססים על שיעורי וידאו וגם אנחנו היינו עסוקים בשאלה הזאת כי חשוב לנו להוציא קורסים שימושיים שבאמת מייצרים שינוי. אז בדקנו עם אלפי הורים שעשו את הקורסים שלנו, דיברנו איתם, שאלנו אותם על השינוי שהצליחו או לא הצליחו ליצור בבית שלהם והמסקנה שלנו היא ברורה – הפרמטר האחד שהוא חשוב כאן הוא לא דרך הלמידה (פרונטלי או אינטרנטי) אלא דווקא היישום שלה. הורים שלמדו ויישמו כמיטב יכולתם את מה שלמדו בשיעור – ראו תוצאות. וככל שהם המשיכו והתמידו התוצאות גדלו והתרחבו והפכו לתשתית חדשה של היחסים והתקשורת בבית.

היום אנחנו עומדים בלב שלם ומלא מאחורי ההבטחה הבאה – אם תשתתפו באופן פעיל בקורס, כלומר תראו או תשמעו את השיעורים ותיישמו ותחזרו עם שאלות ותתייעצו איתנו בפורום המשתתפים המונחה על הצלחות ודברים שלא עבדו לכם, ותמשיכו ליישם, בזמן יחסית קצר אתם תראו שינוי לטובה והרבה יותר הבנה, קרבה ושיתוף פעולה עם הילדים (לרוב אתם תופתעו מאוד מהקצב המהיר שבו הדברים קורים).

הלמידה בשיעורי וידאו היא קלה, נוחה, מתרחשת בזמן ובקצב שלכם, בלי סידורים ותכנונים והוצאות כסף על נסיעה ובייביסיטר ובלי צורך להפסיד שעות עבודה. זה לא במקרה שיותר ויותר הורים עוברים ללמוד ככה – זה פשוט הרבה יותר נוח.

יתרון נוסף משמעותי של קורס אינטרנטי על פרונטלי הוא שכל התכנים שבו נשארים לכם לתמיד ואתם יכולים לשוב ולצפות בהם, כדי לחזק ולהעמיק את ההבנה והיישום בבית שלכם. במשפחות עם שני הורים זה גם מאפשר לשני בני הזוג ללמוד וזו דרך נוחה וחסכונית לעשות זאת.

נ.ב. – ממליצים לכם לקרוא כאן בדף קצת מהדברים שהורים כתבו לנו ועל השינוי שהכניסו הביתה.

בטח, יש לנו קורסים פרונטליים ואנחנו מאד ממליצים להגיע אליהם.
הקורס הבסיסי והחשוב ביותר להתחיל איתו הוא קורס יסודות בתקשורת מקרבת.

אם אתם רוצים ללמוד איתנו בדרך פרונטלית
או להתייעץ עם הצוות שלנו על דרך הלימוד שמתאימה לכם,
כתבו לנו ל-055-6868335 או [email protected]
ונקשיב לכם ונייעץ לכם לגבי דרך הלימוד המתאימה לכם.

כן, כל חומרי הקורס – שיעורי הוידאו, קבצי האודיו להאזנה (אם תעדיפו ללמוד בדרך הזו), חוברת התרגול בקורס וכל יתר התכנים – הגישה אליהם נשמרת לכם לתמיד. ויותר מזה – תוכלו אם תרצו לשוב ולקבל מאיתנו תרגול, ליווי והדרכה בפורום המשתתפים המונחה בכל פעם שנפתח מחזור נוסף של משתתפים, שאת אומרת שתוכלו לעשות את כל הקורס מחדש עם הדרכה וליווי של הצוות שלנו. זה אומר שיש לכם את הידע והליווי שלנו לשנים קדימה וזה יעזור לכם לשמור על מקרבת במשפחה שלכם לטווח הארוך.

הקורס הספציפי הזה הוא הדרך הכי קצרה ויעילה שאנחנו מכירים בעולם כדי לעבור בבית מויכוחים, מריבות ומאבקים להקשבה ושיתוף פעולה עם ילדים בכל גיל. הקורס בנוי כך שהוא נותן לכם את הפרקטיקה וממש את המילים והמשפטים לדבר עם הילדים במצבים מאתגרים – הכל מעשי, פרקטי והכי חשוב – עובד.
אתם יכולים ללמוד את התכנים בפורמט שנוח לכם – בצפייה, בהאזנה בזמן שאתם עושים מטלות בבית או כשאתם בנסיעות, ולהעזר בנו בזמן שנוח לכם. במובן הזה, ללמוד את הקורס זו הדרך הכי מתאימה להורים עסוקים. ואם מדברים על עומס, ברור לנו שהשקעת הזמן של הורים בכמה שעות לימוד בקורס הזה, תחסוך הרבה-הרבה יותר זמן שהולך היום על מריבות, ויכוחים ומאבקים עם הילדים.

נשמח לענות על כל שאלה שלכם – 
ליצירת קשר אפשר למלא את פרטי ההתקשרות שלכם כאן בקישור הזה 
או לכתוב אלינו ל- 055-6868335 וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר.

טל פרויד מספרת על מה שיצר את השינוי עם הילד
אחרי שנים של חיפוש דרך:

הייתי בדרך הנכונה לאבד את הילד שלי – ולשמחתי מצאתי,
בפעם הראשונה, 
אחרי באמת חיפוש ארוך, דרך שבה אני הבנתי מה לעשות

"אני לדעתי הייתי בדרך הנכונה לאבד את הבן שלי, כשהוא היה בן 10, זה מאד עצוב להגיד את זה.
לאבד אותו במובן של מערכת היחסים. שזה פשוט… זה כאילו לא מסתדר, זה לא הולך ביחד… 

רציתי לטפל בבעיות שלו בדרך התנהגותית, חשבתי שאולי אני אגלה את הדרך ההתנהגותית המתאימה,
ולשמחתי מצאתי, בפעם הראשונה, אחרי באמת חיפוש ארוך (הוא היה כבר בן 10) דרך שבה אני הבנתי מה לעשות.
לאט לאט נפלו כל האסימונים תוך כדי הלמידה.
זכינו אחד בשני, ולא רק אנחנו, כל המשפחה".

גילי וינטר מספרת על הרגע שהתחיל את השינוי –
אחרי תקופה ארוכה של ריחוק ומאמצים שלא הועילו:

התחיל לי המון המון קושי, בעיקר עם הבן הגדול,
מה שיצא ממני זה היה מאד מפחיד ומאד הבהיל אותי –
ובעצם הלכנו והתרחקנו, התרחקתי ממנו

״נולד לי בן ואחרי כמעט שנתיים עוד בת, ואני חושבת שאז התחיל עומס.
התחיל לי המון המון המון קושי, בעיקר עם הבן הגדול, אבל זה הפך להיות עם שניהם.
הרבה פעמים הייתי לבד בבית, וזה הלך ונהיה יותר ויותר קשה,
ככה הגעתי למצבים… הייתי מאד חסרת אונים וגם מאד תוקפנית,
ואני כאילו אמא טובה וכל ציוץ שלהם… ואני לא ישנה בלילות…
אבל היו רגעים של וואו… מה שיצא ממני זה היה מאד מפחיד ומאד הבהיל אותי.
וזה התחיל ליצור ריחוק וקושי. אני אפילו לא ידעתי שזה מה שקורה, אבל בעצם הלכנו והתרחקנו, התרחקתי ממנו.
זה היה ממש נורא ואיום, ממש לא ידעתי מה לעשות כבר. אבל שום כלי שהיה לי, שום דבר לא עזר לי, גם לא ידעתי מה לעשות עם זה״.

צפו ברביד אנגלמאייר, אמא ל-2,
מספרת על השינוי הגדול שהדרך המקרבת
איפשרה לה לעשות בבית:

צפו באריה יוריש, אבא ל-2, מספר איך עבר עם הבן (3.5) 
ממאבקי-כוח כמעט על כל דבר –
להקשבה ושיתוף פעולה בדרך מקרבת שהחזירה להם את היחד:

הדר, אמירה, ג׳ולי, יפתח, עדי וגלית
מספרים איך תקשורת מקרבת החזירה להם את הילד שלהם
ועזרה להם לחבר את המשפחה שלהם מחדש
ולעבור לשפה מקרבת עם הילדים (ואפילו עם בן הזוג) בבית

מי אנחנו וקצת עלינו :)

נעים להכיר,

אנחנו יעל ארבל, יואב לבנה וגליה לבנה, הורים ומנחים בתקשורת מקרבת מזה 14 שנים
ומומחים לתקשורת בין הורים לילדים. לפני 6 שנים הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת" 
ואנחנו פועלים מתוך שליחות גדולה להקל מאוד על הורים ולעזור להם לחוות משמעות, תקשורת טובה וקשר עמוק ויציב עם הילדים שלהם.

אנחנו מביאים אל התכנית ניסיון של 14 שנים בליווי הורים והדרכה, הרבה כלים וידע משנה חיים,
והצלחות של אלפי משפחות שעברו לתקשורת מקרבת ונהנות מחיים משותפים של הרבה יותר הקשבה ושיתוף פעולה בין כולם בבית.

מזמינים אתכם לצפות בסרטון קצר שבו התלמידות והתלמידים שלנו מדברים על איך היה להם ללמוד איתנו:

ועוד כמה מלים עלינו:

יעל ארבל 
מנחה מוסמכת מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה
של דר׳ מרשאל רוזנברג –
The Center for Nonviolent Communication
מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication 
מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב בהנחיית דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי.
מנכ"לית לשעבר של ארגון נפגעי פעולות איבה ומרכז מיתרים.
אמא יחידנית מבחירה לענבל (10)

יואב וגליה לבנה
מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך – 
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי
שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (13), נבו (10) ואוהד (8)

השאירו לנו תגובה...