מתחילים ב-28.4.2019
SOLD OUT – לא נשארו מקומות

הקורס הבא בימי שישי
במתחם הבורסה ברמת-גן
מתחילים ב- 10.5.2019
ההרשמה בעיצומה - הבטיחו לעצמכם מקום

לשדרג את התקשורת ומערכות היחסים שלך בכל התחומים – זוגיות, הורות, משפחה, עבודה, עסקים
לבנות מערכות יחסים של אמון, קרבה, הבנה, שיתוף פעולה ותקשורת טובה מבלי לוותר על עצמך ומבלי לבטל את הצד השני

מנחים:

יעל ארבל - מומחית לתקשורת מקרבת
מנחה מוסמכת מטעם הארגון הבינלאומי Center for Nonviolent Communication

יואב לבנה - מומחה לתקשורת מקרבת ומערכות יחסים. מנחה בכיר להורים, זוגות וצוותים חינוכיים בארץ ובחו"ל

שימו לב! מצטרפים ליסודות בהרשמה מוקדמת עד תאריך 18.4.2019
ומקבלים במתנה קורס אינטרנטי באורך מלא לבחירתכם ממגוון הקורסים שלנו
שמפורטים למטה (הטבה בשווי 1,997 ש"ח)

צפו מכאן - בבת חן - מטפלת בילדים בריפוי ועיסוק
מספרת על השינוי בעקבות לימודי יסודות

חשוב לדעת!
קורס יסודות הוא בקשת חובה
לנרשמים לתוכנית
להכשרת מאמנים ומלווי הורים

צפו מכאן בהדרכת המבוא לתקשורת מקרבת
לקראת פתיחת קורס יסודות בתקשורת מקרבת:

סילבוס והרשמה לקורס

בדף זה ריכזנו את כל הפרטים על קורס יסודות בתקשורת מקרבת.
כל הפרטים מרוכזים כאן בסילבוס מפורט להורדה
אפשר להירשם דרך כפתור ההרשמה או לדבר איתנו בכל שאלה והתלבטות

הורידו מכאן את הסילבוס עם כל הפרטים על קורס יסודות במרכז:

קורס יסודות בתקשורת מקרבת

מתחילים ב-10.5.2019
מפגשים – 5 (אחת לשבוע)
ימים – שישי
שעות – 9:00-14:00
מקום – מרכז תות, רמת גן (ליד הרכבת)

שימו לב! מצטרפים ליסודות בהרשמה מוקדמת עד תאריך 18.4.2019
ומקבלים במתנה קורס אינטרנטי באורך מלא לבחירתכם ממגוון הקורסים שלנו
שמפורטים כאן: (הטבה בשווי 1,997 ש"ח)

במקום עונש - וגם במקום לצעוק, לאיים ולספור

הקורס האינטרנטי 'במקום עונש' מכיל 7 שיעורי וידאו מלאים שמלמדים אתכם את כל מיומנויות היסוד של תקשורת מקרבת ויישום שלהם עם הילדים – כדי לבסס בבית הקשבה ושיתוף פעולה ולהיפרד לתמיד מויכוחים ומאבקי כח. בקורס גם 7 הדרכות אודיו שאתם יכולים להאזין להן בבית, ברכב ודרך הטלפון הנייד, חוברת לקריאה, חוברת לתרגול, כרטיסיית רגשות וצרכים שנמצאים באתר הקורס – ותמיכה אישית שלנו בכם למשך כל זמן הלמידה ולאחריה לזמן בלתי מוגבל בפורום המשתתפים של הקורס.

קורס אינטרנטי באורך מלא - גבולות בדרך מקרבת

איך לעבור מהצבת גבולות חד-צדדית שיוצרת התנגדות ואנטגוניזם אצל הילדים, ליצירת גבולות בדרך מקרבת, שבה הם מוכנים לשמוע, לקבל ולשתף פעולה. 
ואיך להגיד 'לא' באופן מקרב ולשמור על הסמכות ההורית והקרבה מבלי שזה יגרור לשרשרת התנהגויות תוקפניות ומאבקי-כח. 7 שיעורים באורך מלא הכוללים 2 הדרכות הקדמה, 3 שיעורי ליבה ו-2 הדרכות תרגו

לפתוח דף חדש - עם הילד שקשה לי איתו

כמעט בכל משפחה יש ילד שאיתו קשה לנו יותר – ברוב המקרים זה הבכור/ה (אבל לא תמיד), כשהקושי מתבטא בהתנהגויות מאתגרות שלו שקשה לנו איתן ושחוזרות על עצמן, למרות כל המאמצים שלנו לשנותן, ובקושי רגשי שמתעורר לנו מולו (קושי להכיל אותו, לקבל אותו, ואפילו לאהוב אותו כמו שהיינו רוצים).
בקורס הזה אנחנו מסבירים למה תגובות של חוסר שביעות רצון ממנו רק מחריפות את ההתנהגויות שלו – ומלמדים בתהליך מעמיק, מפורט ומרתק איך להביא לשינוי משמעותי בהתנהגויות המאתגרות שלו באמצעות העמקת ערוץ החיבור הרגשי איתו (קורס ששינה למאות משפחות את היחסים עם ילד כזה).

מריבות בין אחים

נכנסים לרכב – והם מתחילים לריב אחד עם השני, 
מי יישב איפה – ולמה אתה עובר מהצד שלי!!! 
מגיעים הביתה – והם מתחילים לריב על מי יהיה ראשון בטאבלט,
ופתאום משחק שאף אחד לא הרים אותו כבר שנה נהיה הדבר הכי חשוב בעולם והם הולכים מכות עליו. ובארוחת ערב הם בועטים אחד בשני מתחת לשולחן, כי הוא הסתכל עליי! הוא כל הזמן מסתכל עליי!
אחד הדברים שהכי מוציאים הורים מדעתם הוא מריבות בין אחים. בגילאים צעירים זה מתיש והרבה פעמים הורס את האוירה בבית ובגילאים מבוגרים יותר עולה גם דאגה לשלום הקשר העתידי ביניהם. 
בקורס לומדים איך לטפל במריבות בין אחים באופן מודע ומקרב שמפחית את המריבות, מביא לרגיעה בבית, מלמד את הילדים לדבר במקום לריב ומחזק את הקשר ביניהם.

מתחברים מחדש - זוגיות

כל מיומנויות היסוד של תקשורת מקרבת ואיך ליישם אותם בפועל כדי לעבור בזוגיות משיחות מתסכלות, ויכוחים, האשמות, שתיקות ומתחים – לשיחות שמייצרות הבנה, הקשבה ורצון הדדי להתקרב ולפתוח את הלב אחד לשני.
הקורס הזה כבר הציל זוגות מפרידה ולימוד בו עושה שינוי גדול בתקשורת הזוגית.
שיעורי הקורס מועברים בוידאו וכוללים אנימציות להמחשה, הדגמות של גליה ויואב לאיך לעשות ולא לעשות את המיומנויות שנלמדות, דפים לתרגול כל חלק שנלמד ועוד. לזוגות שחווים קושי וריחוק, אנחנו ממליצים בחום על הקורס הזה.

יום לאחר הרשמתכם לקורס יסודות נשלח אליכם מייל
שבו תקבלו גישה מיידית לקורס הבונוס

רות הולצמן, אמא ל-4
מספרת על השינוי הגדול בבית
עם תקשורת מקרבת:

רביד אנגלמאייר, אמא ל-2
מספרת על השינוי בבית
עם תקשורת מקרבת:

אתי שמעון - על הרוגע והחיבור שתקשורת מקרבת הכניסה המשפחה:

חוה פולנאור - מספרת על ההתלבטות לפני הלמידה - ועל השינוי שתקשורת מקרבת יצרה עם הילדים בבית:

גלית אזוגי: על השינוי בתקשורת האישית, מול הילדים ובזוגיות

עדיאל טפרברג, אבא וסבא
מספר על תקשורת מקרבת כדרך משנת חיים ביחסים:

ענבל דמבו על הדרך המקרבת שפותחת את הלב בחיים האישיים ובבית:

אורנה רחמיאל - מספרת על השינוי בחיים האישיים והזוגיים:

יפתח יוגב - על תקשורת מקרבת כדרך משנת חיים:

הרבה פחות קונפליקטים בבית

"זה גם שיש הרבה פחות קונפליקטים בבית, וגם שכבר יש קושי, אנחנו 'מאבדים את זה' הרבה יותר לאט, אנחנו נוגעים בו בדברים האמיתיים שמפריעים לו, מה שאתם קוראים לו - 'מה שנמצא מתחת להתנהגות'. והוא גם מדבר יותר - הוא הרבה יותר תקשורתי ממה שהיה, ונראה לי שזה קשור בזה שאנחנו מתעניינים במה שקורה לו, הוא הרבה יותר מבטא את עצמו מאז שהתחלנו ללמוד בתוכנית - פשוט הרבה יותר כייף, נותן תחושה שככה זה צריך להיות - התוכנית הזאת מדהימה".
אושרת וארז אילון
משתתפים בתוכנית הבית

הקורס שינה לי את כל האווירה בבית

"לקורס נרשמתי לאחר שיחה עם יואב שנתן לי טיפ קטן מול המתבגר שלי, והאמת שכמו קסם זה עזר. אז חשבתי לעצמי: 'אם טיפ אחד קטן עזר... מה יעשה לי הקורס?' והקורס שינה לי את האווירה בבית, שינה לי את ההתנהלות שלי מול עצמי ומול הילדים. שווה כל שקל, כל דקה, וכל השקעה בשינוי..."
דנה
משתתפת בקורס במקום עונש

היחסים עם הבכורה משתפרים ואנחנו מתקרבות אחת לשניה

"שמחה לספר לך שהקורס שלך עושה לי טוב, וגם למשפחה. מרגישה בעיקר איך היחסים שלי עם הבכורה משתפרים ואנחנו מתקרבות מאד אחת לשנייה. זה כל כך כיף וחשוב לי. והכל ללא מאמץ רק באמצעות תקשורת מקרבת...".
דפנה
משתתפת בקורס

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית

"יואב, יעל וגליה היקרים שלום, מאז שהכנסנו את התקשורת המקרבת הביתה, אני ובעלי חווים ממש עילוי בהורות שלנו וכייף גדול עם בננו אור בן ה-3 שמאד מזכיר את אוהד הקטן שלכם בעקשנות שלו, ברצונות המאד חזקים בעצמאות ולקבלת החלטות. למדנו לראות אותו ולהקשיב לו, להתגמש ולאפשר איפה שרק ניתן, ולשים גבול ברור, אסרטיבי ונינוח איפה שחשוב לנו באמת מתוך אמונה שלמה והתחשבות בכל הצרכים בבית, ואפילו אור כבר התחיל לדבר בצורה הזו...

כיום רוב הקונפליקטים היומיומיים נפתרים בקלות רבה יחסית ומעבירים את כולנו תהליך של למידה, הבנה וקבלה של הרצונות והצרכים של כל בני הבית. שוב תודה על כל פועלכם המבורך!
לירן שאלתיאל
משתתפת בקורס במקום עונש
רואים תוצאות כל הזמן
"אני עובדת על האמפתיה וההתנהלות וברוך ה' רואים תוצאות כל הזמן.
תודה תודה תודה"
ורד
משתתפת בקורס במקום עונש
אין לי מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי
"רציתי לשתף אתכם שלמרות שאני בתחילת הדרך ושמעתי רק 3 הרצאות , דבריכם כל כך עוזרים לי. אני כרגע שומעת תוך כדי נהיגה לעבודה את הקלטת הדרכה של סוף החופש ,לקראת סיום ההדרכה. וואוו. אתם שם בדיוק. כל המערך הזה שהכנתם הפך אותי. אני יוצאת נשכרת מכל דקה של הקשבה. אין לי מספיק מילים לתאר לכם עד כמה זה עוזר לי. קודם כל להתחבר לעצמי ואחכ להתקרב לילדים. אני ממש לומדת כל דקה שאתם מדברים משהו חדש. כל הכבוד תמשיכו לעזור ותמשיכו גם עם הובינרים המוצלחים, לא צריך לחכות לחופש הגדול בשביל זה. תודה רבה שאתם גורמים לי להיות עצמי ולתת לי כלים איך להתמודד ביותר הצלחה עם בנותי".
אירית ורשאואר
משתתפת בקורס 'במקום עונש'
החיים בבית שלנו אחרים היום
"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. אתם זוכרים כמה בכיתי פה במפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך.
החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".
(השם שמור אצלנו)
משתתפת בתוכנית הבית
הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי
"הגעתי לתקשורת המקרבת כי הבנתי שאם אני רוצה לשמור על ערוץ תקשורת פתוח עם בנותי המתבגרות אני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי. הן כבר לא ילדות קטנות שאפשר לצוות עליהן. המפגש עם יואב וגליה התברר כדבר המשמעותי ביותר שקרה לי בזמן האחרון. למדתי לדייק עם עצמי – מה אני באמת מרגישה ורוצה (במיוחד כשאני כועסת). למדתי להקשיב אחרת לבנותי ולהצליח להיות הרבה יותר אמפתית אליהן. וממשיכה בהתמודדות עם הקושי לשנות את הרגלי הדיבור שלי משפה שהורגלתי אליה וש"חונכתי" בה, לשפה אחרת שיש בה כבוד ורצון אמיתי לקרבה. תודה גדולה לגליה ויואב המדהימים!!".
מיכל ישראלי
משתתפת
האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר
"ההורות היא דבר עצום ומרתק בשבילי, וחשוב לי להתפתח ולצמוח מתוך חוויית מערכות היחסים במשפחה שהקמתי. האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר, (לא נטולת אתגרים, חס וחלילה...), ואנחנו כהורים ממוקדים יותר בהקשבה ובראיית המתוקים שלנו, בהתפעמות מהם, ופחות באיך ניתן לשנות או "לתקן" אותם כדי שלנו יהיה יותר קל... המודעות העצמית שלנו לגבי קשיים אישיים וצרכים גם מתפתחת, ויש בינינו כזוג עזרה הדדית בנושא. אז תודה גדולה מעומק הלב, ומחכה כבר להמשך...".
חן נווה
משתתפת
השינוי התחיל. הקורס שלך עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן
"נכנסתי ונסחפתי. פתאום הבנתי מה קורה איתי. כל ההתלבטויות, התסכולים, המרמור, הדריכה במקום, הרצון לשנות, לחיות אחרת, לעבוד במקום אחר, לגדול, להתפתח, להבין, להיות מוארת, להשתנות. לפתוח את העיניים ולגלות את עצמי. לגלות אותי. לראות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה אני חושבת. לא מה הסביבה רוצה בשבילי. אלא מה אני רוצה. ואז לאט לאט, עם הזמן, זה התחיל. השינוי התחיל. כן כן, זה קורה ממש עכשיו, ברגעים אלו. אין לי מילים להודות לך, יעל. הקורס שלך פשוט עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן".
דקלה
משתתפת
הרווחתי את הבן שלי מחדש
"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא. אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי, אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט". עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי.
אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה, ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש".
גיא
משתתף בקורס
כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד, שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם
"הגעתי לסדנה מתוך רצון לשפר את התקשורת והאווירה בבית וגם, באופן אישי, כדי ללמוד באמת להקשיב. הסדנה עצמה הפתיעה אותי מאוד בפשטות המסרים שבה, בפרקטיות שלה ליישום מיידי, בעניין שיצרה, בכך שנגעה, בלי יוצא מהכלל בכולם, ובאופן שבו הועברה, בכישרון רב, בחשיפה אישית וברגישות מדהימה. ברור לי עכשיו ש"תפסתי" רק את קצה החוט ושיש עוד הרבה מקום ללמוד ולשפר כל סוג של תקשורת וכל סוג של אינטראקציה בין אנשים, גדולים כקטנים. לסיכום, כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם".
עמיר לוז
משתתף בקורס
בשורה לעולם!!!
"אני מרגישה שאנחנו נוטלים חלק במשהו מאוד גדול!!!! בשורה לעולם!!! יעל , יואב וגליה! אתם כ"כ מרגשים! אתם קשובים כל כך !, נענים לכל הצרכים... ומשתדלים לרדת לפרטים. ומתוך הפרטים הקטנים הללו: התרגילים, הטבלאות, הסרטונים, הדוגמאות הקטנות מחיי היומיום, הולך ונרקם לפנינו עולם טוב יותר! מכיל יותר! עם אמפתיה ובע"ה ללא מלחמות! המשיכו במעשיכם! אתם מקצוענים! מדוייקים! ועם זאת יש בכם ענווה והקשבה! אתם חשובים לנו ולעולם כולו! יישר כח!!!".
מרים
משתתפת בבית להורות מקרבת
"סבתא, המלכה שלי, תודה ענקית!"
"לצוות המנצח שלום , מלה קטנה גדולה "תודה!" תודה על ההזדמנות שניתנה לי כ"סבתא" להשתלב בקורס. לקורס הייתה השפעה על דרך ההתנהלות שלי עם נכדיי ובכלל! תמיד חשבתי שאני מתייחסת ברוך ובאמפתיה ...אבל לאחר שלמדתי מהי דרך מרחיקה הבנתי שלא דיברתי בדרך של אמפתיה ... תמיד הקשבתי אך התגובה המיידית שלי הייתה לייעץ, בשיחותיי עם נכדתי המתבגרת מיהרתי להגיב במתן עצות והיא במחי יד הייתה פוסקת "סבתא את לא מבינה" .. עכשיו אני מבינה שלא התייחסתי לצרכים שלה ובעצותיי היא למעשה הבינה "מה צריך לעשות". בשיחותיי האחרונות איתה יישמתי את העקרונות שרכשתי, והפלא ופלא היא חשה שאני מקשיבה לה ואף העמיקה בשיחה. במסרון קטן ששלחה לי לאחר מכן כתבה: "סבתא, המלכה שלי, תודה ענקית!" הרגשתי שהירווחתי זאת ביושר, בזכותכם!

במקרה אחר נכחתי בעימות שהיה לנכדתי בת השש עם שני אחיה. בשעת המשבר לא התערבתי אך מס' ימים לאחר המקרה, כשהתארחה בביתי, ניצלתי את הזמן וקיימתי איתה שיחה בארבע עיניים. תיארתי לה את מה שראיתי וכו'. היא הייתה קשובה מאוד ולפתע עם ניצוץ בעיניה אמרה "סבתא איך את יודעת הכל!" גם הפעם הרגשתי מחוזקת על זה שהצלחתי לאתר את הצורך שלה מחד ומאידך ניסינו יחד למצוא דרכים נוספות לתגובה בסיטואציות כגון אלה. מה שנותר לי הוא להמשיך להתאמן וליישם את העקרונות במעגלי שיח נוספים!

בכל הזדמנות שנקרית לי אני ממליצה בחום להשתלב בקורס בפני מכרים וידידים, בפני הורים, סבים וסבתות, כדי לקבל כלים ל"תקשורת מקרבת בין דורית".
רינה
משתתפת בקורס במקום עונש

הורים ממליצים:

"היום אני עם שמחה ואושר, שיניתם לי את החיים" - יעל מרום מספרת על החיים שהשתנו בבית בעקבות התכנית:

ילדיי מבינים את השפה הזו יותר מכל שפה אחרת!

"מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה. להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף! תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!"
מלי ארגמן
משתתפת בתוכנית הבית

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"הבת הצעירה שלנו התעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים. תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".
בשמת וינר שורצבורד
משתתפת בתוכנית הבית

אורנה פיזנטי, מספרת על החיים החדשים עם תקשורת מקרבת ואיך היא ממיסה את הכעס של הילדה:

תמר עראמה הגיעה סקפטית ויצאה עם קשר שנרקם מחדש עם הבן הגדול (19) אחרי שנים:

אילן יוציס מספר על המעבר מעונשים, לשיתוף פעולה בדרך של הבנה, חיבור ויחד

מאיה אברמסקי, מספרת על המעבר מקושי ו'פיצוצים' לחיבור משמעותי ורגשי עם הילדים: