רוצה להתייעץ איתנו לגבי השתתפותך
בתוכנית להכשרת מאמנים
ומלווי הורים בגישת תקשורת מקרבת?

נשמח לדבר איתך:
הכניס/י כאן את פרטיך וניצור איתך קשר:

מוזמנים להקשיב ולקרוא מה אומרים משתתפים בתוכניות שלנו על איך עוזרת להם הגישה המקרבת להיפרד מויכוחים ומאבקי כח בבית ולבנות בבית תשתית של הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה נעים עם ילדים בכל גיל:

יעל פרי מספרת
על השינוי שהתכנית איפשרה לה לעשות עם הילד

לירון רינגל מספרת איך התכנית החזירה לה את החיבור לילדים

אריה יוריש מדבר על תקרת הזכוכית שפגש לפני הקורס בתחום האישי והמקצועי, על הלבטים שלפני ועל העבודה כמאמן ומלווה הורים

ליאת סובל מספרת איך הגיעה כתומכת לידה לקבל עוד כלי והפכה למאמנת בתקשורת מקרבת במשרה מלאה

הילה צ׳רני מספרת איך התהליך האישי שעברה החזיר לה את החיבור עם הילדים ובן הזוג

טל פרויד מספרת איך החזירה לעצמה את הילד

בוגרי המחזורים הקודמים מספרים
על תוכנית משנת חיים

הדס בן-יוסף מספרת
על השנה ששינתה לה את החיים

כיום אני מתעסקת במשהו שמרגש אותי ומחייה אותי בכל פעם שאני נוגעת בו! אני מצליחה לגעת ולעזור לאנשים - וזוהי תחושה נפלאה שאין לתאר...

"אני מיה בת 42 נשואה +3 ובדיוק אחרי משבר גיל 40 :) אני רוצה לספר לכם את הסיפור שלי מהסוף להתחלה... כיום אני מאושרת !!!
סוף סוף מצאתי את עצמי ! (מסתבר ששנים חיפשתי ואפילו לא ידעתי...)
מצאתי מה עושה לי טוב, ואיך אני רוצה לחיות!
וכיום אני מתעסקת במשהו שמרגש אותי ומחייה אותי בכל פעם שאני נוגעת בו! אני מצליחה לגעת ולעזור לאנשים - וזוהי תחושה נפלאה שאין לתאר...

אבל לפני שנה הייתי במקום אחר לחלוטין... עזבתי מקום עבודה אחרי שנים באותו המקצוע, כי הרגשתי שאני רוצה לתת יותר לעולם ושאני נמצאת במקום שהוא לא באמת נכון עבורי, אבל לא היה לי שמץ של מושג מה אני רוצה לעשות... איבדתי את הכיוון...

ומה שקרה בין לבין זה שהכרתי את התקשורת המקרבת, דרך הבית להורות מקרבת, והכרתי מנחים מקצועיים, רגישים ואמיתיים שלקחו אותי למסע מופלא אל תוך עולמי, אל תוך עולם התקשורת המקרבת, אל תוך עולם האימון והליווי ואל תוך עולם שכולו טוב...
נשמע קצת Too good to be true ?! אבל לגמרי אמיתי...
אני קיבלתי כלים ותובנות שילוו אותי עד סוף חיי. קיבלתי כלים שעזרו ועוזרים לי לשנות את הבית שלי למקום נעים יותר, מקבל יותר, מאפשר יותר ומכיל יותר. כלים שגורמים לי לחיות עם לב פתוח ותחושה כל כך נעימה שמשפיעה עליי לטובה ועל סובביי. וגם הכרתי על הדרך אנשים נפלאים שאין לי ספק שילוו אותי שנים רבות.
הקורס הזה שינה לי את החיים ! הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית ועל כך תודתי העצומה ליעל, יואב וגליה הנפלאים"
Maya
מיה שביט
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

מודה ומוקירה כל יום ויום שפגשתי אתכם
ועשיתי את השינוי הכל כך מהותי הזה בחיים שלי

"חיכיתי לקורס הזה בסבלנות רבה במשך שנתיים.
כמי שרצתה להיות אדריכלית מגיל 11 ועשתה הכל למען זה (והיתה אדריכלית כ-15 שנים), לא חשבתי בחיים שמשהו יוכל לשנות את זה בצורה כל כך משמעותית ועמוקה, וכשפגשתי בתקשורת מקרבת זה קרה ובענק!
חיכיתי רק שתינתן לי האפשרות ללמוד עוד יותר לעומק את הכלים המדהימים הרגשיים העמוקים והפרקטיים שאני משלבת אותם בתוך חיי (חייבת לומר שהיום זה הבסיס לחיים שלי וכל דבר שאני עושה נתמך על בסיס התקשורת המקרבת).
אז אתם יכולים לשאול את עצמכם מדוע חיכיתי שנתיים? הרי יכולת לבדוק בעוד מקומות איפה ללמוד הנחיה וליווי בתקשורת מקרבת?
אז לא, מבחינתי יואב, גליה ויעל הפכו להיות חלק גרעיני בתוך חיי, והיה מאוד חשוב לי ללמוד מהם. שלושת האנשים המדהימים והמופלאים האלה הם מלאי הכלה, וכמיהה לטוב, ומהווים בשבילי השראה לעוז לעשות שינוי אמיתי בעולם הזה. התהליך שהם מובילים מחלחל ומחלחל לאט ובעדינות, עם המון ניסיון, מחשבה ורגישות, עם אין סוף ראיה של צרכים עמוקים והובלה יד ביד של כל הסובבים אותם. כל אחד מהם הוא מיוחד עם אופי אמיתי בפני עצמו, ושלושתם ביחד ממלאים את השלם. מכל אחד מהם יש מה ללמוד ולכל אחד מהם יש המון מה לתת.

מודה ומוקירה כל יום ויום שפגשתי אתכם ועשיתי את השינוי הכל כך מהותי הזה בחיים שלי.
היום אני מלווה תהליכים בתקשורת מקרבת ליחידים, זוגות והורים, ובנוסף משלבת תהליכי העצמה לילדים עם עולם המיינדפולנס, האדריכלות והאומנות. אני רואה מדי יום התעוררות פנימית אצל המאומנים שלי, חיבורים משמעותיים ואת הרצון האמיתי שמתעורר בהם להיות מחוברים לעצמם ולסביבה, זה מרגש אותי וממלא אותי מידי יום.
אני ממליצה לכם לא לחשוב יותר מדי ולקחת לעצמכם מתנה אמיתית לחיים, אם זה בשביל שינוי פנימי לעצמכם, אם זה מתוך רצון לחולל שינוי מהותי בתוך הבית או הסביבה שלכם, ואם זה כדי לעשות שינוי מקצועי ולהרחיב בעולם את המודעות לתקשורת מכילה, מחברת ומקרבת. תעצרו לרגע קחו נשימה ותנסו להרגיש האם כל זה נכון עבורכם? אני כבר יודעת שכן (-:"
מורן
מורן מאיה
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

שרון קולר מספרת על השינוי האישי והמקצועי:

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

חוויה לימודית אדירה

"מדובר בתהליך עמוק ופותח לב, חוויה לימודית אדירה, מעניינת ומרחיבה - ועם זאת פרקטית מאוד ומציידת בארגז כלים אמיתי - אחת המתנות הגדולות שנתתי לעצמי. הגישה המקרבת, פתחה בפניי עולם שלם, המפגש המקרב בהובלתם של יעל, יואב וגליה החוויה ללמוד מהם ולצידם מעוררת השראה ומחכימה מאין כמוה. מתאים מאוד להורים שמחפשים כלים ודרך להפוך את הבית שלהם ואת האווירה שבו למרחב של קירבה ושותפות, ומתנה לאנשים הבאים מתחום הטיפול, החינוך או הנפש ומחפשים כלי משמעותי נוסף לפגוש ולהשפיע באמצעותו"
vered2
ורד שמיר ששון
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

אני מרגישה שיש לי ביטחון גדול ואת כל הכלים לפתח קריירה בתחום הזה

"הרבה שנים רציתי לעסוק בטיפול באנשים.
למדתי קורסים בתחום ובעצמי טופלתי בכמה שיטות, אבל עם החתונה ולידת הבנות שלי הרגשתי שזה לא הזמן המתאים עדיין, ובזמן הזה עקבתי באינטרנט אחרי התכנים של הבית להורות מקרבת והתחברתי מאוד.

כשראיתי שפותחים קורס להכשרה של מלווי הורים הרגשתי שזו ההזדמנות בשבילי לקבל כלים מעשיים וישימים שאוכל בעזרתם להיכנס ולעבוד בתחום הטיפול והאימון. אני מאוד שמחה שעשיתי את ההחלטה הזו להצטרף:)
הקורס עצמו נוגע בכל הנקודות ונותן כלים אמיתיים שניתן לעבוד איתם בבית שלי עם הילדים שלי, הוא מאפשר לי להכניס את השפה המקרבת לעומק לתוך הבית וזה ממש עוזר בהתמודדות היומיומית במצבים מאתגרים עם הילדים.

אני מרגישה הרבה ביטחון ושיש לי את הידע והכלים וגם תרגול מספיק כדי לעזור להורים שהתחלנו ללוות כבר במהלך הקורס. אני מרגישה שיש לי ביטחון גדול ואת כל הכלים לפתח קריירה בתחום הזה. שזה יהיה מקור ההכנסה היחידי שלי בעתיד הלא רחוק...
מעבר לזה קבוצת המשתתפים בקורס פשוט מיוחדת ומהווה גם מקור לתמיכה והפריה במהלך הלימודים.

אני ממליצה בחום על הקורס הזה. בראש ובראשונה כתהליך אישי משמעותי שכל המשתתפים בקורס עוברים, מרגש מאוד להיות חלק מזה. ומי שרוצה להתפרנס מעזרה להורים - אני ממש ממש ממליצה על הקורס הזה, הוא פשוט נותן כלים מעשיים להשתמש בהם ומכשיר באופן שאני מרגישה מוכנה ומסוגלת לעבוד ולהצליח ולעשות את מה שני חולמת לעשות כבר הרבה שנים :) "
הדר
הדר שילה
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

הלמידה בקורס מתרחשת מתוך החיים עצמם
מתוך העמקה בסיטואציות אמיתיות שאנחנו מעלות,
ככה זה הכי נוגע, הכי רלוונטי, הכי חי, לב מתחבר ללב
וההבנות מופיעות אחת אחרי השניה

"שמי תמר שקד ואני אמא לשלוש נערות מתבגרות, שתיים מהן שלי והשלישית באומנה, נשואה לאיתן. אני גננת, בעבר הייתי שותפה להקמה של הגן הדמווקרטי בערד.
כשפגשתי לראשונה את גישת התקשורת המקרבת מאוד התרגשתי, זה היה דרך הספר של מרשל רוזנברג. אחר כך נתקלתי בפרסום של הבית להורות מקרבת, החלטתי לרכוש את ערכת "במקום עונש" כדי להצליח יותר טוב עם ההתמודדות בבית וכן בשביל להביא את הגישה לעבודה שלי בגן. ואז בדצמבר 2017 שמעתי שיפתח קורס ליווי הורים ובהחלטה של רגע החלטתי ללכת עם זה עד הסוף, ולהעמיק בגישה - גם בשביל הגן, גם בשביל הבית, וגם כאפשרות מקצועית נוספת!

הדבר הראשון שהוקסמתי ממנו במפגש הראשון של הקורס זה הבנות שהגיעו - נכנסתי לקבוצה מחבקת ומלאת אהבה, שבה בן רגע נוצר מרחב לשיתוף מרגש. זה הפתיע אותי, הקלות הנעימה שבה האמון והפתיחות הופיעו במעגל.
הדבר השני שהוקסמתי ממנו הם המנחים - יעל, יואב וגליה - הם אנשים מלאי ניסיון וידע בתקשורת מקרבת, והם מעבירים את הלב של הגישה באופן שנכנס ישר ללב שלי. כל הלמידה בקורס מתרחשת מתוך החיים עצמם, מתוך העמקה בסיטואציות אמיתיות שאנחנו מעלות, ככה זה הכי נוגע, הכי רלוונטי, הכי חי, לב מתחבר ללב, וההבנות מופיעות אחת אחרי השניה. מעבר לכך, כשהייתי זקוקה לעוד הכוונה ויעוץ, קיבלתי את זה גם באופן אישי, וזה מאוד משמעותי לדעת שהמנחים נמצאים שם בשבילנו בדרך שלנו, וזמינים ללוות בעת הצורך! זה קורס שהוא חוויה, עם המון התרגשות, דמעות, צחוק, חיבור וחיבוק.

כעת, אחרי שאני כבר חצי שנה בלמידה, עדיין יש לי דרך להמשיך ולדייק את הביטוי שלי, אך אני חווה את השמחה הגדולה של הזכות לדעת לדבר באופן מקרב, להגיע אל הלבבות, להתחבר אל הלב שלי, אל הצרכים שלי, אל הלב של מי שמולי ואל הצרכים שלו - בשבילי זה הלב של החיים, זה נוגע במשמעות ובייעוד! ועוד רבה לי הדרך, אבל גם את זה לומדים לקבל, את המסע מתקשורת רגילה לתקשורת מקרבת, שהוא לא מהפך מהיר, אלא תהליך איטי של הפנמה ורכישת שפה חדשה, שפה נעימה ומרגשת!

אם אתם נמצאים בסקרנות לתקשורת המקרבת, אם יש בכם את הכמיהה לגעת באחרים ולהתחבר אל עצמכם, גם אם אתם חושבים על לווי הורים כמקצוע וגם אם לא - אני ממש ממליצה לכם להשתתף בקורס מלווי הורים, זאת מתנה שתתנו לעצמכם, ולא תצטערו עליה! "
תמר
תמר שקד
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

הקורס הזה הוא פיסת חיים בלתי נשכחת!

"בתחילה הגעתי לקורס "במקום עונש" של הבית להורות מקרבת, ונשביתי בקסם. התוכן כל כך טבעי ונשמע מתאים לחיים שלי. אבל איך ליישם את כל הרעיונות האלה אצלי בבית? איך לגלגל את זה על הלשון?
חיפשתי הדרכה והנחייה כדי להעמיק ולהבין ממש את התכנים. הרגשתי שאני זקוקה לחבורה, לקבוצה, כדי לעשות את זה ביחד.
ואז נפתח הקורס! זה התאים לי מכל הכיוונים!!

בקורס העמקנו בתכנים ולמדנו אינסוף חומר שתרם אצלי להבנה חזקה ולהפנמה של המודל של תקשורת מקרבת. סביב הלימוד צללנו לתוך הכרות מהירה, כנה ופתוחה, שהפתיעה אותי בעוצמותיה, בין חברות הקבוצה. התנסינו תוך כדי השיעורים ושיתפנו בתהליכים שעוברים עלינו בבית. כל זאת בהובלה אישית עדינה ועוצמתית של יואב יעל וגליה.
התמיכה הזאת לאורך זמן, איפשרה לי להכניס אלי ללב ולבית, ליחסים עם הקרובים אלי, תקשורת בכיוון אחר. זאת לא נחמדות וזה לא נימוס – זאת אהבה כזאת... שקשה לתאר ממש במילים.
מעבר לחוויה, יש פה דגש על הצד המקצועי - איך לאמן וללוות הורים, ואיך להפוך את זה למקצוע. תוך כדי הקורס כבר תתנסו בליווי הורים- בהתחלה בתוך קבוצת הקורס ואחר כך ממש בעולם האמיתי, תוך תמיכה מהקבוצה ומהמנחים. התכנים האלה הם חלק בלתי נפרד מהקורס. אני מרגישה התרגשות גדולה כשאני רואה את המציאות והאופקים הפתוחים לפני היום בחיים, בהרבה מאוד מישורים, בזכות התהליכים שקרו לי תוך כדי הקורס. הקורס הזה הוא פיסת חיים בלתי נשכחת!"
פועה
פועה גופר
השתתפה בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

מהמפגש הראשון הקורס הפך להיות בית ומשפחה

"הגעתי לתקשורת המקרבת לאחר שראיתי שזוהי הדרך היעילה והיחידה שבה יכולתי לדבר עם ילדי בלב פתוח ולאפשר לדיאלוג של ממש להתקיים ביננו. לפני כן לא באמת הצלחנו להגיע לתקשורת או קירבה מהסוג שלה ייחלתי, במיוחד בזמני הקושי.
מרגע שהתחלתי להתאמן בדרך הזו וגם להציג אותה לילדי דלתות קסם רבות נפתחו.. מרגישה שהקשרים ביננו התחזקו ושוב יש הרמוניה בבית - ובעיקר - בזמני המשבר כולם יודעים שנצליח לעבור דרכם בשלום.

לקורס המאמנים של הבית להורות מקרבת הגעתי עם התלבטות.. כי כבר למדתי הרבה קורסים לפני כן... אבל היתה לי תחושת בטן חזקה שעליי להיות חלק מקורס המאמנות - ואני כל כך שמחה שהצטרפתי!!
הקורס, מהמפגש הראשון הפך להיות בית ומשפחה, באמת מקום שבו נגענו במקומות עמוקים והלמידה היתה מעבר למה שקורס רגיל מאפשר..

יואב גליה ויעל במקצועיות רבה ובחום אנושי ונתינה ענקית מלמדים את הדרך המקרבת שפיתחו ושכללו גם למרחב ההורות.
ברמה המקצועית והאישית היכולת לדבר ולהיות מקרבת קיבלה תנופה ואני ניגשת לעבודת היישום כעת עם הרבה יותר בטחון בכלי הנהדר הזה.
אני מציעה לכל מי שרוצה לעשות כברת דרך מקצועית או אישית מעמיקה עם התכנים והיכולת לחיות אותם - להצטרף לקורס הנפלא הזה..."
cof
מור נווה
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

הייתה חסרה לי הדרך להגיע ללב ליבו של הילד/הנער/האדם

"כאמא וכמחנכת צעירה חוויתי את החסר בידע כיצד להיות הורה ומחנך טוב, מיטיב שאף נהנה מגידול הילדים. למדתי והשלמתי את מסלול הלימודים של מכון אדלר והשכלתי בו מאוד. ניתנו לי תשובות ברורות, וכלים מעשיים לחינוך. עם זאת, הייתה חסרה לי הדרך להגיע ללב ליבו של הילד/הנער/האדם.

ביתי היקרה הפנתה אותי לוובינר של הבית להורות. צפיתי ונשבתי! הבנתי שיש כאן משהו שעשוי להשלים לי את התמונה, ולתת לי את החלק החסר. בסופו של דבר קיבלתי בקורס הרבה מעבר למה שחשבתי.
התוודעתי אל הגישה היוצאת מעולם ה"בסדר- לא בסדר" ו"צריכים" – מה שהיה עולמי הכבד והמעיק כל השנים, אל עולם הצרכים הנסתר, הפנימי, עולם של הסתכלות לתוכי, עולם של מודעות אישית, זיהוי רגשות וצרכים שלי ושל זולתי.

אני אמא וסבתא ובאה מתחום החינוך (סיימתי כמנהלת בית ספר יסודי). חששתי שלא אשתלב בקבוצת האמהות הצעירות הלומדות בקורס, וראה זה פלא, אני לומדת בכיף ונהנית מהרוח הצעירה והחכמה של המשתתפות איתי בקורס, גם לומדת מהן הרבה.

הקורס עצמו מעמיק ויסודי, ויש בו מרחב לייחודיות של כל משתתף/ת בו. האווירה פתוחה כנה ואותנטית. מתקיימת למידה איכותית ומובנית, המאפשרת הפנמת הכלים הנלמדים, ויישומם בחיים עצמם. יש גם צחוק, יש גם בכי משחרר. לתקופה מסוימת, מעין משפחה.

ההנחיה של יעל, יואב וגליה מהווה מודל לאופן בו ניתן לנהל חיים אמיתיים בגישת ההורות המקרבת ואף ללמדה כך ("נאה מלמד נאה מיישם"). זה בא לביטוי בדרך ההוראה/הנחייה, בהתייחסות למשתתפות הקורס וכן בדוגמאות הרבות מהחיים עצמם, הניתנות בכל פגישה ופגישה.
מבחינה מקצועית אני מביאה את הידע והכלים שרכשתי ועדיין רוכשת למפגשים עם האנשים אותם אני מלווה בהתפתחות וצמיחה אישית שלהם בסדנאות שאני מקיימת בביתי.
אני מאוד מאוד שמחה שהצטרפתי לקורס. תרומתו לחיי לא תסולא בפז. אני מרגישה צעד גדול בהתפתחות האישית שלי. אני ממליצה לכל מי שחשוב לו לשפר את התקשורת עם היקרים לו – ילדים, נכדים, בן/בת זוג, בני משפחה ואנשים בכלל, להצטרף לקורס. הקורס מאוד מתאים למורים, גננות, מחנכים, ואף לכל מי שתחום המודעות וצמיחה אישית מעניין אותו".
ברכה
ברכה רפמן
משתתפת בקורס להכשרת מאמנים ומלווי הורים בתקשורת מקרבת

נשמח לדבר איתך ולפגוש אותך בפעילויות ובקורסים שלנו!

להתראות,

יואב, יעל וגליה
הבית להורות מקרבת

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן