תוכנית ההכשרה למאמנים ומלווי-הורים
בגישת תקשורת מקרבת

התוכנית נפתחת ב- 15 ביולי 2020

בשעה טובה ובהתרגשות גדולה אנחנו פותחים בפעם החמישית את שעריה של התוכנית להכשרת מאמנים ומלווי-הורים בגישת תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication).

מאז שפתחנו את הבית להורות מקרבת לפני ארבע שנים
כמעט כל יום שואלים אותנו –

 • "איך הופכים למאמנים / מדריכי-הורים בגישה?"
 • "האם יש לכם קורס שמלמד את זה?"
 • "אז מתי תפתחו אותו?"

לפני שלוש שנים הבשלנו לתוך הרעיון של פתיחת הקורס הזה מתוך חזון גדול שלנו ליצור קהילת הורים מקרבת בכל רחבי הארץ, שכל הורה בה יכול לקבל בזמן קצר אמפתיה ומענה מקרב לאתגרים ולהתמודדויות שלו עם הילדים, ותמיכה אישית ממלווה-הורים מקצועי/ת שהוכשר על ידינו בגישת תקשורת מקרבת ועם הכלים והתהליכים הייחודיים שפיתחנו בבית להורות מקרבת ומותאמים במיוחד להורים לילדים.

הקורס הראשון שהסתיים ענה על כל הציפיות והחלומות שלנו ורוב המשתתפות בקורס כבר החלו לאמן וללוות הורים (מאוד לא מובן מאליו שזה קרה בתוך פחות מ-5 חודשים)

ההרשמה למחזור השני התמלאה חצי שנה לפני שהוא נפתח ולאחרונה התחיל המחזור הרביעי של הקורס וגם הוא מסתמן כהצלחה נהדרת.
ההצלחה של התוכנית הזו מדהימה אותנו בכל פעם מחדש במהירות שבה השינוי מתחיל ובעומקים שאליו הוא מגיע! ולאור שלוש הצלחות יפות, לכן החלטנו לפתוח מחזור נוסף!ולאור הביקוש האדיר אנחנו עומדים לפתוח את המחזור החמישי שלנו! –
רשמו לפניכם את תאריך הפתיחה: ~יולי 2020!~

אז הגיע הרגע, ואנחנו שמחים לבשר לכם ש –

בקרוב אנחנו פותחים בפעם החמישית את התוכנית המקיפה והייחודית בארץ להכשרת מאמנים ומלווי הורים בגישת תקשורת מקרבת

זה עומד להיות קורס אינטנסיבי, עוצמתי ומשנה חיים לקבוצה מיוחדת של הורים שיקחו בו חלק.
הוא ייאפשר לכם להיות צמודים אלינו במשך 10 חודשים, לעבור איתנו תהליך צמיחה אישי מואץ ומכונן,
ולקבל מאיתנו את כל הידע, הכלים, השיטות, דרכי-הפעולה והסודות הקטנים והגדולים שבהם אנחנו משתמשים ביומיום שלנו, שהביאו אותנו לעסוק במה שאנחנו הכי אוהבים, לחוות הצלחה מטורפת בכל קנה-מידה וכמובן לתרום מהניסיון הרב שלנו שצברנו בתחומים הבאים –

 1. הנעת אנשים לפעולה ברגישות ובאופן שיוצר שינוי בתוך זמן קצר – היכולת לזהות באופן רגיש ומדוייק אנשים והתנהגויות, להניע אותם לפעולה שטובה להם ולעזור להם לצמוח אל מעבר לאתגרים ולכאב האישי שלהם ולחוות שינוי, הקלה וצמיחה במקומות הקשים שלהם.
 2. יצירת תקשורת טובה וניהול מערכות יחסים קרובות מבלי לוותר על מה שחשוב לכל אחד – היכולת והניסיון לעזור לאנשים לנהל מערכות יחסים קרובות, שיש בהן שיתוף-פעולה מתוך רצון משותף, וכמעט ללא מאבקי-כח, לצאת מתוך קונפליקטים באווירה טובה ובתחושת יחד, גם אם לא הגענו לפתרון מוסכם.
 3. ניהול קונפליקטים בדרכים של שלום וכן הפחתה ומניעה שלהם – היכולת להבין בתוך זמן קצר על מה באמת הקונפליקט, להביא שני צדדים עוינים להקשיב זה לזה דרך גישור, לעזור להפחית מריבות ומאבקי-כח ביומיום בדרכים של שלום, וליצור ולנהל דיאלוגים ששומרים על הקרבה בין הצדדים ומובילים לפתרונות מוסכמים שנשמרים לטווח ארוך.
 4. עבודה עם אנשים בתחומים של אימון-טיפול שמביאה לתוצאות – היכולת, הרגישות, הניסיון והכלים לזהות את הקושי העיקרי, לתת הקשבה אמפתית, להגיד את האמת כפי שאנחנו רואים אותה באופן מעצים, וגם כשצריך "לזרוק" אנשים למים הקרים ולעזור להם לשחות ולצמוח אל מקומות שלא חלמו עליהם לפני כן.
 5. ניהול עסק מצליח, מרוויח, שמתקיים כשותפות משגשגת – היכולת לתרגם מקצוע טיפולי לרווחים כלכליים, ולהגיע למקום של יציבות כלכלית וחופש מקצועי וכלכלי. והיכולת המוכחת שלנו לשלב בין מימוש עצמי, מודעות והתפתחות אישית לבין בניית עסק כלכלי-רווחי משגשג.

קורס מאמנים ומלווי הורים
של הבית להורות מקרבת יאפשר לך:

 • לעשות שינוי מקצועי וללמוד מקצוע חדש, מעניין ומרתק של עבודה עם הורים.

 • לעזור להורים ליצור שינוי עצום בבית שלהם עם הילדים, ולבנות ולהעמיק ולשפר את מערכת היחסים החשובה, הארוכה והיקרה להם יותר מכל – עם הילדים שלהם.

 • לקום בבוקר בשמחה לעבודה ולתשוקה שלך, לממש את עצמך, להרוויח מזה הרבה כסף, ולתרום לעולם ידע עדכני וחשוב. לקחת חלק בשינוי חברתי שמתגבש כאן.

 • לפתח את המיומנות והכישורים שלך להבין אנשים וילדים, לקרוא התנהגויות ולהבין מה עומד מאחוריהן, לעזור להורים להתמודד עם מצבים מאתגרים שהם עוברים, ליצור קרבה עם הילדים, ולעזור להם לרפא מערכות יחסים מאתגרות.

 • לצבור כלים יישומיים ואפקטיביים שישמשו אותך בכל תחומי חייך האישיים והמקצועיים. כלים לתקשורת שיוצרת קרבה, לפתרון קונפליקטים ולניהול מערכות יחסים וכן כלים מקצועיים לעבודה עם אנשים.

 • להרחיב ולהעמיק את היכולות הפנימיות שלך לעבוד עם אנשים.

מסקרן אותך להבין יותר? 
אנחנו מזמינים אותך לצפות בהדרכת מבוא לתוכנית שבה מקבלים את כל הפרטים על מבנה הקורס והתכנים שבו, על המטרות והכוונות שלנו בהכשרת מאמנים ומלווי-הורים, פירוט ההדרכות והפעילויות בקורס ולוחות זמנים, וכן מידע על תהליך הגשת המועמדות לקורס.

להרשמה להשתתפות בהדרכה בשידור חי עם כל הפרטים על התוכנית
מלא/י את פרטיך כאן למטה ונשלח לך קישור לצפייה

שרון קולר מספרת על השינוי האישי והמקצועי

כיום אני מתעסקת במשהו שמרגש אותי ומחייה אותי בכל פעם שאני נוגעת בו! אני מצליחה לגעת ולעזור לאנשים - וזוהי תחושה נפלאה שאין לתאר...

"אני מיה בת 42 נשואה +3 ובדיוק אחרי משבר גיל 40 :) אני רוצה לספר לכם את הסיפור שלי מהסוף להתחלה... כיום אני מאושרת !!!
סוף סוף מצאתי את עצמי ! (מסתבר ששנים חיפשתי ואפילו לא ידעתי...)
מצאתי מה עושה לי טוב, ואיך אני רוצה לחיות!
וכיום אני מתעסקת במשהו שמרגש אותי ומחייה אותי בכל פעם שאני נוגעת בו! אני מצליחה לגעת ולעזור לאנשים - וזוהי תחושה נפלאה שאין לתאר...

אבל לפני שנה הייתי במקום אחר לחלוטין... עזבתי מקום עבודה אחרי שנים באותו המקצוע, כי הרגשתי שאני רוצה לתת יותר לעולם ושאני נמצאת במקום שהוא לא באמת נכון עבורי, אבל לא היה לי שמץ של מושג מה אני רוצה לעשות... איבדתי את הכיוון...

ומה שקרה בין לבין זה שהכרתי את התקשורת המקרבת, דרך הבית להורות מקרבת, והכרתי מנחים מקצועיים, רגישים ואמיתיים שלקחו אותי למסע מופלא אל תוך עולמי, אל תוך עולם התקשורת המקרבת, אל תוך עולם האימון והליווי ואל תוך עולם שכולו טוב...
נשמע קצת Too good to be true ?! אבל לגמרי אמיתי...
אני קיבלתי כלים ותובנות שילוו אותי עד סוף חיי. קיבלתי כלים שעזרו ועוזרים לי לשנות את הבית שלי למקום נעים יותר, מקבל יותר, מאפשר יותר ומכיל יותר. כלים שגורמים לי לחיות עם לב פתוח ותחושה כל כך נעימה שמשפיעה עליי לטובה ועל סובביי. וגם הכרתי על הדרך אנשים נפלאים שאין לי ספק שילוו אותי שנים רבות.
הקורס הזה שינה לי את החיים ! הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית ועל כך תודתי העצומה ליעל, יואב וגליה הנפלאים"
מיה שביט
מאמנת ומנחה בתקשורת מקרבת
השתתפה בקורס להכשרת
מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת - מחזור ראשון 2018

חוויה לימודית אדירה

"מדובר בתהליך עמוק ופותח לב, חוויה לימודית אדירה, מעניינת ומרחיבה - ועם זאת פרקטית מאוד ומציידת בארגז כלים אמיתי - אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי. הגישה המקרבת, פתחה בפניי עולם שלם, המפגש המקרב בהובלתם של יעל, יואב וגליה החוויה ללמוד מהם ולצידם מעוררת השראה ומחכימה מאין כמוה. מתאים מאוד להורים שמחפשים כלים ודרך להפוך את הבית שלהם ואת האווירה שבו למרחב של קירבה ושותפות, ומתנה לאנשים הבאים מתחום הטיפול, החינוך או הנפש ומחפשים כלי משמעותי נוסף לפגוש ולהשפיע באמצעותו"
ורד שמיר ששון
מאמנת ומלוות הורים
השתתפה בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים
בתקשורת מקרבת - מחזור ראשון

על מה ההדרכה?

 • מהו קורס מאמנים ומלווי הורים בגישת תקשורת מקרבת
  של הבית להורות מקרבת
 • למי הקורס מתאים ולמי לא
 • תכנים – תכני הקורס הנלמדים
 • מבנה הקורס – מפגשים, הדרכות, מקום
 • לוחות זמנים – מתי המפגשים, תאריכים, ולוז להרשמה

מה זה 'הבית להורות מקרבת'?

אנחנו יואב לבנה, יעל ארבל, וגליה לבנה, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו רק בשנה האחרונה למעלה מ-2,500 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 12 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של מאות משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח דר' מרשאל רוזנברג

הלמידה בקורס מהווה צבירת שעות לימוד להסמכה בינלאומית של המרכז הבינלאומי שהקים דר' מרשאל רוזנברג – The Center for Nonviolent Communication

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

מי אנחנו?

יואב וגליה לבנה
מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך – 
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (11), נבו (8) ואוהד (6)

יעל ארבל –
מנחה מוסמכת מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה
The Center for Nonviolent Communication
מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה

בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication 
מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה.
בעלת ידע עסקי רב לשעבר מנכ"לית בשני ארגונים
אמא יחידנית מבחירה לענבל (8)

נשמח לפגוש אתכם!

יעל, יואב, גליה
הבית להורות מקרבת

לעוד פרטים על הורות מקרבת היכנסו לאתר:
www.feelfamily.co.il
לשאלות ובירורים כתבו לנו:
[email protected]

אני מרגישה שיש לי ביטחון גדול ואת כל הכלים לפתח קריירה בתחום הזה

"הרבה שנים רציתי לעסוק בטיפול באנשים.
למדתי קורסים בתחום ובעצמי טופלתי בכמה שיטות, אבל עם החתונה ולידת הבנות שלי הרגשתי שזה לא הזמן המתאים עדיין, ובזמן הזה עקבתי באינטרנט אחרי התכנים של הבית להורות מקרבת והתחברתי מאוד.

כשראיתי שפותחים קורס להכשרה של מלווי הורים הרגשתי שזו ההזדמנות בשבילי לקבל כלים מעשיים וישימים שאוכל בעזרתם להיכנס ולעבוד בתחום הטיפול והאימון. אני מאוד שמחה שעשיתי את ההחלטה הזו להצטרף:)
הקורס עצמו נוגע בכל הנקודות ונותן כלים אמיתיים שניתן לעבוד איתם בבית שלי עם הילדים שלי, הוא מאפשר לי להכניס את השפה המקרבת לעומק לתוך הבית וזה ממש עוזר בהתמודדות היומיומית במצבים מאתגרים עם הילדים.

אני מרגישה הרבה ביטחון ושיש לי את הידע והכלים וגם תרגול מספיק כדי לעזור להורים שהתחלנו ללוות כבר במהלך הקורס. אני מרגישה שיש לי ביטחון גדול ואת כל הכלים לפתח קריירה בתחום הזה. שזה יהיה מקור ההכנסה היחידי שלי בעתיד הלא רחוק...
מעבר לזה קבוצת המשתתפים בקורס פשוט מיוחדת ומהווה גם מקור לתמיכה והפריה במהלך הלימודים.

אני ממליצה בחום על הקורס הזה. בראש ובראשונה כתהליך אישי משמעותי שכל המשתתפים בקורס עוברים, מרגש מאוד להיות חלק מזה. ומי שרוצה להתפרנס מעזרה להורים - אני ממש ממש ממליצה על הקורס הזה, הוא פשוט נותן כלים מעשיים להשתמש בהם ומכשיר באופן שאני מרגישה מוכנה ומסוגלת לעבוד ולהצליח ולעשות את מה שני חולמת לעשות כבר הרבה שנים :) "
הדר שילה
מאמנת ומלוות הורים
השתתפה בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים
בתקשורת מקרבת - מחזור ראשון 2018

מהמפגש הראשון הקורס הפך להיות בית ומשפחה

"הגעתי לתקשורת המקרבת לאחר שראיתי שזוהי הדרך היעילה והיחידה שבה יכולתי לדבר עם ילדי בלב פתוח ולאפשר לדיאלוג של ממש להתקיים ביננו. לפני כן לא באמת הצלחנו להגיע לתקשורת או קירבה מהסוג שלה ייחלתי, במיוחד בזמני הקושי.
מרגע שהתחלתי להתאמן בדרך הזו וגם להציג אותה לילדי דלתות קסם רבות נפתחו.. מרגישה שהקשרים ביננו התחזקו ושוב יש הרמוניה בבית - ובעיקר - בזמני המשבר כולם יודעים שנצליח לעבור דרכם בשלום.

לקורס המאמנים של הבית להורות מקרבת הגעתי עם התלבטות.. כי כבר למדתי הרבה קורסים לפני כן... אבל היתה לי תחושת בטן חזקה שעליי להיות חלק מקורס המאמנות - ואני כל כך שמחה שהצטרפתי!!
הקורס, מהמפגש הראשון הפך להיות בית ומשפחה, באמת מקום שבו נגענו במקומות עמוקים והלמידה היתה מעבר למה שקורס רגיל מאפשר..

יואב גליה ויעל במקצועיות רבה ובחום אנושי ונתינה ענקית מלמדים את הדרך המקרבת שפיתחו ושכללו גם למרחב ההורות.
ברמה המקצועית והאישית היכולת לדבר ולהיות מקרבת קיבלה תנופה ואני ניגשת לעבודת היישום כעת עם הרבה יותר בטחון בכלי הנהדר הזה.
אני מציעה לכל מי שרוצה לעשות כברת דרך מקצועית או אישית מעמיקה עם התכנים והיכולת לחיות אותם - להצטרף לקורס הנפלא הזה..."
מור נווה
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

מודה ומוקירה כל יום ויום שפגשתי אתכם
ועשיתי את השינוי הכל כך מהותי הזה בחיים שלי

"חיכיתי לקורס הזה בסבלנות רבה במשך שנתיים.
כמי שרצתה להיות אדריכלית מגיל 11 ועשתה הכל למען זה (והיתה אדריכלית כ-15 שנים), לא חשבתי בחיים שמשהו יוכל לשנות את זה בצורה כל כך משמעותית ועמוקה, וכשפגשתי בתקשורת מקרבת זה קרה ובענק!
חיכיתי רק שתינתן לי האפשרות ללמוד עוד יותר לעומק את הכלים המדהימים הרגשיים העמוקים והפרקטיים שאני משלבת אותם בתוך חיי (חייבת לומר שהיום זה הבסיס לחיים שלי וכל דבר שאני עושה נתמך על בסיס התקשורת המקרבת).
אז אתם יכולים לשאול את עצמכם מדוע חיכיתי שנתיים? הרי יכולת לבדוק בעוד מקומות איפה ללמוד הנחיה וליווי בתקשורת מקרבת?
אז לא, מבחינתי יואב, גליה ויעל הפכו להיות חלק גרעיני בתוך חיי, והיה מאוד חשוב לי ללמוד מהם. שלושת האנשים המדהימים והמופלאים האלה הם מלאי הכלה, וכמיהה לטוב, ומהווים בשבילי השראה לעוז לעשות שינוי אמיתי בעולם הזה. התהליך שהם מובילים מחלחל ומחלחל לאט ובעדינות, עם המון ניסיון, מחשבה ורגישות, עם אין סוף ראיה של צרכים עמוקים והובלה יד ביד של כל הסובבים אותם. כל אחד מהם הוא מיוחד עם אופי אמיתי בפני עצמו, ושלושתם ביחד ממלאים את השלם. מכל אחד מהם יש מה ללמוד ולכל אחד מהם יש המון מה לתת.

מודה ומוקירה כל יום ויום שפגשתי אתכם ועשיתי את השינוי הכל כך מהותי הזה בחיים שלי.
היום אני מלווה תהליכים בתקשורת מקרבת ליחידים, זוגות והורים, ובנוסף משלבת תהליכי העצמה לילדים עם עולם המיינדפולנס, האדריכלות והאומנות. אני רואה מדי יום התעוררות פנימית אצל המאומנים שלי, חיבורים משמעותיים ואת הרצון האמיתי שמתעורר בהם להיות מחוברים לעצמם ולסביבה, זה מרגש אותי וממלא אותי מידי יום.
אני ממליצה לכם לא לחשוב יותר מדי ולקחת לעצמכם מתנה אמיתית לחיים, אם זה בשביל שינוי פנימי לעצמכם, אם זה מתוך רצון לחולל שינוי מהותי בתוך הבית או הסביבה שלכם, ואם זה כדי לעשות שינוי מקצועי ולהרחיב בעולם את המודעות לתקשורת מכילה, מחברת ומקרבת. תעצרו לרגע קחו נשימה ותנסו להרגיש האם כל זה נכון עבורכם? אני כבר יודעת שכן (-:"
מורן מאיה
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

הלמידה בקורס מתרחשת מתוך החיים עצמם
מתוך העמקה בסיטואציות אמיתיות שאנחנו מעלות,
ככה זה הכי נוגע, הכי רלוונטי, הכי חי, לב מתחבר ללב
וההבנות מופיעות אחת אחרי השניה

"שמי תמר שקד ואני אמא לשלוש נערות מתבגרות, שתיים מהן שלי והשלישית באומנה, נשואה לאיתן. אני גננת, בעבר הייתי שותפה להקמה של הגן הדמווקרטי בערד.
כשפגשתי לראשונה את גישת התקשורת המקרבת מאוד התרגשתי, זה היה דרך הספר של מרשל רוזנברג. אחר כך נתקלתי בפרסום של הבית להורות מקרבת, החלטתי לרכוש את ערכת "במקום עונש" כדי להצליח יותר טוב עם ההתמודדות בבית וכן בשביל להביא את הגישה לעבודה שלי בגן. ואז בדצמבר 2017 שמעתי שיפתח קורס ליווי הורים ובהחלטה של רגע החלטתי ללכת עם זה עד הסוף, ולהעמיק בגישה - גם בשביל הגן, גם בשביל הבית, וגם כאפשרות מקצועית נוספת!

הדבר הראשון שהוקסמתי ממנו במפגש הראשון של הקורס זה הבנות שהגיעו - נכנסתי לקבוצה מחבקת ומלאת אהבה, שבה בן רגע נוצר מרחב לשיתוף מרגש. זה הפתיע אותי, הקלות הנעימה שבה האמון והפתיחות הופיעו במעגל.
הדבר השני שהוקסמתי ממנו הם המנחים - יעל, יואב וגליה - הם אנשים מלאי ניסיון וידע בתקשורת מקרבת, והם מעבירים את הלב של הגישה באופן שנכנס ישר ללב שלי. כל הלמידה בקורס מתרחשת מתוך החיים עצמם, מתוך העמקה בסיטואציות אמיתיות שאנחנו מעלות, ככה זה הכי נוגע, הכי רלוונטי, הכי חי, לב מתחבר ללב, וההבנות מופיעות אחת אחרי השניה. מעבר לכך, כשהייתי זקוקה לעוד הכוונה ויעוץ, קיבלתי את זה גם באופן אישי, וזה מאוד משמעותי לדעת שהמנחים נמצאים שם בשבילנו בדרך שלנו, וזמינים ללוות בעת הצורך! זה קורס שהוא חוויה, עם המון התרגשות, דמעות, צחוק, חיבור וחיבוק.

כעת, אחרי שאני כבר חצי שנה בלמידה, עדיין יש לי דרך להמשיך ולדייק את הביטוי שלי, אך אני חווה את השמחה הגדולה של הזכות לדעת לדבר באופן מקרב, להגיע אל הלבבות, להתחבר אל הלב שלי, אל הצרכים שלי, אל הלב של מי שמולי ואל הצרכים שלו - בשבילי זה הלב של החיים, זה נוגע במשמעות ובייעוד! ועוד רבה לי הדרך, אבל גם את זה לומדים לקבל, את המסע מתקשורת רגילה לתקשורת מקרבת, שהוא לא מהפך מהיר, אלא תהליך איטי של הפנמה ורכישת שפה חדשה, שפה נעימה ומרגשת!

אם אתם נמצאים בסקרנות לתקשורת המקרבת, אם יש בכם את הכמיהה לגעת באחרים ולהתחבר אל עצמכם, גם אם אתם חושבים על לווי הורים כמקצוע וגם אם לא - אני ממש ממליצה לכם להשתתף בקורס מלווי הורים, זאת מתנה שתתנו לעצמכם, ולא תצטערו עליה! "
תמר שקד
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

הקורס הזה הוא פיסת חיים בלתי נשכחת!

"בתחילה הגעתי לקורס "במקום עונש" של הבית להורות מקרבת, ונשביתי בקסם. התוכן כל כך טבעי ונשמע מתאים לחיים שלי. אבל איך ליישם את כל הרעיונות האלה אצלי בבית? איך לגלגל את זה על הלשון?
חיפשתי הדרכה והנחייה כדי להעמיק ולהבין ממש את התכנים. הרגשתי שאני זקוקה לחבורה, לקבוצה, כדי לעשות את זה ביחד.
ואז נפתח הקורס! זה התאים לי מכל הכיוונים!!

בקורס העמקנו בתכנים ולמדנו אינסוף חומר שתרם אצלי להבנה חזקה ולהפנמה של המודל של תקשורת מקרבת. סביב הלימוד צללנו לתוך הכרות מהירה, כנה ופתוחה, שהפתיעה אותי בעוצמותיה, בין חברות הקבוצה. התנסינו תוך כדי השיעורים ושיתפנו בתהליכים שעוברים עלינו בבית. כל זאת בהובלה אישית עדינה ועוצמתית של יואב יעל וגליה.
התמיכה הזאת לאורך זמן, איפשרה לי להכניס אלי ללב ולבית, ליחסים עם הקרובים אלי, תקשורת בכיוון אחר. זאת לא נחמדות וזה לא נימוס – זאת אהבה כזאת... שקשה לתאר ממש במילים.
מעבר לחוויה, יש פה דגש על הצד המקצועי - איך לאמן וללוות הורים, ואיך להפוך את זה למקצוע. תוך כדי הקורס כבר תתנסו בליווי הורים- בהתחלה בתוך קבוצת הקורס ואחר כך ממש בעולם האמיתי, תוך תמיכה מהקבוצה ומהמנחים. התכנים האלה הם חלק בלתי נפרד מהקורס. אני מרגישה התרגשות גדולה כשאני רואה את המציאות והאופקים הפתוחים לפני היום בחיים, בהרבה מאוד מישורים, בזכות התהליכים שקרו לי תוך כדי הקורס. הקורס הזה הוא פיסת חיים בלתי נשכחת!"
פועה גופר
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

הייתה חסרה לי הדרך להגיע ללב ליבו של הילד/הנער/האדם

"כאמא וכמחנכת צעירה חוויתי את החסר בידע כיצד להיות הורה ומחנך טוב, מיטיב שאף נהנה מגידול הילדים. למדתי והשלמתי את מסלול הלימודים של מכון אדלר והשכלתי בו מאוד. ניתנו לי תשובות ברורות, וכלים מעשיים לחינוך. עם זאת, הייתה חסרה לי הדרך להגיע ללב ליבו של הילד/הנער/האדם.

ביתי היקרה הפנתה אותי לוובינר של הבית להורות. צפיתי ונשבתי! הבנתי שיש כאן משהו שעשוי להשלים לי את התמונה, ולתת לי את החלק החסר. בסופו של דבר קיבלתי בקורס הרבה מעבר למה שחשבתי.
התוודעתי אל הגישה היוצאת מעולם ה"בסדר- לא בסדר" ו"צריכים" – מה שהיה עולמי הכבד והמעיק כל השנים, אל עולם הצרכים הנסתר, הפנימי, עולם של הסתכלות לתוכי, עולם של מודעות אישית, זיהוי רגשות וצרכים שלי ושל זולתי.

אני אמא וסבתא ובאה מתחום החינוך (סיימתי כמנהלת בית ספר יסודי). חששתי שלא אשתלב בקבוצת האמהות הצעירות הלומדות בקורס, וראה זה פלא, אני לומדת בכיף ונהנית מהרוח הצעירה והחכמה של המשתתפות איתי בקורס, גם לומדת מהן הרבה.

הקורס עצמו מעמיק ויסודי, ויש בו מרחב לייחודיות של כל משתתף/ת בו. האווירה פתוחה כנה ואותנטית. מתקיימת למידה איכותית ומובנית, המאפשרת הפנמת הכלים הנלמדים, ויישומם בחיים עצמם. יש גם צחוק, יש גם בכי משחרר. לתקופה מסוימת, מעין משפחה.

ההנחיה של יעל, יואב וגליה מהווה מודל לאופן בו ניתן לנהל חיים אמיתיים בגישת ההורות המקרבת ואף ללמדה כך ("נאה מלמד נאה מיישם"). זה בא לביטוי בדרך ההוראה/הנחייה, בהתייחסות למשתתפות הקורס וכן בדוגמאות הרבות מהחיים עצמם, הניתנות בכל פגישה ופגישה.
מבחינה מקצועית אני מביאה את הידע והכלים שרכשתי ועדיין רוכשת למפגשים עם האנשים אותם אני מלווה בהתפתחות וצמיחה אישית שלהם בסדנאות שאני מקיימת בביתי.
אני מאוד מאוד שמחה שהצטרפתי לקורס. תרומתו לחיי לא תסולא בפז. אני מרגישה צעד גדול בהתפתחות האישית שלי. אני ממליצה לכל מי שחשוב לו לשפר את התקשורת עם היקרים לו – ילדים, נכדים, בן/בת זוג, בני משפחה ואנשים בכלל, להצטרף לקורס. הקורס מאוד מתאים למורים, גננות, מחנכים, ואף לכל מי שתחום המודעות וצמיחה אישית מעניין אותו".
ברכה רפמן
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

כיום אני מתעסקת במשהו שמרגש אותי ומחייה אותי בכל פעם שאני נוגעת בו!
אני מצליחה לגעת ולעזור לאנשים - וזוהי תחושה נפלאה שאין לתאר...

"אני מיה בת 42 נשואה +3 ובדיוק אחרי משבר גיל 40 :) אני רוצה לספר לכם את הסיפור שלי מהסוף להתחלה... כיום אני מאושרת !!!
סוף סוף מצאתי את עצמי ! (מסתבר ששנים חיפשתי ואפילו לא ידעתי...)
מצאתי מה עושה לי טוב, ואיך אני רוצה לחיות!
וכיום אני מתעסקת במשהו שמרגש אותי ומחייה אותי בכל פעם שאני נוגעת בו! אני מצליחה לגעת ולעזור לאנשים - וזוהי תחושה נפלאה שאין לתאר...
אבל לפני שנה הייתי במקום אחר לחלוטין... עזבתי מקום עבודה אחרי שנים באותו המקצוע, כי הרגשתי שאני רוצה לתת יותר לעולם ושאני נמצאת במקום שהוא לא באמת נכון עבורי, אבל לא היה לי שמץ של מושג מה אני רוצה לעשות... איבדתי את הכיוון...
ומה שקרה בין לבין זה שהכרתי את התקשורת המקרבת, דרך הבית להורות מקרבת, והכרתי מנחים מקצועיים, רגישים ואמיתיים שלקחו אותי למסע מופלא אל תוך עולמי, אל תוך עולם התקשורת המקרבת, אל תוך עולם האימון והליווי ואל תוך עולם שכולו טוב...
נשמע קצת Too good to be true ?! אבל לגמרי אמיתי...
אני קיבלתי כלים ותובנות שילוו אותי עד סוף חיי. קיבלתי כלים שעזרו ועוזרים לי לשנות את הבית שלי למקום נעים יותר, מקבל יותר, מאפשר יותר ומכיל יותר. כלים שגורמים לי לחיות עם לב פתוח ותחושה כל כך נעימה שמשפיעה עליי לטובה ועל סובביי. וגם הכרתי על הדרך אנשים נפלאים שאין לי ספק שילוו אותי שנים רבות.
הקורס הזה שינה לי את החיים ! הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית ועל כך תודתי העצומה ליעל, יואב וגליה הנפלאים"
מיה שביט
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

השאירו לנו תגובה...

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן