כללי השתתפות ברשת

ברוכים הבאים לרשת!

שלום יקר/ה!
אנחנו שמחים על הצטרפותך לרשת!
רגע לפני שנחבר אותך אליה, אנחנו מבקשים ממך להקדיש רגע כדי לקרוא כאן את כללי ההשתתפות ברשת,
שנועדו לעזור לכולנו ליהנות ממנה ולשמור עליה. לאחר שתאשרו את כללי ההשתתפות נחבר אתכם ל׳רשת׳.

ה׳רשת׳ של קהילת הבית להורות מקרבת

כללי ההשתתפות ב׳רשת׳ של הבית להורות מקרבת

״הרשת״ היא מרחב למידה ותרגול תקשורת מקרבת והיא הוקמה כדי לתת לכל קהילת הבית להורות מקרבת, ולמי שרוצה להצטרף אליה, מקום ללמידה והתפתחות, לשיתוף וקבלת תמיכה, להרגיש ביחד ולחוות את התדר והשפה המקרבת. 

כוונות הרשת – לעזור לכולנו כמשתתפים לשמור ולהעמיק בתקשורת מקרבת עם עצמנו, עם הילדים, בזוגיות, במשפחה הגרעינית והמורחבת, עם חברים ועם אנשים שקרובים לנו.

כדי לשמור על הרשת כמרחב למטרה הזו, אנחנו מבקשים שכל מי שמצטרף יקרא ויאשר את הסכמתו לכללי ההשתתפות בה:

 • כדי לשמור על תדר הלב והשפה המקרבת בחיבור בין כולנו ברשת, אנחנו מבקשים שהתקשורת והשפה ברשת ייעשו כמידת האפשר בתקשורת מקרבת – בביטוי עצמי מקרב של עצמנו ובהתכווננות להגיב לדברי אחרים בהקשבה אמפתית תחילה ובהקשבה ללב. בכלל זה אנחנו מבקשים להימנע כמידת האפשר מלהגיב בשיפוטים, ביקורת, הכללות, קביעות, הקטנות, ביטול של האחר או כל סוג של תקשורת מרחיקה על דברי משתתפים, וכן לנסות ליצור בשיח מקום לרגשות ולצרכים של כלל המשתתפים ברשת, ולהחזקה אמפתית גם של צד שלישי (ילד / בן זוג וכו׳) במידה ומוזכר בשיחה.
  לא נאפשר שימוש ב׳רשת׳ בשפה פוגעת, העלבות, קללות או אלימות מילולית.

   

 • כדי לשמור על הרשת למטרה שלשמה הקמנו אותה, אנחנו מבקשים להימנע מלפרסם בה כל סוג של שירות אישי, בתשלום או לא בתשלום, לרבות אירועים אישיים וחברתיים. במידה ויש לך הצעה שלתחושתך יכולה להועיל לכלל משתתפי הרשת, ניתן לבדוק את האפשרות לפרסם אותה עם צוות הבית להורות מקרבת, ולפרסם אותה רק אם ניתנה לכך הסכמה בכתב מטעמנו (באימייל או בהודעה פרטית ברשת מאיש/אשת צוות הבית להורות מקרבת). השקענו מאמצים רבים בבנייה של הרשת ואנחנו ממשיכים לעשות זאת עם כל כוונת הלב שלנו ומבקשים ממך לקחת לתשומת הלב את בקשתנו זו ולא להעלות בה פרסומים מכל סוג שהוא.

   

 • ניתן ומומלץ לבקש ב׳רשת׳ הקשבה אמפתית כדי לחוות הקלה ולחלוק את אשר על ליבכם עם אחרים, ולבקש עזרה וייעוץ בנושאים שמעניינים אתכם. תוכלו להיעזר במלוות הורים שלנו, שסיימו את תכנית ההכשרה שלנו למאמנים ומלווי הורים בגישה – הן ישמחו לעזור לכן ויש להן הרבה ידע וניסיון בתקשורת מקרבת וביישום שלה בבית. ניתן להתייעץ גם עם משתתפים נוספים ב׳רשת׳ ואנחנו ממליצים שתוודאו שיש להם ניסיון ספציפי בגישת בתקשורת מקרבת (למשל בוגרות ובוגרי קורס יסודות בתקשורת מקרבת).

   

 •  ניתן לבקש ולקבל ב׳רשת׳ הדרכה פרטנית או אימון אישי בתקשורת מקרבת עם מלוות הורים, כדי לקבל מענה לקשיים ואתגרים אישיים של המשפחה שלכם. אימון אצל מלוות הורים שנמצאת עדיין במסלול הלימודים או שסיימה אותו ונמצאת בסטאז׳ הוא ללא עלות. באפשרותכם גם לקבל הדרכה פרטנית או סדרת אימונים אישיים ממלוות הורים מוסמכת ומנוסה יותר, בתשלום נוסף.
  בתוך ה׳רשת׳ יש ערוץ ייעודי שיעזור לכם לבחור את העזרה האישית שברצונכם לקבל וליצור קשר עם מלוות ההורים.

   

 • במידה והינך עוסק/ת באימון, הדרכה, הנחיה, יעוץ, ליווי או מתן שירותים מכל סוג שהוא, אנחנו מבקשים שלא להציע או להסכים לקבל לקוחות פרטיים מתוך ה׳רשת׳ לקליניקה פרטית שלכם, לאימון, הדרכה, סדנה חד פעמית או מתמשכת או לקורס, ושלא תתבצע כל אינטראקציה שכרוכה בקבלת תשלום ממשתתפי/ות הרשת, בתוך הרשת או מחוצה לה. וכן שלא להמליץ למשתתפים ב׳רשת׳ על שירותים ומנחים אחרים, או להעביר פרטים שלהם לגורם שלישי בזמן השתתפותכם ברשת או אחריה. פרטיות המשתתפים ב׳רשת׳ חשובה לנו וה׳רשת׳ עצמה היא מרחב שנועד ללמידה והעמקה של תקשורת מקרבת והתפתחות אישית עם תכנים של הבית להורות מקרבת.

אנחנו רואים בכל אחת ואחד מכם שותפים אמיתיים לדרך המקרבת ושפת הלב, להפצתה בעולם ולהגדלה של מעגל האנשים, ההורים, והמשפחות שחיים אותה, מדברים אותה ושמחברים עוד ועוד אנשים לדרך הזו. אנחנו מזמינים אתכם להשתתף, לשתף, לפתוח את הלב, להקשיב מהלב, לקבל תמיכה, לתמוך באחרים ולשמור על החיבור והדיאלוג כדרך חיים, וליהנות מכוחות הקהילה של הבית להורות מקרבת.

ברוכות וברוכים הבאים!

לאישור ומעבר לחיבור ל׳רשת׳ אנא מלאו את פרטיכם כאן: