לפתור בזמן אמת קונפליקטים וקשיי תקשורת עם הילדים
(ולהפחית 80% מהוויכוחים בבית)
לדבר לילדים במילים שיגעו בהם ויפתחו להם את הלב
להחליף את המתח, הצעקות ומאבקי הכוח ביחסי קרבה והבנה ובשיתוף פעולה

אנחנו מזמינים אותך להיות חלק מהבית להורות מקרבת
תוכנית הליווי המקיפה ביותר בישראל להורים
שיוצרת שינוי מהפכני ומשמעותי עם הילדים לטווח ארוך
ומאפשרת לך להיות ההורה שבחרת להיות, בבית שתמיד רצית ליצור

לכבוד השנה החדשה - עד יום שישי השבוע 10.9.2021 -
שכר לימוד הכי נמוך בהרשמה מוקדמת (40% הנחה)

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

מה קורה כשהילד או הילדה שלכם מתנהגים בדרך שקשה לכם איתה? –
לא מקשיבים, מתחצפים,  מציקים לאחים שלהם, ואפילו מקללים ומרביצים,
עושים בעיות בגן או בבית הספר, ולא מוכנים לעזור ולקחת חלק במשימות הבית.

במרבית המקרים הורים מגיבים באחת משתי הדרכים:

הדרך הסמכותית: ההורה מתייחס בצורה נוקשה להתנהגות הילד/ה. הוא מחליט וקובע את החוקים וכשהילד מתנהג בצורה אחרת – כועסים עליו ומענישים.  
המחיר של הגישה הזאת – ריחוק בין ההורים לילדים, שחיקה של הסמכות, עייפות של ההורים, והאמת היא, שחוץ מלטווח הקצר זה לא באמת עוזר כך שהדרך הזאת יוצרת ומשמרת מאבקי-כוח יומיומיים בבית.

הדרך הגמישה: בגישה הזו, ההורה מוותר לילד המון פעמים, 'מחליק' על ההתנהגות המאתגרת שלו, רך איתו, בא לקראתו ומשתדל לספק אלו את כל מה שהוא רוצה…
וגם לגישה הזו יש מחיר – הילד עשוי לפתח גישה של ״מגיע לי״, הוא מתקשה להתחשב באנשים אחרים,  קשה לו לקבל חוקים וכללים בבית ובמסגרות וקשה מאוד לחיות לצידו. 

מרבית ההורים שאנחנו פוגשים מיטלטלים בין שתי הגישות האלו –
בין הרצון שלהם "לחנך את הילדים" לבין הרצון "להיות רכים איתם", בסופו של דבר אף אחת מהגישות לא עובדת. 

לשמחתנו ישנה דרך שלישית. זוהי גישה אפקטיבית במיוחד ושונה לחלוטין משתי הגישות האחרות. קוראים לה "הורות מקרבת״ – והיא למעשה גישת תקשורת מקרבת שמותאמת במיוחד לקשר שבין הורים וילדים. במקור היא נקראת Nonviolent Communication והיא נוצרה על-ידי דר׳ מרשאל רוזנברג, תלמידו האישי של דר׳ קארל רוג׳רס

זוהי דרך שמאפשרת איזון ומקום לכל אחד במשפחה,
היא מאפשרת להגיע לפתרונות והסכמים שעובדים בדרך של הידברות ודיאלוג
והכי חשוב היא יוצרת קרבה אמיתית בין ההורים לילדים – שנשמרת לשנים ארוכות!

בתקשורת מקרבת – מתייחסים להתנהגות המאתגרת כאל סימפטום ומחפשים את הסיבה האמיתית שהביאה להתנהגות הילד/ה.  אנחנו מטפלים בבעיה מהשורש ולא רק ברמה השטחית.

התוצאה:
הרבה פחות ריבים, ויכוחים, צעקות, איומים, מתחים ומאבקי כוח מתישים בבית. 
והרבה יותר קרבה, שמחה, שיחות מהלב, אווירה טובה ונעימה בבית, שיתוף פעולה והרבה הבנה.
והכי מדהים – ככל שזה מיושם יותר בבית זה פשוט מקל על החיים מאוד, הופך לדרך חיים ומחלחל לכל מערכות היחסים!

הרווחתי את הבן שלי מחדש

"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי. אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש!"
גיא

אחה"צ היה סוג של סיוט מתמשך -  עכשיו הבית שלנו נרגע...

"משהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. לפני התכנית, כל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך. החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".
מיכל

איך עושים את זה?

זה בדיוק מה שאנחנו מלמדים לעשות בתכנית הליווי להורים – הבית להורות מקרבת!

מהי התוכנית ומה נלמד בה

לחצו על החצים לקבלת הסבר על כל אחד מהרכיבים בתוכנית:

קורס מסודר, מפורט ועמוק ללימוד המיומנויות והכלים הכי חשובים של תקשורת מקרבת בשיעורי וידאו, עם חוברת לתרגול, הכוונה שבועית ליישום וכל מה שאתם צריכים כדי ליישם תקשורת מקרבת במשפחה שלכם, וכדי ליצור תקשורת טובה ושיתוף פעולה במשפחה שלכם, בהורות ובזוגיות.

בקורס יסודות בתקשורת מקרבת תלמדו גם את המיומנות ליצירת חיבור ושיתוף פעולה עם הילדים, בדיוק כמו שהדגמנו לכם בהדרכות הקודמות ותוכלו לעשות את זה בעצמכם, ואפילו לעשות את זה בזוגיות שלכם.

בכל חודש נדבר על נושא מתוך אלה שהכי מעסיקים הורים ונראה לכם איך לטפל בו בדרך מקרבת וליצור בו הבנה, הסכמה ושיתוף פעולה. לדוגמה –
מסכים – איך לדבר עליהם ולהגיע להסכמה
מעברים – ואיך לנהל אותם ביומיום כדי לחיות יותר בזרימה וקלות (במקום כעסים ומריבות) – כמו התארגנות בבוקר ליציאה, ובערב למקלחת ושינה, מעברים מחופש ללימודים וחזרה למסגרות ועוד
זוגיות – איך להכניס תקשורת מקרבת לזוגיות שלכם ולהחזיר אליה הבנה, קרבה ותחושת יחד
מתבגרים – איך לדבר איתם גם כשהם כועסים או מסתגרים ולבסס איתם תקשורת פתוחה ושיתוף פעולה – ועוד:
מוזמנים ללחוץ כאן למטה על הקישור לתוכניה ולקרוא על כל התחומים שבהם נעסוק בחודשים הקרובים ושיעזרו לכם ליישם בפועל תקשורת מקרבת במשפחה שלכם.

מרחב אינטרנטי בשידור חי (בזום) שבו תוכלו לתרגל איתנו את המיומנויות שלמדו, עם מקום להעלות סיטואציות מאתגרות בבית ולקבל אליהן מענה. כל זה כדי לעזור לכם ביישום, ולהטמיע את השפה המקרבת בבית שלכם.

אפשרות להתייעץ עם הצוות שלנו 24/7 בנושאים כמו הורות לילדים בגיל הרך, מתבגרים, זוגיות, משפחות יחידניות, ילדים שמתעקשים ועוד. בפורומים אפשר לשאול, לדבר, ולקבל תשובות מהצוות המקצועי שלנו.

בספריית ההדרכות מחכות לכם עשרות הדרכות מרתקות ללמידת תקשורת מקרבת בכל תחום בחיי המשפחה – כמו מה לעשות כשילד משקר, איך לדבר עם ילד שמתעקש,
איך לעזור לילדה שנצמדת אלינו ולא משחררת כדי לתת לה ביטחון,
איך ללמד ילד לדבר במקום להרביץ,
מה לעשות עם מתבגר שצועק בבית ומסתגר ועוד.
אפשר לצפות או להאזין להן בזמן שנוסעים לעבודה,
עושים כושר, מסדרים את הבית ומקפלים כביסה.

לכבוד השנה החדשה - עד יום שישי השבוע 10.9.2021 -
שכר לימוד הכי נמוך בהרשמה מוקדמת (40% הנחה)

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף להורים שהשאירו מאחור
את הוויכוחים האינסופיים, האיומים והעונשים -
ונהנים מחיבור חדש עם הילדים, תקשורת טובה והרבה שיתוף פעולה!

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו לפני שאתם מצטרפים?

צפו מכאן - רות הולצמן, אמא ל-4
מספרת על השינוי הגדול בבית עם תקשורת מקרבת

הורים שלמדו אצלנו מדברים על תקשורת מקרבת

מה קורה בבתים של הורים שלומדים איתנו

לכבוד השנה החדשה - עד יום שישי השבוע 10.9.2021 -
שכר לימוד הכי נמוך בהרשמה מוקדמת (40% הנחה)

שכר הלימוד של התוכנית

תחילה חשוב להבין שכל אחד מהרכיבים של התוכנית הוא עולם ומלואו ולכל אחד שכר לימוד משל עצמו. אז מפרטים כאן למטה את שווי התוכנית מחולק לרכיביה:

סך הכל - 684 ₪ לחודש 10X תשלומים

עכשיו, בואו נדבר רגע פתוח. אנחנו בעצמנו מנהלים משפחות ויודעים שלהוסיף סכום כזה לתקציב המשפחתי החודשי למשך חצי שנה זה יכול להיות לא קל לחלק מהבתים.
יש לנו ממש רצון שכל מי שירצה ללמוד תקשורת מקרבת וליישם בתוך הבית עם הילדים – יוכל לעשות את זה, בלי שהמחיר יהיה מחסום.

ולכן קבענו את שכר הלימוד המלא להצטרף ולהיות חלק מהבית להורות מקרבת – 

לשכר לימוד של - 484 ₪ לחודש - 10X תשלומים

וכדי להקל עליכם עוד יותר, במיוחד לקראת הקיץ אנחנו פותחים הרשמה לתוכנית בשכר לימוד מופחת במיוחד כדי לעודד אתכם להחליט שאתם משקיעים השנה במשפחה שלכם, בחיבור עם הילדים, ביניכם כזוג ובחיבור של כל המשפחה ושכסף לא יהווה חסם.
ולכן – 

שכר הלימוד בהרשמה לתוכנית עד 10.9.21 - 284 ₪ לחודש - 10X תשלומים

זו השקעה שתיהנו מהפירות שלה לכל החיים עם הילדים שלכם בבית.
תקשורת מקרבת תעבור גם לשיח עם בני הזוג שלכם
ולאט לאט זה יחלחל לכל הקשרים שלכם ויהפוך לדרך חיים –
מתנה אמיתית לעצמכם, למשפחה שלכם ולאנשים היקרים לכם!

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

מוויכוחים, מריבות ומאבקים - לשיתוף פעולה וקרבה - איך קורה הקסם הזה?

גם בבית שלכם זה יקרה, אחרי שתלמדו:

 • להפחית באופן משמעותי ויכוחים ומריבות באמצעות הבנה עמוקה של תקשורת מרחיקה וחסמי תקשורת – לעתים קרובות אנחנו לא מבינים למה אחרים מתווכחים איתנו, נעלבים ונסגרים מדברים שאמרנו. הסיבה לכך היא שאנחנו משתמשים באופן לא מודע במשפטים ומילים שיוצרות בצד השני פגיעה והתנגדות. בתכנית נלמד לעומק מהי צורת החשיבה המרחיקה ואיך להימנע ממנה ומשימוש בחסמי תקשורת שמעוררים קונפליקטים

 • לזהות את המניעים להתנהגויות מאתגרות ולתת להם מענה – במקום לריב עם ההתנהגות עצמה, להשתמש בכח ולהיגרר לויכוחים, מריבות ומאבקים – כשאנחנו עוברים לזהות את הסיבות שמחוללות את ההתנהגויות אנחנו יכולים לתת להן מענה מדויק ולהביא לשינוי ניכר בהתנהגות שנשאר לאורך זמן

 • לבטא את מה שחשוב לנו בדרך שתגיע אל הלב של הילדים שלנו, בן/בת הזוג ואחרים סביבנו, מבלי לוותר על עצמנו ומבלי להאשים או לפגוע, באמצעות ביטוי עצמי מקרב – שמאפשר לאחרים להקשיב ולהבין מה חשוב לנו, לעזור לנו ולהתחשב.

 • לפגוש את הלב של הילדים שלנו ואת החוויה הפנימית שלהם, את מה שהם מרגישים ואת מה שחשוב להם, לתת להם הרגשה שהם מובנים, שיש להם מקום במשפחה, שהם לא לבד – באמצעות הקשבה באמפתיה – הקשבה אמפתית בתקשורת מקרבת ממוססת כעסים והתנגדויות וחוסכת 90% מהמריבות והמאבקים במשפחה, ומעודדת את הילדים לשתף אותנו ההורים במה שעובר עליהם ומה שהם מרגישים בפנים. לאורך התכנית נלמד ונמקצע את ההקשבה הזו אצלכם ותוכלו כבר במהלך הלימוד לעבור בזמן אמת מויכוחים וכעסים עם הילדים, בן/בת הזוג ובכלל, לחיבור, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה.
 • לבקש בקשות בדרך שמייצרת הקשבה ושיתוף פעולה איתנו – 
 • המרכיב הכי נפוץ בתקשורת שלנו בבית הוא בקשות – אנחנו מבקשים המון דברים מהילדים, מבן/בת הזוג ובכלל מאחרים סביבנו, ולעיתים חווים תסכול כשאחרים מתעלמים מהבקשות שלנו, כועסים עלינו או עוברים להתווכח איתנו. בתכנית נלמד איך לבקש בקשות בתקשורת מקרבת – באופן שעוזר לאחרים להבין מה חשוב לנו ומעודד אותם להתייחס אלינו, לעזור לנו, להתחשב בנו ולשתף איתנו פעולה.

 • לנהל דיאלוג מקרב שמייצר הבנה והסכמה ושמייצר פתרונות שעובדים לכולם –
  בתכנית נלמד איך לקחת כל אתגר מחיי היומיום ביחסים, ואיך לדבר אותו בדיאלוג מקרב שמייצר הבנה הדדית, שפותח את הלב להקשבה ומאפשר להגיע יחד לשיתוף פעולה והסכמות משותפות. דיאלוג מקרב עוזר לפתור בקלות מצבים של רצונות סותרים והוא גם בונה אמון וקרבה ביחסים ומחזק אותם לטווח הארוך.

 • לגשר בזוגיות על פערים שקשורים בחינוך הילדים – לעבור לדרך חינוך שלא משתמשת בכח, באיומים ובעונשים – ומצד שני לא מוותרת על מה שחשוב לנו ההורים – ועל הדרך להכניס תקשורת מקרבת ליחסים הזוגיים ולהצליח לדבר יותר על מה שקשה ומאתגר בהם, ליצור שיחות מקרבות שפותחות שוב את הלב אחד לשני ומחזירות את תחושת היחד ושיתוף הפעולה כצוות חזק שפועל בתיאום ובחיבור מול הילדים

 • ועוד הרבה כלים פרקטיים להורות ולהתנהלות הרבה יותר קלה בבית שמקרבת ומחברת את המשפחה יחד!

נעים להכיר :)

יואב וגליה לבנה

מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך –
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי
שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (13), נבו (10) ואוהד (8)

יעלי ארבל

יעל ארבל

מנחה מוסמכת מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה
של דר׳ מרשאל רוזנברג –
The Center for Nonviolent Communication
מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication
מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
בוגרת תוכנית אינטנסיב בהנחיית דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי.
מנכ"לית לשעבר של ארגון נפגעי פעולות איבה ומרכז מיתרים.
אמא יחידנית מבחירה לענבל (10)

לפני מעל 14 שנים גילינו את ההשפעה המדהימה של תקשורת מקרבת על כל החיים שלנו וכשהפכנו להורים ידענו שאנחנו ממש חייבים ללמד הורים כמונו את הדרך הזאת כי היא מקלה עלינו מאוד(!) את החיים בבית באופן יומיומי ומתמשך והופכת אותם להרבה יותר קלים ונעימים בשבילנו ובשבילם, מבלי שנצטרך להשתמש בכלל במאבקי-כוח, באיומים או בעונשים.

לפני שש שנים הקמנו ביחד את "הבית להורות מקרבת" ומאז לימדנו את הדרך המקרבת למעל 6,000 משפחות שהצטרפו אלינו לתוכניות ולקורסים שלנו.
חשוב לנו להדגיש – הדרך המקרבת שאותה אנחנו מלמדים היא לא גישה תיאורטית אלא דרך מעשית שנותנת כלים פרקטיים להניע את הילדים שלנו ולהגיע איתם לשיתוף פעולה מתוך הסכמה. אנחנו מלמדים אך ורק את מה שעובד לנו בבית שלנו עם הילדים שלנו ולכן אנחנו רואים גם תוצאות אצל המשפחות המשתתפות בתוכניות שלנו (אתם מוזמנים לראות כאן בדף הזה עדויות של רבות מהן).

בדרך המקרבת התוצאות מגיעות מהר כי היא פשוט מתאימה מאד לילדים והם מגיבים אליה מאד מהר. אז אם אתם מוצאים את עצמכם בהרבה מאבקים עם הילדים – תדעו שזה לא חייב להיות ככה, ואנחנו ממליצים לכם בחום לנסות משהו חדש שיכול מאד להקל את החיים שלכם ושל הילדים שלכם.

מזמינים אתכם לצפות בסרטון קצר שבו התלמידות והתלמידים שלנו מדברים על איך היה להם ללמוד איתנו:

והנה מה שהורים כמוכם שעברו את התכנית מספרים:

נועה חן - מדברת על המעבר ממריבות עם הילדים ותחושת אשמה להקלה ורגיעה בבית

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף להורים שהשאירו מאחור
את הוויכוחים האינסופיים, האיומים והעונשים -
ונהנים מחיבור חדש עם הילדים, תקשורת טובה והרבה שיתוף פעולה!

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

ככל שהתקרבתי אל הבן שלי, והתחברתי למה שהוא אוהב, הוא התחיל לתקשר איתי. היום, במקום לעשות דווקא, הוא מבקש את הדברים שהוא רוצה" מורן מאיה

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים"
יעל מרום מספרת
על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

הנה כמה נקודות חשובות על מבנה התכנית

התכנית מותאמת להורים עסוקים וללמידה קלה מהבית:
כולנו נמצאים עכשיו בשגרה מאתגרת עם הרבה זמן משותף ואינטנסיבי עם הילדים בבית, שמצריך כלים לניהול של המשפחה, לצד קושי לצאת מהבית להרבה שעות כדי ללמוד – וזה החלק המשמח של תכנית הליווי החדשה שלנו: שאתם מקבלים את הכלים הכי מדויקים ואפקטיביים של תקשורת מקרבת בלימוד פשוט להבנה וליישום בלמידה נוחה מהבית, בקצב שלכם ובזמן שלכם, כל פעם קצת ובהתאמה לזמן הפנוי שלכם. והאושר הגדול שלנו הוא לראות איך עם דרך הלימוד הזו הורים עוברים בבית להתנהלות הרבה יותר קלה ורגועה עם הרבה יותר הקשבה, זמן משותף כייפי ושיתוף פעולה של הילדים.

בתכנית אתם מקבלים ליווי מאיתנו לחצי שנה:
אתם הולכים ללמוד שפה חדשה של הורות, וארבעה חודשים זו תקופה מתאימה כדי ללמוד ולתרגל תקשורת מקרבת, ולהטמיע את השפה החדשה ולהבטיח שלא רק תלמדו כלים חדשים, אלא גם תשתמשו בהם בפועל בקשר עם הילדים.

למי מתאים להצטרף לתכנית:
התכנית מתאימה לכל משפחה: זוגות הורים, משפחות חד הוריות, משפחות ברוכות ילדים, או עם ילד אחד בלבד, ילדים קטנים או מתבגרים, משפחות מורכבות בפרק ב׳, זוגות פרודים שרוצים לגדל את הילדים בשפה חינוכית משותפת, ופשוט לכל הורה שרוצה להפחית מאבקי כח ומריבות ולבסס במקומם רגיעה, הקשבה ואוירה טובה במשפחה.

עם תמיכה בתהליך – שום הורה לא הולך לאיבוד:
כדי ליצור שינוי אמיתי ומהותי בבית שלכם, ברור לנו שתצטרכו תמיכה בתהליך ועזרה ביישום בבית – בתכנית אתם מקבלים באופן מובנה מקום לשאול שאלות ולהעלות אתגרים, לקבל ייעוץ והכוונה מאיתנו ולתרגל איתנו ב׳חי׳ את כל הכלים שתלמדו. 

תהליך הדרגתי – שלב אחרי שלב:
כדי שתוכלו ללמוד בנחת ולהטמיע באפקטיביות את כל מה שתלמדו, השיעורים נפתחים לכם שלב אחרי שלב, כדי שאף אחד לא יילך לאיבוד וירגיש מוצף בתהליך. בדרך הזו יהיה לכם הכי נוח לעבור לתקשורת מקרבת בבית.

מעטפת שלמה שתתמוך בכם ותעזור לכם להטמיע את כל מה שתלמדו
כדי לספק לכם מסגרת מחזיקה ועוטפת, אנחנו מלווים אתכם בכל שלב בתכנית, החל מתזכורות על שיעורים שנפתחים לכם, הצעה לתרגול שבועי, תרגול ב׳לייב׳ ועד לתמיכה טכנית – הכול כדי לעזור לכם להטמיע את התהליך בצורה הדרגתית ובהצלחה, לטובת כל המשפחה שלכם.

תוכנית מעולה ומאפשרת את הזמן ללמוד, לתרגל ולהטמיע

ממליצה בחום על תוכנית הבית להורות מקרבת!
מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה.
להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף!
תוכנית מעולה וארוכה - מאפשרת את הזמן ללמוד, לתרגל ולהטמיע.
השיחה האישית שלנו עם יואב עשתה ממש מהפך בבית!
לא להאמין ששעה אחת עם הבנאדם הנכון יכולה ליצור שינוי כל כך מהותי וחשוב! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!״
באהבה, מלי ארגמן

סיגל כהן: ״אני יוצאת מהמפגשים עם שמחה בלב ותקווה״

אורנה פיזנטי, על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת

איך מצטרפים לתכנית הליווי?

תוכנית הליווי שלנו מתאימה להורים שמוכנים ופתוחים ליישם דרך חדשה שבאמת עובדת
ולכל משפחה שרוצה לעבור לדרך המקרבת וליצור שינוי אמיתי בבית.

כדי להצטרף פשוט נרשמים – לוחצים על כפתור ההצטרפות הכתום, ממלאים את הפרטים בדף התשלום ובאותו רגע אנחנו מצרפים אתכם לתכנית הליווי – אתם מתחילים ללמוד ולקבל עזרה ותמיכה מהצוות שלנו, ורואים כבר מהשיעורים הראשונים את השינוי מתחיל בבית. 

מה קורה מרגע שאתם מצטרפים לתכנית:

1. לאחר השלמת הפרטים בדף התשלום תקבלו שני מיילים – מייל ראשון עם חשבונית מסודרת ומייל שני עם הזמנה להיכנס לאתר החברים הסגור של קורס יסודות האינטרנטי שבו נמצאים השיעורים עם כלי היסוד בתקשורת מקרבת. בעמוד הראשון שאליו תגיעו תתבקשו לקבוע לעצמכם שם משתמש וסיסמה וממנו תועברו מיד לצפות בשיעורי התכנית. 

2. יום לאחר הרשמתכם תקבלו מייל נוסף עם הזמנה להיכנס ל׳רשת – קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת׳, שבה מתקיימות כל ההדרכות בשידור חי בזום איתנו ועם הצוות שלנו (ההדרכות שמפורטות בתכניה עם הנושא החודשי והדרכות התרגול – הנה שוב הקישור להורדת התוכניה עם כל הנושאים שנלמד בתכנית). במייל הזה נסביר לכם גם איך להיכנס לפורומים השונים שבהם תוכלו להתייעץ איתנו ונראה לכם איך להיכנס לספריית ההדרכות שפתוחה לכם לאורך כל חצי השנה. 

3. לאורך כל התכנית נזמין אתכם דרך המייל לכל ההדרכות איתנו (יעל ויואב) ולהדרכות התרגול ונשלח לכם תזכורות לקראתן. בהדרכות האלה תוכלו להעלות כל שאלה ואתגר ולהתייעץ איתנו ועם הצוות שלנו.

"יעל , יואב וגליה! אתם כ"כ מרגשים! אתם קשובים כל כך!
נענים לכל הצרכים… ויורדים לעומק הפרטים.
ומתוך הפרטים הקטנים הללו: התרגילים, הטבלאות, הסרטונים, הדוגמאות הקטנות מחיי היומיום, הולך ונרקם לפנינו עולם טוב יותר! מכיל יותר! עם אמפתיה ובע"ה ללא מלחמות! המשיכו במעשיכם!
אתם מקצוענים! מדויקים! ועם זאת יש בכם ענווה והקשבה!
אתם חשובים לנו ולעולם כולו! יישר כוח!" 
מרים

רוצים לדבר ולהתייעץ איתנו לפני שאתם מצטרפים?
לחצו על הכפתור, מלאו את הפרטים האישיים שלכם – שם, אימייל וטלפון,
ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.
בשיחה נקשיב לאתגרים של המשפחה שלכם,
תוכלו להעלות את ההתלבטויות שלכם לגבי הצטרפות
ויחד נעזור לכם לראות אם זו התכנית שמתאימה לכם.

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

שאלות? כאן ריכזנו תשובות למרבית השאלות ששאלו אותנו

יש שלושה דברים מהותיים שהופכים את תכנית הליווי של הבית להורות מקרבת,

לתכנית שעושה שינוי אמיתי ומהותי בחיים של משפחות רבות,
ולא סתם שינוי, אלא כזה שמחזיק מעמד לאורך זמן.

הדבר הראשון והמהותי – זו הגישה!
אנחנו מציעים פתרון שמתייחס לשורש הדברים, ולא נותן מענה שטחי לבעיות התנהגות של הילדים.
כשילד מתנהג בצורה זועפת, כשילד טורק דלתות, מתחצף, מציק, לא מקשיב להורים,
יש סיבה מאחורי זה עמוקה יותר, יש צורך שלא התמלא ואם נטפל לעומק הדברים,
אז גם הפתרון יחזיק מעמד ולאורך זמן.

זה בדיוק כמו עם מיגרנות – אם ניקח אקמול, נעלים את כאב הראש לכמה שעות,
אבל בגלל שלא טיפלנו במה שיצר מלכתחילה את המיגרנה, אנחנו נסבול ממנה שוב ושוב ושוב.
גם כאן, אם נעניש את הילד, אולי נפתור את הסיטואציה בצורה זמנית,
אבל בגלל שלא פתרנו את הבעיה האמיתית שמציקה לו, אנחנו נמשיך לפגוש בהתנהגות השלילית של הילד.

דבר שני – דאגנו באמת למעטפת מלאה שמעודדת יישום והתמדה
מעטפת שתאפשר לכם ללמוד, ליישם, לתרגל, להתייעץ, לקבל עזרה,
והכי חשוב להטמיע את השפה החדשה שתלמדו בתהליך.
חשבנו על כל הפרטים, שיעזרו לכם בדרך: החל מהפורמט שקל ללמוד בו מכל מקום וזמן
מה שמקל על הורים עסוקים רבים את החיים,
ממשיך בליווי הצמוד מההתחלה ועד סיום התכנית, וממשיך בפרטים הקטנים כמו הקלטות של שיעורים בפורמט MP3,
שתוכלי להקשיב להן במהלך נסיעות ברכב, בזמן שאת עושה כושר וכדומה.

דבר שלישי – זו שיטה ממש פרקטית!
אתם מקבלים כלים ישימים, ממש תדעו מה לעשות, מתי לעשות, איך להגיב, מה להגיד –
וכשהדברים ברורים, נורא קל ליישם ביום יום ולראות תוצאות.

בעיה מוכרת, אבל שימי לב – מניסיון עם אמהות רבות, שהבעל לא שיתף פעולה איתן והיה בראש אחר, השיטה עדיין עובדת מעולה והשינוי קורה. חשוב שתדעי  שאת הולכת לקבל בתכנית כלים שמתאימים במיוחד לנושא הזה,
את תלמדי איך להתמודד ולגשר על הפערים ביניכם,
איך ליצור שיתוף פעולה עם בן הזוג ואיך ליהנות מתקשורת מקרבת גם ביניכם.

וכמו שאת לא צריכה שהילד שלך יגיע למפגשים ועדיין הדרך בה את מתנהלת משנה את ההתנהגות שלו ואת כל האווירה בבית,
כך אותו דבר עם בן זוג – שינוי מתחיל בבן אדם אחד שמחליט,
ואחריו הוא סוחף את הסביבה הקרובה שלו.

וגם אנחנו רואים שבהרבה מקרים בן-הזוג רואה שיש דרך בבית שבה האתגרים נפתרים בקלות רבה יותר ובלי ריבים ומאבקים,
וככל שעובר הזמן הוא נפתח לדרך הזו ואפילו מתחיל להשתמש בה בעצמו
(באותם כלים, אגב, שנלמדים בתכנית, תוכלו להשתמש גם בשיחות ביניכם על כל נושא,
כדי להגיע בזוגיות שלכם להבנה ולרצון לשיתוף פעולה).

אחד היתרונות של תכנית הליווי למשפחות שהיא מאפשרת לבן/בת הזוג שלך ללמוד איתך בכל השיעורים וההדרכות או בחלקים שיעלה ברצונך לשתף אותו ולהציע לו לראות. ויחד עם זה לפעמים בן/בת הזוג לא פנויים ללמידה. במצבים כאלו אנחנו ממליצים לא לחכות שהצד השני יהיה פנוי (כי אז אפשר לחכות ולחכות…) ופשוט להתחיל ללמוד היום ולהכניס תקשורת מקרבת למשפחה שלך – אנחנו מלמדים בשנים האחרונות אלפי נשים שהחליטו להכניס תקשורת מקרבת למשפחתן, גם אם בהתחלה הן אלו שמובילות את השינוי. הדבר המיוחד בתקשורת מקרבת שהיא עובדת גם כאשר רק אחד משתמש בה בבית. בואי, תלמדי, תיישמי, בן-הזוג שלך ירגיש את השינוי, ויצטרף במוקדם או במאוחר לשיחות המקרבות. ואם זה אתה שרוצה לבוא וללמוד – בוא ותיצור אתה את השינוי בבית שלך. ודרך אגב, אחד הבונוסים המשמחים בתכנית שלנו שתקשורת מקרבת תיכנס בהדרגה גם ליחסים הזוגיים שלכם.

האמת היא שהחיים של רובנו כיום עמוסים ואינטנסיביים – אבל זו לא סיבה לא להגיע לתכנית, 

להפך זו סיבה מעולה להצטרף אלינו!

כי בינינו, כמה זמן כהורים אנחנו מבזבזים על מריבות, נידנודים, שכנועים, עונשים, איומים, התערבות בין ריבים של אחים… כמה אנרגיות אנחנו מכלים על כל אלו, וכמה מותשים אנחנו מרגישים בסוף היום…

הגישה להורות מקרבת, אולי מצריכה בהתחלה שתפני זמן כדי ללמוד, לתרגל וליישם, אבל לאורך זמן היא פשוט משתלמת – והיא תחסוך ותפנה לך הרבה זמן שלפני כן התבזבז בהתעסקויות בבעיות התנהגות של הילדים ובריבים שמעכירים את החיים. זו גישה שגם מפנה המון אנרגיה, שתוכלי לנצל אותה לדברים אחרים, והכי חשוב היא מחזירה את השמחה והכיף לחיי המשפחה.

לכן, אם את עמוסה ואין לך זמן – התכנית היא בגדר חובה עבורך! היא פשוט תפנה לך המון המון זמן ליחד נעים, מחבר וכייפי עם הילדים.

שאלות זה מצויין, ככה אנחנו יודעים שאתם בעניינים ונמצאים בלמידה פעילה.

בתכנית הזו יש לכם מקום מובנה להתייעץ ולקבל תמיכה דרך הערוצים הבאים:

 • בהדרכות התרגול הדו-שבועיות תוכלו להעלות כל שאלה ואתגר ביישום ולקבל מענה אישי מהצוות שלנו שיקשיב לכם וייתן לכם הדרכה ותמיכה 
 • בתוך ה׳רשת – קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת׳ יש לכם ערוץ פרטי שפתוח לכם 24/7 למענה לשאלות בנוגע לתכנים ולכל עזרה שתצטרכו ביישום בבית
 • כשתרצו להתייעץ בפרטיות על אתגרים בבית תוכלו להתייעץ אישית עם מלוות הורים מהצוות שלנו שישמחו לעזור לכם

הלמידה בתכנית שלנו היא פשוטה ולא מצריכה שום ידע טכנולוגי – ידע בסיסי בתפעול מחשב ממש יספיק כאן:
אתם מקליקים פעם אחת ונכנסים לאתר התכנית, מכניסים שם משתמש וסיסמה, מקליקים על ההדרכה שאתם רוצים וצופים בה (תוכלו לבחור גם את קבצי השמע mp3 להורדה או להאזנה). קל ופשוט. 
במקביל נשלח לכם מייל שמסביר לכם איך להוריד את האפליקציה של ה׳רשת – קהילת ההורים של הבית להורות מקרבת׳ ואיך להיכנס אליה בקלות. והצוות שלנו נמצא כאן בשבילכם ויעזור לכם בכל עניין שתצטרכו בו עזרה – היום יותר מתמיד הלימוד עבר לאינטרנט ויש לו יתרונות מאד גדולים של נוחות וזמינות בכל זמן ומקום.

בשנים האחרונות אנחנו מציעים יותר ויותר תכניות שמבוססות על שיעורי וידאו וגם אנחנו היינו עסוקים בשאלה הזאת כי חשוב לנו להוציא קורסים שימושיים שבאמת מייצרים שינוי. אז בדקנו עם אלפי ההורים שעשו את הקורסים שלנו, דיברנו איתם, שאלנו אותם על השינוי שהצליחו או לא הצליחו ליצור בבית שלהם והופתענו מהתוצאות.

המסקנה שלנו היא ברורה – הפרמטר האחד שהוא חשוב כאן הוא לא דרך הלמידה (פרונטלי או אינטרנטי) אלא דווקא היישום שלה. הורים שלמדו ויישמו כמיטב יכולתם את מה שלמדו בשיעור – ראו תוצאות. זה התחיל מתוצאות באירועים נקודתיים וככל שהם המשיכו והתמידו התוצאות גדלו והתרחבו והפכו לתשתית חדשה של היחסים והתקשורת בבית.

היום אנחנו עומדים בלב שלם ומלא מאחורי ההבטחה הבאה – אם תשתתפו באופן פעיל בתכנית, כלומר תראו או תשמעו את השיעורים ותיישמו ותחזרו עם שאלות ותתייעצו איתנו בערוצי התמיכה על הצלחות ודברים שלא עבדו לכם, ותמשיכו ליישם, בזמן יחסית קצר אתם תראו שינוי לטובה והרבה יותר הבנה, קרבה ושיתוף פעולה עם הילדים (לרוב אתם תופתעו מאוד מהקצב המהיר שבו הדברים קורים).

נ.ב. – ממליצים לכם לקרוא קצת מהדברים שהורים כתבו לנו ועל השינוי שהכניסו הביתה.

זאת ועוד – הלמידה בשיעורי וידאו היא קלה, נוחה, מתרחשת בזמן ובקצב שלכם, כל התכנים נשארים לכם לתמיד ואתם יכולים לשוב ולצפות בהם (אחד הדברים שתלמידים מספרים לנו לאורך השנים שזה בדיוק מה שהם עושים – מאזינים לשיעורים שוב ושוב ושזה עוזר להם להישאר מחוברים לתדר הלב ולשפה המקרבת עם עצמם ובבית).

ואגב, במשפחות עם שני הורים חשוב לנו גם שההדרכות שלנו יגיעו לשניהם וזו דרך נוחה וחסכונית לעשות זאת.

ולמי שחוששת מלמידה דרך המחשב – ידע בסיסי בתפעול מחשב ממש יספיק כאן. אתם מקליקים פעם אחת ונכנסים לאתר התכנית, מכניסים שם משתמש וסיסמה, מקליקים על ההדרכה שאתם רוצים וצופים בה (תוכלו לבחור גם את קבצי השמע mp3 להורדה או להאזנה). קל ופשוט. 

אנחנו רוצים להרגיע אותך, כי הורות מקרבת, זה לא אומר שאת הולכת לוותר על מה שחשוב לך, זה רק אומר, שאת הולכת להשיג שיתוף פעולה, עזרה בבית ושמירה על גבולות, בדרך אחרת ממה שאת מכירה.

בואי נשים את הקלפים על השולחן – הגישה הנוקשה לא ממש עובדת לנו, ולא מתאימה לילדים שגדלים בעידן של היום. הגישה הנוקשה, שוחקת אותנו, שוחקת את הסבלנות שלנו, הילדים מותחים את הגבולות כל פעם מחדש, ובתכלס – הדרך הנוקשה לא ממש עובדת לאורך זמן, ויוצרת ריחוק מהילדים.

והאמת היא שלרוב, משהו בפנים מרגיש להורים שעונשים וגישה כוחנית מול הילדים, זו לא הדרך הנכונה, זו הסיבה שהם סובלים מהמון רגשות אשם אחרי עימות, עונש או סנקציה שהם מטילים על הילדים. אבל בגלל שהם לא יודעים אחרת, הם עושים בה שימוש – אבל כאן מגיעה לתמונה התכנית שלנו.

בתכנית של הבית להורות מקרבת, תהיה לך הזדמנות לפשוט את מדי השוטר ולא לנהל מערכת יחסים שמבוססת על כוחניות, עונשים, איומים וכדומה, אלא על תקשורת מקרבת וכבוד והתחשבות הדדית (לשני הכיוונים – גם של הילדים את ההורים).
כשתאמצי את הגישה את תיפתעי לגלות, שפתאום הילדים משתפים פעולה, וכשאת מבקשת (לא מצווה) עזרה מהם, הם נותנים יד, ועושים כל מיני דברים שלא חלמת שיעשו – והכי חשוב, זה בא מהם מבפנים,
ולא בגלל שהכרחת אותם, ולא בגלל שהם פחדו מעונשים, אלא בגלל שהם רוצים ויכולים.

אין לנו נוסחת פלא, וגם לא מקל קסמים, דרוש לזה לימוד וגם תרגול של השיטה, ואז שלב אחרי שלב, האווירה בבית משתנה, הילדים לא מרגישים צורך לעשות דווקא, למתוח את הגבולות – וכשזה קורה ההורים מרגישים תחושה של אושר וסיפוק ענקית – בקרוב אצל כולנו.

כדי להצליח לעשות שינוי אמיתי, עמוק מהשורש, ולגרום לו להישאר ולהחזיק מעמד בחיים שלנו – לשנות את אופן ההסתכלות שלנו על סיטואציות ואת הדרך שבה אנחנו מדברים, מקשיבים ומנהלים מצבים של רצונות מנוגדים באמצעות דיאלוג שיש בו מקום לכולם, אנחנו צריכים לעבור תהליך משמעותי – וכשנמצאים בתכנית עם ליווי לחצי שנה יש מספיק זמן לעשות את זה –
להטמיע את השינוי במחשבה, בתקשורת ובגישה, ליישם יום יום ולא ליפול לתגובות האוטומטיות של העבר, ולקבל תמיכה מאנשי המקצוע, בכל מיני מהמורות בדרך – מניסיון של שנים עם הורים אנחנו יודעים שזה פרק הזמן הדרוש לשינוי מהותי ועמוק בבית.

התכנית לגמרי מומלצת להורים לילדים עם קשיי קשב וריכוז, בעיות למידה, ADHD ועוד.

ולמעשה, היא יכולה לשנות את התמונה לגמרי עבור ילדים כאלה.
כי בסופו של דבר מדובר בילדים שחווים תחושה של שוני, הם מתמודדים עם קשיים רבים שאין לילדים אחרים, לפעמים זה מלווה במריבות שמתלקחות יותר מהר איתנו ההורים או עם האחים שלהם, בבעיות חברתיות ובתחושה של בדידות.
מערכת החינוך הרגילה, באופן כללי ועכשיו בפרט, לא תמיד מכילה ומבינה אותם – וזה גורם להרבה תסכול וגורר אחריו בעיות התנהגות.

כשהורים נוקטים בגישה של הורות מקרבת עם ילדים כאלו, מכילים אותם ומקבלים אותם כמו שהם,
הם מצליחים להעניק מתנה רגשית מאוד גדולה, לילדים שמרגישים כל הזמן לא מובנים ושהסביבה לא מקבלת אותם – אבל גם לעצמם – הם מרוויחים את הקשר שלהם עם הילדים, הם מוצאים את הדרך אליהם.
גם מבחינה התנהגותית רואים שינוי, כי רמת התסכול של הילד פוחתת,
ועם הזמן הילד לומד לבנות גבולות פנימיים מתוך עצמו, הוא לומד לדבר את מה שהוא מרגיש ורוצה,
ובגלל שיש מי שמקבל אותו כמו שהוא, רואה את הקשיים שלו, מדבר איתו,
מכיל אותו ומעניק לו מקום, יש לו פחות צורך בלשבור את הכלים ולמתוח את הגבולות.

ככל שעובר הזמן שבו אנחנו מלווים משפחות והורים (כבר למעלה מ-12 שנים)
אנחנו רואים שחד משמעית עדיף להתחיל בקורס או תוכנית
ורק ממנה לעבור למפגשים אישיים ולא להפך:

 • קורס הוא מסגרת הרבה יותר יעילה ללמידה של יסודות וכלים בסיסיים:
  הוא מלמד אותם באופן מפורט ומסודר יותר ומאפשר לחזור לכל החומרים שוב ושוב ללמידה חוזרת והעמקה –
  מאד קשה ללמוד את היסודות במפגשים אישיים (שנושאים לרוב אופי טיפולי יותר) –
  ובלי יסודות, כמו בכל תחום, אי אפשר באמת לעשות שינוי (הגישה המקרבת היא גישה רצינית, מעמיקה, מפורטת ומסודרת – ויש יסודות ללמוד אותם).
 • במיוחד למי שעושה את הצעדים הראשונים בגישה המקרבת – עלות התכנית משמעותית יותר נמוכה ממפגשים אישיים (כדי ללמוד איתנו את שעות הלימוד בתכנית, צריך מעל 20 מפגשים אישיים שהעלות שלהם תהיה בערך 14,000 ש"ח).
 • מפגשים אישיים מצריכים התארגנות, נסיעה, הפסד של שעות עבודה או בייביסיטר, ולכן רוב ההורים לא מצליחים להתמיד ולהמשיך בהם – בעוד שתכנית אינטרנטית היא הרבה יותר חסכונית בזמן ומשמשת כמסגרת מחייבת שמקלה על הורים להתגייס ולהשתתף בכולה (כי לא צריך לצאת מהבית וגם משקיעים זמן 'נטו' בלמידה).
 • כשמצטרפים לתכנית מקבלים גם גישה לכל עזרי הלימוד (הדרכות וידאו, ספר קורס והקלטות) ובונוסים נוספים חשובים כמו ליווי יומיומי בפורום למשתתפים – תוספות חשובות שמאפשרות לכם 'להשרות' את עצמכם בחומרים, להיזכר ולהעמיק בהבנה וביישום, ובסופו של דבר להצליח הרבה יותר בתהליך בבית שלכם.
 • לאורך כל הלימוד שלכם בתכנית יש לכם מקום להתייעץ ולדבר עם הצוות שלנו גם באופן אישי. ואם בסיום התכנית תרצו בנוסף להתייעץ איתנו במסגרת של אימון אישי כדי לפתור בעיה נקודתית במשפחה שלכם – נשמח, ואז גם תוכלו לנצל את הפגישה האישית למה שהיא יכולה לתת לכם – אחרי שיהיו לכם את הכלים ומיומנויות הבסיס.

נשארו לך שאלות שהיית רוצה עליהן מענה ולא ענינו עליהן כאן?

נשמח לדבר איתך:

כתבו לנו ל-055-6868437 (לרינת) 
או למייל: [email protected]

ונחזור אליכם, נשמע את האתגרים של המשפחה שלכם ונייעץ לכם לגבי אופן הלימוד המתאים לכם.

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

הורים שלמדו אצלנו מדברים על תקשורת מקרבת

רואים תוצאות כל הזמן
"אני עובדת על האמפתיה וההתנהלות וברוך ה' רואים תוצאות כל הזמן.
תודה תודה תודה"
ורד
משתתפת בתכנית
אין לי מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי
"רציתי לשתף אתכם שלמרות שאני בתחילת הדרך ושמעתי רק 3 הרצאות , דבריכם כל כך עוזרים לי. אני כרגע שומעת תוך כדי נהיגה לעבודה את הקלטת הדרכה של סוף החופש ,לקראת סיום ההדרכה. וואוו. אתם שם בדיוק. כל המערך הזה שהכנתם הפך אותי. אני יוצאת נשכרת מכל דקה של הקשבה. אין לי מספיק מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי. קודם כל להתחבר לעצמי ואחכ להתקרב לילדים. אני ממש לומדת כל דקה שאתם מדברים משהו חדש. כל הכבוד תמשיכו לעזור ותמשיכו גם עם הובינרים המוצלחים, לא צריך לחכות לחופש הגדול בשביל זה. תודה רבה שאתם גורמים לי להיות עצמי ולתת לי כלים איך להתמודד ביותר הצלחה עם בנותי".
אירית ורשאואר
משתתפת בתכנית
החיים בבית שלנו אחרים היום
"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. אתם זוכרים כמה בכיתי פה במפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך.
החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".
(השם שמור אצלנו)
משתתפת בתוכנית הבית
הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי
"הגעתי לתקשורת המקרבת כי הבנתי שאם אני רוצה לשמור על ערוץ תקשורת פתוח עם בנותי המתבגרות אני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי. הן כבר לא ילדות קטנות שאפשר לצוות עליהן. המפגש עם יואב וגליה התברר כדבר המשמעותי ביותר שקרה לי בזמן האחרון. למדתי לדייק עם עצמי – מה אני באמת מרגישה ורוצה (במיוחד כשאני כועסת). למדתי להקשיב אחרת לבנותי ולהצליח להיות הרבה יותר אמפתית אליהן. וממשיכה בהתמודדות עם הקושי לשנות את הרגלי הדיבור שלי משפה שהורגלתי אליה וש"חונכתי" בה, לשפה אחרת שיש בה כבוד ורצון אמיתי לקרבה. תודה גדולה לגליה ויואב המדהימים!!".
מיכל ישראלי
משתתפת
האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר
"ההורות היא דבר עצום ומרתק בשבילי, וחשוב לי להתפתח ולצמוח מתוך חוויית מערכות היחסים במשפחה שהקמתי. האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר, (לא נטולת אתגרים, חס וחלילה...), ואנחנו כהורים ממוקדים יותר בהקשבה ובראיית המתוקים שלנו, בהתפעמות מהם, ופחות באיך ניתן לשנות או "לתקן" אותם כדי שלנו יהיה יותר קל... המודעות העצמית שלנו לגבי קשיים אישיים וצרכים גם מתפתחת, ויש בינינו כזוג עזרה הדדית בנושא. אז תודה גדולה מעומק הלב, ומחכה כבר להמשך...".
חן נווה
משתתפת
השינוי התחיל. הקורס שלך עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן
"נכנסתי ונסחפתי. פתאום הבנתי מה קורה איתי. כל ההתלבטויות, התסכולים, המרמור, הדריכה במקום, הרצון לשנות, לחיות אחרת, לעבוד במקום אחר, לגדול, להתפתח, להבין, להיות מוארת, להשתנות. לפתוח את העיניים ולגלות את עצמי. לגלות אותי. לראות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה אני חושבת. לא מה הסביבה רוצה בשבילי. אלא מה אני רוצה. ואז לאט לאט, עם הזמן, זה התחיל. השינוי התחיל. כן כן, זה קורה ממש עכשיו, ברגעים אלו. אין לי מילים להודות לך, יעל. הקורס שלך פשוט עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן".
דקלה
משתתפת
הרווחתי את הבן שלי מחדש
"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי.
אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש".
גיא
משתתף בתכנית
כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד, שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם
"הגעתי לסדנה מתוך רצון לשפר את התקשורת והאווירה בבית וגם, באופן אישי, כדי ללמוד באמת להקשיב. הסדנה עצמה הפתיעה אותי מאוד בפשטות המסרים שבה, בפרקטיות שלה ליישום מיידי, בעניין שיצרה, בכך שנגעה, בלי יוצא מהכלל בכולם, ובאופן שבו הועברה, בכישרון רב, בחשיפה אישית וברגישות מדהימה. ברור לי עכשיו ש"תפסתי" רק את קצה החוט ושיש עוד הרבה מקום ללמוד ולשפר כל סוג של תקשורת וכל סוג של אינטראקציה בין אנשים, גדולים כקטנים. לסיכום, כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם".
עמיר לוז
משתתף בתכנית
בשורה לעולם!!!
"אני מרגישה שאנחנו נוטלים חלק במשהו מאוד גדול!!!! בשורה לעולם!!! יעל , יואב וגליה! אתם כ"כ מרגשים! אתם קשובים כל כך !, נענים לכל הצרכים... ומשתדלים לרדת לפרטים. ומתוך הפרטים הקטנים הללו: התרגילים, הטבלאות, הסרטונים, הדוגמאות הקטנות מחיי היומיום, הולך ונרקם לפנינו עולם טוב יותר! מכיל יותר! עם אמפתיה ובע"ה ללא מלחמות! המשיכו במעשיכם! אתם מקצוענים! מדוייקים! ועם זאת יש בכם ענווה והקשבה! אתם חשובים לנו ולעולם כולו! יישר כח!!!".
מרים
משתתפת בבית להורות מקרבת
"סבתא, המלכה שלי, תודה ענקית!"
"לצוות המנצח שלום , מלה קטנה גדולה "תודה!" תודה על ההזדמנות שניתנה לי כ"סבתא" להשתלב בקורס. לקורס הייתה השפעה על דרך ההתנהלות שלי עם נכדיי ובכלל! תמיד חשבתי שאני מתייחסת ברוך ובאמפתיה ...אבל לאחר שלמדתי מהי דרך מרחיקה הבנתי שלא דיברתי בדרך של אמפתיה ... תמיד הקשבתי אך התגובה המיידית שלי הייתה לייעץ, בשיחותיי עם נכדתי המתבגרת מיהרתי להגיב במתן עצות והיא במחי יד הייתה פוסקת "סבתא את לא מבינה" .. עכשיו אני מבינה שלא התייחסתי לצרכים שלה ובעצותיי היא למעשה הבינה "מה צריך לעשות". בשיחותיי האחרונות איתה יישמתי את העקרונות שרכשתי, והפלא ופלא היא חשה שאני מקשיבה לה ואף העמיקה בשיחה. במסרון קטן ששלחה לי לאחר מכן כתבה: "סבתא, המלכה שלי, תודה ענקית!" הרגשתי שהירווחתי זאת ביושר, בזכותכם!

במקרה אחר נכחתי בעימות שהיה לנכדתי בת השש עם שני אחיה. בשעת המשבר לא התערבתי אך מס' ימים לאחר המקרה, כשהתארחה בביתי, ניצלתי את הזמן וקיימתי איתה שיחה בארבע עיניים. תיארתי לה את מה שראיתי וכו'. היא הייתה קשובה מאוד ולפתע עם ניצוץ בעיניה אמרה "סבתא איך את יודעת הכל!" גם הפעם הרגשתי מחוזקת על זה שהצלחתי לאתר את הצורך שלה מחד ומאידך ניסינו יחד למצוא דרכים נוספות לתגובה בסיטואציות כגון אלה. מה שנותר לי הוא להמשיך להתאמן וליישם את העקרונות במעגלי שיח נוספים!

בכל הזדמנות שנקרית לי אני ממליצה בחום להשתלב בקורס בפני מכרים וידידים, בפני הורים, סבים וסבתות, כדי לקבל כלים ל"תקשורת מקרבת בין דורית".
רינה
משתתפת בתכנית

"כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לזה קודם" עמיר לוז

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"הבת הצעירה שלנו התעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים. תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".
בשמת וינר שורצבורד
משתתפת בתוכנית הבית

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

אילן יוציס מספר על המעבר מעונשים, לשיתוף פעולה בדרך של הבנה, חיבור ויחד

מאיה אברמסקי, מספרת על המעבר מקושי ו'פיצוצים' לחיבור משמעותי ורגשי עם הילדים:

נסגרה ההרשמה בהצעה המיוחדת.
רוצה שנעדכן אותך בהצעות דומות שייפתחו?
הכניסו כאן את פרטיכם ונעדכן אתכם ראשונים:

השאירו לנו תגובה...

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן