הזמנה להדרכת הורים
אינטרנטית מיוחדת וחינמית

מפסיקים לריב - עוברים לשיתוף פעולה

הדרך המלאה, צעד אחרי צעד - מלווה בדוגמאות
לעבור מויכוחים ומאבקי כח בבית - להקשבה ושיתוף פעולה

דרך מעשית שתעבוד לכם בבית עם הילדים

שיעור מבוא מעמיק בהורות מקרבת

יום חמישי, 17.5.2018, בשעה 21:00

הורים יקרים,

מה עושים כשהילדים לא מוכנים להיכנס למקלחת, לא מוכנים לכבות את המחשב, להיכנס למיטות, לסדר את המשחקים, להיכנס לאוטו ולחגור חגורת בטיחות, לצחצח שיניים, להפסיק להציק לאח הקטן?

המקום שאליו הרבה הורים מגיעים בלית ברירה, אחרי שהסברים ושכנועים לא עבדו, הוא להפעיל כח, לאיים, 'לשחד' בטובות הנאה – או בלית ברירה לוותר, ולראות איך אחר הצהריים עם האנשים הכי קרובים אלינו יכול להפוך למשימת שיטור אינסופית, מתסכלת ומעייפת, שמשאירה אותנו ואותם במועקה ושלא מאפשרת לנו ליהנות ממה שהתכוונו שיקרה לנו כשהקמנו משפחה – שפשוט יהיה לנו נעים וכייף יחד.

אם ההתנהלות היומיומית בבית מתישה ומעייפת אתכם, אם הילדים לא מקשיבים ואתם נגררים לויכוחים ומריבות איתם, להפעלת כח ואיומים, ואתם לא רוצים להמשיך לנהל איתם מערכת יחסים בדרך הזאת –

אנחנו מזמינים אתכם ללמוד את הדרך המקרבת!

~ דרך שלוקחת הרבה פחות זמן ממריבות וויכוחים ~
~ אפקטיבית הרבה יותר ויוצרת אווירה נעימה בבית ~
~ עובדת בטווחי זמן קצרים ונותנת תוצאות מיידיות ~
~ ומשפיעה גם על שיפור וחיזוק הקשר לטווח הארוך ~

בהדרכה הזו אנחנו עומדים להראות לכם את הדרך המלאה
שלב אחרי שלב – שתעזור לכם:

 • להשיג הקשבה ושיתוף פעולה מהילדים שלכם – מבלי שתצטרכו למצוא את עצמכם מאיימים, צועקים, רבים עם הילדים – או מוותרים להם (למרות שזה לא מה שאתם רוצים לעשות)

 • להימנע מלפעול בדרכים שאתם לא מאמינים בהן וששוחקות את הסמכות ההורית שלכם –
  ושמותירות אתכם בחוסר ברירה, מותשים, בודדים ועם רגשות אשמה.


 • לקבל דרך מפורטת, ברורה ומובנית לניהול מצבים מאתגרים בבית, שאיתה תוכלו ליצור הקשבה ושיתוף פעולה, להגיע ללב שלהם ולחולל שינוי אמיתי בתגובות שלהם וביחס שלהם אליכם.

 • ולהפחית ב-80% את כמות המריבות, הסיטואציות המאתגרות והויכוחים בבית (אנחנו עומדים מאחורי ההבטחה הזו).

אנחנו מזמינים אתכם ללמוד את הדרך החדשה – ביום חמישי 17.5.2018

בשעה 21:00 –

מפסיקים לריב -
עוברים לשיתוף פעולה

הדרך המלאה, צעד אחרי צעד - מלווה בדוגמאות
לעבור מויכוחים ומאבקי כח בבית - להקשבה ושיתוף פעולה

דרך מעשית שתעבוד לכם בבית עם הילדים

להרשמה להדרכה כבר עכשיו מלאו כאן את פרטיכם
ונשלח אליכם את הקישור להדרכה

איך מצטרפים להדרכה האינטרנטית?

ההצטרפות להדרכה היא בחינם ומצריכה הרשמה פשוטה בשלב אחד:
מלאו כאן את פרטי השם והאימייל שלכם. ולחצו על כפתור ההצטרפות הכתום.
זהו. אתם רשומים.
בתוך כמה דקות מרגע ההרשמה תקבלו מאיתנו אימייל ובו קישור לחדר ההדרכות. שמרו אותו והיכנסו איתו להדרכה כרבע שעה לפני תחילתה.

ההדרכה מתקיימת ביום חמישי, 17.5.2018, בשעה 21:00

חשוב! הכניסו את כל הפרטים המבוקשים
כדי להימנע מהרשמה כפולה בכניסה לחדר ההדרכות

חווים קושי להירשם להדרכה? 
שלחו לנו אימייל – [email protected]

מה נלמד בהדרכה?

 • הדרך המקרבת המלאה והמפורטת, שלב אחרי שלב, להגיע להקשבה, להסכמה ולשיתוף פעולה עם ילדים בכל אתגר בהתנהלות היומיומית בבית

 • איך (תכלס) לדבר עם הילדים  במצבים של רצונות מנוגדים –
  כדי להגיע בהם להבנה הדדית ושיתוף פעולה


 • איך למצוא פתרונות שהילדים מסכימים להם ומכבדים אותם (ואיך ומתי לדבר איתם על זה)

 • איך להוציא מהבית בפרק זמן של שבועות עד כמה חודשים: ויכוחים, מאבקי כח, מריבות, איומים ועונשים – ולבסס במקומם יחד משפחתי מחבר ומקרב

הפרטים החשובים - סמנו לעצמכם ביומן:

תאריך – חמישי, 17.5.2018

שעה – 21:00-23:00

מקום – ההדרכה בנוחות של ביתך מכל מחשב / טאבלט / מכל טלפון נייד חכם
הכינו מראש שתיה חמה, מזגן, כירבולית וכורסא נוחה,
(אבל לא נוחה מדי שלא תפספסו את כל ההדרכה :)

מה זה הבית להורות מקרבת?

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו בשלוש השנים האחרונות למעלה מ-2,800 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 11 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של מאות משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד”ר מרשאל רוזנברג – קראו כאן עוד על הגישה:

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

מי אנחנו?

יואב וגליה לבנה
מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך – 
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (9), נבו (6) ואוהד (4).

יעל ארבל –
מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה
בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication (משנת 2006)
מרצה, מנחה, מגשרת, ומטפלת במשפחות, בהורים ובזוגות.
מוסמכת מטעם הארגון הבינלאומי של תקשורת מקרבת בתקשורת מקרבת (CNVC)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה. לשעבר מנכ"לית בארגון נפגעי פעולות איבה ובמרכז לתקשורת מקרבת.
אמא לענבל (6)

יום חמישי 17.5.2018 בשעה 21:00 –
נשמח לפגוש אתכם!

יעל, יואב, גליה
הבית להורות מקרבת

לעוד פרטים על הורות מקרבת היכנסו לאתר:
www.feelfamily.co.il
לשאלות ובירורים כתבו לנו:
[email protected]

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

הרבה פחות קונפליקטים בבית

"זה גם שיש הרבה פחות קונפליקטים בבית, וגם שכבר יש קושי, אנחנו 'מאבדים את זה' הרבה יותר לאט, אנחנו נוגעים בו בדברים האמיתיים שמפריעים לו, מה שאתם קוראים לו - 'מה שנמצא מתחת להתנהגות'. והוא גם מדבר יותר - הוא הרבה יותר תקשורתי ממה שהיה, ונראה לי שזה קשור בזה שאנחנו מתעניינים במה שקורה לו, הוא הרבה יותר מבטא את עצמו מאז שהתחלנו ללמוד בתוכנית - פשוט הרבה יותר כייף, נותן תחושה שככה זה צריך להיות - התוכנית הזאת מדהימה".
אושרת וארז אילון
משתתפים בתוכנית הבית

ילדיי מבינים את השפה הזו יותר מכל שפה אחרת!

"מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה. להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!"
מלי ארגמן
משתתפת בתוכנית הבית

גיליתי שפה שבאמצעותה בני מסכים לשתף איתי פעולה

"נחשפתי לאחרונה לגישת הורות מקרבת ויותר ויותר התחזקה אצלי התחושה שיש כאן גישה משנה חיים, ממש כך. השינויים החלו להופיע כבר לאחר מספר ימים, גיליתי שפה שבאמצעותה בני (בן ה-3.5) מסכים לשתף איתי פעולה ויותר חשוב מכך, השיתוף פעולה לא מגיע מתוך מאבק, אלא מתוך תחושת קירבה, ורצון של שנינו לשתף פעולה. למדתי להקשיב לצרכים שלי ושל בני במקום להגיב להתנהגות, זה איפשר לי לראות דרך בה הצרכים שלי וגם הצרכים שלו מקבלים מענה - ניסיתי מספר גישות שונות, אך משהו באופן שבו הצוות הנפלא הזה מעבירים את החומר עזר לי להפנים בקלות וליישם - יש כאן גישה משנה חיים, ממש כך".
אורי טל
משתתף בקורס במקום עונש

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"הבת הצעירה שלנו התעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים. תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".
בשמת וינר שורצבורד
משתתפת בתוכנית הבית

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית

"יואב, יעל וגליה היקרים שלום, מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה, אני ובעלי חווים ממש עילוי בהורות שלנו וכייף גדול עם בננו אור בן ה-3 שמאד מזכיר את אוהד הקטן שלכם בעקשנות שלו, ברצונות המאד חזקים בעצמאות ולקבלת החלטות. למדנו לראות אותו ולהקשיב לו, להתגמש ולאפשר איפה שרק ניתן, ולשים גבול ברור, אסרטיבי ונינוח איפה שחשוב לנו באמת מתוך אמונה שלמה והתחשבות בכל הצרכים בבית, ואפילו אור כבר התחיל לדבר בצורה הזו... כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית ומעבירים את כולנו תהליך של למידה, הבנה וקבלה של הרצונות והצרכים של כל בני הבית. שוב תודה על כל פועלכם המבורך!"
לירן שאלתיאל
משתתפת בקורס במקום עונש

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

השאירו לנו תגובה...

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן