לוגו הבית 2022

הרשמה לקבלת הקלטה של מפגש מבוא

לקראת פתיחת קורס יסודות בתקשורת מקרבת ב-19.9.2023

המפגש רלוונטי להורים שחווים התנהגות מאתגרת עם ילדים ומתבגרים ולבני זוג שמרגישים שהתקשורת הנוכחית מרחיקה ביניהם ולמי שרוצים ללמוד באופן מסודר את היסודות של תקשורת מקרבת
לבית ולמשפחה שלהם
כדי ליצור רגיעה בבית, וגם קרבה, הקשבה ושיתוף פעולה -
בלי להשתמש בכוח ומבלי לוותר על מה שחשוב לנו.

מנחים: יואב לבנה ויעל ארבל

"תקשורת מקרבת הצילה לי את הבית"

יעל פרי - לומדת תקשורת מקרבת

יש לך אתגרים בבית עם הילד/ה, המתבגר/ת או בן/בת הזוג או עם כולם, והיית רוצה למצוא דרך שמדברת אלייך, וגם שתהיה אפקטיבית ובאמת תיצור הקלה בבית עם האתגרים. 

אבל את (או אתה) מבולבלת מכל העצות שאת מקבלת, שהן לפעמים סותרות ולפעמים לא מדברות אלייך ולרוב לא עובדות לך.

ואת לא סגורה מה יהיה הכי נכון לבית שלך ולילדים שלך. 

ואולי גם יש ריחוק בזוגיות שלך שמתחיל להדאיג אותך והשיחות ביניכם מתסכלות, גולשות הרבה פעמים לויכוחים והאשמות והתחלתם יותר לשתוק מאשר לדבר, רק כדי לא לריב…

ושמעת על תקשורת מקרבת והבנת שהיא יכולה לעזור לך
ואת (או אתה) חושבת להירשם לקורס אבל 

עולות לך הרבה שאלות כמו – 
האם זה באמת יעבוד לך עם הילד/ה הספציפי שלך?
האם האתגר שיש לך בבית אפשרי לפתרון בכלל?
כמה זמן זה ייקח עד שתראי תוצאות בבית?
האם את בכלל אפשרי לנהל בית עם ילדים מתעקשים –
בלי לצעוק או להעניש?
והאם זה יפגע בסמכות ההורית שלך?
ואיך זה יכול לעבוד אם בן הזוג שלך בכלל לא בעניין?

והאם תקשורת מקרבת באמת יכולה לתת לך
אלטרנטיבה שאת מתחברת אליה ושתראי בה תוצאות?

על השאלות האלו ואחרות שיעלו – נדבר במפגש בזום.

אנחנו כותבים בלשון נקבה כי מרבית המשתתפים בקורסים שלנו הן נשים
לצד זה – המפגש נועד כמובן גם לגברים (וכייף לנו לראות שיותר ויותר גברים באים ללמוד איתנו תקשורת מקרבת)

מה עוד נעשה במפגש?

ניתן הקדמה קצרה על איך עובדת תקשורת מקרבת ונבין כמה מונחים ועקרונות יסוד כדי שיהיה לנו בסיס משותף לעבודה

נדבר על קורס יסודות בתקשורת מקרבת, מה לומדים בו ואיך זה יעזור לך לבסס במשפחה שלך חיבור, קרבה, הבנה ושיתוף פעולה, גם בהורות וגם בזוגיות.

נענה על כל שאלה שלכם ונתייחס לכל התלבטות שלכם על לימודי תקשורת מקרבת

לאחר המפגש יהיה לך את כל הנתונים לקבל החלטה אם זה הדבר הנכון בשבילך ובשביל המשפחה שלך כדי שתוכל/י לראות אם את/ה רוצה להצטרף להמשך הלימודים.  

מנחים את המפגש - יעל ארבל ויואב לבנה

על הבית להורות מקרבת

נעים להכיר!
אנחנו יעל ארבל ויואב לבנה – מנחים בכירים ומטפלים מנוסים בתקשורת מקרבת עם 16-18 שנות ניסיון. אנחנו עובדים שנים רבות עם אנשים, עם ארגונים ועם קהלים רבים ומגוונים כמנחים ומטפלים בתקשורת מקרבת.

לפני 8 שנים חברנו ביחד לשיתוף פעולה לעזרת הורים ופתחנו תוכנית משותפת שקראנו לה "הבית להורות מקרבת". האמת היא, שגם אנחנו לא צפינו את גודל ההצלחה שנוצרה ואת הצמא של הורים לגישה שנותנת להם פתרון אמיתי ליצירת קרבה עם הילדים, בלי לוותר על מה שחשוב להם, וגם מבלי להשתמש בכלים שלא עושים להם טוב כמו – לצעוק, לאיים, להעניש, ואחר- כך להצטער ולהרגיש אשמה.

מאז, הפכנו לשותפים באופן רשמי, וזו השנה השמינית שבה אנחנו מלמדים בבית להורות מקרבת הורים, שמחפשים לעשות שינוי גדול ביחסים ובהתנהלות עם הילדים בבית. אנחנו עובדים עם גישה שנקראת – תקשורת מקרבת של דר׳ מרשאל רוזנברג, (Nonviolent Communication), ועם טכניקות וכלים שפיתחנו בעצמנו ברוח הגישה המקרבת.

קצת עלינו 
יעל ארבל, מנחה בתקשורת מקרבת מזה 18 שנים.
מנחה מוסמכת בתקשורת מקרבת מטעם הארגון הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה The Center for Nonviolent Communication. 
של דר׳ מרשאל רוזנברג, מייסד הגישה.

פגשתי את תקשורת מקרבת בגיל 35, לאחר שנים רבות שמבחוץ הייתי מוצלחת, מצטיינת ומוערכת בכל התחומים, ולצד זה, בצד האפל שבתוכי סבלתי מדיכאון וחרדות, ומתופעות כמו ניתוק מעצמי, ריצוי, ויתור עצמי, קושי להבין מה חשוב לי, אילמות וקושי לבטא את עצמי, רגשות אשמה ובדידות רגשית. לא ידעתי להגדיר את התופעות האלו כדפוסי-תקשורת, ובטח שלא הבנתי איך הם התפתחו. רק כשלמדתי לעומק את הגישה הלא-אלימה (מקרבת), הדברים התחילו להתחבר בתוכי והבנתי שהמקור להרבה מההשלכות על החיים הבוגרים שלי (ושל כולנו), קשורות לילדות ולהעברות בין-דוריות (בלי שיפוט, גם ההורים והסבים שלנו לא ידעו אחרת). 

אל ההורות שלי הגעתי לאחר שש שנים שבהן למדתי ולימדתי תקשורת מקרבת. כשהפכתי לאמא, בגיל 41, כמעט איבדתי את החיים שלי. וכשיצאתי מכלל סכנה, בהכרת תודה גדולה על החיים שניתנו לי במתנה, הבטחתי לעצמי להיות האמא הכי טובה לילדה שלי ולגדל אותה אחרת מאיך שאני גדלתי. היום אני אמא לענבל בת 12, שגדלה מגיל אפס עם תקשורת מקרבת ואני בהכרת תודה עצומה שיש לי הזכות לתת לה כלים רגשיים ותקשורתיים שלי לא היו בגיל שלה וגם הרבה לאחר מכן. 

אני אשמח לעזור גם לכם להכניס את תקשורת מקרבת אליכם הביתה, לחוות ריפוי עמוק בכאבי הילדות שלכם, לתת לילדים שלכם מתנה לכל החיים, ולהפוך את ההורות והמשפחה שלכם למקור הכוח וההשראה שלכם כל יום.

יואב לבנה, מנחה בתקשורת מקרבת מזה 16 שנים.

תקשורת מקרבת בשבילי היא כל מה שלא היה לי כשאני הייתי ילד… 
גדלתי בקיבוץ בלינה משותפת, הייתי ילד מקובל חברתית ותלמיד טוב, כלפי חוץ היה נראה שהכל איתי בסדר:) 
אבל בפנים היה סיפור אחר. הייתי בודד מאד רגשית, מעולם לא דיברתי עם מישהו על מה שאני מרגיש ומה שעובר עליי, ויחד עם זה ׳בחוץ׳ המשכתי להצטיין ולעבוד קשה כדי שיעריכו אותי, כי זה מה שהתרגלתי לחשוב עליו כאהבה (היום אני יודע שבלבלתי בין שני הדברים).
בגיל 28 הגעתי למשבר הכי גדול בחיים שלי, שכבר לא יכולתי להכיל את הפער בין הבדידות הפנימית שחייתי בתוכה לבין מה שהצגתי כלפי חוץ, ומתוך המשבר הזה, ברגע הכי קשה של החיים שלי, התחלתי לדבר לאט לאט את מה שקורה לי בפנים, את הרגשות שלי, את הצרכים העמוקים שלי. 
קצת אחרי תחילת השינוי הזה פגשתי בתקשורת מקרבת, ואמרתי לעצמי אחרי המפגש הראשון עם הגישה – איפה היה הדבר הזה כל החיים שלי? ולמה, למה, למה נתנו לי לגדול בבדידות רגשית כל כך גדולה כשיש גישה שבאמצעותה היה אפשר לדבר גם עם העולם הפנימי שלי?
ואז החלטתי, שאני אעשה כל מה שאני יכול כדי שילדים לא יגדלו ככה כמו שאני גדלתי. שילדים לא יגדלו עשרות שנים בבדידות פנימית בתוכם. שילדים יוכלו לדבר את הרגשות ואת מה שמתחולל אצלם בפנים, אם הם מאד רגישים כמוני, או אם הם פשוט ילדים שהמון דברים קורים להם בפנים כל הזמן.
וידעתי שאעשה כל מה שאני יכול כדי לעזור להורים לא להשתמש בכוח כלפי ילדים, כי אני יודע מהניסיון האישי שלי כמה שימוש בכוח קיבע אצלי דפוסים של ריצוי, פחד, חרדה, פיצול בין מה שקורה לי בפנים למה שאני מראה החוצה, פחד מלטעות, פחד מלהתנסות, קושי לדבר את עצמי במצבים מאתגרים… ויש עוד:) זה רק חלק מהדפוסים שאני מלמד את עצמי לצאת מהם כבר שנים, ומכיוון שאני יודע כמה זה קשה לצאת מדפוסים כאלה, אני בהכרת תודה מכל הורה וילד שעוברים בעזרה שלי ושלנו לתקשורת מקרבת בבית. במילים אחרות, תקשורת מקרבת בשבילי היא תיקון של החיים שלי כילד, ואין מאושר ממני להעביר אותה לעוד ועוד בתים, הורים וילדים (ומזמין אותך שקורא.ת את זה להיעזר בנו כדי להכניס תקשורת מקרבת למשפחה שלך).

יואב לבנה ויעל ארבל -מייסדי הבית להורות מקרבת
ומנחים בכירים בתקשורת מקרבת
מפגש קהילת הבית להורות מקרבת 2022

חשוב לדעת! קורס יסודות בתקשורת מקרבת הוא קורס חובה למי שמעוניינים להצטרף
לתוכנית להכשרת מאמנים ומלווי הורים בגישת תקשורת מקרבת, שנפתחת בנובמבר 2023

קורס אחרון השנה!
ימי שלישי, מתאריך 19.9.2023

"תקשורת מקרבת הצילה לי את הבית"

יעל פרי - לומדת תקשורת מקרבת

מה זה קורס יסודות בתקשורת מקרבת ומה הוא ייאפשר לך?

קורס יסודות בתקשורת מקרבת הוא קורס מרוכז שמיועד ללמד את כל היסודות וכלי הבסיס של הגישה, בדגש על יישום כבר מהשיעור הראשון של הקורס. למי שרוצה ללמוד תקשורת מקרבת באופן מובנה ומפורט, אנחנו מאוד ממליצים על הקורס הזה – כי זהו קורס משנה חיים. (אגב, אנחנו עומדים מאחורי ההבטחה הזו גם כי הוא שינה לנו את החיים באופן אישי וגם כי התלמידים שלנו אומרים לנו את זה בסיכומו של כל קורס שמסתיים).

חשוב לדעת! קורס יסודות בתקשורת מקרבת הוא קורס חובה למי שמעוניינים להצטרף
לתוכנית להכשרת מאמנים ומלווי הורים בגישת תקשורת מקרבת, שנפתחת בנובמבר 2023

הרווחתי את הבן שלי מחדש
"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי.
אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים.
הרווחתי את הבן שלי מחדש".

הילה צ׳רני מספרת איך הצילה את המשפחה שלה

קורס אחרון השנה!
ימי שלישי, מתאריך 19.9.2023

כדי לבדוק התאמה לקורס תקשורת מקרבת
ולקבל את כל הפרטים על הקורס מזמינים אותך ללחוץ על הכפתור
ולתאם איתנו שיחה.
כל יועצות הלימודים המקסימות שלנו הן מלוות הורים מקצועיות
אוסי, חופית, יוליה, מורן וקורין מחכות לדבר איתך

השינוי התחיל. הקורס שלך עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן
"נכנסתי ונסחפתי. פתאום הבנתי מה קורה איתי. כל ההתלבטויות, התסכולים, המרמור, הדריכה במקום, הרצון לשנות, לחיות אחרת, לעבוד במקום אחר, לגדול, להתפתח, להבין, להיות מוארת, להשתנות. לפתוח את העיניים ולגלות את עצמי. לגלות אותי. לראות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה אני חושבת. לא מה הסביבה רוצה בשבילי. אלא מה אני רוצה. ואז לאט לאט, עם הזמן, זה התחיל. השינוי התחיל. כן כן, זה קורה ממש עכשיו, ברגעים אלו. אין לי מילים להודות לך, יעל. הקורס שלך פשוט עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן".

קורס אחרון השנה!
ימי שלישי, מתאריך 19.9.2023

כדי לבדוק התאמה לקורס תקשורת מקרבת
ולקבל את כל הפרטים על הקורס מזמינים אותך ללחוץ על הכפתור
ולתאם איתנו שיחה.
כל יועצות הלימודים המקסימות שלנו הן מלוות הורים מקצועיות
אוסי, חופית, יוליה, מורן וקורין מחכות לדבר איתך

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן