banner kenes pict wide2

חווים קושי מתמשך מול אחד הילדים, מרגישים שזה יוצר ביניכם מרחק רגשי,
גוזל מכם הרבה כוחות ותשומת לב ומשפיע על כל האווירה בבית -
ולמרות המאמצים אתם לא מצליחים למצוא לזה פתרון?

הזמנה להדרכת הורים אינטרנטית מיוחדת:

איך לא לפספס את הילד שלי

לפתוח דף חדש עם הילד שקשה לנו איתו
באמצעות תקשורת מקרבת

יום רביעי 1.12.21 בשעה 20:30

הורים יקרים,

הילד שהכי קשה לנו איתו – מסתבר שברוב המשפחות יש כמעט בכל רגע נתון ילד אחד כזה בבית – שמציק יותר לאחים שלו, שמרביץ, שלוקח בכח, שמתעקש שדברים יקרו רק בדרך שלו, שלא לגמרי מרוצה ולא משנה כמה אנחנו מנסים, ושלוקח מאיתנו המון תשומת לב ומשאבים, שלא מאפשרים לנו לתת אותם לאחים שלו – ושמשהו בעניינים הבלתי פוסקים סביבו מייצר 'רעש' קבוע שמשפיע על כל האווירה של הבוקר ואחר-הצהריים בבית.

כשזה קורה לאורך זמן, ושהמאמצים האינסופיים שלנו לרצות אותו לא מצליחים, לאורך זמן אנחנו מתקשים להכיל אותו, מתקשים לקבל אותו כמו שהוא ולפרקים גם מתקשים לאהוב אותו כמו שהיינו רוצים. זה יכול להישמע קשה, אבל מניסיוננו כהורים בעצמנו, ומליווי של מאות משפחות, אנחנו רואים שזו תופעה שקורית כמעט בכל בית, והיא טבעית ונורמלית. ויחד עם זאת, לאורך זמן היא פוגעת ביחסים שלנו איתו, בחיבור הרגשי שלנו אליו, ומקשה עליו מאד להשתנות.

יש דרך לשנות את זה.

כל הורה יכול ללמוד את הדרך הזו, ובהדרכה הקרובה אנחנו עומדים להסביר בדיוק איך עושים את השינוי עם ילד או ילדה כאלה.
מרגע שאנחנו מאמצים את השינויים האלה, נפתחת לנו אפשרות ליצור שינוי משמעותי ועמוק עם הילד שאיתו קשה לנו יותר:

 • אנחנו יכולים לדעת באמצעותן למה הוא מתנהג באופן שהוא מתנהג
 • אנחנו יכולים לקרב אותו אלינו, והוא עובר להקשיב לנו יותר, להתגמש, לראות יותר אחרים סביבו ולהתחשב באחים שלו ובנו

הדרך הזו היא לא אוסף של טיפים, אלא גישה עמוקה ויסודית שאלפי משפחות כבר עברו אליה בבית ושחוות על בסיס יומיומי התנהלות הרבה יותר קלה עם הילד/ה, קרבה ותקשורת מעולה בבית שמאד חיזקה והעמיקה את הקשר והחיבור עם אותו ילד.

אנחנו מזמינים אתכם להתחיל את השינוי איתו עכשיו

איזה תהליך נתחיל לעשות בהדרכה הקרובה עם הילד שקשה לי איתו? הנה כמה מילים על זה:

איך מצטרפים להדרכה האינטרנטית?

כדי להצטרף להדרכה מלאו כאן את פרטי השם והאימייל שלכם. ולחצו על כפתור ההצטרפות הכתום -
זהו. אתם רשומים.
בתוך כמה דקות מרגע ההרשמה תקבלו מאיתנו אימייל ובו קישור לחדר ההדרכות. שמרו אותו והיכנסו איתו להדרכה כרבע שעה לפני תחילתה.

להרשמה להדרכה כבר עכשיו מלאו כאן את פרטיכם ונשלח אליכם את הקישור להדרכה

יום רביעי 1.12.21 בשעה 20:30

חשוב! הכניסו את כל הפרטים המבוקשים
כדי להימנע מהרשמה כפולה בכניסה לחדר ההדרכות

חווים קושי להירשם להדרכה? 
שלחו לנו אימייל – [email protected]

מה נלמד בהדרכה?

 • מהי הטעות שהורים עושים – שלא מאפשרת שינוי עם הילד שאיתו קשה להם יותר
 • איך להבין את הסיבות האמיתיות שגורמות לאותן התנהגויות מאתגרות של הילד לחזור על עצמן שוב – ושוב – ושוב
 • כיצד לתת מענה לאותן סיבות להתנהגות – בדרך שתפחית אותן ואף תעלים אותן אותן לגמרי
 • איך לעבור מתקשורת שמרחיקה בינינו לבין הילד – לשפה מקרבת שמייצרת הקשבה, חיבור, הבנה ושיתוף פעולה – ושבונה לנו איתו יחסים קרובים לטווח הארוך
 • איך עושים תהליך עמוק של שינוי עם ילד כזה (וכל מה שדרוש בשביל זה – נראה לכם הכל בהדרכה)

איך תדעו שהדרך שבה אתם משתמשים לא עובדת לכם ושכדאי לבדוק את הדרך הזו?

 1. אם ניסיתם בכל מיני דרכים ולא באמת הצלחתם להפסיק את ההתנהגויות שקשות לכם מול אותו ילד
 2. אם מתחיל להיצבר בכם כעס עליו – בגלל שהמון מתשומת הלב שלכם מושקעת בו ושהאווירה בבית מאד מושפעת ממנו
 3. אם אתם מוצאים את עצמכם חסרי סבלנות אליו וכועסים עליו מהר
 4. אם ביניכם לבין עצמכם אתם מרגישים שקשה לכם להכיל אותו, לקבל אותו ולפעמים לאהוב אותו כמו שהייתם רוצים

האם יש דרך ליצור שינוי משמעותי עם הילד שקשה איתו יותר?
התשובה היא שכן! זה בהחלט אפשרי. אנחנו עומדים לספר לכם בהדרכה הזו איך אנחנו עשינו את זה עם הילד שלנו, ואיך תוכלו אתם להשתמש באותה דרך עם הילד שלכם.

הפרטים החשובים - סמנו לעצמכם ביומן:

תאריך – 1.12.21

שעה – 20:30-22:30

מקום – ההדרכה בנוחות של ביתך מכל מחשב / טאבלט / מכל טלפון נייד חכם
הכינו לכם מראש מרחב שקט ופניות שיאפשרו לכם ללמוד ולהתחיל בשינוי

כמה דברים חשובים לגבי ההדרכה:

 1. מספר המקומות בהדרכה מוגבל ל-100 משתתפים בלבד.
  אנחנו מציעים להיכנס לחדר ההדרכות כ-15 דקות לפני תחילת ההדרכה
 2. כבר 15 שנה אנחנו עוזרים להורים לעשות את השינוי הזה עם הילד שקשה להם איתו. יש לנו מאות ואפילו אלפי סיפורי הצלחה והורים שמודים לנו עד היום ׳שהחזרנו להם את הילד שלהם בחזרה׳ ושכל החיים השתנו להם בבית.
  יחד עם זה חשוב לנו שתדעו שהגישה שאנחנו עוזרים להורים לאמץ היא לא אוסף של טיפים. היא גישה עמוקה ויסודית שעובדת מעולה לכל מי שמיישם אותה – והיא מצריכה לימוד, הדרכה ותרגול (כמו כל דבר רציני שאנחנו רוצים לעשות בו שינוי אמיתי). ולכן לקראת סיום ההדרכה נסביר לכם על הצעדים הבאים בתהליך להורים שרוצים ללכת על זה ולעשות שינוי אמיתי ועמוק בבית, ובכלל זה נמליץ לכם קודם כל ללמוד איתנו את היסודות והכלים של תקשורת מקרבת (זה לא אומר שלא נלמד הרבה בהדרכה הזו – כל ההדרכה מתחילתה ועד סופה היא לימוד רצוף ומעמיק שמסביר למה נוצרים קונפליקטים וריחוק רגשי מילד ומהם בדיוק המרכיבים הדרושים לשינוי מהותי איתו, ההדרכה הזו היא הצעד הראשון ביצירת השינוי).
 3. הדרך שאנחנו עומדים להראות בהדרכה שונה מהותית מגישות ההורות ההתנהגותיות המסורתיות ולכן היא אפקטיבית ומביאה לתוצאות מעולות במקומות שגישות אחרות לא (ההבדלים יהיו לכם ברורים בהדרכה עצמה). אנחנו מסבים את תשומת ליבכם לזה כי יתכן שחלקכם מיואשים מהאפשרות לשינוי עם ילד או ילדה כאלה אחרי שבעבר ניסיתם דברים אחרים והלכתם להדרכות הורים שלא עבדו לכם. אם זה קרה לכם, זה משום שהדרך בה ניסיתם לפעול היתה חסרה מרכיבים שהכרחיים ליצירת שינוי כזה (שהוא גם רגשי וגם מתבטא בתקשורת עם הילד). אז גם אם כבר יש בכם סקפטיות ואולי ייאוש לגבי האפשרות לשינוי – בואו ותראו למה הדרך המקרבת כן תעבוד לכם (ואנחנו יודעים מתוך הרבה ניסיון על מה אנחנו מדברים).
 4. אפשר וכדאי להציע לבן/בת הזוג להשתתף אתכם בהדרכה הזו. אם הקושי שלכם עם הילד הוא משותף, יהיה לזה ערך ששניכם תתחילו בשינוי באותו הכיוון. יחד עם זה, אם לא מתאפשר לבן/בת הזוג להשתתף בה, בואו אתם ותתחילו את השינוי בבית. מניסיוננו בן הזוג יראה את השינוי אצלכם ויצטרף בשלב מסוים גם הוא. לחכות ולחכות עד שבן/בת הזוג יסכימו ללמוד אתכם עלול להשאיר אתכם לאורך שנים ללא מענה לקושי ולאתגרים בבית וחבל על הזמן שעובר והריחוק שנצבר.

מה זה הבית להורות מקרבת?

אנחנו יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל, הקמנו יחד את "הבית להורות מקרבת", כדי ללמד הורים אחרים את הדרך המקרבת ואיך להשתמש בה כדי ליצור עם הילדים בבית הקשבה, הבנה ושיתוף פעולה, בדרך שמפחיתה את מרבית הויכוחים ואת כל מאבקי הכח בבית ויוצרת במקומם יחד נעים ושמח במשפחה.

בתוכניות ובקורסים שלנו השתתפו כבר למעלה מ-6,500 משפחות ואנחנו מלאי תודה על כך שאנחנו מלמדים ומלווים הורים בגישה שאנחנו כל כך מאמינים בה ונהנים ממנה בעצמנו – ושעוזרת לכל כך הרבה משפחות, הורים וילדים.

אל הלימוד שלנו בקורסים ובתוכניות שלנו אנחנו מביאים ניסיון של 15 שנים בליווי והדרכת הורים, הרבה כלים וידע משנה חיים, והצלחות של המון משפחות שכבר למדו איתנו ומיישמות באופן יומיומי את הגישה המקרבת.

הלימוד בבית להורות מקרבת מורכב ממיומנויות ומכלים מתקדמים של תקשורת מקרבת (Nonviolent Communication)  שאותה פיתח ד”ר מרשאל רוזנברג – קראו כאן עוד על הגישה:

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום    גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

יום רביעי 1.12.21 בשעה 20:30 –
נשמח לפגוש אתכם!

יעל, יואב, גליה
הבית להורות מקרבת

מי אנחנו?

מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב, מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

להנחיית הורים הגענו אחרי שנים בתחום החינוך –
יואב כמחנך ומורה בבית ספר יסודי ובעיקר בתיכון 'הזדמנות שניה' לילדים בסיכון,
גליה כמלווה של קבוצות ומדריכים של נוער ושל משתקמים עם קושי נפשי שלומדים להשתלב בחזרה בתעסוקה וליצור לעצמם מסגרת חיים תומכת ומצמיחה.
הורים לנוגה (13), נבו (10) ואוהד (8).

יואב וגליה לבנה

מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication – מוסמכת מטעם הארגון הבינלאומי של מרשאל רוזנברג (CNVC).
מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה. לשעבר מנכ"לית בארגון נפגעי פעולות איבה ובמרכז לתקשורת מקרבת.
אמא לענבל (10)

 

יעל ארבל

לעוד פרטים על הורות מקרבת היכנסו לאתר:
www.feelfamily.co.il
לשאלות ובירורים כתבו לנו:
[email protected]

הרווחתי את הבן שלי מחדש!

"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי. אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש!".
גיא

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

פתאום משהו בדו שיח נפתח

"נראה לי שהתקשורת הלקויה ביני ובין בתי נבעה מכן שלרוב באתי אליה בטעות על דברים שלדעתי לא התנהלה נכון. אבל כששיתפתי אותה ברגשות שהמעשים שלה גרמו לי להרגיש, והבנתי איזה צרכים נמצאים מתחת, פתאום משהו בדו שיח נפתח. היא החלה לשתף ולדבר על רגשות ולהצהיר על אהבה אלי וכמה הנוכחות שלי בחיים שלה חשובה. מה שלפני הסדנא היתה לי תחושה שהיא לא ממש אוהבת אותי ואינה מעריכה את נוכחותי ומעשיי בחייה. זה הישג שבהחלט אני גאה בו... ברגישותכם הרבה, בסובלנות בהקשבה ובליבכם הגדול, פתחתם לי דלת למקום טוב יותר, שלו ורגוע. אתם עושים עבודת קודש. תודה רבה וחיבוק ענק!".
חני

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

החיים בבית שלנו אחרים היום!

"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. אתם זוכרים כמה בכיתי פה בפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך. החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".
השם שמור אצלנו

מצאתי את מה שחיפשתי

"אני כל כך שמחה על הצטרפותנו לתהליך ומודה כי סופסוף מצאתי את מה שחיפשתי במשך כשמונה שנים (בכורי בן 10). אני גם רוצה להחמיא על הדרך בה מועברים המסרים - באופן כל כך ברור, ללא שיפוט וישים".
טל

צפו בנו כאן בקטע וידאו עלינו:

השאירו לנו תגובה...

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן