1 – חיבור עצמי

ההדרכה תתחיל בעוד:

דקות
שניות

חיבור עצמי

חיבור עצמי הוא אחד משלושת הרכיבים החשובים ביותר של תקשורת מקרבת. מה זה חיבור עצמי ולמה הוא כזה חשוב. על כך בהדרכת הוידאו הראשונה

המעבד האנושי – איך פועל המנגנון הפנימי, שמייצר את התוצאות שלנו בחיים

מה גורם לשני אנשים שגדלו באותה סביבה ואפילו באותו בית להגיע לתוצאות שונות? איך זה שיש אנשים שהם פעילים ומלאי אנרגיות ואחרים דוחים דברים עד אינסוף? בלי קשר לנסיבות שבהן אנחנו חיים, מה שקורה לנו מבפנים אחראי לפעולות שנייצר ולתוצאות שיגיעו בעקבותן. "המעבד האנושי" הוא מכלול הרכיבים הפנימיים שקיימים בתוכנו ואחראיים לפעולות ולתוצאות שלנו בכל תחום בחיים. בהדרכה זו נלמד מהם רכיבי המעבד האנושי ואיך הם מובילים אותנו ליצירת תוצאות בחיינו?
תרגיל – בחרו תוצאה אחת בחיים שלכם ונתחו אותה לפי מה שלמדתם בהדרכה על המעבד האנושי. מהו רצף האירועים (טריגר, פרשנות, צרכים, רגשות ופעולות), שהביא אתכם לתוצאה שקיבלתם? מומלץ להתחיל בתוצאה לאירוע קטן כמו- תוצאה של שיחה שניהלתם עם בן/בת הזוג או עם אחד הילדים, תוצאה של מהלך עסקי שעשיתם. אפשר גם לטפל במבט-על על נושאים גדולים יותר כמו המצב הכלכלי שלכם, מצב מערכת היחסים שלכם עם בן/בת הזוג או עם אחד הילדים או כל תוצאה אחרת שאתם שמחים או לא שמחים בה.

הפרדות מפתח

בהדרכה זו נלמד איך מתחילים לייצר שינוי פנימי בעזרת הפרדות? הפרדות הן אחד הכלים המרכזיים בתקשורת מקרבת, הנוגע לתקשורת הפנימית והחיצונית שלנו.
בקובץ הבא ריכזתי לכם את הפרדות והבחנות-המפתח הרלוונטיות לקבלת החלטות (אישיות ובקבוצה), לניהול מערכות יחסים קרובות ולהנעה והפעלת אנשים וילדים. לחצו כאן להורדת קובץ הפרדות והבחנות-מפתח תרגיל – תארו בכתב אירוע שקרה לכם בזמן האחרון, שאתם מרגישים כועסים, מבולבלים, או נרגשים לגביו. כתבו כפסקה של תיאור האירוע. זהו צורך אחד מרכזי שיש לכם באירוע + לפחות הפרדה אחת מכל סוג.

לקיחת אחריות על רגשות

מצפן הרגשות – על הקשר שבין רגשות ולצרכים

הדרכה ייחודית וחד-פעמית שהעברתי בכנס הרגשות על הקשר העמוק שבין רגשות לצרכים ואיך להתחבר לרגשות. משוחחת איתי – נילי דור-האלה.

תשובות לשאלות

1 – איך לא להישאר תקועה ברגש הקשה? מה לעשות במצב שבו אני כועסת / עצבנית / חסרת סבלנות / עצובה / פוחדת / דואגת וכד’, שכל מה שאני אומרת באותו רגע נשמע כמו כעס או חוסר סבלנות, אבל אני לא יכולה להגיב באמפתיה (זה קורה עם הילדים ועם אנשים אחרים). איך לא להישאר תקועה ברגש הקשה? לחצו כאן למעבר לתשובה

השאירו לנו תגובה...